Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EK gry Wiedźmin 2 - GameStop psuje niespodziankę CDP

246 postów w tym temacie

Powiem tak, zawartość EK mi się spodobała. Cena w Polsce, która ''ujdzie'' to max 300 zł. I się pytam gdzie koszulka polo z motywem z gry ? Może się jeszcze zastanowią nad t-shirt''em bo to bardzo praktyczny gadżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 22:23, Pralkosuszarka napisał:

Tak, wtedy bym sobie emocjonująco ziewnął.
Konsolowe RPG to jakaś pomyłka, dziwie się masochistom którzy w nie grają.


Mehehe, szkoda tylko, że w Wiedźmina 2 podczas prezentacji grali używając pada :D Jak wyjdzie sam będziesz musiał się nim masochizować ;)

Tak swoją drogą kiedy miałeś ostatniego nieskonsolowanego RPGa? Niech Ci będzie, że Drakensang, ale według mnie jest to gra najzwyczajniej w świecie słaba. Gothici mogły równie dobrze wyjść na konsoli (jakiś czas temu używając x-paddera przeszedłem jedynkę, dwójkę i Risena na padzie). Prawda jest taka, że ostatnie dobre gry RPG, które nie pasują do konsolowego portfolio to były gry ze stajni Black Isle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 20:58, Citkowsky napisał:

seria ta będzie numerowana i ograniczona ilościowo po kilku tysięcy sztuk jak w przypadku
Wiedżmina 1?


Podejrzewam, ze tak. Po to sa w koncu limitowane edycje kolekcjonerskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 08:55, Kissblade napisał:

Dla mnie NIEPRZEKRACZALNY max to 200zł. Jak będzie więcej to biorę normalną wersję.


To w zasadzie możesz z miejsca szykować się na zwykłą edycję. O ile pamiętam, poprzednia kolekcjonerwka (pierwszego Wiedźmina) była biedniejsza w dodatki, a kosztowała jakoś ponad 3 stówy. Więc tu nie liczyłbym na niższą cenę. No, chyba, że by ją tak ogołocili, że w zasadzie nie miałoby sensu, by nosiła miano EK, raczej jakiejś Edycji Rozszerzonej.

Taka szara i twarda rzeczywistość.

Natomiast co do popiersia Geralta, to nie rozumiem, co do niego macie. W poprzedniej części byłą figurka (znaczy, w zasadzie inaczej - była w empikowej Edycji Specjalnej). W tej coś podobnego, ale innego. Gdyby dali pokolorowaną, kolejną figurkę, to byłoby zbyt monotonnie. Mnie popiersie odpowiada. Byle było wykonane z rozsądnego materiału, z odpowiednią ilością detali, i sensownej wielkości - a nie przypominało tandetnej "bazarówki".

Natomiast jedno wiem - na pewno nie kupię w żadnym sklepie wysyłkowym. Pamiętacie, co było z pierwszą częścią i EK? Taaaaak. Jakieś 3 miesiące przed premierą wielki hype, że limitowana kolekcjonerka, TYLKO na gram.pl. Zeszła jak świeże bułeczki. Miesiąc później.... uwaga, wielkie ogłoszenie! Nowy nabór na kolekcjonerkę! Chwila...to wprowadzili numerację ułamkową?! Nie. Po prostu tyle ludzi, po przeczytaniu pierwszych zapowiedzi i beta-testów, jednak zrezygnowało. I znowu szybko limit zamówień się wypełnił. Potem na miesiąc przed premierą - TO SAMO. Znowu ludzie poodwoływali.

A potem idę do Empika, w dniu premiery, i co widzę? Półka UGINAJĄCA się od... Edycji Kolekcjonerskich! A rzekomo miały być tylko na gram.pl (wtedy jeszcze część CDP).

Co więcej, mogłem sobie kupić, i współczuć tym, którzy jeszcze 3 miechy przed premierą zamówili na gramie. Bo dystrybutor nie zdążył wytworzyć wszystkich, i na tych, ktorzy zamówili, się wypiął, woląc wysłać do sklepów, w których nota bene tej edycji miało nie być.

Tak więc nie mam zamiaru z zapartym tchem czekać do 12, by jak najszybciej zamówić. I tak multum ludzi porezygnuje. A jak nie, to i tak będzie w dniu premiery w Empiku. Kto wie, może znowu nawet szybciej, niż w domach zapaleńców, którzy zaufają wydawcy i zamówią duuużo wcześniej.

Ergo - szału nie ma, i radzę ostudzić emocje, bo z Edycjami Kolekcjonerskimi aż zbyt często okazywało się, że rzeczywistość okazywałą się znacznie bardziej szara, niż kreowały ją zapowiedzi i tworzący szał twórcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 09:11, Tenebrael napisał:

To w zasadzie możesz z miejsca szykować się na zwykłą edycję. O ile pamiętam, poprzednia
kolekcjonerwka (pierwszego Wiedźmina) była biedniejsza w dodatki, a kosztowała jakoś
ponad 3 stówy.


Slaba pamiec masz. EK pierwszego Wiedzmina kosztowala 199.99 PLN

Co do "odwolywania" zamowien to byl dodruk tej EK o kolejne 1000 sztuk w zwiazku z jakas akacja charytatywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiepski gust REDów bądź innych decydentów co do składu kolekcjonerki uratował mnie przed wydaniem zbyt dużo kasy :) Głowa Wiedźmina?! Myślałem, że się przewrócę ze śmiechu - strasznie tandetny pomysł, niezależnie od wykonania, a będzie to gipsowy odlew po prostu :P Natomiast już nie podoba mi się dołączanie jakichś tam DLC do kolekcjonerki, ale taki rynek dzisiaj, że te DLC mimo, że niby wkurzają wszystkich graczy a jednak się sprzedają i napędzają machinę.

Coś czuję, że nawet w naszym kraju nie będzie to tania rozrywka, nawet podstawowa edycja. Podstawkę kupię, ale żadnej kolekcjonerki na pewno nie. Ciekawe jeszcze tylko co będzie zawierała ta cała Edycja Premium - tu mogą mnie jeszcze naciągnąć na kasę - pod warunkiem, że nie będzie głowy Geralta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić - dali ciała. To producent gry/wydawca decyduje o tym, co i kiedy o grze wiadomo, cała reszta objęta jest tajemnicą i tyle. Co powinno być ujęte w kontrakcie i CDP powinien domagać się jakiejś rekompensaty, bo jeszcze panom z GameStopu w nawyk wejdzie olewanie umów z wydawcami.
A co do samej EK, to mam EK pierwszego Wiedźmina i tę pewnie drugiego też kupię, zakładając oczywiście, że CDP znów stanie na wysokości zadania i wyceni ją stosownie do polskich realiów (czyli 199 zł). Nie wiem tylko po co mi głowa Geralta... oryginalnie, ale to już bym wolał jakąś fajną figurkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojman:

Jeśli chodzi o cenę, masz rację, mój błąd. Zasugerowałem się obecnymi cenami na Allegro (ostatnio chodziła po 320 zł w folii).

Natomiast co do kolejnych "fal" EK to koloryzujesz, Waść, koloryzujesz. A raczej prawisz półprawdę. Dokopałem się do newsów z tamtych dni (patrz choćby tutaj:

http://gry.wp.pl/wiadomosci/wiedzmin-egzemplarze-edycji-kolekcjonerskiej-ponownie-w-sklepie-gram-pl,36221,1.html?ticket=11718515155519241ivD%2Frt5%2Fxcpy6t8%2FUDL%2Ba8y5bf%2FPMMlALEP%2BDCNlwOwU6jZQwhfxAXevhhPkrcIWB%2Fto7TRcwxt2t3aDfkzq7LYuUzOcjGtyk5dE5exetVcc9dRNFEFFI%2FicIgEOJPkIKCcVFAdyOibAhigjJ%2Fz5A%3D%3D

Wynika z nich (ten jeden przytoczony jedynie jako przykład), że jednak większość dostępnych gier pochodziła z niezrealizowanych i odwołanych zamówień.

Owszem, był dodruk, ale nie 1000 egzemplarzy, a 200. I nie w pełni na cele charytatywne, a częściowo.

Pozostaje też kwestia nierównego traktowania graczy i sklepów - gracze, mimo, że zamówili preordery, dostali EK ze sporym opóźnieniem, gdyż pewna część egzemplarzy zawierała błędy (nie pamiętam już jakie), a dystrybutor postanowił olać graczy, i dobre egzemplarze wysłać sklepom (np Empik) - nota bene wbrew szumnym zapowiedziom, że EK będzie dostępna jedynie przez gram.pl

Tak więc "BUSTED" na całej linii.

Dlatego też wiem, że z jednej strony prawie na pewno kupię EK drugiego Wieśka, i prawie na pewno NIE kupię jej przez gram.pl, bo wiadomości, że EK będzie dostępna jedynie w niektórych źródłach, to najzwyczajniej w świecie bajki i pic na wodę (o czym dobitnie przekonaliśmy się podczas EK pierwszego W). No i wiem, że jeśli będą problemy, to gram.pl wypnie się na mnie, a nie na sklepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie też jakie będzie oficjalne stanowisko CDP w tej sprawie. Co nam powiedzą i czy faktycznie mają coś czym mogą nas zaskoczyć. Zobaczymy jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 11:35, Tenebrael napisał:

Wynika z nich (ten jeden przytoczony jedynie jako przykład), że jednak większość dostępnych
gier pochodziła z niezrealizowanych i odwołanych zamówień.


Przed kazda premiera dlugo oczekiwanej gry jest tak, ze czesc osob ja wczesniej zamowi z mysla "co prawda teraz kasy nie mam, pracy tez nie, ale do czasu premiery jakos kase nazbieram". I pozniej sie okazuje, ze jednak sie nie udalo. Czesc klientow zamawia pre-ordera, ale po namysle stwierdza, ze jednak woli zwykla edycje albo akurat sa wydatki na cos wazniejszego.

Dnia 17.11.2010 o 11:35, Tenebrael napisał:

Owszem, był dodruk, ale nie 1000 egzemplarzy, a 200. I nie w pełni na cele charytatywne,
a częściowo.


Racja. Moj blad sie wzial z tego, ze mialem gdzies zakodowane, ze poczatkowo bylo 2000 egzemplarzy EK, a bylo 3000.

Dnia 17.11.2010 o 11:35, Tenebrael napisał:

Pozostaje też kwestia nierównego traktowania graczy i sklepów - gracze, mimo, że zamówili
preordery, dostali EK ze sporym opóźnieniem, gdyż pewna część egzemplarzy zawierała błędy
(nie pamiętam już jakie), a dystrybutor postanowił olać graczy, i dobre egzemplarze wysłać
sklepom (np Empik) - nota bene wbrew szumnym zapowiedziom, że EK będzie dostępna jedynie
przez gram.pl


Pamietam te afere, sam bylem wsciekly, bo sam tez zamawialem EK.

Dnia 17.11.2010 o 11:35, Tenebrael napisał:

Dlatego też wiem, że z jednej strony prawie na pewno kupię EK drugiego Wieśka, i prawie
na pewno NIE kupię jej przez gram.pl, bo wiadomości, że EK będzie dostępna jedynie w
niektórych źródłach, to najzwyczajniej w świecie bajki i pic na wodę (o czym dobitnie
przekonaliśmy się podczas EK pierwszego W).


No niekoniecznie. Na przyklad EK StarCraft II nie widzialem w tradycyjnych sklepach jak Media Markt czy Empik, za to mozna ja bylo dostac w wielu sklepach internetowych. Jak bedzie z EK Wiedzmin 2 to nie wiem, mam nadzieje, ze tym razem nie bedzie zadnych problemow.

Dnia 17.11.2010 o 11:35, Tenebrael napisał:

No i wiem, że jeśli będą problemy, to gram.pl
wypnie się na mnie, a nie na sklepy.


gram.pl nie wypina sie na swoich klientow. Wspominasz afere z EK pierwszego Wiedzmina. O tym, ze w ramach rekomensaty kazdy uzytkownik, ktory te EK zamawial na gram.pl dostal bon na 100 PLN do wykorzystania w tym sklepie juz nie wspominasz. Byly problemy z dostarczeniem EK StarCraft II do punktow odbioru osobistego to klienci dostali gadzety zwiazane z gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 11:48, Wojman napisał:

Przed kazda premiera dlugo oczekiwanej gry jest tak, ze czesc osob ja wczesniej zamowi
z mysla "co prawda teraz kasy nie mam, pracy tez nie, ale do czasu premiery jakos kase
nazbieram". I pozniej sie okazuje, ze jednak sie nie udalo. Czesc klientow zamawia pre-ordera,
ale po namysle stwierdza, ze jednak woli zwykla edycje albo akurat sa wydatki na cos
wazniejszego.


To prawda, i nie widzę w tym nic dziwnego. Dlatego właśnie nie "spinam pośladów" (i innym też to zalecam) przed "godziną zero" zamawiania EK. Ponieważ na 100% będzie jeszcze z jedna czy dwie okazje, by się załapać, a jak nie, to i tak najpewniej znajdzie się w pierwszym lepszym Empiku. Nie ma co sztucznie robić "wyścigu".

Dnia 17.11.2010 o 11:48, Wojman napisał:

Racja. Moj blad sie wzial z tego, ze mialem gdzies zakodowane, ze poczatkowo bylo 2000
egzemplarzy EK, a bylo 3000.


Więc obaj nieco nagięliśmy rzeczywistość :) Cóż, zdarza się :)

Dnia 17.11.2010 o 11:48, Wojman napisał:

Pamietam te afere, sam bylem wsciekly, bo sam tez zamawialem EK.


Tu nawet nie jest problem w tym, że EK była później. Problemem jest to, że CDP jawnie pokazało graczom ufającym im i zamawiającym pre-ordery, ze traktuje ich jak klienta drugiej kategorii, w przeciwieństwie do sklepów. Gdyby wstrzymano się z wysyłką CAŁEGO nakładu, nie byłoby całej afery.

Dnia 17.11.2010 o 11:48, Wojman napisał:

No niekoniecznie. Na przyklad EK StarCraft II nie widzialem w tradycyjnych sklepach jak
Media Markt czy Empik, za to mozna ja bylo dostac w wielu sklepach internetowych. Jak
bedzie z EK Wiedzmin 2 to nie wiem, mam nadzieje, ze tym razem nie bedzie zadnych problemow.


Ja mam jedynie nadzieję, że wydawca nie będzie wciskał graczom kitu w stylu "będzie tylko tutaj i tutaj", by potem była dostępna gdziekolwiek.

Co do StarCrafta 2, to głowy nie dam, ale jestem na 99% pewien, że widziałem go w Empiku w Galerii Mokotów (Warszawa) i Saturnie w Złotych Tarasach (również Warszawa).

Dnia 17.11.2010 o 11:48, Wojman napisał:

gram.pl nie wypina sie na swoich klientow.


No tu nieco jest skomplikowana sprawa. W zasadzie to CDP wypina się na klientów. Gram.pl było wtedy jeszcze częścią CDP, więc niejako dostaje się Wam połowicznie słusznie. Mam nadzieję, że samodzielne gram.pl nie powtórzy błędów gramu zależnego.

Dnia 17.11.2010 o 11:48, Wojman napisał:

Wspominasz afere z EK pierwszego Wiedzmina.
O tym, ze w ramach rekomensaty kazdy uzytkownik, ktory te EK zamawial na gram.pl dostal
bon na 100 PLN do wykorzystania w tym sklepie juz nie wspominasz.


Widzisz, ok, była rekompensata. Ale moim zdaniem nie sztuka ciągle popełniać błędy i je rekompensować. Sztuka WRESZCIE załatwić sprawę poprawnie, tym bardziej, że przedpremierowych wysyłek EK w Gram.pl/CDP było już sporo, wiecie już więc, gdzie mogą się pojawić problemy, czy jakie kroki zapobiegawcze przedsięwziąć, by się to nie powtórzyło.

Dnia 17.11.2010 o 11:48, Wojman napisał:

Byly problemy z dostarczeniem
EK StarCraft II do punktow odbioru osobistego to klienci dostali gadzety zwiazane z gra.


Eeeee.....to ze SC2 TEŻ były problemy?! To ja się tak delikatnie spytam: Czy byłą choćby jedna EK, z która problemów NIE było? Bo ja zamawiałem:

1. Gothic 3 EK - były problemy (coś z czasem dostawy, dawno to było, więc nie pamiętam dokładnie)

2. Medieval 2: Total War EK - były problemy (dostałem grę - zresztą nie tylko ja, sądząc po tamtejszych postach na forum - 2 dni PO premierze, podczas gdy miałą być 2 dni PRZED premierą. Info o opóźnieniu pojawiło się dzień po premierze. Czyli 3 dni po opóźnieniu...)

3. Wiedźmin EK - tu każdy wie, co było. Na szczęście w porę się wycofałem, i mogłem sobie kupić w dniu premiery w Empiku. Co innego znajomy, z którym byłem na nocnej premierze. Gromkie "K....A!", które wydał, widząc masę EK na półkach, podczas gdy napisali mu z CDP, że będzie opóźnienie, pamiętam do dziś.

Powtórzę więc - nie sztuka zrekompensować, sztuka nie robić błędów. Tym bardziej, że to kolejna z rzędu EK, nie pierwsza, a te same błędy z czasem wysyłki jak były, tak i są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kosci, mapa, artbook sa spoko... te karty to juz lipa.. ale jednego nie rozumiem... nie ma WIEDZMINSKIEGO MEDALIONU??? kuuurde... przeciez o to najbardziej sie rozchodzilo... na allegro ludzie to po 80 zl sprzedawali.. zawiodlem sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 08:41, czaczi87 napisał:

Mehehe, szkoda tylko, że w Wiedźmina 2 podczas prezentacji grali używając pada :D Jak
wyjdzie sam będziesz musiał się nim masochizować ;)


Bo łatwiej na prezentacji siedzieć z padem niż z myszką i klawiaturą? Tylko tyle i nic więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować