Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty: Black Ops na PC - recenzja

217 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2010 o 23:31, qba1304 napisał:

A wtórność??
Boże przecież każdy wiedział ze to będzie kolejne zwykle COD, w którym zawsze chodzi
o to samo


Erm, no to po co kupować najnowszą część skoro to to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 21:09, RexNebular napisał:

Kolejny fps, który wg recenzentów gram.pl poległ w zestawieniu z naszym polskim Sniperem
(przypominam - ocena 7.5)
Uważam, że następnego CODa powinna robić ekipa City Interactive - może wtedy miałby szanse
na jakąś wyższą ocenę. A tak - bieda ;)



Prosta sprawa, Sniper był pionierskim projektem dla City Interactive. A Activision są już starymi wyjadaczami w FPS, i dlatego nie zasługuje na większą ocenę niż Sniper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Problemy techniczne to BC2,MoH,MW2 też miały z czego o BC2 i MW2 wolę nie wspominać.
Ja już nie mam problemów z single player i prawie zero laggów"

-----------
BC2 do dzisiaj jest dla mnie niegrywalne na multi z powodu natychmiastowego laga. To co, ocena zero? Nie chciałbym krytykować zespołu redakcyjnego, ale wasze recenzje coraz bardziej rozchodzą się z opiniami graczy. Czas zatem, żeby za to wziął się ktoś inny, bo jak tak dalej pójdzie będziecie recenzować gry samym sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie spotkałem się z problemami technicznymi o których pisał Zaitsev chociaż może też dlatego, że nie mam wypasionego kompa więc nie podkręcałem grafiki. Multi działa dobrze i (chyba dlatego, że nie grałem w MW2) bardzo mi odpowiada, nie mam też lagów od samego początku grania.

Fizyka? :D Matko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2010 o 01:39, naczelnyk napisał:

BC2 do dzisiaj jest dla mnie niegrywalne na multi z powodu natychmiastowego laga. To
co, ocena zero? Nie chciałbym krytykować zespołu redakcyjnego, ale wasze recenzje coraz
bardziej rozchodzą się z opiniami graczy. Czas zatem, żeby za to wziął się ktoś inny,
bo jak tak dalej pójdzie będziecie recenzować gry samym sobie.


Czyli co?
"No cóż, kiepska grafika i mierny gameplay. Jedynym plusem jest fakt, że gra polecana jest przez graczy z Beninu. Ocena 10/10."
Recenzja jest subiektywną formą literacką, więc recenzent może wystawić nawet 1/10.
A recenzji jest na tyle dużo, że możesz przejrzeć wiele źródeł. No chyba, że widzisz ocenę na gramie i twierdzisz "nie kupuję".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 godzin? to chyba żart, spokojnie można w 3-4 godziny przejść całą kampanię no chyba że ogląda się przerywniki filmowe które po 3 misjach zaczynają być wkurzające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 01:55, yoshirek napisał:

8 godzin? to chyba żart, spokojnie można w 3-4 godziny przejść całą kampanię no chyba
że ogląda się przerywniki filmowe które po 3 misjach zaczynają być wkurzające


Istnieje teoria, że te magiczne "ściny" dodane do wersji PC służą temu, by wydłużyć rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 01:56, gogiell napisał:

> 8 godzin? to chyba żart, spokojnie można w 3-4 godziny przejść całą kampanię no
chyba
> że ogląda się przerywniki filmowe które po 3 misjach zaczynają być wkurzające

Istnieje teoria, że te magiczne "ściny" dodane do wersji PC służą temu, by wydłużyć rozgrywkę.


Nie chcę nikogo obrazić ale powiedz mi kto normalny ogląda je wszystkie? Rozumiem gdyby były krótsze to jeszcze można by się było zainteresować ale w tej części przesadzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby ta gre robilo infinity ward to mielibysmy naprawde taka gre jaka wszyscy oczekiwali, a tak dostalismy gre, ktora pachnie/smierdzi CoD World at War i ma wiele bledow i nie jest taka piekna. Jest gra dobra ale MW i MW2 zdecydowanie lepsze. Poki co gram i gram bardzo powoli co odrazu jest ocena sama w sobie, kiedy wlaczylem MW czy MW2 to wylaczylem dopiero po tych kilku h kiedy ja przeszedlem, tutaj nawet nie przechodze misji i gre wylaczam...na pewno przejde ale nie jestem zachwycony:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 20:22, jar3k2 napisał:

6,5 za singla? Recenzent chyba chciał zabłysnąć i pokazać jaki jest kozak... najbardziej
oczekiwana gra roku - a co tam trzeba jej doje***.

Oto mój film z Singla - WARTO!!! Ja nie gram w multi do czasu wyjścia jakiegoś dobrego
patcha, ale singla zrobiłem 2 razy. MOC!!!

http://www.youtube.com/watch?v=r68EPgCfmiU


przeczytałem wszystkie komentarze ale ten jest najdurniejszy xD
najbardziej oczekiwana gra roku? hmm tu bym zaprzeczył :) ale nawet jeśli ... to wg mnie fail roku ( w sumie historia z MW2 się powtarza choć przyznam że singiel jest lepszy :D )
recenzent brał pod uwagę wszystko, wg mnie bardzo dobra ocena, singiel nie uratuje fpsa
MOC? rozumiem że jak wyjdzie Crysis 2 albo jakieś inne gry nastawione na grafikę to wydasz kolejne filmiki xD
ludzie, ja właśnie gram w gran turismo 2 i w mgsa na ps1 i wam powiem że grafika tam jest zabójcza ( dla mnie przynajmniej :P ) i moze skleje jakies filmiki by wam pokazać moc gier które wychodziły bez dlc, z długim, wciągającym singlem i wg gdzie była MOC! naprawdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac ze fizyka nie powala, ale gra jest niezwykle grywalna i to sie liczy. A co do wypowiedzi nt. BFBC2 to lagiowzem sa ale na ameryk. serw. na polskich nie zauwazylem podonych sytuacji. Co do startu gry to owszem jak wiele "wiekszych" produkcji ma duze problemy z multi. Nalezy jednak zrozumiec fakt ze ta czesc tworzyla firma ktora ma mniejsze dosw. w tworzeniu mp niz iw i beda pojaialy sie bledy. Problemy z serwerami to wina providera a nie treyarch.

Co do trybow rozgrywki mam zal do tr. o zaklady ktore sa na poz. normal z celownikiem itd. powinny byc w trybie hardcore. jakos wladowanie w goscia 6 - 12 naboi nie jest dobra rzecza dla gracza ktory spodziewa sie choc minimum realistyki.

Ogolnie rzecz biorac gra jest bardzo grywalna, ale brakuje jej kilku rzeczy ktore znacznie usprawnily by rozgrywke.

Co do singla to powiem tylko tyle ze ma kilka fajnych scen i nic poza tym, dalej jest to zwykly stary CoD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 00:03, Gniewny1j napisał:

Prosta sprawa, Sniper był pionierskim projektem dla City Interactive. A Activision są
już starymi wyjadaczami w FPS, i dlatego nie zasługuje na większą ocenę niż Sniper.


To co, każdy gniot ma dostawać automatycznie +5 do oceny, tylko dlatego że jest debiutem? Gry powinno się oceniać ze względu na to, co sobą prezentują, a nie kto je robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jeszcze nie pojawił się ten typ komentarzy:

"CO?! Ale jak to 6,5?! Przez tą głupią ocenę recenzent zaniża średnią na metacritic!!!!oenoneone111"

Natomiast z recenzją się zgadzam całkowicie - zostało ocenione, to co dostaliśmy w pudełku - a to nie zasługuje na więcej niż 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć nie zgadzam się z oceną (nieco za niską) to cieszę się że w końcu niektórzy zaczęli też bardziej krytycznym okiem patrzeć na gry a nie dawać 9/10 bo to duży tytuł. Jak dla mnie gra jest pod każdym względem lepsza od MW1 i MW2 a więc zasługuje na te 7.5/10 było by więcej gdyby nie odgrzewany kotlet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety jestem ofiarą hype''u. Cena 99zł była atrakcyjna, ale dostałem grę w wersji beta. Optymalizacja leży, a w poprzednie części na tym samym silniku bez zacięcia pykałem na pełnych detalach. Na dodatek gra mi sie wysypuje co 15 minut, a nawet częściej. Kampanii nie mogę ruszyć, bo od pierwszych minut crash za crashem. Bardzo mocno się zawiodłem i teraz wiem na pewno, że nikt oprócz IW nie powinien robić CoD. To w wielkim skrócie oznacza, że CoD nie istnieje, nawet gdy wciąż jest wydawany. Czekam na tytuł od Respawn Entertainment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 03:59, Kadaj napisał:

To co, każdy gniot ma dostawać automatycznie +5 do oceny, tylko dlatego że jest debiutem?

Nie każdy gniot, ale każda dobra nowa marka czemu nie? Może w ten sposób zwróci się trochę uwagę graczy na inne gry niż CoD, GoW czy WoW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 01:39, naczelnyk napisał:

BC2 do dzisiaj jest dla mnie niegrywalne na multi z powodu natychmiastowego laga. To

Jak grasz na chińskich serwerach, to owszem. Ja już mam ponad 100 godzin wyrobione, a gram tylko w weekendy i lagi już dawno zostały zredukowane do normalnych wartości. Jedynie hitboxy czasami sprawiają problemy, ale są to przypadkowe, pojedyncze akcje. Przeczytałeś gdzieś na jakimś forum jakieś stare posty i tyle wiesz o BC2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 03:59, Kadaj napisał:

> Prosta sprawa, Sniper był pionierskim projektem dla City Interactive. A Activision

> już starymi wyjadaczami w FPS, i dlatego nie zasługuje na większą ocenę niż Sniper.


To co, każdy gniot ma dostawać automatycznie +5 do oceny, tylko dlatego że jest debiutem?
Gry powinno się oceniać ze względu na to, co sobą prezentują, a nie kto je robił.


Osobiście w Sniper nie grałem, ale jest duża grupa ludzi którzy go sobie chwalą i mówią że jak na pierwszy FPS tego studia to jest całkiem niezły. I myślę że nie ma co porównywać Snipera do CoD-a bo to inna liga po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Jak dla mnie Black Ops jest bardzo dobry ... Moze i dlatego ze modern warfare 2 ominalem szerokim lukiem ( brak dedykow w fps= skreslony z listy) oraz WAW ( mam juz dosc drugiej wojny) . Sprawia to ze jak dla mnie to w Black Ops jest masa nowosci ( ale tak jak mowie porownuje BO do modern warfare ostatniej czesci cod w ktora gralem). Tyle odnosnie multi natomiast single jest genialny. Jesli uporaja sie z problemami technicznymi.. to ja bym dal grze spokojnie min 8/10:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować