Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2009 o 07:39, ArkStorm napisał:

Ja polecam patch`a made by PBC :> ponoć na ty gramowym mogą wystapić jeszcze jakieś
komplikacje. Sam używam tego od PBC i wszystko gra i buczy :)

Sprostowanie - patch CDP chodzi jak trzeba, ale jest zwyczajnie gorszy jakościowo. ;-] (jakość tłumaczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 07:39, ArkStorm napisał:

Ja polecam patch`a made by PBC :> ponoć na ty gramowym mogą wystapić jeszcze jakieś
komplikacje. Sam używam tego od PBC i wszystko gra i buczy :)


A to właśnie mam ten od PBC. Myślałem, że z gram.pl jest lepszy, bo w końcu z takiej dość oficjalnej placówki.
Gram już wesoło na Embarosie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytania z poprzedniej strony, a przy okazji zadaję nowe:)
1. Czy da się przekonać Beliala Pana Ognia żeby dał nam magiczny przedmiot? (II akt Czarnydrzew wieża jednego z braci)
2. Ten artefakt, który wykradł Quint (coś na "F" Fillauceum?) po rzuceniu na siebie czaru daje efekt Sanktuarium ale nie widzę, żeby podnosiło współczynniki. Właściwie co to robi?
3. Czy to normalne, że po oddaniu dziennika kultysty i jeszcze jednej poszlaki mogę już udać się do Luskanu i wciąż mam niewykonane zadanie "Poszukiwanie Sekty dziennik Ganona"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak znasz angielski to http://www.gamebanshee.com/neverwinternights/nwnwalkthrough.php
Odnośnie 2 - Sanktuarium powoduje, że wrogowie cię nie widzą (nie pamiętam już, czy Większe ma rzut obronny, czy nie). Coś jak niewidzialność, tylko że nie mogą cię usłyszeć nawet, jak to jest w przypadku niewidzialności. I czas działania krótszy chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 13:35, Witcher1990 napisał:

1. Czy da się przekonać Beliala Pana Ognia żeby dał nam magiczny przedmiot? (II akt Czarnydrzew
wieża jednego z braci)

Da się, ale lepszym pomysłem jest rozkazanie mu by opowiedział co naprawdę się stało i oddał ci swoje spisane zeznania.

Dnia 26.05.2009 o 13:35, Witcher1990 napisał:

2. Ten artefakt, który wykradł Quint (coś na "F" Fillauceum?) po rzuceniu na siebie czaru
daje efekt Sanktuarium ale nie widzę, żeby podnosiło współczynniki. Właściwie co to robi?

Filakentrium, sanktuarium sprawia iż wrogowie o ile nie zdadzą rzutu obronnego na siłę woli nie atakują cię, efekt jak w przypadku niewidki mija podczas wrogiej akcji (swoją drogą czar niezbyt przydatny bo i st marne)

Dnia 26.05.2009 o 13:35, Witcher1990 napisał:

3. Czy to normalne, że po oddaniu dziennika kultysty i jeszcze jednej poszlaki mogę już
udać się do Luskanu i wciąż mam niewykonane zadanie "Poszukiwanie Sekty dziennik Ganona"?

To normalne, zdarza się dość często, nie ma się co przejmować.

Ancient_Lord:

Dnia 26.05.2009 o 13:35, Witcher1990 napisał:

A to właśnie mam ten od PBC. Myślałem, że z gram.pl jest lepszy, bo w końcu z takiej dość oficjalnej placówki.
Gram już wesoło na Embarosie ;)

PBC co by o tym nie mówić też jest dość rzetelną grupą zrzeszającą fanów NwN zarówno jedynki jak i dwójki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 18:20, Tuldor1 napisał:

Ancient_Lord:
> A to właśnie mam ten od PBC. Myślałem, że z gram.pl jest lepszy, bo w końcu z takiej
dość oficjalnej placówki.
> Gram już wesoło na Embarosie ;)
PBC co by o tym nie mówić też jest dość rzetelną grupą zrzeszającą fanów NwN zarówno
jedynki jak i dwójki...


Ale jest kilka nieprzetłumaczonych rzeczy. Widzę angielskie opisy niektórych itemków, potwórów itp. To wina serwera, czy może patcha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 19:29, Ancient_Lord napisał:

> Ancient_Lord:
Ale jest kilka nieprzetłumaczonych rzeczy. Widzę angielskie opisy niektórych itemków,
potwórów itp. To wina serwera, czy może patcha?

Na Embie? Serwera, gdyż pierwsza najpierwsiejsza wersja modułu, jeszcze z czasów przed dodatkami była angielska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Kingmakera

Jestem w tym pomieszczeniu z duergarami... Jak to jest z tymi zagadkami? Dobrze rozwiążałem jedną, a drzwi się nie otwrzyły. Grał w to ktoś w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 23:11, Azra napisał:

który poziom można natrzaskać w SoU? mój woj/bard uwielbia być uczniem czerwonego smoka
*_*

Mój mnich ukończył go w okolicach 15, grałem naturalnie "świeża" postacią a nie importowaną z podstawki (bo tak by za łatwo było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 23:11, Azra napisał:

który poziom można natrzaskać w SoU? mój woj/bard uwielbia być uczniem czerwonego smoka
*_*


Natrzaskać można ten sam co w HotU chyba, bo ja awansowałem dla zabawy na cheatach w okolice 30-stego. Tak na poważnie grając to wbiłem jak na razie trzeci, gdyż jeszcze nie wyszedłem nawet z Wysoczyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo miałeś pewnie HotU też zainstalowane? Samo SoU nie podnosi limitu doświadczenia, a poziom, który można uzyskać w kampanii to pewnie okolice 15, gdyż w HotU zaczyna się na tym właśnie poziomie, jeśli wybierze się postać na niższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 20:51, BlekDef napisał:

Bo miałeś pewnie HotU też zainstalowane?

Tak, mam oba dodatki w jednym opakowaniu z Extra Klasyki Next.

Dnia 03.06.2009 o 20:51, BlekDef napisał:

Samo SoU nie podnosi limitu doświadczenia, a
poziom, który można uzyskać w kampanii to pewnie okolice 15, gdyż w HotU zaczyna się
na tym właśnie poziomie, jeśli wybierze się postać na niższym poziomie.


No w sumie tak, bo ono krótkie jest - tylko dwa rozdziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 21:28, Woo-Cash napisał:

Hmm... grałem w drugą część, grałem w dodatek - czy jest sens kupić część pierwszą?


Oczywiście. Fabuła nie jest najwyższych lotów, ale gameplay jest świetny. No i serwery sieciowe - wtedy gra robi się takim MMO - gracze chodzą, biją levele.

A jeśli trafisz na serwer RPG to nie oderwiesz się od tej gry dłuuugo. Zwłaszcza, że kosztuje jedyne 27zł razem z dodatkami i trzema całkiem interesującymi modami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Gdy chce się połączyć przez internet to większość serwerów nie dam rady wejść bo wymagane jest:
8109+XP1+XP2

XP to dodatki ktore zainstalowalem a co to jest to 8109?

Ja mogę wchodzic tylko na serwery:
8099+XP1+XP2

Jeśli ktoś poradzi co to 8109 i skąd to można ściągnąć to będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam pomysłu na postać do HotU - ktoś ma może jakieś propozycje?
SoU przeszedłem kombinacją woj/bard/uczeń cz. smoka (siła na 26, kp 35, dużo atutów i ogólnie świetnie się nim grało) - nie wiem jednak, czy w HotU nie dałoby się złożyć czegoś jeszcze bardziej efektywnego.
interesuje mnie oczywiście postać do walki wręcz, ma mocno siepać półtorakiem i mieć kosmiczne kp ;] uważam się za znawcę D&D, ale prestiżówki i poziomy epickie to już nie moja działka ;] wszelkie propozycje mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Grałem czystym druidem z jednym poziomem woja i przechodził przez wszystko jak przez masło. Problem stanowiło dwóch wrogów na całe HotU, powtarzałem ich ok 10 razy każdego. Ogólnie silna magia, zwierzę, ciężka zbroja i bojowe bronie- nic więcej nie potrzebowałem :P

Inna opcja- może mistrz broni? Zrób sobie staty tak, żebyś od razu mógł go wziąć (w sensie 13 zręczności i inteligencji chyba), odpowiednie atuty, wybierz jedną broń i gitara, lepszej postaci do melee chyba nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem HotU i wrażenia jak najbardziej pozytywne - trzeba mi było takiego dobrego erpega ;]
fabuła o dziwo trzyma się kupy (zwykle mam tak, że gdzieś w połowie gry zaczynam już po prostu latać za strzałką) - jedynie trzeci rozdział jest słabszy, zbytnio nie wiadomo o co cho.
smucą żałośni przeciwnicy (woj/bard/UCS z niszczącym trafieniem krytycznym i większym rozpłataniem szedł jak przez masło) - mniej więcej od połowy gry nie używałem nawet mikstur wspomagających. potężne przedmioty (stosy pierścieni +6 zawsze radują moje oczy), wypasiona najemniczka (można było mieć dwóch, ale po kiego grzyba? drowka z drugiego rozdziału ownuje wszystkich swoim atakiem z zaskoczenia) i wrażenie, że bierze się udział w czymś epickim wynagradzają jednak pewne zgrzyty ;]
polecam po trzykroć i rozważam ponowne przechodzenie łotrzykiem/zabójcą :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować