Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - wymagania sprzętowe

128 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2010 o 03:21, nVid napisał:

Tak czy siak, wymagania sprzętowe zapowiadają niezłą gorączkę dla mojego sprzętu, ale
powinno wszystko śmigać. Najwyżej cienie czy aa sobie zmniejszę, rzadko zwracam na nie
uwagę i tak. Zresztą, grafiką się nie przejmuję, ważne żeby historia była dobra.


Co Ty mowisz ;) Jak wychodził Wiedźmin miałem: AthlonaXP 2500+, GF 6800XT, 1,5GB RAM DDR400
I chodził mi bez przycinki na średnich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio ludziska.
Rozumiem ekscytację itp.
Ale nie widziałem jeszcze nigdy żeby jakakolwiek gra w minimalnych miała GF8800.
Jeżeli to jest w minimalnych, to żeby grać komfortowo na średnich potrzebny będzie GTX280?!
Jeżeli gra ma takie wymagania, to ja jakoś nie widzę jej wersji na konsolach, których k. graficzne są ZNACZNIE słabsze niż te podane tutaj wymagania minimalne.
Redzi muszą jeszcze mocno popracować nad optymalizacją, bo będą mieli mocno ograniczoną grupę odbiorców..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 11:38, Lordpilot napisał:

Owszem grafika jest piękna (ale widzialem ładniejsze
gry i to ekhem... ekhem... nie tylko na PC), ale na pewno nie mogę powiedzieć o wymaganiach,
że są niskie. No, "nie nazywajmy szamba perfumerią" ;-)


Chyba sobie jaja robisz, GF8800 to była świetna karta dla graczy ale w czasie kiedy premierę miał Wiedźmin pierwszy, czyli 3.5 roku przed premierą W2. I wtedy wystarczała do full detali w wysokiej rozdzielczości. Nie oczekuj, że po prawie 4 latach ta sama karta ciągle będzie uważana za cud techniki i gry będą pod nią optymalizowane. Jeśli uruchomi się na niej na średnich detalach i nie będzie zbyt często przycinać to już będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesdzajmy że konsole są tak zacofane.Konsole to zupełnie inna technologia ,stworzona specjalnie do gier.
Więc może rzeczywiście układy mają już troszkę strasze ,ale nadrabiają to procesorami ,czy to Cellem czy Xenonem ,które sę po prostu nadal najlepszymi procesorami do gier na rynku.
Zresztą wystraczy przesledzić porzykład z emulatorem do PS2 .Który potrzebuje naprawde mocarnego PCta żeby gry typu God of War na nim się uruchomiły.

A co do tematu ,to poczekam zobaczę.bo chociaż jestem graczem głównie konsolowym.To ich "minimalne" wymagania spełniam z nawiązką.Dlatego jestem bardzo ciekaw jak karta typu ATI 4850 sobie poradzi z tą grą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że Arcadae=crpgfan?

Dnia 20.11.2010 o 11:38, Lordpilot napisał:

Te wymagania IMO są stosunkowo wysokie.


Nie są, są prawie na tym samym poziomie co większości obecnie wydawanych gier.

Dnia 20.11.2010 o 11:38, Lordpilot napisał:

Chętnie przestane narzekać o ile mnie miło zaskoczą i jednak na niższych ustawieniach graficznych gra będzie
wyglądać ładnie i chodzić płynnie (min.te 25 klatek).


Zauważ, że nic nie wspomniano o rozdzielczości - nie wiadomo więc na ile można ufać tym wymaganiom.
Poza tym, często okazuje się, że wymagania gier są znacznie zawyżone i chodzą bezproblemowo na starszym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a no i zapomnialem wspomniec ze mowie o rozdzialce 1280x1024 a nie tej 19xx :]
Oczywiscie na takich rozdzialkach to 8800 zabardzo nie pociagnie, aczkolwiek moj monitor jest dosyc stary wiec 1280 to jego max wiec mysle ze moge na srednie liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 11:54, Lara_Dorren napisał:

A wymagania mogą się zwiększyć ,zmniejszyć? Pytam bo jestem zielony ,a mój procek jest
(jedynie) trochę lepszy od tego z wymagań sprzętowych .


Jasne, że mogą. Problem w tym, że to co jest napisane na pudełku a to jak działa gra często nijak ma się do siebie. Dlatego jeśli się nie jest pewnym lepiej poczekać do premiery/na demo i samemu zobaczyć.
A procesor to akurat chyba najmniejszy problem. Najbardziej pocić się będzie grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 11:54, Lara_Dorren napisał:

> Premiera w maju, może będzie demko miesiąc-dwa przed [niepotwierdzone] - wtedy się
dowiesz.

Mogę wiedzieć skąd masz takie info ;P?


W wywiadzie z REDami wspominali zapytani o demo, że może będzie jakiś czas przed premierą.
Wywiad masz gdzieś w archiwum gramowych newsów.

I nie przesadzajcie z tymi wymaganiami... widzieliście grę na pokazach, imho nie oferuje nic ponad obecne standardy w kwestii oprawy wizualnej, poziom tej produkcji to mniej więcej to samo co obecne Mass Effecty, Batmany, Dragon Age itp itd, nie będzie tak źle.
Wszystko to kwestia poprawnej optymalizacji - dla przykładu Batman AA robiony na UE działa jak złoto a taki Splinter Cell: Conviction robiony na tym samym enginie działa jak kupa - jak REDzi nie dadzą dupy w kwestii optymalizacji to pogramy sobie spokojnie [a przybliżone wymagania z newsa to imho i tak wszystko na wyrost, naprawdę wystarczyło na pokazach zobaczyć jak ta gra wygląda, żadna to rewelacja ani rewolucja]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 15:26, Poet_And_Madman napisał:

Dla wszystkich "Hurra optymistów" przypominam że 8800 to praktycznie to samo co 9800
i coś bardzo zbliżonego do gt250.

Niby prawda, ale nie do końca. ;) 9800 i gt250 to prawie to samo co 8800. Bo kolejność ma znaczenie. A oznacza to tylko, że kto kupił ''nowszą'' wersję przepłacił żeby mieć wyższy numerek - czy dla szpanu czy z niewiedzy nie ma znaczenia. A 8800 to karta warta obecnie ~200-250pln. Trzeba byłoby niezwykle naiwnym żeby oczekiwać pełnych detali w full hd na takim sprzęcie.

Dnia 20.11.2010 o 15:26, Poet_And_Madman napisał:

Wymagania są przegięte

Są standardowe. Spójrz na jakiekolwiek pudełko gier wydanych w ciągu ostatniego roku. Na większości będą właśnie takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2010 o 15:36, Pietro87 napisał:

W wywiadzie z REDami wspominali zapytani o demo, że może będzie jakiś czas przed premierą.
Wywiad masz gdzieś w archiwum gramowych newsów.


Haha.. zapomniałem ,że mają wypuścić demo (jak w przypadku pierwszej części)

Dnia 20.11.2010 o 15:36, Pietro87 napisał:

I nie przesadzajcie z tymi wymaganiami... widzieliście grę na pokazach, imho nie oferuje
nic ponad obecne standardy w kwestii oprawy wizualnej, poziom tej produkcji to mniej
więcej to samo co obecne Mass Effecty, Batmany, Dragon Age itp itd, nie będzie tak źle.
Wszystko to kwestia poprawnej optymalizacji - dla przykładu Batman AA robiony na UE działa
jak złoto a taki Splinter Cell: Conviction robiony na tym samym enginie działa jak kupa
- jak REDzi nie dadzą dupy w kwestii optymalizacji to pogramy sobie spokojnie [a przybliżone
wymagania z newsa to imho i tak wszystko na wyrost, naprawdę wystarczyło na pokazach
zobaczyć jak ta gra wygląda, żadna to rewelacja ani rewolucja]


Ogólnie rzecz ujmując to każdy silnik jest cholernie rozbudowany(łał coś nowego) i ma swoje zalety jak i psikusy. UE ty chyba jak na ten czas najpopularniejszy silnik i nic dziwnego że takie (wielkie?) tytuły opierają się na tym silniku. Niestety niektóre z nich nie czerpią pełnymi garściami z możliwości tegoż silnika ,aleeee ... to już problem samych programistów. Szkoda ,że CDPR nie było stać na UE :/.Może nie jest to rewolucja ,ale na pewno rewelacja - jak dla mnie - w polskim świeci gier komputerowych. Innymi słowy zapowiada się naprawdę kawał dobrego gospla, a to głównie dzięki nowemu silnikowi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "rewolucjami i rewelacjami" chodziło mi tylko o stronę techniczną, "na oko" z pokazów wiesiek2 nie jest w żaden sposób jakimś mega graficznym przełomem.
Nawet śmiem twierdzić, że jest to wszystko bardzo wystylizowane na to co można zrobić właśnie za pomocą wspominanego UE.

A i samego UE użyłem tylko jako przykładu - jak można zrobić dwie gry, bardzo do siebie podobne w założeniach, bo i batman i nowy sc są grami akcji w perspektywie tpp i idealnie pokazują zarazem perfekcyjność jak i partactwo twórców gier.
Batman - to w moim odczuciu najlepiej zoptymalizowana gra od kilku ładnych lat, nawet na swoim kompie grałem ze wszystkim na full, pełne 60 fps, zero spadków poniżej tej wartości, a mając maxymalny phys-x odpalony na pojedynczym gpu [gtx 260] grałem w 45-60 fps, a same spadki na te wspomniane 40-46 kaltek zdarzały się w sumie tylko w koszmarach scarecrowa i w kilku spotach w grze gdzie jest dużo pary wydobywającej się z wentylacji.
A SC - druga strona medalu, gra która działa płynnie aby po chwili zmieniać się w slide-show [nie wiem czy jakieś patche ją poprawiły, grałem raz, po premierze, potem poszła w kąt na stałe, więcej do niej raczej nie wracam]


Zamówiłem pre-order ek wieśka, w ciemno. Bo jedynkę kocham do dziś dnia, nawet mimo jej tragicznej optymalizacji [po raz kolejny pozdro dla redów za płonąca wyzime i te cudowne 17-22 klatek podczas zadym], mam nadzieję [pewnie złudną jak znać życie i podejście redów do kwestii technicznej tej produkcji] że jednak dwójka będzie chociaż "normalnie" zoptymalizowana.

A dlaczego narzekam trochę na redów - ano obiecali tytuł bez DLC a tu co, jak widać dupa i sciema prasowa.
Pytanie teraz czy cała reszta obietnic to też taki pic na wodę [w tym obiecana dobra optymalizacja] ?
Czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na optymalizacje, może w edycji premierowej była "taka sobie", ale w edycji rozszerzonej wszystko chodzi płynnie i bez żadnej zacinki. Myślę, że po pierwszej części mają to na uwadze i nie popełnią drugi raz tego samego błędu.

Jeszcze pytanie do tych, którzy kupili wersję kolekcjonerską, gdzie w zamówieniu macie napisane jaki unikalny numer będzie miała gra? Ja nic takiego nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 17:33, Radieth napisał:

Jeszcze pytanie do tych, którzy kupili wersję kolekcjonerską, gdzie w zamówieniu macie
napisane jaki unikalny numer będzie miała gra? Ja nic takiego nie mam :(


Numer powinien znajdować się pod nazwą zamówionej gry, na screenie jest to widoczne.

20101120173855

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 04:11, diablolod napisał:

Osobiscie nie wierze zeby na 8800 nie poszlo na srednich conajmniej, i nic mnie
nie przekona dopoki sam tego nie odpale i sprawdze na wlasnym kompie.


Zobaczymy, w tej chwili dyskusja jest czysto akademicka i, moim zdaniem, zupełnie bezcelowa. Pewne jest jedno: jeśli ktoś ma starszą kartę, a chce mieć full detale, to musi ją zmienić.

Dnia 20.11.2010 o 04:11, diablolod napisał:

Civilization V jest....szczegolne ;]


Civ V jest w obecnie tylko nieco poprawioną betą.

Dnia 20.11.2010 o 04:11, diablolod napisał:

wiedzmin jest bdb graficznie ale juz nie przesadzajmy, bo to sie robi troche jakby wymagania
crysisa kiedy wychodzil.
( tutaj sie moge mylic ale wydaje mi sie ze gry typu fps maja najwieksze wymagania zazwyczaj)


To raczej zależy od jakości grafiki i jej ilości - w Wieśku będzie tylko symboliczna liczba ekranów ładowania. Zobaczymy. Na razie nie ma właściwie o czym mówić. Szkoda prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 11:38, Lordpilot napisał:

Nie będe jednak wieszał za wczasu psow na CDP [..]


Nie ma powodów, by cokolwiek wieszać. Należy im dziękować za skład kolekcjonerki i cenę - jak za starych dobrych czasów.

Dnia 20.11.2010 o 11:38, Lordpilot napisał:

No a teraz się trochę jednak powyzłośliwiam :). Te wymagania IMO są stosunkowo wysokie.


Nie, nie są. Weź pod uwagę, że to gra praktycznie bez ekranów ładowania, o wielkich mapach, a grafika jak na RPG, jest genialna - przez te blisko pół roku sporo jeszcze poprawią - już tylko na lepsze. Natomiast jeśli przyjrzymy się wymaganiom Civ V - to zupełnie inna historia.

Dnia 20.11.2010 o 11:38, Lordpilot napisał:

Dajcie spokój - szumne nazywanie silnika (multiplatformowego, więc tym bardziej powinny
być niższe) TSOOD (cud) - no cóż, "cud" optymalizacyjny to jednak nie jest :-)


Biorąc pod uwagę stan prac i czas, jaki pozostał do premiery, gdybanie jest równie celowe, co wróżenie z fusów.

Dnia 20.11.2010 o 11:38, Lordpilot napisał:

No bez jaj - powinny być mniejsze wymagania.


Przyznaj się, boisz się, jak Ci to pójdzie i czy w ogóle. :P

Dnia 20.11.2010 o 11:38, Lordpilot napisał:

Cóż widac jednak mniejszy talent niż topowi devsi robiący na PS3 czy X360,
którzy z gorszego sprzętu są w stanie wycisnąć więcej


Takie porównania nie mają sensu - deweloperzy konsolowi i pecetowi mają inną dyscyplinę pracy, inne warunki. Gdyby PC był konsolą, moglibyśmy wtedy porównywać. A nazwa jak nazwa - przynajmniej się wybija na tle Unrealów

Dnia 20.11.2010 o 11:38, Lordpilot napisał:

Chętnie przestane narzekać o ile mnie miło zaskoczą i jednak na niższych ustawieniach
graficznych gra będzie wyglądać ładnie i chodzić płynnie


A ponieważ do premiery jeszcze pół roku, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z forum thewitcher.com by Tomasz Gop

"Cześć Forum. Po kolei:

Wymagania:
Te podane na Steamie są OFICJALNYMI MINIMALNYMI. Będą w nowym Dev Diary.
Z pamięci przypominam: 2 rdzenie (min. 2,2 GHz), 1GB RAM (XP) oraz 2GB RAM (Vista/7), GF880/512MB lub odpowiednik ATI. Gra będzie działać na Win7..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować