Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - wymagania sprzętowe

128 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2010 o 19:37, KannX napisał:

> Mam nadzieję że wszystko będzie mi płynnie działało. Procek Intel Core i7 2,93FHz
8MB
> i garfika GTX465 1024MB 256bit PCI-E DDR5 poradzą sobie.

Jak na zestaw za 6 tysięcy to kartę graficzną masz słabą :]


Nie wiem. Wszystkie najnowsze gry bardzo dobrze chodzą i płynnie. Więc nie uważam żeby była aż tak słaba.
A jeśli chodzi o ścisłość to tak to jest ta słabsza ale z najnowszej serii grafik. Na grafike i tak poszło 900zł , na moje skromne potrzeby w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne,dają specjalnie niskie wymagania ,żeby tylko klient kupił gre.A tak naparwde te wymagania bedą wysokie i nabywcy ze słabym sprzętem będą po prostu wrobieni.Zreszta tak samo było przy jedynce ,tak samo dałem się nabrać na niby "niskie wymagania".Dlatego wolę poczekac i zobaczyć co będzie niz zamawiać kota w worku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie to mój E8400 [4.0 OC] i GTX260 pociągnie go na max [albo jakieś mieszane, średnie cienie itp zabiegi xD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotkałem się z taką opinią :O. Naprawdę uważasz że naginali by prawdę ,żeby tylko więcej osób kupiło pre-ordera? Uważam że jest to na tyle duża (żeby nie powiedzieć super) produkcja w Polsce ,że nie mogli by kłamać w taki sposób. A Wiesiek pierwszy pod tym względem był OK. Mój kolega miał komputer w sam raz na minimalne wymagania sprzętowe (takie jak pisało na pudełku) i wszystko było OK (nie licząc slajdów zamiast płynnej walki z więcej niż 2 przeciwnikami Xd) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2010 o 18:16, diablolod napisał:

Ze co? to sa minimalne niby? chyba ich pogielo 0_o to co trzeba miec na maxa? gf 4xx
? ^^


Nie pogięło ich. Cywilizacja V - strategia turowa - na dzień dobry wymaga GF 7900 GTX i 2 GB RAM. To nie konsole, które stoją w miejscu. Tu wszystko płynie. Myślę, że GTX 460 z 1 GB RAM wystarczy aż nadto. Weźmy jeszcze pod uwagę, że są to specyfikacje bardzo orientacyjne i w marcu/kwietniu poznamy te bardzo zbliżone. Te realne pozna każdy sam, gdy odpali grę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2010 o 23:10, Mr_Terrorist napisał:

Niskie wymagania :) Miejmy nadzieje że W2 będzie tak samo dobrze zoptymalizowany jak
pierwsza część :)

Stary, albo masz kompa potwora, albo kupiłeś pierwszego Wiedźmina po kilkunastu patchach, albo o różnych grach mówimy, bo dla mnie to ta gra nie miała żadnej optymalizacji przy premierze ;]

Tak czy siak, wymagania sprzętowe zapowiadają niezłą gorączkę dla mojego sprzętu, ale powinno wszystko śmigać. Najwyżej cienie czy aa sobie zmniejszę, rzadko zwracam na nie uwagę i tak. Zresztą, grafiką się nie przejmuję, ważne żeby historia była dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 03:22, Lara_Dorren napisał:

Zresztą, grafiką się nie przejmuję, ważne żeby historia była dobra.

Gorzej jak zamiast gry będziesz miał slajdy ;P.

Coś pochrzaniłem w cytacie :/

Spoko, to wtedy najwyżej potraktuję to jako interaktywny komiks ;] Powinni dla posiadaczy słabszych kompów wydać wersję, w której byłyby charakterystyczne dymki z "BOOOM", "CIACH", "SLURP" itp. ;]

A tak serio, to mój poczciwy komp raczej udźwignie w maksymalnych, a najmniej w średnich detalach nowego W (zakładając, że podane wymagania są minimalnymi i licząc wyższe wymagania "na oko").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 03:27, nVid napisał:

Spoko, to wtedy najwyżej potraktuję to jako interaktywny komiks ;] Powinni dla posiadaczy
słabszych kompów wydać wersję, w której byłyby charakterystyczne dymki z "BOOOM", "CIACH",
"SLURP" itp. ;]


Hmm... w sumie nie głupie ,ale na dłuższą metę pewnie irytujące . Ja bym zapewne wywalił komputer przez okno po jakiś 30min gry ;P.

Dnia 20.11.2010 o 03:27, nVid napisał:

A tak serio, to mój poczciwy komp raczej udźwignie w maksymalnych, a najmniej w średnich
detalach nowego W (zakładając, że podane wymagania są minimalnymi i licząc wyższe wymagania
"na oko").


Haha , mój komputer jest 4letni ,a i tak muszę kupować nową kartę graficzną ,bo GeForce 8600GT na pewno tego nie udźwignie ;P. Takie pytanko mi się nasuwa : Jak kupię kartę 1GB ,z 2GB RAMU i prockiem dwurdzeniowym 2,33 to pójdzie mi na średnich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 01:55, Vojtas napisał:

> Ze co? to sa minimalne niby? chyba ich pogielo 0_o to co trzeba miec na maxa? gf
4xx
> ? ^^

Nie pogięło ich. Cywilizacja V - strategia turowa - na dzień dobry wymaga GF 7900 GTX
i 2 GB RAM. To nie konsole, które stoją w miejscu. Tu wszystko płynie. Myślę, że GTX
460 z 1 GB RAM wystarczy aż nadto. Weźmy jeszcze pod uwagę, że są to specyfikacje bardzo
orientacyjne i w marcu/kwietniu poznamy te bardzo zbliżone. Te realne pozna każdy sam,
gdy odpali grę. :P

no a taki mass effect 2 chodzi juz na 8800 na maxie (oczywiscie zalezy jeszcze od reszty podzespolow i burdelu w systemie). Jakie gry maja 8800 w minimalnych? jakie? nie widzialem zadnej. Osobiscie nie wierze zeby na 8800 nie poszlo na srednich conajmniej, i nic mnie nie przekona dopoki sam tego nie odpale i sprawdze na wlasnym kompie.
I srednio mnie obchodzi jaka to ma grafe. Civilization V jest....szczegolne ;] Nie wiem jak oni to zrobili ale gralem osobiscie troche... i nie wiem dlaczego ta gra tylko grafy zzera... ni to graficznie majsterszyk ( takie poprostu...dobre... normalna grafa do przyjecia) a wiec co... wyliczenia co i gdzie sie pojawia itp? przyznaje sie bez bicia ze sie na tym zbytnio nie znam, ale to nie procek odpowiada za takie zeczy :] To nie lata 90 ze karta jest bo jest, a procek wykonuje prawie wszystkie mozliwe zadania. Kiepska optymalizacja? niewiem, ale nie powinno miec to takich wymagan.
wiedzmin jest bdb graficznie ale juz nie przesadzajmy, bo to sie robi troche jakby wymagania crysisa kiedy wychodzil. o ile mi wiadomo, witcher wychodzi na komputery tylko, wiec moze miec wieksze wymagania jako ze nie jest pociagany graficznie do dolu przez brak odpowiedniej mocy konsol, no ale bez przesady, to nie jest fps zeby takich zeczy wymagal ( tutaj sie moge mylic ale wydaje mi sie ze gry typu fps maja najwieksze wymagania zazwyczaj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UP
Metro 2033 - (GeForce 8800, GeForce GT220 and above)

I cały ogrom gier, który ma jako minimum, niewiele gorsze modele... A pewnie jeszcze nie jadna ma jeszcze 8800 GT tylko już nie pamiętam.

Tylko, że jest jeden haczyk, całe Metro 2033 chodziło ustawione full na GF9600GT bez jednego/dwóch bajerów graficznych ustawionych na maksa, które nie dawały żadnego konkretnego efektu.

Tak samo ludzi wystraszyli Arcanią, a okazało się, że minimalne wymagania jak i te optymalne nie mają wiele wspólnego z prawdą, i gra śmiga na full na maszynach spełniających albo przekraczających nieco minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę na wersję konsolową, bo mój GF 7900 GTO dawno przestał starczać do nowości, w tym wypadku jest nie inaczej. A co do optymalizacji Wiedźmina 1: Ta gra jest dziwna. Wtedy akurat kupiłem obecnego kompa i sprzęt miałem spełniający zalecania optymalne. No i w sumie podczas rozgrywki nie było żadnych przycięć, ale już podczas cut-scenek często była masakra. Szczególnie pamiętam jeden z pierwszych filmików kiedy wiedźmin miał walczyć z Przerazą. Animacja spadła do jakiś 5 klatek na sekundę i nie mam pojęcia czemu. Po prostu mieli jakieś problemy z optymalizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 10:49, Alucardek napisał:

Może mi ktoś powiedzieć, czy pogram sobie na lapku: Intel Core i3 4x2.13, 4GB Ram, GeForce
310M (512MB)?
Najbardziej się boje czy karta podoła...



Nie chce się czepiać - ale umiesz czytać ?
Czytałeś co pisze w newsie ?

Nikt nie wie czy sobie "pograsz" bo sama gra jeszcze nie widziała światła dziennego w wersji zoptymalizowanej do normalnego użytkowania. Na pokazie była odpalana kompletnie bez optymalizacji, o czym sami REDzi wspominali [w newsie tez o tym piszą]

Ja sam nie wiem jak u mnie to poleci - zakładam sobie wysokie ustawienia lub mieszane [cienie średnie, zmniejszone aa do x4 itp zabiegi, jeśli okaże się to killer sprzętowy/crap optymalizacyjny jak jedynka, chociaż obecne produkcje trzymają +/- poziom technologiczny konsol, a mój sprzęt mimo juz 3 lat z niczym jeszcze sie nie zakrztusił przy maxach i rozdziałce hd, więc zakładam, że użytkownicy kompów z przedziału procków E8xx do Quadów i I3/5/7 oraz kart od 8800 do gtxów 280, 460 pograją sobie na luzie]

Premiera w maju, może będzie demko miesiąc-dwa przed [niepotwierdzone] - wtedy się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak jasne,dają specjalnie niskie wymagania ,żeby tylko klient kupił gre.A tak naparwde

Dnia 19.11.2010 o 23:42, Arcadae napisał:

te wymagania bedą wysokie i nabywcy ze słabym sprzętem będą po prostu wrobieni.Zreszta
tak samo było przy jedynce ,tak samo dałem się nabrać na niby "niskie wymagania".


Wiesz w takim wypadku najlepiej zwrócić grę do sklepu i zażądać zwrotu pieniędzy (za sprzedawanie towaru niezgodnego z opisem). Niestety niewielu ludzi tak robi, a szkoda bo to nauczyłoby pecetowych deweloperów rozumu. Taka dzialania są skuteczne i kończą się sukcesem - znam przynajmniej dwie osoby z tego forum, ktore zwrociły grę i odzyskały kase (sam się zdziwiłem !).

Nie będe jednak wieszał za wczasu psow na CDP - gra zamówiona, dotrze to wtedy zagram i się okaże czy Redzi pokazali klasę czy odstawili wiochę (pamiętam szumne zapowiedzi przy pierwszej częsci, po dołączeniu do programu nvidii, że gra bedzie śmigać od GF 3 wzwyż - taaa... jasne) ;-) Z prockiem łapie się grubo ponad minimalne, ramu dołoże, z grafiką łapie się na równe minimum (no ale zobaczymy jak w maju będe stał z kasą - to może jednak się skusze na upgrejd).

No a teraz się trochę jednak powyzłośliwiam :). Te wymagania IMO są stosunkowo wysokie. Dajcie spokój - szumne nazywanie silnika (multiplatformowego, więc tym bardziej powinny być niższe) TSOOD (cud) - no cóż, "cud" optymalizacyjny to jednak nie jest :-) Wymagania wyższe niż Crysis (który graficznie jest ideałem na PC), do tego gra chodzi na przedpotopowym XP i korzysta ze starego, dobrego DX 9 (będzie w ogóle obsługa DX 10 ? 11? - orientuje się ktoś ?). No bez jaj - powinny być mniejsze wymagania. Cóż widac jednak mniejszy talent niż topowi devsi robiący na PS3 czy X360, którzy z gorszego sprzętu są w stanie wycisnąć więcej - taki GF8800 zjada układ graficzny siedzący w klocku na śniadanie, a ten z PS3 (odpowiednik mniej więcej GF7900) połyka bez popity i mocno beka ;-) A tutaj ta karta jest jako minimum - no bez jaj :) Owszem grafika jest piękna (ale widzialem ładniejsze gry i to ekhem... ekhem... nie tylko na PC), ale na pewno nie mogę powiedzieć o wymaganiach, że są niskie. No, "nie nazywajmy szamba perfumerią" ;-)

Chętnie przestane narzekać o ile mnie miło zaskoczą i jednak na niższych ustawieniach graficznych gra będzie wyglądać ładnie i chodzić płynnie (min.te 25 klatek). Nawet jeśli zupgrejduje sprzęt, to 8800 zostanie jako "zapasówka" i na niej też grę przetestuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2010 o 10:58, Pietro87 napisał:

Nikt nie wie czy sobie "pograsz" bo sama gra jeszcze nie widziała światła dziennego w
wersji zoptymalizowanej do normalnego użytkowania. Na pokazie była odpalana kompletnie
bez optymalizacji, o czym sami REDzi wspominali [w newsie tez o tym piszą]


A wymagania mogą się zwiększyć ,zmniejszyć? Pytam bo jestem zielony ,a mój procek jest (jedynie) trochę lepszy od tego z wymagań sprzętowych .

Dnia 20.11.2010 o 10:58, Pietro87 napisał:

Premiera w maju, może będzie demko miesiąc-dwa przed [niepotwierdzone] - wtedy się dowiesz.


Mogę wiedzieć skąd masz takie info ;P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a już miałem kolekcjonerkę zamawiać ale jednak nie. Będzie trzeba poczekać na demo i sprawdzić czy ruszy przed kupnem (albo czekać na wersje konsolową)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować