Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Amerykanie nie chcą brutalnych gier

36 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2010 o 16:54, karolekx23x napisał:

Zakaz zakazem , ale jak nieletni chce pogra to wyśle dorosłego do sklepu i ta osoba kupi
jej.


Dokładnie. Na pewno nie każdy młodociany gracz miałby taką osobę pod ręką, ale większość załatwiłaby to poprzez starszych kolegów, rodzeństwo itp.
Ankiety można se robić, ale nic one nie dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Proszem pana co pan sądzi o grach komputerowych.

-Grach jakich? Chłopcze, za moich czasów (...) i Rząd powinien zakazać tych satanistycznych nawołujących do przemocy nienawiści i nie koffania Ameryki (...) NIGDY NIE FPUSZCZE SEXBOXA DO SWOJEGO DOMU\

ups

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 17:05, Grey_Wolf napisał:

Ja tu też mam ciekawą ankietę co do poglądów Amerykanów na temat gier.


Nie od dziś wiadomo, że seks jest gorszy od urywanych głów lub kończyn i krzyków ofiar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak duża część ankietowanych to ludzie którzy nigdy nie mieli większej styczności z grami.
Poza tym tak jak wyżej niepełnoletni potrafią załatwić takie rzeczy przez kolegów, rodzeństwo czy różnymi innymi sposobami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż mi ich żal ;''(

brutalne gry są po to by się odreagować a nie dać jakiemuś przechodniowi prosto w r** po całym dniu stresującej pracy lub w moim przypadku i pewnie większości szkoły ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, amerykańskie dzieci są tak głupie, że w sumie nie dziwię się wynikom tej ankiety. Swoją drogą zapytane zostało ledwie tysiąc osób, więc nie za wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagłówek brzmi sensacyjnie, ale treść wzbudza jeno wzruszenie ramionami

"65% ankietowanych uważa, że poszczególne stany powinny mieć możliwość wprowadzenia zakazu sprzedaży brutalnych gier NIELETNIM"

Jak najbardziej. Co w tym złego, że ktoś nie chce, by gówniarze zagrywali się w GTA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już przypadkiem teraz nie jest tak, że w USA gry kupuje się za okazaniem dowodu? Gdzieś kiedyś o tym czytałem, ale może ktoś błędnie napisał.

A tak ogólnie "71% badanych uważa, że to rodzice powinni kontrolować produkcje, w które grają ich dzieci". To jest co najmniej śmieszne, bo można po tym wywnioskować dwie różne rzeczy, albo:
a) Te osoby nie mają dzieci i przez to nie miało kontaktu z grami
b) Te osoby mają dzieci, ale same ich nie pilnują tylko mówią, żeby inni rodzice pilnowali.
Wniosek b jest trudniejszy do wywnioskowania, bo tam już nie ma takiej pewności, a wniosek a nasuwa się od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytuję : A przynajmniej 65% z nich uważa, że sprzedaż brutalnych gier nieletnim powinna zostać zakazana.

A kto karzę kupować nieletnim kupować takie gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Amerykanie są głupi i tłuści i nie znają się na grach. Co z tego, że podobne poglądy na temat gier panują na całym świecie, a już na pewno u nas, to i tak wszystko wina Amerykanów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 17:46, xBahamuTx napisał:

Cytuję : A przynajmniej 65% z nich uważa, że sprzedaż brutalnych gier nieletnim powinna zostać zakazana.

A kto karzę kupować nieletnim kupować takie gry ?

Kazać nie każe. Powinno się raczej zapytać kto im pozwala kupować takie produkty i kto takie im sprzedaje?
To, że młodzi chcą kupować brutalne gry jest do przewidzenia, tak samo jak chęć sięgnięcia po wszelkiego rodzaju używki, narkotyki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 17:35, Xjumpaytech napisał:

A już przypadkiem teraz nie jest tak, że w USA gry kupuje się za okazaniem dowodu? Gdzieś
kiedyś o tym czytałem, ale może ktoś błędnie napisał.

Generalnie tak, ale nie dlatego, że sprzedawanie ich nieletnim jest nielegalne, tylko dlatego, że taka jest prywatna polityka sklepów. Ta cała draka jest o wprowadzenie prawa, które zabraniałoby takiej sprzedaży, a istotne jest dlatego, że to może być precedens w kwestii tego czy gry to "protected speech" podpadający pod pierwszą poprawkę czy nie i w razie gdyby przeszedł, to może otworzyć drogę cenzurze. Przynajmniej tyle zrozumiałem ale nie mam pojęcia jak realistyczne są te obawy, bo ich system prawny jest ostro porąbany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować