Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Need for Speed: Hot Pursuit - porównanie jakości grafiki - odsłona druga

34 postów w tym temacie

I znowu porównanie grafiki... wam się nudzi z tymi newsami? Nie macie o czym pisać? Przecież to jest kompletnie bez sensu... Najważniejszy w takich grach jest framerate a nie jakość grafiki...

Nawet w trak małej rozdielczości widać, że tekstury są ostrzejsze na PC. Wow, nie? Kogo obchodzi gdzie gra wygląda lepiej. Ważniejsze jest żeby grywalność była równie dobra.

To przestaje być zabawne... Jaki jest sens pokazywać wersję PC-tową nie podnosząc rozdzielczości do co najmniej 1680x1050 i "zapominając" włączyć anti-aliasing?

Damianuss1 to znaczy,że do okulisty trzeba pójść.
Jak ktoś napisał wyżej, bez AA to nie jest porównanie. Nawet w małej rozdziałce włączając AA, grafika jest ostrzejsza i wygląda to lepiej.
A w kwestii X360 i PS3, dziwi mnie sprawa lepszej grafiki na tym pierwszym. Dlaczego w większości gier tak jest, pomimo faktu większej mocy PS3.

Na PC najbardziej ostre tekstury i rzeczywiście wygląda najlepiej ale generalnie to różnica naprawdę minimalna. Ja zakupię oczywiście na moją konsolkę Xboxa :)

Dla mnie wygląda najładniej na PS3, bo może takowe posiadam? No cóż... na pewno takie porównania robią reklamę i szum w okół gry.. więc bez sensu jest się kłócić czy rozwodzić na takimi rzeczami, to taka manipulacja :-)

wojtassso NFS HP to nie pierwsza gra, która wygląda lepiej na Xboxie względem PS3. Dla przykłądu podam najnowsze CoD BO czy Mafię 2. Może z tą mocą to tak nie do końca prawda.

Ja może napiszę tak . Gram na PC i xboxie , choć przyznaję że ostatnio xbox mnie bardziej wciągnął.
Jak dla mnie zdecydowanie najlepiej wypada wersja PC , choćby ze względu na ostrość tekstur.Na konsolach są one już rozmazane ( szczególnie widać po nawierzchni ).Wiadomo że GPU konsol ma już swoje latka.
Mimo to i ceny.. zakupię wersję na konsolę.Po prostu gra mi się w takie gry wygodniej na padzie i jestem bardziej spokojny o płynnośc gry. Wiem że do PC można pada podłączyć , wiem że TV LCD też ( zresztą mam go podłączonego ) . Pada jednak na PC nie mam i nie mam zamiaru kupować . Uważam że po co mam sobie granie komplikować skoro konsola stoi . To że miałbym lepszą grafikę mnie nie przekonuje . Liczy się dla mnie grywalność i mam nadzieję że na wszystkich platformach będzie doskonała.
Jeśli miałbym wskazać na której konsoli gra ładniej wygląda to nie potrafię . Niby skłaniałbym się ku xboxie , ale być może fakt że go posiadam - a PS3 nie, kieruje moją podswiadomością.

Dnia 10.11.2010 o 14:21, paulen23 napisał:

wojtassso NFS HP to nie pierwsza gra, która wygląda lepiej na Xboxie względem PS3. Dla
przykłądu podam najnowsze CoD BO czy Mafię 2. Może z tą mocą to tak nie do końca prawda.

Moc tu nie ma wiele do rzeczy, kwestią jest brak odpowiedniego jej wykorzystania. Ps3 ma ten problem, że gry na nią trzeba komponować (nie portować), więc tylko właściwie exami można się naprawdę zachwycić- dziwne,że mało kto to dostrzega, zawsze gdy mowa o kwestiach technicznych to -po najniższej linii oporu- przytacza się robione na szybko tytuły multiplatformowe, których większość -w mojej opinii oczywiście- to "zapychacze" między wyłącznościówkami (wciąż jesteśmy przy kwestiach technicznych);

Gierka wszędzie wygląda dobrze i to jest najważniejsze, różnice widać, nawet spore (najlepiej PC, potem PS3, na końcu Xbox), ale ogół jest i tak znakomity. Jedyny ogromny minus to piasek, jego badziewna tekstura i zero śladów po przejechaniu po nim.

Kolejny flejmotwórczy news ;-)

Ale skoro już się wpisałem - wersja PC najładniejsza (tekstury, rozdzielczość), aż się dziwie, że konsolowy deweloper (Criterion) tak się przyłożył, do było nie było portu. Nie są to jakieś hiper/extra różnice, ale zauważalne gołym okiem. Cóż... konsole maja już swoje lata, ale wersje na klocka i chlebaka też źle nie wygladają.

Druga sprawa - kolorystyka. Jak zwykle wersje konsolowe są przejaskrawione - Hans i Jurgen z niemieckiego PC Games potrafią jeszcze od biedy usrawić rozdziałkę w monitorze, ale już ustawienie kontrastu w TV to dla nich wyższa matematyka. Tak jest za każdym razem, może więc pora żeby te porównania robił ktoś kto umie "pogrzebać" w ustawieniach TV ? To naprawdę nie jest trudne. Testowałem demo na klocka i kolorystyka wygladała tak jak na screenach z wersji pecetowej, ręcze głową. No,ale widać Niemiaszki nie ogarniają... Może nie wiedzą, że w opcjach gry/ustawieniach TV można co nieco wyregulować ?

Dnia 10.11.2010 o 14:09, wojtassso napisał:

Damianuss1 to znaczy,że do okulisty trzeba pójść.
Jak ktoś napisał wyżej, bez AA to nie jest porównanie. Nawet w małej rozdziałce włączając
AA, grafika jest ostrzejsza i wygląda to lepiej.
A w kwestii X360 i PS3, dziwi mnie sprawa lepszej grafiki na tym pierwszym. Dlaczego
w większości gier tak jest, pomimo faktu większej mocy PS3.

Wydaje mi się że to z powodu tego, że na X''ie gry robi się podobnie jak na PC, ale Ex''y na PS3 takie jak U2 to przecież jedne z najładniejszych gier. Wszystko zależy od umiejętności.

Zaloguj się, aby obserwować