Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Two Worlds II w Polsce bez edycji kolekcjonerskiej

97 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2010 o 13:24, Wojman napisał:

- Do wczoraj CDP wierzyl, ze wyda EK Two Worlds II w Polsce

Wierzył, nie wierzył, ale do tego chyba jakieś umowy są podpisywane wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe ... właśnie dzwoniłem do MediaMarkt i pan z działu foftware powiedział że wydawca / dystrybutor nie potwierdził im premiery gry na 12 listopada .... przebąkiwał coś o 25 listopada ....
czy nad tą grą jest jakieś fatum? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EEE tam. Ważne że gra będzie. Skoro jest już skończona, to żadne wydawnicze kombinacje nie pogorszą przecież jakości samej gry. Co najwyżej wyjdzie w późniejszym terminie i bez kolekcjonerki, ale nie wariujmy, gra i tak będzie świetna. Oczywiście jak ktoś chce, to niech się obraża na twórców i udaje, że go Two World''s II już nie kręci. Ale ja będę jednym z pierwszych, którzy ściągną ją z półki w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polski dystrybutor prawdopodobnie musi zadeklarować że sprzeda pewną ilośc egzemplarzy gry.Podpisuje np. umowę na 10 000. Widocznie CDP stwierdził że nie da rady.Nie da rady bo jak zawsze mnóstwo ludzi deklaruje chęć zakupu a i tak później korzysta z torrentów.Takie są realia w naszym kraju.
Niech mi ktoś powie dlaczego nowy Fallout na konsole nie jest PL jak poprzedni . Dlatego że Cenega została z zapasami tej gry , które sprzedaje za pół darmo.Wersja kolekcjonerska na xboxa za 49 zł. No , niestety musi się pozbyć falloucika bo magazynowanie kosztuje .Na PC sprzedała się odpowiednia ilość , więc napisy PL opłacało się zrobić do wersji PC. Taki jest biznes , radzę wszystkim kupować gry orginalne wtedy to wszystkim wyjdzie na dobre.Interes musi być opłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 14:46, fenix00 napisał:

Na PC sprzedała się odpowiednia ilość , więc napisy PL opłacało się zrobić do wersji
PC. Taki jest biznes , radzę wszystkim kupować gry orginalne wtedy to wszystkim wyjdzie
na dobre.Interes musi być opłacalny.


A to napisy do xboxa to jakieś dodatkowe koszta? Przecież nie robi się osobnych tłumaczeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Do fenix00
Odnośnie Fallouta, problem polegał raczej na tym, że Cenega przez długi czas zwlekała z wydaniem koniecznego patcha do gry przez co ja, jak i zapewne wielu innych graczy, po zakupie oryginału i tak musiało ściągać wersję piracką bo do polskiej przez długi czas nie było patchy i DLC. W sumie to przeszedłem grę na piracie a oryginał stoi sobie zakurzony na półce po dziś dzień. I tak kiedy powiedziałem o tym moim znajomym to ci oczywiście zaopatrzyli się w działającą i kompletną wersję "nie tak zupełnie legalną" i tak to się skończyło.

Jeżeli zaś chodzi o TWII w całej tej sytuacji najbardziej wkurza to, że CD-Projekt informuje nas w ostatniej chwili o zaistniałych problemach. Moi znajomi , którzy zamówili grę 2 tygodnie temu, właśnie grają w TWII ( dostali dzisiaj rano ) a ja pomimo, że złożyłem preorder 3 miesiące temu muszę teraz czekać do piątku i kupić w MediaMarkt. I nie chodzi nawet o to, że nie mogę sobie zagrać bo na taką grę to mógłbym czekać choćby i do stycznia. Chodzi raczej o to, że jak się do czegoś wydawca czy dystrybutor zobowiązuje to powinien się z tego wywiązać. Wiem, wiem bardzo to naiwne podejście ale jestem tylko anachronicznym Wiedźm.. wróć, graczem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest ewenement wydawniczy w historii branży gier.Niemcy i reszta świata chyba pękają ze śmiechu. W każdej branży zabiega się o klienta i skacze koło niego,a co to ma być?? Cała sytuacja jest groteskowa,matrix się chowa.Tutaj klient chce wydać kasę, a nie chcą mu sprzedać!! Gdybyby to była moja firma to chyba spaliłbym się ze wstydu i zapadł pod ziemię.Nie mogę normalnie w to uwierzyć,nie czujecie sie jakby ktoś nam w mordę napluł ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest chore ku**a zachęcam do niekupowania tej gry jak dostaną w dupe przy sprzedaży to sie może zaczna z nami liczyć i zastanowią się nad wieśkiem 2 czy im sie taka zagrywka opłaci!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt jest tylko dystrybutorem. Wydawca jest szwabskie studio Zuxxez... Dlatego gra wyszla najpierw w niemczech, polska premiera jest pozniej a w niektorych panstwach gra wyjdzie dopiero w przyszlym roku.

Wydawca wiedzmina 2 nie sa zadne szwaby. Czyli patrzac na to co sie dzieje to spodziewam sie w recenzji, ze w zaletach bedzie "Gra nie zostala wydana przez Niemcow" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 14:54, TobiAlex napisał:

A może CD Projekt po prostu dogorywa?


Gdyby dogorywał, to by nie było Wiedźmina 2, nie sądzisz? Myślę, że CDP (niebieski) zaczął się specjalizować. Utracili wiele praw do dystrybucji, które kiedyś były na ich wyłączność lub wspódzielone z innymi firmami (m.in. Ubisoft, BioWare, EA, Valve, Blizzard). Co im zostało? Disney, Sega, THQ, Reality Pump, Atari, JoWood, kilka małych studiów i to wszystko. Zajęli się. jeszcze dystrybucją filmów Disneya. Głównymi filarami dawnego imperium stał się CDP Red i GOG.com.

I przestańcie tak narzekać na CDP, bo pewnych rzeczy wydawca nie jest w stanie przeskoczyć. Najważniejsza jest gra i instrukcja, reszta to kwiatek do kożucha.

@ Kilox

Przekraczasz granicę absurdu i dobrego smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 15:11, Kilox napisał:

to jest chore ku**a zachęcam do niekupowania tej gry jak dostaną w dupe przy sprzedaży
to sie może zaczna z nami liczyć i zastanowią się nad wieśkiem 2 czy im sie taka zagrywka
opłaci!!


Aj, tam. Ja podchodzę racjonalnie. Nie ma tego, gram w coś innego. Na TW2 wole czekać chociażby i rok - byleby nie dostać gniota na miarę trzeciego Gothica. Po pierwszej części wrażaniem mam jak najbardziej pozytywne - i niech tak pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj TW2 i co widzę? Babola! O aktywacji internetowej nie było wcześniej mowy!


=================
PYTANIE
=================

Czy to jest aktywacja jak w earth 2160 czy ma limity instalacji itp???


LUDZIE! ODPOWIEDZCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 16:12, chuck29 napisał:

Wspieraj Polskich wydawców i producentów jak Oni po prostu olewają Polskich graczy bo
jak to nazwać inaczej


No cóż, jakby nie patrzeć CDP jest jednym z ostatnich polskich dystrybutorów w Polsce. Nie chcesz ich wspierać, to wspieraj zagranicznych - proste. Wiedz jednak, że to właśnie przez tych zagranicznych nie będzie kolekcjonerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vojtas - Chciałbyś być tak robiony w konia jak wszyscy ci,którzy zamówili EK / ja jeszcze w sierpniu / i w tygodniu premiery gry dostają najpierw informację że grę dostana za tydzień a potem,że nie dostaną jej w ogóle?

cierpliwie znosiłem te ciągłe przekładanie premiery myśląc sobie że EK jest tego warta,a tu taki wał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować