Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Farrell: Cena 59,99 $ za nową grę odstrasza graczy

37 postów w tym temacie

Hmmm.... po zastanowieniu się ma to sens, ALE pod warunkiem, że nie będzie to obcinanie kluczowych elementów gry, a potem wlepianie ich jako DLC, oczywiście, nowe misje poboczne, mapy, bronie, kostiumy, pojazdy itp. tak, a nie jak Prince of Persia, obcięte zakończenie.
Dlaczego uważam, że to słuszne? Otóż wiele gier które kupiłem pograłem godzinę, dwie, albo ukończyłem, ale nie mając ochoty na kończenie wątków pobocznych. W ten sposób wszyscy będą zadowoleni:
- producent, bo sprzeda więcej egzemplarzy podstawki + dodatki
- maniacy, bo będą sobie mogli dokupić dodatki do swojej ulubionej gry i przedłużyć jej żywotność
- zwykli gracze, którzy nie mają czasu na siedzenie tygodniami nad jedną pozycją, tylko chcą poznać ciekawą historię i usiąść do kolejnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 11:50, damlon napisał:

Czy nie wolelibyście zamiast tryliona DLC
do Dragon Age i Mass Effect 2, jednego czy dwóch porządnych dodatków? Myślę, że to pytanie
retoryczne.

Dłużej by się na taki dodatek czekało, poza tym lepiej ściągać kilka mniejszych niż jeden wielki. ;p

Poza tym - DLC do Mass Effect 2 były bardzo dobre, Dragon Age miał zaś też duży dodatek (Awakening), znacznie słabszy od podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym DLC musi być. Wszyscy tak na to narzekają, a to dalej jest. Więc ktoś musi je kupować skoro producenci dalej to wypuszczają. Dla mnie to już zaczyna być denerwujące. Zwlaszcza patrząc po niektórych "wielkich" grach tego okresu. Kampania do skończenia w parę godzin + duża sumka za zakup gry (TFU2, MoH itp). Toż to już jest przegięcie. Naprawdę wolę zapłacić więcej za grę i po roku, czy półtora niech wypuszczą normalny dodatek jak to kiedyś bywało. Wyobraźcie sobie BG2 wydanego teraz. Gra była by chyba tak okrojona, że połowe jak nie więcej by w DLC sprzedano. Dlatego ostatnio preferuje kupowanie gier w jakiś czas po ich premierze. Jak wypuszczą pakiet z kilkoma DLC w całości (np F3 GOTY). Bo kupowanie w dniu premiery, bynajmniej wg mnie mija się z celem. Zapłacić krocie, a potem jeszcze dopłacać. Największe przegięcie w moim wypadku to DA zaliczyło. Ok możesz zrobić questa, ale musisz go kupić. To za co ponad 100zł płacone było? ME2 podobnie. A o problemach technicznych, że kupię oryginała w dniu premiery i trzeba do wypuszczenia patcha czekać żeby gra działała poprawnie, to chyba nie warto mówić. Producenci mają nas (graczy) chyba za jakiś tumanów, którym można byle co wcisnąć i to zejdzie. Owszem, są tacy gracze, ale większość (w moim mniemaniu bynajmniej) ma zdrowy rozum i rozważa coś nim kupi itd. Także DLC mówię zdecydowane NIE. Chcę długiej (w miarę) gry odrazu po zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety wydawcy traktują graczy jak chodzące świnki-skarbonki i nie zawachają się ich "porozbijać" żeby skubnąć trochę dodatkowego grosza;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche i bedziemy kupowali menu główne za 150zł, a potem każdą osobną misje za 10zł. Albo w CoD MoH albo BF bedzie koniecznosć kupowania amunicji za gotówke :D Co do cen to jest prosta polityka, cena -10% sprzedaż +15% i mamy wiekszy zysk, ale to dotyczy sie dobrych gier. Niestety bo lipy nikt nie kupi tak czy tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem DLC to zmora dla gracza a cudowny sposób na dojenie kasy dla producentów. Bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby wydawać gry w dwóch wersjach od razu: jakiś taki podstawowy trzon bez żadnych dodatkowych misji/broni/samochodów etc etc. oraz wersja która te wszystkie gadżety ma wmontowane na standardzie. Dwie wersje stoją na półce w sklepie i od razu masz możliwość wyboru czy chcesz rozszerzony produkt czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 12:10, Silvari napisał:

DLC to najgorsze co może być - Bioware pokazał, jak DLC sa robione - na szybkiego i mamy
za to płacic? fack off..

Overlord czy Liar of the Shadow Broker to słabe dodatki robione "na szybkiego"? Grałeś chociaż, czy po prostu powtarzasz jak papuga za haterami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i po co się spinacie? koleś powiedział że będą taniej wydawać gry i dlc by przedłużyć żywotność ( czyli tak jak w re5 np, miałeś kampanie, marcenaries a mogles dokupic 2 mini kampanie, nowe stroje itp )
jak dla mnie pomysł dobry, dlc i tak czy siak staną się przyszłością a pisanie typu " nieeeee to DLC" za przeproszeniem gówno wam da bo to już jest standard jak może w przyszłości 3d i blu-ray

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 14:47, Bumblejazz napisał:

jak dla mnie pomysł dobry, dlc i tak czy siak staną się przyszłością a pisanie typu "
nieeeee to DLC" za przeproszeniem gówno wam da bo to już jest standard jak może w przyszłości
3d i blu-ray


Jaką masz pewność, że nie sprzedadzą Ci jednej gry po prostu pociętej na kawałki? Ludzie szybko się zorientują, że coś z gry zostało wycięte (choć dew będzie zaprzeczał) - tak jak Free Ride w Mafii II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bobby Kotick ma zupełnie inną wizję od tego Pana wyżej. Sprzedają gry za cała sumę czyli 60$, a później sprzedaje śmieszne DLC za 15$. Jeszcze myślał aby wprowadzić abonament do multiplayer. Nieciekawe czasy nadeszły dla graczy. Gry powycinane, drogie, DLC które wystarcza na 2 godziny, które powinno być od początku na płycie. Jak tak dalej pójdzie to przestane grać.
Wychodzi nowa gra w cenie 60$. Jest w niej 15 etapów ale po pierwszym etapie gry, wyskakuje informacja o zakupieniu DLC za 15$ bo gra została wykastrowana bo muszą producenci odbić sobie za reklamę produkcji.
O to widziałem taki jeden komiks. Było dwóch gości i jeden mówi do drugiego że najnowszy CoD ma być za darmo ale ma mieć płatne zawartości. I co się okazało. Są w banku aby pożyczyć kasę na amunicje do broni za którą trzeba płacić. LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 14:41, smok3000 napisał:

tylko dice i EA przy bad company 2 dają dlc czyli nowe mapki za free na pc bo przecież takie pc jest 3x razy droższy niż konsola

Jakie nowe mapki? Wszystkie dotychczasowe Vip-paki to recycling istniejących map i przystosowanie ich do grania w różnych trybach.
Dopiero paczka, która ma się ukazać przy okazji premiery dodatku Vietnam zawierać będzie nowe mapki, a i tak nie do końca, bo 1 albo 2 są z pierwszej wersji Bad Company.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 14:47, Bumblejazz napisał:

jak dla mnie pomysł dobry, dlc i tak czy siak staną się przyszłością a pisanie typu " nieeeee to DLC" za przeproszeniem gówno wam da bo to już jest standard jak może w przyszłości 3d i blu-ray

Czyli co? Ja jako klient danej firmy nie mogę skomentować produktu, który od nich kupiłem lub mam zamiar zakupić, tylko cieszyć się, że w swojej wspaniałomyślności próbują wcisnąć mi jakieś ochłapy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować