Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Gram w podstawkę, drugi rozdział. Podczas przechodzenia próby Mutamina przeoczyłem topór dla Dealana, a trochę mi zależy na ulepszeniu jego przedmiotu. Istnieje jakiś sposób na zdobycie tego topora, jakimiś edytorami czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 17:32, Arxel napisał:

Gram w podstawkę, drugi rozdział. Podczas przechodzenia próby Mutamina przeoczyłem topór
dla Dealana, a trochę mi zależy na ulepszeniu jego przedmiotu. Istnieje jakiś sposób
na zdobycie tego topora, jakimiś edytorami czy coś?

Topór dostajesz za zabicie tego krasnoluda na dole... Wydaje mi się, że tak czy siak trzeba go zatłuc... Zobacz czy nie ma go u góry w karczmie. Jeśli jest zabij bez skrupułów i zabierz toporzysko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem. Próbuje zainstalować patch 1.69 w wersji pl, wrzucam do głównego folderu z nwn, rozpakowuje, ale gra po spatchowaniu i tak nie działa. Do jakiego folderu powinno to być rozpakowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko: można może przejść kampanię główną NWN w trybie kooperacji? Czy żeby pobawić sie z kolegą trzeba mieć nowe scenariusze jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 21:37, zbysheck napisał:

Szybkie pytanko: można może przejść kampanię główną NWN w trybie kooperacji?


Z tego co pamiętam to chyba nie ma takiej możliwości.

>Czy żeby pobawić sie z kolegą trzeba mieć nowe scenariusze jakieś?

Poszukaj w internecie interesujących Cię serwerów, zazwyczaj każdy ma swój własny moduł w którym toczy się gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 18:18, Wakizashi napisał:

patch 1.69 w wersji pl,


A zainstalowałeś do właściwej wersji odpowiedniego patcha?
Bo tego patcha są 4 rodzaje :P, 3 oficjalne CDprojektu w zależności czy masz zainstalowane dodatki i 1 nieoficjalny by PBC .


1. Neverwinter Nights Patch 1.69 Polish made by PBC
http://nwvault.ign.com/View.php?view=Other.Detail&id=1329
Mowią o nim, że lepiej przetłumaczony i można instalować na każdą wersję(Jest uniwersalny).


2. W przypadku oficjalnych to musisz wiedzieć jakie dodatki masz zainstalowane.
Plik o nazwie
neverwinter_nights_pl_patch_169.zip jest dla czystej gry bez dodatków

neverwinter_nights_shadows_of_undrentide_pl_patch_169.zip
Patch 1.69 SoU jest dla NWN+SoU

neverwinter_nights_hordes_of_the_underdark_pl_patch_169.zip
Patch 1.69 HotU jest dla wersji NWN + HotU lub NWN+ SoU +HotU,

Skoro zainstalowałeś już jakiegoś patcha to lepiej przeinstaluj grę przed ponownym wgrywaniem patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:
1. Jest jakiś klawisz odpowiedzialny za podświetlanie przedmiotów, szafek i tym podobnych?
2. Da się tą mgłę wyłączyć (patrz screen).

20091231022617

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 02:26, Krzycho napisał:

Dwie sprawy:
1. Jest jakiś klawisz odpowiedzialny za podświetlanie przedmiotów, szafek i tym podobnych?
2. Da się tą mgłę wyłączyć (patrz screen).


Ad 1. ;] Tab po wciśnięciu będziesz widział właśnie szafki kufry i tym podobne
ad 2. hmm raczej to jest efekt w grze (nie jestem pewien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 18:18, Wakizashi napisał:

Kolejny problem. Próbuje zainstalować patch 1.69 w wersji pl, wrzucam do głównego folderu
z nwn, rozpakowuje, ale gra po spatchowaniu i tak nie działa. Do jakiego folderu powinno
to być rozpakowane?

Jeśli masz plik exe, to nie rozpakowujesz, tylko odpalasz z każdego dowolnego folderu poza tym, gdzie masz grę. Jeśli to jest łatka w postaci pliku zip (ale w środku nie ma exe), to wrzucasz do folderu z grą i odpalasz aktualizatora. Jeśli po spatchowaniu gra nie chodzi, a masz Viste, to uruchom ją z uprawnieniami administratora (prawym na plik exe, uruchom jako i wybierasz administratora).

@zbysheck
Kampanię można przejść w trybie kooperacji. Jeden z was zakłada serwer wybierając jako moduł kampanię i jazda. Tylko nie wiem, jak będzie z zapamiętywaniem questów i miejsca, w którym się zapisało grę. Ale raczej powinno wszystko działać w miarę sprawnie.


@Krzycho
Mgły nie wyłączysz, chyba, że umiesz grzebać w edytorze map, gdyż ustawia się ją dla każdej lokacji oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 12:47, Wakizashi napisał:

Ma ktoś ochote przejść ze mną podstawową kampanie NWN w co-opie?

Wakizashi - podstawowa kampania podobnie jak dodatki i wszystko co przeznaczono dla jednego gracza ssie mówiac dość oględnie, jest nudne i nędzne w porównaniu z tym co daje prawdziwy multiplayer. Osobiście polecam ci raczej zadekować się na jakimś serwerze, kilka z tych bardziej znanych to:

- Przystań NwN - odradzam z całego serca, jeden z najbardziej zabugowanych, źle wyważonych i chorych modów sceny NwN, w dodatku z administracją propagującą podejście jak z czasów stalina :P
- Embaros 2 - ten mod jest wyważony w przeciwieństwie do poprzednika i "trzyma się kupy" lecz jak dla mnie jest przeznaczony dla tych którzy podręczniki cytują o każdej porze dnia i nocy po wkuciu na pamięć (zero inwencji i czysta książkologia)
- Drakonis - wydaje się z tej pierwszej 3 najlepszy chociaż cudem nie jest... najbardziej zaś odstręcza mnie od niego świat autorski którego ni w ząb nie rozumiem :)
- Chult - Nowy serwer NwN, tworzony przez osoby jakie zajmowały się kyrtarią - najlepszym modem jaki znałem. Jej spadkobierca ustrzegł się wszystkich jej błędów jednocześnie zachowując plusy i to co najlepsze na pozostałych modkach - polecam jak najgoręcej śledzić forum i stronę serwera: http://chult.nwns.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie jesteś zainteresowany odgrywaniem postaci, tylko bardziej HnS, to polecam Krainy Cienia http://www.krainycienia.boo.pl/

A jeśli idzie o książkologię i brak inwencji na Embaros, to Tuldor1, albo specjalnie przesadza, by wypromować swój serwer, albo grał tam bardzo dawno temu ;)

Z serwerów RPG w trakcie tworzenia (czyli trzeba jeszcze trochę na nie poczekać) proponuję:
Legends of the Coast - rejon Wrót Baldura http://lotc.pl/forum/
In the Cage - Sigil i sfery z Planescape Torment http://www.inthecage.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 22:31, BlekDef napisał:

A jeśli idzie o książkologię i brak inwencji na Embaros, to Tuldor1, albo specjalnie
przesadza, by wypromować swój serwer, albo grał tam bardzo dawno temu ;)

Co prawda również nie jestem w tym względzie obiektywny, ale niestety - Embaros zwyczajnie ma taką opinię wśród graczy z innych serwerów, a zwłaszcza tych, którzy mimo prezentowania dobrego poziomu RPG kończyli różnie na "E"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 22:31, BlekDef napisał:

A jeśli idzie o książkologię i brak inwencji na Embaros, to Tuldor1, albo specjalnie
przesadza, by wypromować swój serwer, albo grał tam bardzo dawno temu ;)

Hmm... autoryzacja elfa-łotrzyka/łowcy... pytania o historię bóstwa wybranego i jego ulubiona broń - wybacz ale nie zwykłem naginać prawdy dla promocji własnego tworu. Dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grywam czasami na serverze Amia dość obleganym, ze świetnie skonstruowanym światem, ale to jest roleplaying i ogólnie taka forma rozgrywki zabiera dość dużo czasu. A ja preferuje coś w co można pograć 2 godzinki, 2 razy w tygodniu i się dobrze zrelaksować

Wolałbym pograć w coś hacknslashowego, dlatego mam nadzieje ze wymienione przez ciebie servery takie właśnie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 13:53, Wakizashi napisał:

Grywam czasami na serverze Amia dość obleganym, ze świetnie skonstruowanym światem, ale
to jest roleplaying i ogólnie taka forma rozgrywki zabiera dość dużo czasu. A ja preferuje
coś w co można pograć 2 godzinki, 2 razy w tygodniu i się dobrze zrelaksować

Wolałbym pograć w coś hacknslashowego, dlatego mam nadzieje ze wymienione przez ciebie
servery takie właśnie są.

Cóż, 2h 2 razy w tygodniu grać można też na serwerach RPG bądź RPG mieszanego z dozą H&S, nie wymaga się wszak od ciebie byś brał udział w klasycznych sesjach takich jak w papierówce :)

Jeśli jednak interesuje cię czysty H&S tedy polecałbym Lands of Damned do jakiego link zamieścił BlekDef:
- http://www.krainycienia.boo.pl/
Bądź ew Drakonis:
- http://forum.consulare-draconis.pl

Niemniej nadal polecam zastanowić się czy nie lepiej pobawić się w odgrywanie postaci przy okazji :) Z wymienionych linków odradzałbym tylko Przystań Nwn (Embaros również niezbyt mi odpowiada ze swoim dążeniem do rule-playing.. ale to już temat na inną rozprawkę) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 00:01, Tuldor1 napisał:

Hmm... autoryzacja elfa-łotrzyka/łowcy... pytania o historię bóstwa wybranego i jego
ulubiona broń - wybacz ale nie zwykłem naginać prawdy dla promocji własnego tworu. Dziękuję
za uwagę.

Nie spotkałem się z takim zachowaniem, więc ciężko mi coś na ten temat powiedzieć. Trafiają się MG lepsi i gorsi, rotacja pewna na DM-ce jest na Embie, więc możliwe, że ten MG już nie mistrzuje. Z drugiej strony jestem jednak jako tako zrozumieć takie pytanie. Jeśli to był typowy łowca powiązany z naturą, to mimo wszystko powinien coś wiedzieć na temat swego bóstwa opiekuńczego. Dodatkowo elf nie znający Seldarine, cóż, nie jest elfem w moim przekonaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 18:19, BlekDef napisał:

Nie spotkałem się z takim zachowaniem, więc ciężko mi coś na ten temat powiedzieć. Trafiają
się MG lepsi i gorsi, rotacja pewna na DM-ce jest na Embie, więc możliwe, że ten MG już
nie mistrzuje. Z drugiej strony jestem jednak jako tako zrozumieć takie pytanie. Jeśli
to był typowy łowca powiązany z naturą, to mimo wszystko powinien coś wiedzieć na temat
swego bóstwa opiekuńczego. Dodatkowo elf nie znający Seldarine, cóż, nie jest elfem w
moim przekonaniu :)

BlekDef, tak się składa iż jako taką wiedzę na temat FR posiadam - jednak wybacz wkuwać na pamięć czym walczy Aerdrie Faenya, czym Deep Sashelas a czym Rillifane Rallathil nie zamierzam.. podobnie jak to w którym roku Shevarash został wzniesiony do rangi półboga. Są to informacje wybitnie zbędne podczas gry i myślę że mało kto kto nie wkuwa na pamięć podręczników je pamięta.

Niestety nie raz już i nie dwa spotykałem się z informacjami iż MG niemal kazał graczowi "graj tym tai i tak.. i tylko w ten sposób" czy prychał na widok elfa z charakterem ND "bo wedle książki one mają skłonność do chaosu.. zmień to na CD" Zatem wybacz ale stosunek mój do tego serwera jest jasny i klarowny - jako do tego gdzie masz miec zamiast mózgu i wyobraźni książkę wykutą na pamięć :)

Już nawet nie wspomnę iż mając zamiar stworzyć na tym serwerze drowa - wyznawcę Vhaerauna (kto zna ten wie iż patronuje między innymi działalności na powierzchni i do jej odwiedzin zachęca) napisałem ekipie mały esej zawierajacy profil psychologiczny postaci, jej cele, historię od czasu młodości jak i planowaną ścieżkę rozwoju - wszystko razem zajęło minimum 6 stron A4 pisanych 10 w wordzie. Odpowiedzią było enigmatyczne "nie", zaś na me grzeczne pytanie cóż im nie odpowiada i prośbę by mi wyjaśnili bym mógł wprowadzić korekty odpowiednie
otrzymałem odpowiedź iż "mam nie wprowadzać bo decyzja jest ostateczna i oni mi powodu podawac nie muszą"

A serwerów Rule(nie mylić z Role)-Playing nikomu polecać nie będę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 19:17, Tuldor1 napisał:

BlekDef, tak się składa iż jako taką wiedzę na temat FR posiadam - jednak wybacz wkuwać
na pamięć czym walczy Aerdrie Faenya, czym Deep Sashelas a czym Rillifane Rallathil nie
zamierzam.. podobnie jak to w którym roku Shevarash został wzniesiony do rangi półboga.
Są to informacje wybitnie zbędne podczas gry i myślę że mało kto kto nie wkuwa na pamięć
podręczników je pamięta.

Jeśli faktycznie, o to się pytał Mg, to się nie nadawał do tej roli. Albo walnąłeś taką historię jak temu drowowi opisanemu niżej, to mógł myśleć, że w takim razie będziesz wiedział. Zresztą ja tam zawsze na czas autorki trzymam Wyznania i Panteony otwarte ;)

Dnia 17.01.2010 o 19:17, Tuldor1 napisał:

Niestety nie raz już i nie dwa spotykałem się z informacjami iż MG niemal kazał graczowi
"graj tym tai i tak.. i tylko w ten sposób" czy prychał na widok elfa z charakterem ND
"bo wedle książki one mają skłonność do chaosu.. zmień to na CD" Zatem wybacz ale stosunek
mój do tego serwera jest jasny i klarowny - jako do tego gdzie masz miec zamiast mózgu
i wyobraźni książkę wykutą na pamięć :)

Na Embie? Cytując regulamin "Elfy - CD oraz ND, NN i CN". Zresztą są i byli na serwerze, którzy o FR wiedzieli niewiele, a ich postaci osiągnęły bardzo dużo. Gnom Reroippi dla przykładu dorobił się własnej, no w zasadzie to jest mała forteca, coś w stylu Pomocnej Dłoni.

Dnia 17.01.2010 o 19:17, Tuldor1 napisał:

Już nawet nie wspomnę iż mając zamiar stworzyć na tym serwerze drowa - wyznawcę Vhaerauna
(kto zna ten wie iż patronuje między innymi działalności na powierzchni i do jej odwiedzin
zachęca) napisałem ekipie mały esej zawierajacy profil psychologiczny postaci, jej cele,
historię od czasu młodości jak i planowaną ścieżkę rozwoju - wszystko razem zajęło minimum
6 stron A4 pisanych 10 w wordzie. Odpowiedzią było enigmatyczne "nie", zaś na me grzeczne
pytanie cóż im nie odpowiada i prośbę by mi wyjaśnili bym mógł wprowadzić korekty odpowiednie
otrzymałem odpowiedź iż "mam nie wprowadzać bo decyzja jest ostateczna i oni mi powodu
podawac nie muszą"

Powód był prosty - gra drowem, jak i innymi rasami ze zwiększonym ECL jest zabroniona. Wystarczyło przeczytać regulamin, oszczędziłbyś sobie trudu "Na Embaros obowiązuje zakaz tworzenia drowów i duergarów, a także assimarów i tieflingów." :P. A wgłębiając się w szczegóły - serwer nie jest przystosowany dla takich ras. Nawet będąc typem powierzchniowca, to 3/4 serwera na widok tej postaci, albo by uciekła, albo ją usiekła. Do głównego miasta nie wszedłbyś, bo strażnicy pogoniliby kuszami na dzień dobry i jeszcze wzmocnili straże. Tak to jest, gdy dominującą religią jest Lathander - najpierw działaj, potem się zastanawiaj ;) A nawet w Soubar taka postać nie byłaby bezpieczna i raczej szybko by zarobiła perma. Po drugie długie historie przynoszą imho więcej szkody, niż pożytku, gdyż nakładają ścisłe ramy na postać, nie dają jej elastyczności tak wymaganej w grze przez sieć. Czasami ograniczają do tego stopnia, że fabularnie postać staje się bardzo szybko niegrywalna. A i czytanie tego, a następnie autoryzacja tego jest czasochłonna i trudna, bo trzeba wyłapać najważniejsze elementy w morzu zbędnych informacji, bez których spokojnie dałoby się obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować