• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
safran44

Resetowanie komputera

Pytanie

Witam mam dość duży problem, ok. tygodnia temu zakupiłem sobie Arcania Gothic 4 wszystko ładnie pięknie się zainstalowało ale gdy odpaliłem komputer albo się zrestartował albo się wyłączył, na początku myślałem że karta graficzna się przegrzewa ale pod max. obciążeniem miała max 65 stopni, potem że zasilacz ale napięcia i w środku nie były żadne elementy spalone lub wystrzelone kondensatory. W ostatnim czasie też z innymi aplikacjami mi się tak dziać jak np. odpalenie filmu z allplayera itp. Reinstalacja systemu nic mi nie dała, sterowniki są najnowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Stawiam na to że grzeje ci się procesor. Wystarczy że procesor będzie miał trochę za wysoką temperaturę i wszystko szlak trafia. Przeczyść wiatraczek i radiator od procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Temp. procesora nawet temp nie dochodziła przy obciążeniu do 50 stopni i czyściłem wszystko nałożyłem nową paste termo przewodzącą i nadal to samo. Pomijając Arcanie gdy odpaliłem Wiedźmina też to się działo co nigdy mi się nie spotykało

PS: Myślałem też że to wina słabej baterii BIOSU wymieniłem ją i nic nie dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprawdź kartę graficzną i procek pod obciążeniem w testach OCCT.
Ewentualnie grafikę pod obciążeniem jakąś wymagającą grą np crysisem, ale nie na zasadzie odpalam grę, gram 3 min i sprawdzam temp, bo wtedy to gpu się nawet dobrze rozkręcić nie zdąży, pograj z 15-30 minut.

Inna sprawa - to może być wina zasyfionego systemu, jakiegoś wrednego trojana/wira/adware/spyware/mallware - skan antywirem i programem typu adaware zalecany.
Defragmentacja dysków defragglerem, sprawdzanie systemowym scan-diskiem, czyszczenie rejestru i plików tymczasowych ccleanerem.

Kolejny trop - kopnięty zasilacz lub ram. Ram możesz sprawdzić programem mem-test. Z zasilaczem będzie gorzej [musiał byś wszystko ręczne z woltomierzem sprawdzać, jak się na tym nie znasz, lepiej zostawić to jakiemuś bardziej obeznanemu w temacie specowi] wstępnie możesz sobie napięcia sprawdzić np w hwmonitorze.

Kolejny winowajca - uszkodzony/zużyty/umierający dysk, możesz go przetestować programem hd-tune.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować