Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Aktaualnie gram w grugą część serii. Czy pierwsza część może działać dobrze na Windowsie 8? Jakiś czas temu grałem i już w pierwszym rozdziale mnie zaczęło wyrzucać z gry. Patch miałem chyba najnowszy. Zawsze wywalało w tym samym miejscu, nawet po reinstalacji gry. Nie wiem co robić, a po przejściu drugiej części, którą przechodzę pierwszy raz - chętnie bym sobie kiedyś przypomniał NWN1 + dodatki. Czy miał już ktoś podobny problem na tych najnowszych Windowsach i jak go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 13:06, popcorn napisał:

Aktaualnie gram w grugą część serii. Czy pierwsza część może działać dobrze na Windowsie 8?


Raczej nie. To zbyt wiekowa gra, żeby działała optymalnie na Win 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 16:20, popcorn napisał:

Niestety się tego spodziewałem.


Hmm, u mnie Never pierwszy bez problemu działa na Win7 64, myślę że jednak warto sprawdzić też na Win8 i się przekonać po prostu jak to będzie.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 16:36, Nephren-Ka napisał:

Hmm, u mnie Never pierwszy bez problemu działa na Win7 64, myślę że jednak warto sprawdzić
też na Win8 i się przekonać po prostu jak to będzie.:>


Tylko, że już grałem i nie było stabilnie. Nie pamiętam tylko, czy wgrałem starego directa. Co jakiś czas wychodzą do Win8 jakieś akutalizacje, ale to raczej problemu nie rozwiąże. Jeśli nie instalowałem starego directa, to jeszcze pewnie to można zrobić. Odchodząc od tematu jak na razie np. Mafia 1 chodzi dobrze. Jednak NWN1 nie jest gra super stabilną ogólnie.:P Najlepiej mnie chodziła gra na starym dobrym XP. Jednak żaden system nie jest wiecznie żywy. Szczególnie jeśli chodzi o sytemy Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanko, kupiłem ostatnio diamentową edycję gry. Zainstalowałem, uaktualniłem i gra odpala mi się tylko w małym kwadracie na środku. Rozdzielczość mam normalnie 1366x768, ale nawet na kompie próbowałem bawić się by to jakoś dostosować i nic ;/ ktoś miał podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia ktoś może Mod Leto 1.69 (edytor postaci)? Jak zrobić by zmiany weszły w życie? Edytuje plik .bic, zmieniam klasę postai i inne rzeczy, zapisuje, wchodzę do gry, wczytuje i nic się nie zmienia. Ponoć trzeba też jakoś edytować plik .sav, ale tam przecież nic nie ma jak otwieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2014 o 00:44, Nevarion napisał:

Ogarnia ktoś może Mod Leto 1.69 (edytor postaci)? Jak zrobić by zmiany weszły w życie?
Edytuje plik .bic, zmieniam klasę postai i inne rzeczy, zapisuje, wchodzę do gry, wczytuje
i nic się nie zmienia. Ponoć trzeba też jakoś edytować plik .sav, ale tam przecież nic
nie ma jak otwieram.


ok juz mam odpowiedz z forum goga

http://www.gog.com/forum/neverwinter_nights_series/savegame_character_editor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z questem Wschodni Trakt:Głowa Trolla. Mianowicie wyczysciłem jaskinie przed wzięciem questa ( nie zauwazyłem wodza po drodze) i teraz wracając po jego glowe nie ma go... Sprawdzałem okolice jego spawnu w poszukiwaniu Woreczka ale nic. Kadź tez pusta..
Byc moze istnieje mozliwosc stworzenia itemku z poziomu konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 02:20, toxic3d napisał:

Mam problem z questem Wschodni Trakt:Głowa Trolla. Mianowicie wyczysciłem jaskinie przed
wzięciem questa ( nie zauwazyłem wodza po drodze) i teraz wracając po jego glowe nie
ma go... Sprawdzałem okolice jego spawnu w poszukiwaniu Woreczka ale nic. Kadź tez pusta..
Byc moze istnieje mozliwosc stworzenia itemku z poziomu konsoli?


Tu powinno coś być na ten temat:

http://www.gamefaqs.com/pc/188666-neverwinter-nights/faqs/24467

Piszą coś o troll chieftan''s head. Może to to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:)
Chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś z graczy NwN gra na mniej więcej konfiguracji i5 4460 gtx 970 8gb na win 7 64 bity? Czy na przyblizonej konfiguracji bywają problemy z tą grą jej rówieśnikami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wie ktoś może jak, o ile to możliwe, przerobić polską wersję 1.68 na angielską? Podobny wątek już był poruszany, ale niestety dla starszej wersji i nic nie wskórałem.
Jeśli ktoś się zastanawia po co przerabiać na angielski to wymieniam 3 powody:
1. Ponieważ patch 1.69 jest EN,
2. Polska wersja, moim zdaniem, jest bardzo słabo zrobiona(porównajcie sobie chociażby z Baldurs Gate),
3. Przechodzenie cRPGów po angielsku to dobre ćwiczenie językowe.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 19:00, Tuldor1 napisał:

Niestety jak na wersję angielską przerobic nie wiem, ale mam nadzieję że jeśli się nie
uda chociaż link Ci z PL pomoże


Dzięki, zasugerowałem się jakąś stroną na której był patch 1.68 PL i 1.69EN. Ściągnąłem ten od Ciebie i podmieniłem plik z dialogami - więcej chyba się nie da. Dźwięki rozmowy w ogóle wyłączyłem bo nie wiem czy zabrakło firmie budżeetu czy co, ale dla mnie te wszystkie podłożone głosy brzmią tak jakby niedorozwinięta przedszkolanka czytała dzieciom. Nie jestem w stanie tego słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 01:16, fanFR napisał:

Dzięki, zasugerowałem się jakąś stroną na której był patch 1.68 PL i 1.69EN. Ściągnąłem
ten od Ciebie i podmieniłem plik z dialogami - więcej chyba się nie da. Dźwięki rozmowy
w ogóle wyłączyłem bo nie wiem czy zabrakło firmie budżeetu czy co, ale dla mnie te wszystkie
podłożone głosy brzmią tak jakby niedorozwinięta przedszkolanka czytała dzieciom. Nie
jestem w stanie tego słuchać.

Tak jak pisałem polskie były nawet dwa - poza oficjalnym istniał drugi by PBC (Polish Builder Creators bodajże, strona i forum padły tak dawno że juz nie pamiętam mimo iż się na nich udzielałem). Tego drugiego raczej juz nie uświadczysz od kiedy padł Nwvault :/ Co zaś do dubbingu - nie narzekaj, w obecnych wersjach gier (EE) całkiem go olali i nie dodali polskiego wcale (BG1EE, BG2EE itd) zmuszajac do zrobienia tego przez fanów :P Poza tym - mimo że nie powala - to tragiczny nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No spoko, akurat BG1-2 EE przeszedłem w tym roku po angielsku ;) Tak sobie jeszcze wczoraj przed snem myślałem, a jakby zamienić plik pl_voicesets.bif na (teraz strzelam) en_voicesets.bif i podpisać go jako pl? Zdobycie go może być kłopotliwe bo na internetach nie udało mi się znaleźć więc potrzeba znaleźć łaskawą osobę, która to ma i wyśle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny, ze wersja z GOGa będzie miała opcję wyboru języka - a nawet jak takowej nie będzie [nie wszystkie gry mają przełącznik pl->eng na gogu] to tamtejsza wersja domyślnie będzie angielska.
Teraz pytanie zasadnicze - czy lubisz ta serię tak bardzo, że kupisz ją tez na gogu. Tutaj tip - sprawdź cenę diamentówki w czasie wyprzedaży świątecznej, może uda się ją wyjąc za jakieś śmieszne grosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować