Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2008 o 18:39, Vaxinar napisał:

Zainstalowałem.

Nie wiem jak z nową klasą, ale wyglądy przedmiotów są dobre, trochę tego dodali. ...


Czy grałeś w podstawową kampanię czy w HotU, a może w jakiś dodatkowy moduł?

Teraz jestem w epilogu Wiedźmina więc to końcówka i może warto wrócić do NWN1.
Mam także NWN2 ale jakoś nie załapałem jeszcze klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 20:27, Prince07 napisał:

Humm czyli to jest patch, który zmienia rzeczy TYLKO w SoU czy ogólnie w "podstawce"+dodatkach?

Zmienia grę - wyglądy, efekty itd... W zależności jakie masz dodatki, to Ci zmieni. Chociaż nie bardzo chyba rozumiem pytania.

Dnia 21.08.2008 o 20:27, Prince07 napisał:

W trybie single player czy multi?

A to już w ogóle dziwne pytanie... Efekty, nowa klasa, ubrania, wyglądy będą dostępne oczywiście tu i tu. Jako, że jest parę nowych lokacji, parę nowych rzeczy dodanych, którymi możesz upiększyć, dodać je do modułu, zmienia multi - jeśli o to Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 20:31, jadam napisał:

Czy grałeś w podstawową kampanię czy w HotU, a może w jakiś dodatkowy moduł?

Grałem podstawową, SoU i HotU i parenaście dodatkowych modułów w Internecie, autorskich modułów graczy jak i zrobionych przez twórców (chyba!) takich jak Land of Nordock, czy taki inny, który znam prawie na pamięć na "I" czy "Z", nie pamiętam. :P A co?

Dnia 21.08.2008 o 20:31, jadam napisał:

Mam także NWN2 ale jakoś nie załapałem jeszcze klimatu.

I chyba nie załapiesz... Mnie już tak nie ciągnie do 2, jak do jedyneczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 21:00, Vaxinar napisał:

Grałem podstawową, SoU i HotU i parenaście dodatkowych modułów w Internecie ...


Dzięki
Patcha już ściągnąłem (chwała CDP za szybki serwer) i moźe dzisiaj zrobię przerwę w Wiedźminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 20:59, Vaxinar napisał:

Zmienia grę - wyglądy, efekty itd... W zależności jakie masz dodatki, to Ci zmieni. Chociaż
nie bardzo chyba rozumiem pytania.


Hmm w linku który podałeś jest napisane, iż jest to patch do dodatku SoU, więc chciałem się upewnić, że ów patch zmienia całą grę a nie tylko ten jeden dodatek ;)
W drugim pytaniu natomiast chciałem się dowiedzieć czy jest to łatka zarówno do single jak i do multi, bo niedawno ktoś mi powiedział, że istatnieją patche, które "ulepszają" tylko jeden tryb.
Tak czy siak dzięki za odpowiedz ;p Trzeba jutro ściągnąc i od nowa pograć w NwN:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak wyglądałby zmiennokształtny druid w postaci np. smoka, na koniu xD Wiem, wiem to niemożliwe, na konia może wejść tylko w formie człekokształtnej ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem i na razie klapa.
Przed aktualizacją NWN mi działał, teraz pojawia mi się panel wyboru i gry wybieram "gra" to mi kończy działanie (znika całkowicie z menadzęra zadań windows)

Na panelu gry mam podaną wersję 1.69 a więc trochę nie tego

zobaczę w pomocy technicznej (grafę mam GF8800gts)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 21:13, Prince07 napisał:

Hmm w linku który podałeś jest napisane, iż jest to patch do dodatku SoU, więc chciałem
się upewnić, że ów patch zmienia całą grę a nie tylko ten jeden dodatek ;)

Akurat HotU, a nie SoU... :)
Tak, zmieni Ci całą grę... Są trzy patche zauważ - jak masz NwN samego, jak masz jeden dodatek - SoU albo HotU i jak masz dwa. :)

Dnia 21.08.2008 o 21:13, Prince07 napisał:

W drugim pytaniu natomiast chciałem się dowiedzieć czy jest to łatka zarówno do single
jak i do multi, bo niedawno ktoś mi powiedział, że istatnieją patche, które "ulepszają" tylko jeden tryb.

Oficjalnych nie ma... Chodziło mu pewnie i łatki robione przez administratorów swoich serwerów, do swoich autorskich modułów, które to (te łatki) ten moduł i całą grę zmieniają, rozumiesz nie? :)
Aczkolwiek są też przeróżne dodatki typu CEP, gdzie masz mnóstwo głów, avatarów, wygladów ubrań itd... I tak na poważnie po necie można z tego korzystać, ale działać Ci będzie i w kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 21:35, Vaxinar napisał:

Akurat HotU, a nie SoU... :)

O.o a no fakt xD Niedopatrzenie.

Dnia 21.08.2008 o 21:35, Vaxinar napisał:

Tak, zmieni Ci całą grę... Są trzy patche zauważ - jak masz NwN samego, jak masz jeden
dodatek - SoU albo HotU i jak masz dwa.

Aha, czyli jutro muszę poszukać tego patcha do dwóch dodatków ;)

Dnia 21.08.2008 o 21:35, Vaxinar napisał:

Oficjalnych nie ma... Chodziło mu pewnie i łatki robione przez administratorów swoich
serwerów, do swoich autorskich modułów, które to (te łatki) ten moduł i całą grę zmieniają,
rozumiesz nie? :)

Zrozumiano, zapisano ;)

Dnia 21.08.2008 o 21:35, Vaxinar napisał:

Aczkolwiek są też przeróżne dodatki typu CEP, gdzie masz mnóstwo głów, avatarów, wygladów
ubrań itd... I tak na poważnie po necie można z tego korzystać, ale działać Ci będzie
i w kampanii.

O.o a o tym nie wiedziałem, będę musiał poszukać bo tak naprawdę wyglądy postaci w podstawce są bardzo mizerne ;] Korzystasz może z jakiegoś CEP''a? Możesz jakiegoś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 21:42, Prince07 napisał:

Aha, czyli jutro muszę poszukać tego patcha do dwóch dodatków ;)

Jeśli masz dwa dodatki, ściągasz ten, do którego link podałem - Neverwinter Nights Hordes of the Underdark
http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1877
Działa jak należy u mnie.

Dnia 21.08.2008 o 21:42, Prince07 napisał:

O.o a o tym nie wiedziałem, będę musiał poszukać bo tak naprawdę wyglądy postaci w podstawce
są bardzo mizerne ;] Korzystasz może z jakiegoś CEP''a? Możesz jakiegoś polecić?

1. CEP jest tylko jeden - mogą być jego starsze, lub nowsze wersje. CEP - Community Expansion Pack, do ściągnięcia na stronie http://nwvault.ign.com/cep/
Ale od razu mówię grafika czy szczegółowość Ci się nie zmieni, masz w nim masę wyglądów ubrań, zbroi, broni, trochę głów, głosy o ile pamiętam i masę innych rzeczy. I dla mnie - jako gracza postacią przede wszystkim czarodzieja, jakkolwiek kuriozalnie to zabrzmi - z tych wszystkich CEPa dodatków najlepszym jest... kaptur. To znaczy wygląd hełmu, że wygląda jak kaptur bo szlag mnie trafia jak widzę maga w szacie w żelaznym hełmie. :D
Chces to sobie CEPa ściągnij, jak nie widziałeś. Pamiętam dla mnie była to duża frajda, odkrywać to wszystko, ale potem to CEP dla mnie miał tą jedną zaletę opisaną wyżej. :P
Prócz CEP masz jeszcze maaasę dodatków. Np.PRC, czyli klasy prestiżowe. Dostajesz ich chyba ze... 60, klasy prestiżowe rodem z D&D 3.5 (drobne różnice jednak są). Zanim się jednak za bardzo podniecisz przestrzegam - PRC jest STARSZNIE zbugowane. Kumpel był adminem serwera i strasznie się meczył jak to wprowadził, musiała tego PRC poprawiać... Dla mnie PRC miało dwie super prestiżówki. Arcymag i jego zdolność zamieniania obrażeń z czarów w dowolny żywiól - brałeś dźwięk i nie było na Ciebie mocnych. :D I Samuraj... Tworzył własne katany, ale jakie to były katany... :D Też bomba postać. W PRC dostajesz masę nowych czarów i troszkę atutów i umiejętności... Niektóre naprawdę dobre np taki który jest w NwN 2 tzn niewrażliwość 100 % na dany żywioł. Dobra była też Twierdz Mordenceina - stawiasz, wchodzisz aby odpocząć nawet między wrogami, do innego wymiaru. MIała jedną wadę, bug - wszedłeś i już nie wyszedłeś. :D Jednak przed tym RPC naprawdę przestrzegam.
Zarówno CEPa jak i PRC trzeba dostosowywać do modułów, tzn nie będzie ich miał w kampanii (tych dodatków), będziesz musiał że tak powiem kompatybilować moduły do CEPa i PRC. To się robi w Zestawie Narzędzi o ile mi wiadomo i nie jest to trudne, ale ja nie pamiętam już jak. Bo PRC, CEP i inne dodatki to są do modułow, gry w necie. :)

P.S.
Mam nadzieję, żeś zadowolony z odpowiedzi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 22:30, Vaxinar napisał:

Zarówno CEPa jak i PRC trzeba dostosowywać do modułów, tzn nie będzie ich miał w kampanii
(tych dodatków), będziesz musiał że tak powiem kompatybilować moduły do CEPa i PRC. To
się robi w Zestawie Narzędzi o ile mi wiadomo i nie jest to trudne, ale ja nie pamiętam
już jak. Bo PRC, CEP i inne dodatki to są do modułow, gry w necie. :)


Kampanie singlowe z gry to też tylko moduły i również można do nich dodać CEP czy PRC. Trzeba tylko je znaleźć i przekonwertować, bo ich pliki są zapisane trochę inaczej. Ale nie jest to trudne, na sieci można spokojnie znaleźć instrukcję jak to zrobić. Problem jest gdzie indziej.
Ani CEP, ani PRC, ani rzeczy dodawane w nowym patchu nie pojawią się w żadnej kampanii same z siebie. Nawet jeśli kampania będzie z nimi zgodna, to zwyczajnie nie zawiera ona obiektów wprowadzanych później i o ile gracz sam nie powstawia ich sobie do modułu w edytorze, zwyczajnie nic nowego nie dojdzie. Dla patcha jest to jeszcze możliwe na dwa sposoby - jeśli modyfikuje kampanię (nie sądzę), albo jeśli nie dodaje, a podmienia wygląd jakiegoś przedmiotu. Np. jeśli miecz001 otrzymuje nowy wygląd, to od tego patcha każdy z mieczy o wyglądzie miecz001 będzie wyglądał na nowy sposób. Jednocześnie stary wygląd zniknie całkowicie z gry i ta opcja też nie jest spotykana zbyt często. Nie wiem czy kiedykolwiek jej użyli w NWN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 22:30, Vaxinar napisał:

P.S.
Mam nadzieję, żeś zadowolony z odpowiedzi. :P


Na początku byłem jak najbardziej, ale po przeczytaniu posta pkapis''a znowu mam mętlik w głowie ;p
Czyli jak narazie chce grać tylko w tryb single player, to po ściągnięciu tego patcha nowego + CEPa muszę coś konwertować aby dodały się te nowe obiekty, umiejętności itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 11:41, Prince07 napisał:

Na początku byłem jak najbardziej, ale po przeczytaniu posta pkapis''a znowu mam mętlik
w głowie ;p
Czyli jak narazie chce grać tylko w tryb single player, to po ściągnięciu tego
patcha nowego + CEPa muszę coś konwertować aby dodały się te nowe obiekty, umiejętności
itp?

Umiejętności to może by jeszcze były, ale co komu po obiektach których nie można w żadne sposób zdobyć? Są dostępne tylko te "graty" które twórcy danego modułu w nim umieścili, no chyba że sobie zaimportujesz postać już wyposażoną albo stworzysz przedmiot konsolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 11:41, Prince07 napisał:

Na początku byłem jak najbardziej, ale po przeczytaniu posta pkapis''a znowu mam mętlik w głowie ;p
Czyli jak narazie chce grać tylko w tryb single player, to po ściągnięciu tego
patcha nowego + CEPa muszę coś konwertować aby dodały się te nowe obiekty, umiejętności itp?

Nie, aczkolwiek pkapis ma trochę racji.
1. Da się kampanie zmodyfikować tak, aby dzialała po CEPa.
2. Tak... Musisz dostosować moduł, w którym będzie grał (kampania, czy jakiś własny moduł na single), aby działało Ci wszystko z tych dodatków...
Co do "nowych wyglądów starych iteamów" - czegoś takiego w ogóle nie ma. Stare przedmioty wyglądają w CEPie i PRC jak dawniej... Nowe wyglądy masz jak chcesz sobie wygląd zmienić (a to da się w narzędziach nawet bez PRC i CEPa) w grze, albo chcesz stworzyć nowy przedmiot. :)
Jakieś pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 11:48, sig. napisał:

Umiejętności to może by jeszcze były


Nie.
To jest wszystko jedność, jest wszystko albo nic. Albo nie dostosujesz modułu do CEP / PRC i nie będziesz miał NIC, albo dostosujesz i masz wszystko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 12:15, Vaxinar napisał:

Jakieś pytania?

Napewno się pojawią jak już zainstaluję ten patch :P Po tym wszystkim co tutaj przeczytałem zdecydowałem, że nie będę się bawił w tego CEPa bo i tak mi to nie wyjdzie ;p Pozostaje sam patch ;)
Aaaa no tak... jest jedno pytanie :> Otóż od zawsze chciałem zagrać magiem/kapłanem/czarodziejem lub barbarzyńcą (tym ostatnim przeszedłem SoU i trochę za łatwo było;p) ale jakoś zawsze odstraszało mnie to, że co chwilę trzeba nim odpoczywać, żeby odnowiły się czary i może być to trochę uciążliwe w sytuacji gdzie mamy do zabicia dużą liczę wrogów lub jakiegoś silnego bossa (jak choćby smok z końca III rozdzialu). Możesz napisać jak Tobie gra się klasą magiczną? Jakieś sugestie co do założenia postaci/rozłożenia umiejętności/atutów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Ale z CEPem to jest banalna sprawa. To jest ze 6 kliknięć i się "samo robi"... Najlepiej jak CEPa zainstalujesz i na necie po prostu znajdziesz moduł, który go obsługuje, będzie napewno pisać przy nazwie CEP. Tam sobie pograj.
2. Czarodziejem i czarownikiem gra mi się wybitnie. Boisz się odpoczynku nie potrzebnie, ponieważ mają dobrą postać rozwalasz tego smoka 3 - 5 czarami bez potrzeby odpoczynku. :] I mówimy tu o grze w kampanie, bo postacią tak już na około 30 lvl, rozwalasz go jednym czarem.
Ludzie - moim zdaniem źle grają waląc czary na potęgę i odpoczywają co 5 minut... Uderzasz w grupę wrogów jednym, góra dwoma czarami a potem dobijasz laską czy jaką tam broń nosisz... A nie rzucasz kolejny czar i marnujesz go, bo został jeden wróg na skraju śmierci.
Albo robisz jeszcze inaczej na dobicie - rzucasz czary, które odbijają obrazenia od Ciebie - kwasowa opoka mestila, tarcza żywiołów i zbroja śmierci... Gość, który będzie CIę bił oberwie tak ze 70 dmg, a Tobie jak rzucisz dodatkowo na siebie kamienną skórę i przeczucie nie zabierze NIC obrażeń. :)
Kogo mam Ci doradzić jak zrobić - czarownik czy czarodziej. Czy może sam nie wiesz, a ja mam Ci doradzić kogo wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 12:34, Vaxinar napisał:

1. Ale z CEPem to jest banalna sprawa. To jest ze 6 kliknięć i się "samo robi"... Najlepiej
jak CEPa zainstalujesz i na necie po prostu znajdziesz moduł, który go obsługuje, będzie
napewno pisać przy nazwie CEP. Tam sobie pograj.

Tylko, że ja narazie chciałem sobie pograć na singlu a dopiero za jakiś czas wpaść na multi ;)

Dnia 22.08.2008 o 12:34, Vaxinar napisał:

Kogo mam Ci doradzić jak zrobić - czarownik czy czarodziej. Czy może sam nie wiesz, a
ja mam Ci doradzić kogo wybrać?

No właśnie, że nie mam pojęcia kogo wybrać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzekałem, że nie chce mi działać gra po upgrade do 1.69 a okazało się, że pod Vistą muszę włączać pod kontem administratora a nie użytkownika z uprawnieniami admina.
Gra chodzi mi bardzo ładnie i składnie. Na razie nie znalazłem jeszcze koni choć jeździectwo jest już widoczne. Latam dopiero po Półwyspie. Mam kilka modów ze starych czasów więc po zrobieniu kolejnych kampanii wezmę się za nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 13:31, jadam napisał:

Gra chodzi mi bardzo ładnie i składnie. Na razie nie znalazłem jeszcze koni choć jeździectwo
jest już widoczne.

I nie znajdziesz, bowiem trzeba je dodać ręcznie. Jak to zrobić masz opisane w patchnotes. Pomijam jednak to, że CDP znów nie przetłumaczyło rzeczy, które znajdują się po za plikiem dialog.tlk, w związku z czym przy używaniu nowych atutów mogą się pojawić komunikaty po angielsku w pewnym momencie... Co innego ten sam patch przetłumaczony przez PBC - przetłumaczony o wiele szybciej i wcześniej, chociaż też niestety parę błędów przy lokalizacji się trafiło, ale nikt nie jest w końcu doskonały ;) Polecam zwłaszcza uważniejsze przestudiowanie patchnotes, bowiem poprawiono też parę błędów polonizacyjnych CDP ze starszych wersji gry.
http://nwvault.ign.com/View.php?view=Other.Detail&id=1329

Dnia 22.08.2008 o 13:31, jadam napisał:

(chwała CDP za szybki serwer)

Jak się domyślam, to była ironia? :P Godzina ściągania na Neo 1 Mbit/s i mam już całe 7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować