Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #194: AMD czy nVidia - które karty graficzne wybierasz?

52 postów w tym temacie

Aktualnie spoglądam na Nvida GF 580 i czekam na ruch AMD w stylu 6970 do konfrontacji. Potem zdecyduje co lepsze...chce mieć 1, ale za to bardzo mocną kartę(1 rdzeniową) na pokładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(wcześniej miałem radeona ... 9600 też GTS [tego najmocniejszego ]) teraz mam 9600 GT , od początku jej istnienia do dzisiaj chodzi mi każda gra na wysokich lub średnich detalach..
lecz następna GPU będzie AMD, :)

co go 9600gt super karta... naprawdę... lepszej i żeby tyle lat odpalać gry na high to tylko poklaskać prazy Radku to były meli ale wtedy to były tez inne czasy moze za rok dwa zmienię kompa.. jak tylko uzbieram 3000 zł ...
a możne ktoś da mi kasze na upgrade ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze byłem użytkownikiem GeForce''ów, ale moja następna karta będzie Radeonem. To jest kpina jak Nvidia traktuje użytkowników Linuksa. Muszę wybierać: akceleracja 3D (oficjalne sterowniki) lub tzw. KMS* (nieoficjalne). Oficjalne sterowniki są tak kulawe, że oszaleć można. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu posiadacze Radeonów mieli spore problemy na Linuksie, ale ludzie z AMD/ATI wzięli się do roboty.

*) Praktyczne korzyści w skrócie: szybki stand-by oraz duży terminal i szybkie przełączanie się do niego. Jakieś 60-70% czasu przy komputerze spędzam w terminalu, więc nie jest to taki oczywisty wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem zwolennikiem ATI, ale po kilku wpadkach z ich strony i problemami z kartami przerzuciłem się na nVidię. Nie żałuję, teraz w dwóch PC mam karty zielonych i jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko czerwoni i zieloni ? Rozumiem ze gram.pl prowadzi tylko z nimi rozmowy ponieważ są najważniejszymi graczami na rynku ale mimo tego należy uwzględnić innych choćby w celu badawczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze miałem karty Nvidi ale niestety się przejechałem ( 8600 GT która zaczęła się strasznie grzać i zaczęła dochodzić do temperatury 100 stopni w stresie) , Teraz postawiłem na AMD (HD 5770) jak na razie jestem bardzo zadowolony i mam nadzieje że się nie zawiodę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na AMD i to oni są obecnie dominantem rynku gpu. Miałem 8800gts (nvidia) karta ok ale z jej serwisowaniem miałem problemy. Teraz mam hd5870 i nie mam z nią żadnych problemow czy to pod w7 x64 czy pod xp(a chodzi wszystko i ma dodatek zużywa mało prądu i wydziela niewiele ciepła, a jedyna wadą tej karty jest stosunkowo głośne referencyjne chłodzenie). A co do mitu zjebanych sterów poczytajcie o tym co nVidia zrobiła wypuszczając stery palące karty (tak padł mój 8800gts i dobrze bo wtedy kupiłem radeona, wątpiąc w sens bycia nadal z zielonymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować