Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2009 o 14:39, Vaxinar napisał:

> Dawna Kyrtaria :)
Pomimo grania na wieeelu serwerach podczas mej przygody z NWN tej nazwy jakoś nie kojarzę.
Grałem przede wszystkim na RPG i RPG z elementami H&S.
Nie kojarzysz może mojej ksywki z NWN, na jakich serwerach grałeś? Może pogram na Waszym
serwerze.


Bardzo możliwe że podświadomie kojarzę... bo "Vaxinarem" nazwałem najwyższą radę autorskiej gildii magów na poprzedniej odsłonie modułu 0_0

Kyrtaria 1-3 (były 3 odsłony serwera) były serwerami praktycznie full rpg, większość nagród było właśnie za odgrywanie, przy czym można było sobie równocześnie koksić i nikt się specjalnie nie oburzał. Mimo wszystko - AutoXP i "kokszenie na DM''ach" zawsze było bardziej popularne ;).

Na jakich serwerach grałeś ? Ja na SD, CD, Kyrtarii.

PS : Odbierz wiadomość na GG, czas zmienić formę komunikacji bo jeszcze mnie oskarżą o reklamę

edit : racja... to ICQ, a nie gg... jeśli możesz odezwij się - kontakt na sajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka - mamy z kolegą problem z najnowszym Patchem.

Chcieliśmy wszyscy przechodzić kampanię on-line, więc ściągnęliśmy najnowszego patcha. U mnie i drugiego kumpla jest wszystko ok, ale ten "nieszczęśliwy" kolega ma następujący problem:

Po uruchomieniu Neverwinter Nights klika "Gra", pojawia się czarny ekran i cofa go do Windowsa - nie pomagały re-instalacje gry ;/

Co musimy zrobić? Jego sprzęt to: Notebook ASUS Pentium Dual Core 1.8Ghz, 3GB RAM, Intel X3100 256MB.

Na wcześniejszej wersji (1.67) jest wszystko ok.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

intel powiadasz? czyli sprzętowych shaderów brak. Niech zaktualizuje sterowniki do karty graficznej, być może pomoże bo coś mi się po głowie kołacze że 1.68 ma zwiększone wymagania pod względem karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 12:47, Budo napisał:

Mądrości tyle ładowałem, bo chciałem mieć atut
zamiana w smoka, który wymaga 30, ale mimo 30 w mądrości (sowia mądrość) i tak go nie
dostałem, więc olać ;]

30 mądrości, ale czystej, bez itemów i czarów. Do tego 18 lvli Druida (Dziki Kształt x6/dzień) lub 10 Zmiennokształtnego (Większy Dziki Kształt IV). I przy pójściu w smoka warto wziąć kilka poziomów Mnicha (9 lub 10 dokładniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No to jak ja mam w kampanii dojść do 30 mądrości? Oo
Zresztą nieważne, już w dwójkę siekam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 10:38, Budo napisał:

Zresztą nieważne, już w dwójkę siekam ;]

Mimo wszystko, polecałbym rozejrzeć się najpierw po polskich serwerach Neverwintera. Ta gra oferuje znacznie więcej, niż by się mogło wydawać dzięki rzeszy pracujących nad nią fanów ;). Moim zdaniem, dwójka nie umywa się do jedynki pod kątem multiplayera. Fabuła ? Wolałem tę w jedynce, mimo że była nieco prostsza i bardziej schematyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym epizodzie mój krasnolud wzmocnił się płytówką+1 czyli KP+9, rękawicą siły ogra S+2 i jakimś amuletem naturalnego pancerza, czy czegoś tam KP+2.
Wygląda teraz tak:
S - 21
ZR - 11
KON - 16
INT - 11
MDR - 8
CH - 8
i
KP - 22 (z pawężą+1 chyba 25 czy 26, ale głowy nie dam)
Tak jak napisałem na swoim sajcie - zastanawiam się jak go dalej rozwijać. Myślałem, żeby zrobić z niego wypasionego wojownika tylko, ale Mistrz Broni może nie jest złym pomysłem. Krasnoludzkim obrońcą nie mogę być bo jestem chaotyczny dobry ;P

A NWN2 zagram z Żoną po sieci jak wróci do nas z naprawy jej karta graficzna, która uległa przykopceniu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli chodzi o sieciówki to skupiam się na guild wars, tudzież strategiach, w inne gry pykam po singlu, właśnie żeby od sieci odpocząć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 10:38, Budo napisał:

/.../

No to jak ja mam w kampanii dojść do 30 mądrości? Oo

Normalnie. Zaczynać z 16, albo 17, a na poziomach epickich brać atut Wielka Mądrość. Spokojnie da się w okolicach 30 poziomu wziąć Smoczą Postać.

@Blackbird
Mistrza Broni nie weźmiesz - atuty przez niego wymagane potrzebują po 13 Inta oraz Zręczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 17:02, BlekDef napisał:

Mistrza Broni nie weźmiesz - atuty przez niego wymagane potrzebują po 13 Inta oraz Zręczności.


No to będzie tylko wojownik :D Też dobrze. Muszę się dzisiaj chyba zmusić wreszcie do wyjścia z Portu Llast ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 17:02, BlekDef napisał:

> No to jak ja mam w kampanii dojść do 30 mądrości? Oo
Normalnie. Zaczynać z 16, albo 17, a na poziomach epickich brać atut Wielka Mądrość.
Spokojnie da się w okolicach 30 poziomu wziąć Smoczą Postać.


W HotU? Musiałby albo bardzo się postarać, albo zaczynać postacią na wyższym niż 15-ty poziomie, a i tak ten 30-ty wyciągnąłby pod sam koniec gry, więc kiedy by się swoją nową formą nacieszył? Gdy ja przechodziłem HotU kończyłem mając bodajże 27 albo 28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 17:02, BlekDef napisał:

@Blackbird
Mistrza Broni nie weźmiesz - atuty przez niego wymagane potrzebują po 13 Inta oraz Zręczności.


Nie ściemniaj. On dopiero zaczął nwn, do HotU może spokojnie docisnąć 13 tego i tego.

pkapis---> skończyłem na 26 chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 15:19, Budo napisał:

Jeśli chodzi o sieciówki to skupiam się na guild wars, tudzież strategiach, w inne gry
pykam po singlu, właśnie żeby od sieci odpocząć :)

Sporo tracisz ;) Po tym gdy zacząłem 2 lata temu grasować po serwerach NwN nie włączyłem jeszcze kampanii ani żadnego dodatku na trybie singla... po prostu nie umywają się ani graficznie, ani skryptowo ani gdy idzie o przyjemność płynąca z interakcji z otoczeniem :) Dlatego przychylam się do stwierdzenia Fagna.

U mnie był poziom 28 bądź 27...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka - na stronie Embarosu II jest patch 1.69 HotU, który updatuje całego NWN z dodatkami do wersji 1.69. To jest dobry patch, czy jakieś sianko? Ściągnąłem sobie i zastanawiam się, czy nie lepiej wziąć tego z gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 20:54, BoloMaster napisał:

ja ściągałem z gram.pl i wszystko było dobrze, jedyny minus to strasznie wolny transfer:(

A ja już gram na tym z Embarosa II.

BTW: Na gramie taki słaby transfer nie jest . U mnie było 60kbps (standard :(), a kolega zassał to 308 MB w 4 minuty - transfer 1.1Mbps. U mnie to marzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 07:34, Ancient_Lord napisał:

> ja ściągałem z gram.pl i wszystko było dobrze, jedyny minus to strasznie wolny transfer:(

A ja już gram na tym z Embarosa II.

BTW: Na gramie taki słaby transfer nie jest . U mnie było 60kbps (standard :(), a kolega
zassał to 308 MB w 4 minuty - transfer 1.1Mbps. U mnie to marzenia...


Ja polecam patch`a made by PBC :> ponoć na ty gramowym mogą wystapić jeszcze jakieś komplikacje. Sam używam tego od PBC i wszystko gra i buczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 20:54, BoloMaster napisał:

ja ściągałem z gram.pl i wszystko było dobrze, jedyny minus to strasznie wolny transfer:(


Ściągaj skądinąd. Na gramie transfer jest do... niczego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pkapis

Dnia 25.05.2009 o 18:14, pkapis napisał:

W HotU? Musiałby albo bardzo się postarać, albo zaczynać postacią na wyższym niż 15-ty
poziomie, a i tak ten 30-ty wyciągnąłby pod sam koniec gry, więc kiedy by się swoją nową
formą nacieszył? Gdy ja przechodziłem HotU kończyłem mając bodajże 27 albo 28.

>
Coś może w tym być, bo ja przeszedłem jedną postacią wszystkie 3 kampanie i HotU gdzieś w okolicach 20 zaczynałem, a kończyłem na 32-35 (nie pamiętam już dokładnie, bo dawno to było).

@Budo

Dnia 25.05.2009 o 18:14, pkapis napisał:

Nie ściemniaj. On dopiero zaczął nwn, do HotU może spokojnie docisnąć 13 tego i tego.

Nie ściemniam. Dobicie do 13 w obu tych wartościach zajmie mu 12-15 poziomów, w zależności od tego, który ma teraz. Po pierwszym akcie, o ile dobrze pamiętam, ma się coś około 6? Czyli 8, 12, 16, 20 na podniesienie cech, a potem trzeba jeszcze te atuty wziąć. Jeśli najpierw rozwijałby zręczność, a potem inteligencję, to na 21 wziąłby Wyspecjalizowanie, a na 22 Wirujący Atak. Czyli Mistrza Broni dopiero na 23 mógłby wybrać, a zwiększony zasięg krytyka dostałby na 29.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować