Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty: Black Ops na PC - recenzja

217 postów w tym temacie

Zaitsev jest moim ulubionym członkiem załogi :) (nie licząc dwóch, których znam prywatnie, więc są poza równaniem ;)). Świetny, rzetelny tekst i odważna ocena. Osobiście dałbym 8, ale zgadzam się z tekstem w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się śmieje z recenzji...
"Uproszczona mechanika strzelania"... co? Na pc jest aimbot pod jakimś klawiszem czy co? Bo ja różnicy nie odczuwam ...
"Ogólna wtórność" no cóż to fps więc pewnie za wtórność jest uważane to, że znowu strzelamy, znowu gramy z perspektywy pierwszej osoby, no i znowu ratujemy świat (dobra to już jest wtórność).
"Poważne problemy techniczne". Mnie to ominęło (dziwne nie?), ale jak widzę ile osób narzeka więc chyba faktycznie są. Jedynie w multi na początku odczuwałem (lagg...)

W multi jest wiele nowości a nie kosmetyczne poprawki. Samo to, że broń, dodatki, perki trzeba kupować jest nowością i to dużą. Nie mówiąc już o kontraktach i trybach gry o kasę. Po za tym w mechanice to po prostu cod. I to chyba dobrze?


Śmieszne jest też to, że gra jest znacznie lepsza od Modern Warfare 2, a ma niższą ocenę. (mw 2 na gram.pl ocena 7, haha?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi z tą wtórnością... W singlu mamy sporo misji odbiegających od strzelania, jak kierowanie z samolotu naszymi żołnierzami z góry, czy też strzelanie z samochodu, latanie helikopterem itp. Chyba, że pod pojęciem wtórność recenzent ma na myśli, że to kolejny CoD, ale mimo wszystko poziom misji odbiega stanowczo od MW2. BO pod tym względem jest lepsze.
U mnie na początku w singlu dało się grać na full detalach bez problemów, jedynie multi sprawiało problemy (były patche, już nie sprawia).
Uproszczona mechanika strzelania - zmniejszony recoil? Mimo wszystko dalej on jest, nie ma aż tak odczuwalnej i dużej zmiany w recoilu.
Interfejs jest bardzo ciekawy, a ciekawym smaczkiem w menu jest oderwanie się od krzesła i odpalenie mini gry w konsoli.

Dla mnie za bardzo nie jest to przemyślana recenzja, bo gra stanowczo jest lepsza od MW2 i zasługuje MINIMUM na pół oczka wyżej niż poprzedniczka, czyli >= 7,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 11:14, KamyK_84 napisał:

"Uproszczona mechanika strzelania"... co? Na pc jest aimbot pod jakimś klawiszem czy
co? Bo ja różnicy nie odczuwam ...


Najpierw przeczytaj tę recenzję, a później się "śmiej".

Dnia 14.11.2010 o 11:14, KamyK_84 napisał:

"Ogólna wtórność" no cóż to fps więc pewnie za wtórność jest uważane to, że znowu strzelamy,
znowu gramy z perspektywy pierwszej osoby, no i znowu ratujemy świat (dobra to już jest
wtórność).


A można by dać nowy silnik graficzny.
A można by dodać destrukcję otoczenia.
A można by wymyślić po prostu jakiś NOWY element, coś czego w grach jeszcze nie było (np. Batman miał halucynacje)

Dnia 14.11.2010 o 11:14, KamyK_84 napisał:

"Poważne problemy techniczne". Mnie to ominęło (dziwne nie?), ale jak widzę ile osób
narzeka więc chyba faktycznie są. Jedynie w multi na początku odczuwałem (lagg...)


Podobno z 90% graczy ma problemy. Ty zaliczasz się po prostu do pozostałych 10%. :)

Dnia 14.11.2010 o 11:14, KamyK_84 napisał:

W multi jest wiele nowości a nie kosmetyczne poprawki. Samo to, że broń, dodatki, perki
trzeba kupować jest nowością i to dużą.


Ogromniastą. I tak wszystko sprowadza się znowu do fragowania.

Dnia 14.11.2010 o 11:14, KamyK_84 napisał:

Nie mówiąc już o kontraktach i trybach gry o
kasę. Po za tym w mechanice to po prostu cod. I to chyba dobrze?


Zatrzymałem się na Cod4. W MW2 grałem podczas jakiegoś darmowego weekendu i już po poznaniu BC2. Zanudził mnie.

Czemu ludzie nie rozumieją, że ta formuła się już wyczerpała i trzeba czegoś NOWEGO?

Dnia 14.11.2010 o 11:14, KamyK_84 napisał:

Śmieszne jest też to, że gra jest znacznie lepsza od Modern Warfare 2, a ma niższą ocenę.
(mw 2 na gram.pl ocena 7, haha?)


Upływ czasu + frustracja z powodu błędów + subiektywizm recenzenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla recenzenta. Wreszcie ktoś miał na tyle jaj, by wbrew wszelkim fanboy''om COD''a wystawić grze ocenę taką, na jaką rzeczywiście zasługuje.

Ja osobiście cieszę się, że gra została zjechana. Podobnie jak wcześniej MoH. Może wreszcie zaświta światło w tunelu, i twórcy zrozumieją, że sprzedawanie po raz n-ty tego samego odgrzewanego kotleta, w dodatku mając gdzieś dopracowanie techniczne, powoli należy odstawić do lamusa.

Może znowu wrócą czasy, gdy mapa w FPS''ie będzie wyglądała jak LOKACJA, a nie jak LINIA, po której jak po sznurku musimy się poruszać. Może wrócą czasy, gdy akcja i walenie, w co popadnie, nie będzie maskowała banalności i trywialności rozgrywki. Może wrócą czasy, gdy skrypty znowu zajmą swoje meijsce jako DODATEK urozmaicający grę, a nie baza, na której rozgrywka jest budowana.

Cóż, marzenia. Ale każda taka recenzja, powoli, metodycznie, te marzenia przybliża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 11:39, Feallan napisał:

A można by dać nowy silnik graficzny.


No wtedy to by dopiero były problemy.

Dnia 14.11.2010 o 11:39, Feallan napisał:

A można by dodać destrukcję otoczenia.


Taa i w multi latałoby jeszcze więcej osób z granatnikiem i wyrzutniami, z map po kilku minutach robiłyby się gruzowiska czyli już nie byłoby po co grać (pusta mapa?). No i wtedy też byłoby pełno błędów.

Dnia 14.11.2010 o 11:39, Feallan napisał:

A można by wymyślić po prostu jakiś NOWY element, coś czego w grach jeszcze nie było
(np. Batman miał halucynacje)


Pewnym nowym pomysłem jest już sam sposób prowadzenia fabuły. Zresztą to fps tu już (chyba) nie wiele nowości można wsadzić.

Dnia 14.11.2010 o 11:39, Feallan napisał:

Ogromniastą. I tak wszystko sprowadza się znowu do fragowania.


NO w końcu to fps. Co ty tu chciałeś? Strzyżenie owiec na czas z innymi graczami? Czyszczenie karabinów na "komu będzie się bardziej błyszczeć"?

Dnia 14.11.2010 o 11:39, Feallan napisał:

Zatrzymałem się na Cod4. W MW2 grałem podczas jakiegoś darmowego weekendu i już po poznaniu
BC2. Zanudził mnie.


Gusta. Mnie dla przykładu zanudził BC2 (no i wkurzył mechaniką)

Dnia 14.11.2010 o 11:39, Feallan napisał:

Czemu ludzie nie rozumieją, że ta formuła się już wyczerpała i trzeba czegoś NOWEGO?


Eksperymentowanie jest ryzykowne, a wielu podoba się to co już jest. Twórcy mogli by zrobić coś nowego ale byłoby to ryzykowne ponieważ mogło by się nie spodobać, a dla nich oznacza to mniejsze zarobki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 11:55, KamyK_84 napisał:

Taa i w multi latałoby jeszcze więcej osób z granatnikiem i wyrzutniami, z map po kilku
minutach robiłyby się gruzowiska czyli już nie byłoby po co grać (pusta mapa?). No i
wtedy też byłoby pełno błędów.

No a tak masz pełno kamperów prujących seriami przez małą szczelinkę w kluczowym miejscu. Gra z destrukcją otoczenia nabiera kolorów, a mapy wcale nie są puste. Ale co ja będę opowiadał, trzeba najpierw spróbować.

Dnia 14.11.2010 o 11:55, KamyK_84 napisał:

NO w końcu to fps. Co ty tu chciałeś? Strzyżenie owiec na czas z innymi graczami? Czyszczenie
karabinów na "komu będzie się bardziej błyszczeć"?

W BC2 można być asem (najlepszy gracz w rundzie) nie mając ani jednego fraga. Czyli jednak możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tytulowi pomaga juz tylko hype marketingowy. Gra stala sie sredniakiem i tyle. Fajne jeszcze bylo WaW, ale MW2 bylo juz porazka - jak dla mnie. w BO nie gralem, ale opinie sa kiepskie. W kolko mamy to samo. Od jakiegos czasu przerzucilem sie nad BC2 i tam cuzuje sie jak ryba w wodzie. A wracam tez do MW1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 09:47, Namaru napisał:

> To co, każdy gniot ma dostawać automatycznie +5 do oceny, tylko dlatego że jest
debiutem?
Nie każdy gniot, ale każda dobra nowa marka czemu nie? Może w ten sposób zwróci się trochę
uwagę graczy na inne gry niż CoD, GoW czy WoW...

IMO nowa marka musi być nie tylko dobra, ale też LEPSZA od znanego tytułu, żeby zasługiwać na wyższa ocenę i moje zainteresowanie. To nie przedszkole, żeby głaskać dzieci po główkach za to, że się starają. Liczą się efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam kiedy ludzie zrozumieją, że BO nie należy się lepsza ocena, bo nie można oceniać gry w stylu: "przecież to CoD". Czas leci i nie można serwować wiecznie tego samego licząc na cuda i bezgraniczną, ludzką głupotę.

Zresztą wydaje mi się, że pecetowa brać rozumie to lepiej niż gracze konsolowi - popatrzmy na statystyki BO na xf. Póki co liczba graczy nawet się nie zbliżyła do tego czym mógł się swego czasu pochwalić MW1, MW2 czy nawet WaW. Żeby było śmieszniej wykresy pokazują, że większość graczy BO to emigranci z MW2 - CoD4 dalej cieszy się niesłabnącą popularnością.
To jeden z dowodów dlaczego gier na piecu nie można olewać po ich wypuszczeniu.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim są komentarze ludzi, którzy twierdzili przy MoHu, że to crap, a BO zmiażdży, a między bogiem, a prawdą obydwie gry są siebie warte (co nie oznacza, że są całkiem złe - singla można przejść, w multi pobawić się parę godzin, ale to już nie to samo co kiedyś...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 11:14, KamyK_84 napisał:


Śmieszne jest też to, że gra jest znacznie lepsza od Modern Warfare 2, a ma niższą ocenę.
(mw 2 na gram.pl ocena 7, haha?)


Z tego co czytam o BO, wcale mnie to nie dziwi. MW2 nie miało na starcie prawdopodobnie nawet połowy tych błędów, co BO. W mojej ocenie MW2 było grą niezłą i dobrą technicznie, ale mimo to strasznie wtórną. Dlatego dałem jej 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o rozumienie czegokolwiek- nie zakladaj z gory, ze ci ktorzy to kupili to idioci, a ci ktorzy siedza przy MW- nie. Sa ludzie, ktorzy lykna kazde CoD bo zwyczajnie lubia te gry i kiedy przemagluja poprzednia czesc, lapia sie za nowa. Ich nie obchodza oceny recenzentow, tak jak mnie nie obchodzi czy slusznie wydaja wlasne pieniadze. Chca, stac ich- to o co chodzi? O to, ze to niby przez nich CoD ssie pale? Przeciez gdyby szanowny wydawca zmienil na moment polityke zarzadzania i laskawie umozliwil jakis skok jakosciowy/technologiczny (co wiecej kosztuje) zamiast polowe budzetu pchac w marketing to nikt nie mial by nic przeciwko. Ale skoro woli raz za razem wypuszczac to samo to ci, ktorzy maja smaka na nowe CoD nie za bardzo maja wyjscie. Ich sprawa, w kazdym razie w d... tacy maja co mysla o tym "moralisci" i wypadalo by wreszcie sie z tym pogodzic. CoD to nie jedyna strzelanka na rynku;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować