Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Amerykanie nie chcą brutalnych gier

36 postów w tym temacie

Osobiście sprzeciwiam się zmniejszeniu przemocy w grach i lepsze jest już restrykcyjne przestrzeganie ograniczeń wiekowych (w końcu po coś są) niż cenzura. Co do kontroli rodzicielskiej zgadzam się z tymi 71 procentami, bo jest to na pewno zdrowsze podejście do sprawy niż tłumaczenie wszystkiego (posłuże się PRL-owskim określeniem) międzygalaktycznym spiskiem imperialistycznych firm produkujących gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pfff ilekroć słyszę "Amerykańcy naukowcy dowiedli..." śmiać mi się chcę bo to dorosło do mitu współczesnych czasów. Podstawowa zasada, kupujemy komputer dla dzieci z nadzorem tego co na nim robią i wpajamy im coś do głowy, a nie kupujemy komputer żeby dzieci dały nam spokój na 8 godzin w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć poukładane w głowie. Historia każdego narodu wiążę się z wojnami. Nawet naród wybrany walczył i wybijał co do joty. I tam też były odcięte głowy i kończyny. A ja się wcale nie czuję agresywny. Gram jako ktoś dobry i naprawiam świat. Gra to gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze troche i zacznie sie rzad stanow do tego mieszac (mam na mysli ankiete i jej wyniki), potem w slad pojdzie UE. Czyli nie dlugo bedzie prohibicja na tytuly 18+ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wyniki. Ciekaw jestem kogo pytali. Na pewno nie graczy, bo jakoś nie wierzę, że 69% z nich jest zaniepokojona poziomem brutalności w grach. No chyba że to jakieś casuale, ale czy jest ich w Ameryce aż tak wielu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie mi halo. Jak chcecie grać w gry niebrutalne to kupcie sobie Wii, grajcie w Mariana i odpieprzcie się od tego czego chce reszta świata. Nieletni, nieletnim, ale takiego 15 latka to i tak już nic nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Najwidoczniej ankietowani nie zapoznali się z wypowiedzią Cliffa Bleszinskiego, który twierdzi, że przemoc w grach jest zupełnie niegroźna." - popieram w całości :) Mi tam przemoc w grach ani trochę nie przeszkadza i nie sprawia mi problemu, jeżeli natomiast ktoś czuje że ma z tym problem to powinien zaprzestać gra w takie gry. Ale mi filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że za łebka grałem w jakieś brutalne gry to byłbym w tych 65%. Wiadomo, że nie na wszystkich to tak działa, ale jeśli łebek jest agresywny, to gry jeszcze bardziej pobudzą brutalność u niego. Zryją mu psyche, a potem słyszy się, że koleś wbił nóż człowiekowi w głowę, bo w CS''a w domu nie mógł grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jak tysiąc osób może reprezentować 300-milionowy naród? Nie wiecie? Ja też nie. ale "AMERYKANIE NIE CHCĄ CZEGOŚ TAM" tak ładnie wygląda.

2. Bardzo dobrze, że chcą zakazu sprzedaży nieletnim brutalnych gier. 100% zgody. Tylko że jednocześnie powinni złagodzić chore restrykcje, które obecnie są tam nakładane, żeby gra nie dostała piętna ADULTS ONLY - 18+, co jest pewną śmiercią dla biednej gry. BTW. nie wiem, co za dureń wymyślił że będą dwie osobne kategorie - 17+ i 18+...

Potem mamy 10-latków mordujących zombie całymi tysiącami.

3. Ostatni punkt też słuszny, jak rodzic nie interesuje się dzieckiem, to potem jest płacz.

4. Reszta nic nie warta, zarówno ze względu na to, co ci AMERYKANIE twierdzą, jak i na marną ilość AMERYKANÓW biorących udział w ankiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwni Ci amerykanie. Tam to jakaś dziwna polityka panuje. Jak gra dostaje BO (ESRB daje takie znaki i to oznacza że gra przeznaczona od 18 lat) to jest oburzenie i sprzedawcy nie chcą jej na półce. To jak było z GTA SA jak wyszedł na jaw ten dodatek hot coffee i gra została wycofana , by na nowo wprowadzić ją z oznakowaniem BO a nie jak poprzednio M (Mature czyli od 17 lat) i już gra gorzej się sprzedawała. A nawet lepiej, bo sklepy nie chciały mieć tej gry na półce. Dopiero później wycieli ten dodatek i ESRB ponownie dało znaczek Mature. Jedno oczko wyżej bo gra nie od 17 tylko od 18 i taki chaos. Dziwny kraj, dziwny naród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG! Co ta głupia demokracja w mózgach amerykanom namieszała... cholera! Jakby to ojcowie założyciele widzieli to by zawału dostali 0.0 Oczywiście głupia unia zaraz też podłapie ludzi co w życiu gry brutalnej nie widzieli do takich ankiet i "zgodnie z wolą ludu" wprowadzi mega cenzurę (lol) -,- jak z aferą z talibami w medal of honor! Jakimś babcią przeszkadza itd. ale sami żołnierze mają to głęboko gdzieś i im to nie przeszkadza! GRY TO TYLKO ZABAWA! Wolisz aby wkurzony człowiek wyrzył się w grze czy ci w mordę przywalił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować