Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #194: AMD czy nVidia - które karty graficzne wybierasz?

52 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2010 o 16:40, Dr_Czekolada2 napisał:

amd nie ma dobrych sterów

od kiedy?, bo od czasu od kiedy pamiętam to nie narzekam i miałem większy problem GF 7600 niż jakimkolwiek Radkiem jaki miałem, ale lepiej w tej sondzie dać na AMD bo mid end jest ich a większość kupuje z tego segmentu więc obtanienie spowodowałoby jeszcze lepsze promocje. A minom mówimy nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 19:04, Kretoszczur napisał:

Ja osobiście mam GeForce''a, ale kupionego jeszcze przed pochłonięciem ATI przez AMD.
Słyszę, że AMD jest lepsze niż nVidia, ale nie obchodzi mnie to za bardzo :)


Ano, po co się przejmować które lody smakują lepiej, przecież ważniejsze kto, a nie jak je zrobił i po ile je sprzedaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę wybieram? Kartę intela!
A na poważnie, to ja nie chcę nikogo wspierać na dobre i na złe. Jestem konsumentem i szukam to, co jest dla mnie najlepsze. Więc po poprzedniej spaleniźnie, jaką była 8800 GTS 640, przesiadłem się na GTX 465 [niestety, musiałem szybko kartę wybierać, a GTX 460 pojawiał się już na dniach...]. No i to co oczekiwałem po tej karcie zostało spełnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Laston
radeofag detekted
powiedz mi dlaczego ati nie ma sterow pod linuxa? dlaczego controll panel do grafiki przeszkadza zamiast pomagac, dlaczego wszystkim pod win7 hd5xxx, hd6xxx nagle sterownik ekranu przestaje dzialac po czym sie wznawia?
chyba z miliard opowiesci jaki bol tylka przezywaja ludzie na /g/ przez to twoje piekne cudowne ati
poprawka, nvidia OFEROWAŁA grzejniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam, w Linuksie karty Radeon mają strasznie słabe sterowniki, zabugowane, trzeba czasem używać otwartych, bo te od producenta nie działają. Dlatego wybieram od lat karty nVidii, niedawno kupiłem trzecią już kartę tego producenta. Polecam wszystkim linuksiarzom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 19:15, Fuadex napisał:

Jaką kartę wybieram? Kartę intela!


JUUUUUU... ten żart był niesmaczny :D
Karty intela dla mnie to najgorsze co spotkało przemysł komputerowy :P
Zamiast zintegrowanych kart intela do laptopów można by wsadzać kartkę bo gry i tak i tak nie chcą chodzić. :)
A szkoda że nie wyszedł Lorabee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do radeonów nic nie mam, ale zawsze kiedy zmieniałem kartę graficzną Nvidia miała w tym momencie lepszą ofertę. Jakimś cudem nigdy nie miałem nic Ati. A nie przepraszam, mam kartę Ati w Xboxie.

Ostatnio składaliśmy z bratem komputer dla niego i co kupiliśmy? GTX 460, bo w danym momencie oferuje najlepsze value for money. Proste.

Btw. na proline przysłali mu wszystkie części następnego dnia. A ja pamiętam jak kiedyś czekałem na sprzęt ponad tydzień. To się nazywa postęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 19:47, ShoGun1337 napisał:

@Laston
radeofag detekted
powiedz mi dlaczego ati nie ma sterow pod linuxa? dlaczego controll panel do grafiki
przeszkadza zamiast pomagac, dlaczego wszystkim pod win7 hd5xxx, hd6xxx nagle sterownik
ekranu przestaje dzialac po czym sie wznawia?
chyba z miliard opowiesci jaki bol tylka przezywaja ludzie na /g/ przez to twoje piekne
cudowne ati
poprawka, nvidia OFEROWAŁA grzejniki


Tu Cię zdziwię kolego, mam GeForca 9600GT i całe życie miałem karty od NVidi bo po prostu miały lepszy stosunek jakości do ceny. Ale na dzień dzisiejszy jest inaczej i trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. AMD dominuje.
Powiedzieć Ci jakie ja mam problemy z moją kartą na Win7 ? Otóż Gothic 1/2 nie chodzi (brak obsługi DX 8.0 w karcie z DX10 lol?), resety przy CoD4, Guild Wars. Jeszcze kilka by się znalazło więc NVidia nie jest święta. Na wielu serwisach już nawet pisano artykuły o micie gorszych sterów które każdy recenzent obalał już wiele razy.
Co do Linuxa to nie wiem jak sprawa stoi ale wydaje mi się, że do podstawowych funkcji wystarczy to co jest. AMD jest tą biedniejszą firmą i nie ma pewnie pieniędzy na rozwijanie sterowników pod Linuxa (co się oczywiście zmienia, z tego co pamiętam AMD uczyniło kroki w stronę pisania sterowników na linuxa) i skupiło się na Windowsie bo tam te karty znajdują swoje prawdziwe zastosowanie - GRY - czego na linuxach trudno szukać.

NVIDIA dalej oferuje piecyki - GTX480 pobiera pół kilowata, ładny wynik. GTX580 ma pobierać co prawda mniej ale osiągnięto to w sposób dość kontrowersyjny. Jednak Nvidia dalej nie uczy się na błędach i nową serie zaczyna od high-endu zamiast middle-endu i znowu nie zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 20:45, Laston napisał:

> @Laston
> radeofag detekted
> powiedz mi dlaczego ati nie ma sterow pod linuxa? dlaczego controll panel do grafiki

> przeszkadza zamiast pomagac, dlaczego wszystkim pod win7 hd5xxx, hd6xxx nagle sterownik

> ekranu przestaje dzialac po czym sie wznawia?
> chyba z miliard opowiesci jaki bol tylka przezywaja ludzie na /g/ przez to twoje
piekne
> cudowne ati
> poprawka, nvidia OFEROWAŁA grzejniki

Tu Cię zdziwię kolego, mam GeForca 9600GT i całe życie miałem karty od NVidi bo po prostu
miały lepszy stosunek jakości do ceny. Ale na dzień dzisiejszy jest inaczej i trzeba
spojrzeć prawdzie w oczy. AMD dominuje.
Powiedzieć Ci jakie ja mam problemy z moją kartą na Win7 ? Otóż Gothic 1/2 nie chodzi
(brak obsługi DX 8.0 w karcie z DX10 lol?), resety przy CoD4, Guild Wars. Jeszcze kilka
by się znalazło więc NVidia nie jest święta. Na wielu serwisach już nawet pisano artykuły
o micie gorszych sterów które każdy recenzent obalał już wiele razy.
Co do Linuxa to nie wiem jak sprawa stoi ale wydaje mi się, że do podstawowych funkcji
wystarczy to co jest. AMD jest tą biedniejszą firmą i nie ma pewnie pieniędzy na rozwijanie
sterowników pod Linuxa (co się oczywiście zmienia, z tego co pamiętam AMD uczyniło kroki
w stronę pisania sterowników na linuxa) i skupiło się na Windowsie bo tam te karty znajdują
swoje prawdziwe zastosowanie - GRY - czego na linuxach trudno szukać.

NVIDIA dalej oferuje piecyki - GTX480 pobiera pół kilowata, ładny wynik. GTX580 ma pobierać
co prawda mniej ale osiągnięto to w sposób dość kontrowersyjny. Jednak Nvidia dalej nie
uczy się na błędach i nową serie zaczyna od high-endu zamiast middle-endu i znowu nie
zarobi.



Ziomek, z tego co słyszałem wyszła odpowiednia poprawka w sterownikach nvidi pod win7 i gothic1/2 działa bez problemu. To tylko dowodzi tego że nvidia traktuje poważnie graczy, skoro wydają poprawki do gier sprzed lat.
PS. Mam 275GTX i sam czasem pogrywam w Gothica 2, gra działa bezproblemowo. Generalnie żadnych problemów z grafiką na kartach nvidi nigdy nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do zeszłego tygodnia sam byłem fanem Nvidii (mity o lepszych sterownikach, wsparciu itd.) aż byłem zmuszony zakupić notebooka. od sierpnia w segmencie cenowym do 3000 zł Nvidia nie miała niczego godnego uwagi. z kolei AMD/ATI oferuje o HD5650, podczas gdy szczytem możliwości Nvidii jest 330GT.
dotąd nie miałem żadnych problemów z tą kartą, czy biorąc pod uwagę gry stare czy te robione pod Nividię -> Crysis.
jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 21:23, kozak40 napisał:

Ziomek, z tego co słyszałem wyszła odpowiednia poprawka w sterownikach nvidi pod win7
i gothic1/2 działa bez problemu. To tylko dowodzi tego że nvidia traktuje poważnie graczy,
skoro wydają poprawki do gier sprzed lat.


Poważnym nazywasz fakt wycięcia ze sterownika obsługi DX8? Bo przecież wersje na Vistę i XP to mają. Konkurencja w tym wypadku nie miała problemu.

Dnia 15.11.2010 o 21:23, kozak40 napisał:

PS. Mam 275GTX i sam czasem pogrywam w Gothica 2, gra działa bezproblemowo. Generalnie
żadnych problemów z grafiką na kartach nvidi nigdy nie miałem.


Pozostaje tylko pozazdrościć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Nvidie .Dlaczego ? Bo jestem jak koń dorożkarski mam swoje przyzwyczajenia i tyle.
Na GeForcach nigdy się nie zawiodłem( no dobra raz tylko,w szczeniackim amoku i z powodów finansowych poleciałem kupić GF 7300GS bo sumie i tak był lepszy od wbudowanej karty Intela). Obecnie używam GTS 250(wydanie Gigabyte model GV-N250OC-1GI) i też nie narzekam każdą grę odpalam na full detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku swej przygody z komputerem jadę na nVidii. Moja pierwsza karta to Riva TNT 16mb. Od tego czasu ''zieloni'' nigdy mnie nie zawiedli. Nie wpłynął na mnie nawet fakt, że Ati swoje układy o takiej samej wydajności oferuje po niższej cenie. Ot takie przyzwyczajenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot chyba powoli wojna sie rozpoczyna :) jak zwykle zresztą. Ja tam zagłosowałem na AMD (musiałem kostką losować :D) swoją droga to nie rozumiem co niektórych mających przyzwyczajenia albo opierających się na opini "xxx najlepsze z tym nie miałem problemów a xxx to badziew". Ja miałem i takie i takie karty z powazniejszych to GF 256 :D później Radeon 9200SE kolejna karta GF5700 Ultra (która w moment mi sie spaliła O.o) zamieniłem ją na R9600XT (chyba najlepsza rzecz jaka wtedy mogłem zrobić) kolejna karta to a jakże HD2600 :D nie wiem na co nie wiem po co ale to najgorszy wybór pod agp :D zastanawiałem sie nad zmianą kompa i ot pierwszy wybór GF8800GT :D jak sie szybko okazało własnie AMD wprowadziło HD4850 (ten na którym jade do tej pory) za cenę raptem 420zł gdybym sie zdecydował wtedy na zakup GFa chyba bym bardzo żałował decyzji. Tak więc koloejne to to że problemy miałem na każdej karcie z grami itp. A grałem nie tylko na tych co wymieniłem bo przewineło mi sie pod łapami tez sporo innych kart tylko nie moich :D Jeżeli miałbym zmienić karte graficzną to nie kierowałbym sie takimi pierdołami i mitami że te karty mają zawsze problemy a ja nigdy na niej nie mam problemów itp g.... prawda bo na każdej sa jakieś a to przez masakryczną ilość kombinacji podzespołów... tylko kupię karte która jest tansza a oferuje chociaż wydajność na poziomie droższej albo i nawet niech będzie że ciut niższą niz u konkurenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować