Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

bardzo przepraszam za 4 posta z rzedu, ale w sklepie ne widze nigdzie neverwinter a na allegro jest z seri extra klasyka? o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 11:21, SD4HJ napisał:

bardzo przepraszam za 4 posta z rzedu, ale w sklepie ne widze nigdzie neverwinter a na allegro
jest z seri extra klasyka? o co chodzi


chodzi o to, że NWN będzie wydane dopiero pod koniec sierpnia - na początek października :) mniej więcej wtedy kiedy rozpocznie się 1+1=3, co jest bardzo dobrym momentem do zakupienia gry z Extra klasyki next

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 11:22, Fagno napisał:

> bardzo przepraszam za 4 posta z rzedu, ale w sklepie ne widze nigdzie neverwinter a na
allegro
> jest z seri extra klasyka? o co chodzi

chodzi o to, że NWN będzie wydane dopiero pod koniec sierpnia - na początek października :)
mniej więcej wtedy kiedy rozpocznie się 1+1=3, co jest bardzo dobrym momentem do zakupienia
gry z Extra klasyki next


A wiec 1+1=3 wraca? kurde wypasionie:D niech moze dadza nwn i 1 dodatek + 1 dodatek, a nie wiadomo czy bedzie wyadnie z dodatkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić Neverwinter Nights? Wiem, że 20zł to nie dużo, ale po co mam je wyrzucać w błoto. Więc napiszcie coś odnośnie rozgrywki na multi i singlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 17:50, Tomislav napisał:

Czy warto kupić Neverwinter Nights? Wiem, że 20zł to nie dużo, ale po co mam je wyrzucać w błoto. Więc napiszcie coś odnośnie rozgrywki na multi i singlu.

Widzisz, NWN to jedna z najlepszych gier RPG w historii. Trzy kampanie zajmujące wiele godzin i setki stworzonych przez fanów. Piękna grafika, która do dziś nie straciła uroku.
Z drugiej strony schematyczność gry trochę psuje zabawę, a gra nie ma takiego klimatu jak baldurki przynajmniej dla mnie). Brakuje głębszych interakcji z towarzyszami.
Podsumowując to zdecydowanie warto kupić i zagrać. Sam zadecydujesz, czy Ci się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 17:50, Tomislav napisał:

Czy warto kupić Neverwinter Nights? Wiem, że 20zł to nie dużo, ale po co mam je wyrzucać w
błoto. Więc napiszcie coś odnośnie rozgrywki na multi i singlu.

Gra jest wspaniała ale sama podstawka ma bardzo duże ograniczenia. NWN uważam za jedną z najlepszych gier ale z dodatkami. Oba dodatki wprowadzają bardzo duże zmiany na korzyść.
Jeśli lubisz gry w których głównym zadaniem jest kształtowanie cech i umiejętności bohatera, gra nie jest wyłącznie czystą sieczkarnia to polecam kupić i zagrać. Może da pewne wyobrażenie o zbliżającym się NWN2.
Ja podstawkę przeszedłem kilka razy grając różnymi postaciami i spodabała mi się do tego stopnia, że oba dodatki kupiłem tuż po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 17:50, Tomislav napisał:

Czy warto kupić Neverwinter Nights? Wiem, że 20zł to nie dużo, ale po co mam je wyrzucać w
błoto. Więc napiszcie coś odnośnie rozgrywki na multi i singlu.


Odnośnie samej podstawki:

Single - jeśli lubisz wielowątkowe fabuły, nieschematyczną rozgrywkę, wymagających przeciwników to... poszukaj czegoś innego. Drużyny nie ma (jest substytut w postaci giermka), fabuła drętwa i przewidywalna (choć miejscami wciąga), walki są za łatwe (jak dla mnie), interakcja uproszczona i sztuczna. Gra bardzo nierówna, miejscami niemal rasowe RPG, innym razem mało rozbudowane Diablo. Kilka pomysłów całkowicie zarżniętych przez twórców. Aby dać pewien obraz przedstawię ci typową sytuację. Otóż po okolicy roznosi się plotka o nielegalnych zawodach w podziemiach karczmy. Właściciel gromadzi poszukiwaczy przygód, kusząc skarbem dla najlepszych. Fajny klimacik, można porozmawiać z ludźmi, którzy tam też się wybierają. Narasta duch rywalizacji, czeka się na emocjonujący wyścig. Można pokręcić się po okolicy i potrenować na leśnych stworkach. W końcu schodzimy i... koniec klimatu. Owe zawody to po prostu nudny i mały loch jakich wiele. Kilka potworków i koniec. Zero urozmaiceń. Teraz już wiesz, jak ta gra jest zaprojektowana: to seria wrażeń dobrze-dobrze-słabo-dobrze-beznadziejnie-dobrze. To dobra produkcja, ale nigdy bym jej nie dał np. 10/10, bo na to nie zasługuje. Oprawa audio-video super, nie mam nic do zarzucenia. Rozwój postaci palce lizać, dużo ras, klas, czarów, przedmiotów itd. ale nie ma gdzie się popisywać niektórymi umiejętnościami (po co rozwijać otwieranie zamków, skoro wszystkie drzwi i skrzynie można rozwalić). Dodatki zmieniają sytuację na plus, czyniąc z NWN świetną pozycję. Sama "kampania" z Shadows on Undrentide jest dużo ciekawsza od podstawowej.

Multi - dobre, ale obecnie praktycznie NIE MA. Obecnie wszystkie najlepsze serwery wymagają obu dodatków. Chyba że chcesz grać z kolegami lub garstką ludzi posiadających tylko podstawkę, ale o tych coraz trudniej.

Samo w sobie gołe NWN nie jest czymś nadzwyczajnym. Do myślenia daje fakt, że twórcy postanowili w NWN2 odrzucić model rozgrywki z części pierwszej i zbliżyć się do ideału, czyli Baldur''s Gate II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna impresja z NWN single-player: mozna odniesc wrazenie, iz wedlug tworcow istota RPG jest przeszukiwanie beczek czy skrzynek.
Gra ma dobre momenty, ale czasami az czlowiek chwyta sie za glowe, jak tworcy mogli zmarnowac dobrze zapowiadajacy sie pomysl.
A "zly" to wg. tej gry "domagajacy sie pieniedzy za dobry czyn". To niemal tyle, jesli chodzi o wybory moralne, zroznicowane questy dla postaci o odmiennym charakterze etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, jak włączyć w grze tekstury nieba? Bo ja jestem trochę zielony w te klocki. :P Bo chodzi mi głównie o podstawową kampanię... A może tam nie można tego włączyć? Z góry dzięki za poradę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie - przeszedłem Baldur''s Gate II i chce kontynuować przygodę w Neverwinter Nights tą samą postacią, ale nie wiem do jakiego folderu skopiować plik postaci z BG II?Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 19:03, balduran2 napisał:

Cześć, mam pytanie - przeszedłem Baldur''s Gate II i chce kontynuować przygodę w Neverwinter
Nights tą samą postacią, ale nie wiem do jakiego folderu skopiować plik postaci z BG II?Prosze
o pomoc.


opcja przenoszenia postaci była zapowiadana (między innymi w BG2) lecz nie zostało to zrealizowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 13:59, Fagno napisał:

> Cześć, mam pytanie - przeszedłem Baldur''s Gate II i chce kontynuować przygodę w Neverwinter

> Nights tą samą postacią, ale nie wiem do jakiego folderu skopiować plik postaci z BG II?Prosze

> o pomoc.

opcja przenoszenia postaci była zapowiadana (między innymi w BG2) lecz nie zostało to zrealizowane


Szkoda...ale i tak dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam taki mały problemik, mianowicie: Jestem tuż obok fortecy lodowych olbrzymów (HoU) i w jednym miejscu jest tam rzeka lawy, przez którą można przejść, aby dostać się do jaskini.

Problem w tym, że nie wiem w którym miejscu się ustawić aby zadziałała demoniczna ręka:( ile razy próbuję to wraca z powrotem do plecaka niczego nie łapiąc. Wiecie może jak to zrobić?

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:06, Napek napisał:

Potrzebuję pomocy. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, jak włączyć w grze tekstury nieba? Bo ja
jestem trochę zielony w te klocki. :P Bo chodzi mi głównie o podstawową kampanię... A może
tam nie można tego włączyć? Z góry dzięki za poradę :)


Nie wiem, ale mogę ci powiedzieć jedno, że nie które efekty są dostępne tylko dla kart obsługującyh DirectX 9, o ile dobrze pamiętam albo Pixel Shader chyba. Chodziło dokładnie o obsługę sprzętową T&L.
Jaką masz kartę graficzną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 13:57, Elwro napisał:

A w NWN w ogole sa tekstury nieba :-)?

W NWN są opracowane tekstury nieba. Obsługa ich dodana jest chyba dopiero w HotU.
Jeśli masz HotU, odpowiednią kartę graf. i moduł zawierający tekstury nieba to możesz je uzyskać w grze. Same HotU choć pozwala obsłużyć te tekstury nie zawiera ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 13:38, maniekk napisał:

Witam.
Mam taki mały problemik, mianowicie: Jestem tuż obok fortecy lodowych olbrzymów (HoU) i w jednym
miejscu jest tam rzeka lawy, przez którą można przejść, aby dostać się do jaskini.
Problem w tym, że nie wiem w którym miejscu się ustawić aby zadziałała demoniczna ręka:( ile
razy próbuję to wraca z powrotem do plecaka niczego nie łapiąc. Wiecie może jak to zrobić?

>...
Nie wiem czy pomoże ale spróbuj zdjąć pierścień wskazujący trasę (nie pamiętam nazwy) i założyć ponownie. Mi to czasami pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować