Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2008 o 18:33, Forgotten napisał:

Gram właśnie w pierwszy dodatek do neverwinter SoU i mam mały dylemacik. Nie wiem czy
iść w stronę gór do smoka, czy lepiej udać się do wioski:P Hmmm
Aha i gdzie znajdę tego specjalnego jelenia? Przeszukałem calutką mapę i go nie znalazłem:/

Jeśli nie grasz łowcą/ druidem szansa znalezienia cienistorogiego jest naprawdę niewielka (1 do 10) tak jest napisane w poradniku( specjalnie sprawdziłem), zależy to też od współczynnika inteligencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 18:33, Forgotten napisał:

Aha i gdzie znajdę tego specjalnego jelenia? Przeszukałem calutką mapę i go nie znalazłem:/

Dobrze mieć wysoką spostrzegawczość i nasłuchiwanie (premia od mądrości) - pozwala to wykryć istoty ukrywające się.
Przeszukiwanie (premia od inteligencji) pozwala wykrywać m.in. pułapki.

Jeżeli twoja postać nie ma wysokich umiejętności w spostrzegawczości, wysokiej premii za mądrość, premii za rasę np. elf itp to twoja postać nie wykona tego zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 15:18, jadam napisał:

Jeżeli twoja postać nie ma wysokich umiejętności w spostrzegawczości, wysokiej premii
za mądrość, premii za rasę np. elf itp to twoja postać nie wykona tego zadania.

Miałem to wszystko i nic. Nie udało mi się go znaleść:/
Aktualnie jestem przy oazie zielonej palmy i coś schrzaniło mi się w grobowcu, przodka beduinów. Próbowałem ułożyć te runy na kilka sposobów i nic. Sprawdziłem w solucji i okazało się, że jedna z moich prób była poprawna, ale sarkofag się nie otworzył. Ustawiłem je więc ponownie, poprawnie i... tam gdzie stał mój towarzysz, którego później wygoniłem był pusty kwadrat tzn nie wracał do swojej postaci, jakby został usunięty:P!
Miecz mi przepadł... szkoda. Ma ktoś dokładne info jakie miał statystyki?

Niezły pomysł z ta karawaną, a kobold-bard genialny:D (jest moim towarzyszem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 14:32, Forgotten napisał:

...
Miecz mi przepadł... szkoda. Ma ktoś dokładne info jakie miał statystyki?

Niezły pomysł z ta karawaną, a kobold-bard genialny:D (jest moim towarzyszem)


Trudno podać statystyki broni ponieważ dla różnych postaci jest odmienna broń, np. dla czaro... to jest laska, dla innych korbacz jeszcze inni mają miecz itp.
Ogólną zasadą (chyba, że się mylę) jest to, że dodaje oprócz premii do zwykłych obrażeń także obrażenia od ognia przeciwko nieumarłym i magiczną umiejętność rzucania czaru kula ognia albo coś podobnego z przedmiotu.

Kobold jest faktycznie fajny a przy tym bardzo przydatny z identyfikacją przedmiotów, czarami i okrzykami barda.

Jeżeli przeszkadza Ci, że włącza się do walki to radzę pozostawiać go z dala od przewidywanego miejsca starcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam trochę dziwny problem, gram w hordes of underdark i mam problem z zabiciem mnichów-wampirów w krypcie, tzn. pamiętam, że trzeba wbić kołek drewniany w trumnę po wcześniejszym zabicu mnicha jednak skąd ja mam wziąć te kołki?? Nigdzie nie mogę znaleźć nawet jednego a potrzeba ich przecież dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tego obecnie już na 100% pewien, ale bodajże zdobywało je się poprzez niszczenie drewnianych przedmiotów, takich jak stoły, krzesła i tym podobne, na tym właśnie poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 100% pewny, że jest tak jak napisał Wilku ;-) w komnatach z trumnami są skrzynie które należy rozwalić ( automatycznie zamieniają się w kołki ;-) ) Musisz szybko biegać bo wampirki szybko się odradzają ( podążaj za chmurkami/duszkami wampirów ;-) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zauważyłem ciekawą rzeczw NWN. Gram łowcą jednymi z moich atutów są: finezja w walce, oburęczność, ulepszone trafinie krytyczne( rapier), cały czas walczyłem dwoma rapierami nosząc lekką zbroję, miałem stosunkowo wysoką zręczność i siłę jednak cały czas zadawałem śmiesznie małę obrażenia.A przed momentem wziąłem do ręki korbacz zniszczenia i od razu obrażenia wzrosły ponad dwukrotnnie. Nie jestem może jakimś fachowcem jeśli chodzi o mechanikę AD&D, ale wydaje mi się to trochę dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To normalne, ponieważ korbacz ma większe obrażenia od rapiera. Ale problem polega na tym, że obrażenia się w NwN mniej licza, bardziej ilość ataków na rundę i szybkość.
Jeśli grasz postacią z rapierem na zreczność, z fenzją w walce polecam nie nosić żadnych zbroi. postać będzie miała KP sama z siebie, np z upadania no i są szaty, ubrania z KP.

Mam pytanie.
Instaluje na nowo NwN. Czy muszę najpierw ściagać Patch 1.68 (critical rebuild) a dopiero potem 1.69, czy można od razu 1.69 i będzie wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 18:20, Vaxinar napisał:

Instaluje na nowo NwN. Czy muszę najpierw ściagać Patch 1.68 (critical rebuild) a dopiero
potem 1.69, czy można od razu 1.69 i będzie wszystko?

Jak jest 1.69 critical rebulit (takowe zadziałają na każdej wersji) to możesz od razu jego, jak nie to oznacza że patchuje on 1.68 do 1.69 (czyli bez 1.68 się nie obejdzie, o ile nie masz go w instalce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam diamentową kolekcję gierki zainstalowałem ją i chciałbym sobie zagrać włączam gierkę z pulpitu pojawia się meni wciskam GRA pojawia jeden obraz "nloader" czy jakoś tak i koniec gra nie idzie.mój pecet to -procesor duo, karta grafiki ATI ,2 g pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zabiłem Valsharesse( nie wiem czy tak się to pisze) i muszę przyznać,że fabuła i klimat Hotu jest kapitalna po dobrej ale nie perfekcyjnej przedstawionej w podstawce, moim zdaniem bardzo słabej co spowodowało u mnie dwutygodniwą przerwę Sou, drugi dodatek prezentuje się fantastycznie. W dodatku po naczytaniu się "Legendy Drizzta" i "Wojny Pajęczej Królowej" możliwość zejścia do Podmroku to naprawę wielka frajda. Wiem, że gra może nie jest najnowsza ale przez bardzo długi czas dysponowałem tylko podstawką i nie miałem okazi pograć w dodatki stąd moje przemyślenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 23:11, 16492 napisał:

mam diamentową kolekcję gierki zainstalowałem ją i chciałbym sobie zagrać włączam gierkę
z pulpitu pojawia się meni wciskam GRA pojawia jeden obraz "nloader" czy jakoś tak i
koniec gra nie idzie.mój pecet to -procesor duo, karta grafiki ATI ,2 g pamięci


Pewnie masz Vistę i zainstalowany najnowszy patch.
Musisz uruchomić NWN prawym klawiszem jako administrator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Offtopic będzie, ale minimalny ;-)
Drizzt im dalej tym słabszy niestety, ale mogę polecić Trylogię "Światło i Cienie" Elaine Cunningham. Również o drowach, również w Podmroku (do czasu ;-)).
A HotU jest genialne, tak jak podstawki nie trawię, a SoU tylko przełykam, tak HotU jest absolutnie świetne, od początku do końca (w przeciwieństwie do SoU, czy podstawki NWN2, które rozkręcają się dopiero po czasie). Momentami zbyt epickie, ale czego się spodziewać na epickich poziomach ? :D

Valsharess(a), od Valsharen. Warto sobie posprawdzać niektóre zwroty w słowniku drowiego (sporo tego w sieci, i drowio-angielskie jak i drowio-polskie). Niektóre odzywki postaci są... ciekawe (np. Vith''os, które figuruje jako "groźba" w którymś z voicesetów dodatkowych, bodajże właśnie Velsharessy. Pegi coś przeoczyło ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 13:40, skaybay napisał:

Drizzt im dalej tym słabszy niestety

Pierwsze trzy części są boskie, czwarta średnia(wydana została jako pierwsza - widać Bob musiał się rozkręcić), a piąta trochę gorsza... :P Liczę, że już szósta a na pewno siódma będzie tak dobra jak pierwsze trzy tomy. Oby

Właśnie zainstalowałem Hordes of the Underdark:D planowałem zrobić to dopiero za tydzień, ale nie mogłem się już doczekać. Podobno to najlepszy dodatek.
...a co do pierwszego dodatku to dręczą mnie trzy pytania:P
Przeczytałem gdzieś, że maść(?) na skamienienie(?) jest bardzo potrzebna i konieczne trzeba ją ze sobą wsiąść. Ekhem, mi się jakoś nie przydała. Czy faktycznie była ona potrzebna?
Co się stało z moim towarzyszem koboldem?! Znikną?!?
Co to były za gigantyczne potwory na szczycie miasta undrentide i dlaczego nic nie dostawało się po odłożeniu wszystkich kawałków mięska;|?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 20:08, Forgotten napisał:

Pierwsze trzy części są boskie, czwarta średnia(wydana została jako pierwsza - widać
Bob musiał się rozkręcić), a piąta trochę gorsza... :P Liczę, że już szósta a na pewno
siódma będzie tak dobra jak pierwsze trzy tomy. Oby


U Salvatore''a to normalne. Zawsze pakuje mnóstwo pomysłów w pierwsze tomy, a później poziom mu znacznie spada. Facet powinien się realizować w krótkich formach, ale płacą mu za tomy, więc takie pisze.

Dnia 19.09.2008 o 20:08, Forgotten napisał:

Co się stało z moim towarzyszem koboldem?! Znikną?!?


Spotkasz go w HotU. I chociaż ten dodatek sam z siebie jest niezły, to z Deekinem robi się jeszcze lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2008 o 20:08, Forgotten napisał:

Przeczytałem gdzieś, że maść(?) na skamienienie(?) jest bardzo potrzebna i konieczne
trzeba ją ze sobą wsiąść. Ekhem, mi się jakoś nie przydała. Czy faktycznie była ona

owszem przyda się ale w związku z tym questem dostaniesz za darmochę kostur czy innego patyka z tym czarem więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 20:08, Forgotten napisał:

Co to były za gigantyczne potwory na szczycie miasta undrentide i dlaczego nic nie dostawało
się po odłożeniu wszystkich kawałków mięska;|?

To był chyba Demon Macek, doświadczenie dostawawałeś tylko za za pierwszym razem gdy zwabiłeś go na mięsko:) Co do Legendy Drizzta to bardzo mi się podobała pierwsza i druga część potem było kilka części nudniejszych ale siódma myślę, że znowu trzyma poziom, kolejnych nie mialem okazji jeszcze przeczytać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 21:20, pkapis napisał:

Spotkasz go w HotU. I chociaż ten dodatek sam z siebie jest niezły, to z Deekinem robi
się jeszcze lepszy.

Szczególnie gdy krzyczy "Hej... szefie!" :D
Dodanie Deekina do dodatku było świetnym pomysłem, ale awanturników z neverminter totalną klapą! Najbardziej uderzają inne polskie głosy postaci, choć bardziej dotkliwy jest jednak fakt, że to kompletnie inni ludzie(ekhem nie licząc półorka, niziołka i elfa:D). Niby nazywają się tak samo, ale stracili cały swój czar z podstawki;p

Zwiedzam właśnie pierwszy poziom podgórza i znajduje sporo elementów, z którym można wykonać ekwipunek. Ma ktoś pełną listę składników i możliwych kombinacji? Ciekawe czy te przedmioty będą na tyle wartościowe, aby nie wylądować od razu w śmieciach...
ps: do czego służy np. niebieski pręt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 15:48, Forgotten napisał:

ps: do czego służy np. niebieski pręt?

Do zejścia poziom niżej ;) I nie warto ładować w rzemiosło. Lepsze rzeczy znajdzie się samemu i będzie można je jeszcze ulepszyć w późniejszych etapach gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować