Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak zmigrować/przenieść konto Xbox Live z US/UK do PL

26 postów w tym temacie

Adam Berlik

Wreszcie. Stało się. Po kilku latach od premiery Xboksa 360, usługa Xbox Live jest oficjalnie dostępna w naszym kraju. Jak migrować do Polski? Odpowiemy na to pytanie w niniejszym artykule, zawierającym niezbędne zrzuty ekranowe.

Przeczytaj cały tekst "Jak zmigrować/przenieść konto Xbox Live z US/UK do PL" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lepszy temat na poradnik:
Jak emigrować z Polskiego Live z powrotem do Wielkiej Brytanii
(bo na razie zmiana na polskiego live ma tylko złe strony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z wygnania na łono Polski pierwszego dnia od startu tej usługi u nas. Co prawda mam tylko dwie gry, które z niej korzystają, ale naprawdę głupia sytuacja jaka panowała przez wiele lat wreszcie się zaczęła normalizować (konsole sprzedają, gry sprzedają, ale usługa w Polsce nie działa. Czy to jest normalne? :)).

Początki chyba mają jednak trudne, bo od kilku dni mam problem z logowaniem na tę stronę http://www.xbox.com/pl-PL/.

Czy tylko jak tak mam? W grach jeszcze nie sprawdzałem czy działa. Na razie nie mam ochoty w nie grać. Natomiast sama strona działała. Padła pod naporem użytkowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku jest literówka. Powinno być "dostępna", a jest "dostpna"
Osobiście nic do tego nie mam, ale tylko mówię, żeby nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Mariusz178 : Mam podobnie, co prawda konto jest rejestrowane na inny kraj [bodajże Australia], ale napisy w GfW:L mam po polsku. Dziwne nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a Ja mam pytanie odnośnie tych darmowych M$ pkt bo kazdy kto zmigruje miał dostac ich 800 i na live przyszła mi wiadomosć zę jest taka możliwosć ale nic nie dostałęm o co chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Migrowałem 10, czyli w dniu startu. Jedyne co mi nie działa, to nagrody awatara. Po odblokowaniu nie są widoczne na konsoli, ale są widoczne na www, tak więc tam należy ewentualnie przebierać swojego awatara w odblokowane gadgety. Ciągle wywala błąd przy próbie "aktualizacji" w sekcji awatara. Zgłosiłem do Microsoftu, i udało mi się ustalić że błąd jest spowodowany ..... neostradą. Problem wystąpił po migracji. Czy coś z tym zrobią? Sam jestem ciekaw. Pewnie nic. Jeśli chodzi o gry sieciowe, to nie ma problemu... Gram głównie w Halo. Poza tym.... jest baaaardzo ubogo.... Nie próbowałem jeszcze nic kupować za pln-y, ale to chyba jedna z bardzo nielicznych zalet tej migracji, jeśli oczywiście ktoś coś kupuje. Powiem tak, po tak długim okresie oczekiwania, można byłoby spodziewać się znacznie, znacznie więcej.... Jeśli przez rok z tym nic nie zrobią.... myślę że sporo ludzi zamieszka w ambasadach.... ponownie.

Na dzisiaj obiecanych punktów brak, no ale mają podobno miesiąc..... pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory ale pierd******! Przecież nie od razu Rzym zbudowano, polskiego Live''a też! To jest początek a Microsoft widać że przykłada się do tej sprawy. Jestem pewien że żadnych braków w stosunku do innych krajów już nie będzie. Pewnie systematycznie będą dodawane również starsze materiały. Jeśli tylko tacy, przepraszam za określenie "ciemni" użytkownicy będą blokować rozwój tej usługi w naszym kraju poprzez takie GŁUPIE podejście "nie chce na PL Live''a bo na UK/USA jest więcej bla bla bla..." . Za pól roku, rok myślę że jeśli gracze będą inwestować w usługe (bo nie oszukujmy się będzie się rozwijać dzięki nam tj. kupowaniu Golda, MSP itp) to będą pojawiać się Facebooki, jakieś Netflixy, Last FMy itp. Dajcie polskiemu Liveowi szanse i czas a myślę że się nie zawiedziecie. Jesteśmy POLAKAMI i polski Live jest dla NAS!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako POLAKOWI jest mi wstyd za użytkowników bluzgających i obrażających innych w swoich postach. Jak na razie każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, ale na szczęście tylko nieliczni tego nie rozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na lastfm nie trzeba by zgody ZAKIS-u a ta mafia jak kasę poczuje to łatwo się nie da. to samo multimedia wszelakie. Do tego jeszcze zaporowe ceny gold-a, i punktem 1 migracji powinno być spadnięcie czegoś ciężkiego na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ilość punktów jaką przelewa nam MS za migrację jest liczona do 10 listopada czy do czasu migracji ? Tzn. Czy 1600 MSP dostanę za to, że kupiłem coś w marketplace przed premierą live''a w Polsce, czy kupiłem coś przed migracją ? Jeśli to drugie to zainwestował bym w punkty kupił coś przed migracją i dostałbym 1600 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi już nie chodzi o punkty, tylko o to że kupiłem naprawdę MNÓSTWO gier i dodatków i chciałem zapytać kogoś kto już wyemigrował czy dobrze rozumiem:
Jeśli przejdę na Polskę to cała HISTORIA POBIERANYCH PLIKÓW idzie z dymem? NIGDY już nie będę mógł pobrać rzeczy które kupiłem kiedyś na danym koncie? Jeśli rozwali mi się dysk twardy i strace gry i profile, po czym ściągnę profil z Xbox Live i będę chciał odtworzyć swój dysk (ściągnąć gry na nowo) to nie będzie to możliwe?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie ponieważ już przemigrowałem konto na Polskę dane się pozmieniało na koncie Xbox ale gdy wchodzę na stronkę microsoftu i dalej w dane rozliczeniowe to dalej mam UK i nie moge tego zmienieć :/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znam prosty sposob, zeby nie stracic tych DLC i dodatkow - wystarczy nie migrowac z US/UK do PL. To jest po prostu jawne chamstwo, ze po zmianie kraju nie mozna sobie sciagnac dodatkow, na ktore wydalo sie kase. W newsach o tym jakos sie nie wspomina, sa tylko ochy i achy, ze wrescie M$ zrobil laske i pozwolil, aby w Polsce byl Live. Ja tam mam konto zarejstrowane w Irlandii i nie zamierzam zmieniac regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować