Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2006 o 12:31, Jakubo napisał:

Już podczas stworzenia postaci np. kliknę na przycisk graj, to zanim się podświetli i włączy,
minie ze 3 sekundy. Tak samo z chodzeniem. Nie widać płynnego chodzenia, lecz gościu stoi,
nagle na innym miejscu i na innym. Tak się nie da grać, cholera!


nie wiem..
moze masz zasmieconego kompa i dlatego ci tak tnie...:P
a jak nie to musisz poczekac te 365 dni do nastepnej gwiazdki i poprosic aniolka o nowy sprzet...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zaktualizować sterowniki do karty graficznej. Czasami to pomaga.

Tak samo jak i wyczyszczenie dysku. Pomocne może być również zwolnienie miejsca na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 12:37, szopmajster napisał:


> Już podczas stworzenia postaci np. kliknę na przycisk graj, to zanim się podświetli i
włączy,
> minie ze 3 sekundy. Tak samo z chodzeniem. Nie widać płynnego chodzenia, lecz gościu stoi,

> nagle na innym miejscu i na innym. Tak się nie da grać, cholera!

nie wiem..
moze masz zasmieconego kompa i dlatego ci tak tnie...:P
a jak nie to musisz poczekac te 365 dni do nastepnej gwiazdki i poprosic aniolka o nowy sprzet...:D


Popróbuję, reinstalka itp. :/ Troche skopsane to jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 12:38, PolishWerewolf napisał:

Spróbuj zaktualizować sterowniki do karty graficznej. Czasami to pomaga.

Tak samo jak i wyczyszczenie dysku. Pomocne może być również zwolnienie miejsca na nim.


Wyczyszczenie dysku nie potrzebne, nie dawno formata miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem/mam podobny problem jak kolega Jakubo. Za pierwszym razem gra działała bez zażutu. Ale kiedy ponownie po paru miesiącach próbowałem w nią grać to starsznie się zacinała. Oczwiście wszystkie wymagania spełniałem i do teraz nie wiem w czym tkwi problem ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 12:39, Jakubo napisał:

> Spróbuj zaktualizować sterowniki do karty graficznej. Czasami to pomaga.
>
> Tak samo jak i wyczyszczenie dysku. Pomocne może być również zwolnienie miejsca na nim.


Wyczyszczenie dysku nie potrzebne, nie dawno formata miałem.


to noe wiem...
jak mowisz ze wymagania komp spelnia, formata miales....
moze jakas felrna wersje gry masz...
a masz pirata czy orginalana?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 12:43, szopmajster napisał:

> > Spróbuj zaktualizować sterowniki do karty graficznej. Czasami to pomaga.
> >
> > Tak samo jak i wyczyszczenie dysku. Pomocne może być również zwolnienie miejsca na
nim.
>
>
> Wyczyszczenie dysku nie potrzebne, nie dawno formata miałem.

to noe wiem...
jak mowisz ze wymagania komp spelnia, formata miales....
moze jakas felrna wersje gry masz...
a masz pirata czy orginalana?;>


Ofcourse że oryginał, dostało się pod choinkę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 12:42, deih napisał:

(...)
Oczywiście wszystkie wymagania spełniałem i do teraz nie wiem w czym tkwi problem ;-).


A jaka kartę graficzną masz? Tylko nie mów, że jakiegoś Radeona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2006 o 12:45, hunter22 napisał:

A jaka kartę graficzną masz? Tylko nie mów, że jakiegoś Radeona?

Nie , mam GForce FX 5200. Niedługo zresztą będe miał nowy komp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 12:46, deih napisał:

Niedługo zresztą będe miał nowy komp...


I pewnie myślisz, że problem z zacinkami NWN minie? Oj, żebyś nie nie przeliczył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2006 o 12:44, Jakubo napisał:

Ofcourse że oryginał, dostało się pod choinkę xD


to moze mikolaj kupil ja(ta gre) u ruskich na targu i dlatego tak chodzi...:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2006 o 12:49, hunter22 napisał:

I pewnie myślisz, że problem z zacinkami NWN minie? Oj, żebyś nie nie przeliczył...

No to w takim bądź razie w czym tkwi problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 12:50, deih napisał:

No to w takim bądź razie w czym tkwi problem ?


Sam nie wiem :P

Kiedyś grałem w NWN na takim sprzęcie:

Procek 2,4 GHz
256 RAM
Radeon 9200

i grało chodziła płynnie w średnio-wysokich ustawieniach graficznych, bez żadnego przycinania...

Teraz mam:
Procek 2,8 GHz
1 GB RAM
Radeon 9200

i gra potrafi się lekko przyciąć raz na jakiś czas (nie często), gram na wysokich ustawienia graficznych, próbowałem grac na różnych i tez się potrafi przyciąć (na minimalnych się nie tnie)!! Te zacinki nie utrudniają gry, no ale nie powinny występować raczej z moim sprzętem. Sam nie wiem o co chodzi, może to wina samej gry? felerne egzemplarze gry? Myślę, że to coś nie tak z moją kartą graficzną, jest jeszcze jedna gierka w której coś nie tak jest z grafą podczas grania. Niedługo będzie nowa karta i wtedy się zobaczy czy to o to chodziło.

Tylko, że ty nie masz Radeona... więc pewnie jest inny powód tych problemów z zacinkami... może ktoś zna skuteczny sposób na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem z brakiem możliwości odpoczynku sam się rozwiązał, po prostu taki obszar (wyszedłem na ten z wejściem do twierdzy łosia i jest ok. wprawdzie pojawili się niewidzialni łucznicy (z niewidzialnością na tyle potężną że nie widziałem ich nawet jak mnie atakowali, były tylko napisy po wciśnięciu tab) ale na szczęście wyjście do z obszaru i powrót tam załatwiło sprawę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 16:55, zbysheck napisał:

gdzie w drugim rozdziale jest książka Linu?
proszę o szybką odpowiedź, bo bardzo ważne :)

Bodaj chyba na drodze do Knieni NeverWinter (w każdym razie w lokacji gdzie roi się od Trolli) jest obóz Archeologów za nim (w północnej części mapy)znajduje się zejście do jaskiń. Książka jest na drugim poziomie podziemi przy jednym z ciał tam leżących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 13:16, Jakubo napisał:

No a ja mam 512 mb ram, Radeon 9200 i minimalne detale a ciągle się przycina :/

A może ściągałeś najnowsze sterowniki do karty graficznej ? Bo czasem właśnie one potrafią tak namieszać. jak instalujesz najnowsze sterowniki do starej karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam się niedawno przekonałem, że jeśli chodzi o optymalizację, to NWN1 jest dziwny. Z dwa tygodnie temu wymieniłem sprzęt z Athlona XP 2000+, GeForce''a FX 5600 128MB i 512 Mb RAMu, na którym NWN1 przycinał się przy naprawde dużej ilości wrogów na max detalach (poza AA), na Athlona 64 3800+, GeForce''a 7600GT i 2 GB DDR2 - do tego przesiadka z XP Home na XP Media Center i gra chodzi gorzej niż NWN2, który co prawda na max detalach chodzi te 15-20 klatek, ale bez przerwy (no poza cięższymi walkami). Niby jest to 40-80 fpsów, ale co chwila gubi klatki, a po kilkudziesięciu minutach grania wywala błąd bibliotek C++ i dziękujemy za grę na Krainach Cienia, na Embaros natomiast się nie przycina, choć po pewnym czasie pojawiają się efekty graficzne zwiastujące pad gry po pewnym czasie - nie testowałem i wychodziłem z gry, żeby nie ryzykować tego, co się dzieje po padzie Nevera w Windowsie O_o W singlu gra też się tnie, ale nie grałem dłużej niż 15 minut. Ogólnie w czasie walk płynność spada mi do ~2-7 fpsów. I to wszystko niezależnie od ustawień graficznych w grze. Mail do CDProjektu poszedł i teraz tylko czekać aż wrócą po przerwie świątecznej do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nie grałem wcześniej w NWN niedawno kupiłem NWN2 EK i dostałem do niej diamentową edycje NWN2 mi nie chodzi z powodu karty graficznej FX5200 którą dostałem tymczasowo gdyż mój Radeon 9600 guru jest w naprawie więc zainstalowałem pierwszą część ale ona strasznie się przycina klatki latają jak głupie na najwyższych i najniższych detalach w ogóle tego nie rozumiem zainstalowałem też dwójkę i działa tak samo tylko że 10 razy gorzej no ale nie dziwie się jednak część pierwsza strasznie się przycina nie wiem co jest grane mój sprzęt to AMD Athlon 2500+ 1gb RAM WINDOWS XP HOME EDITION Gforce 5200 128mb/64b.
Może mi pomożecie mam jeszcze jedno pytanie czy NWN2 ma taki problemy z klatkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować