Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Two Worlds II - recenzja

280 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2010 o 15:25, lis_23 napisał:

Co do optymalizacji '' Arcanii " to nie jest tak źle
mój komp już najmocniejszy nie jest,tydzień temu zakupiłem monitor Ful HD 24 cale i "
Arcania " chodzi mi w rozdziałce 1920x1080 na maxa i przycina tylko przy i we wnętrzu
" Rozdartej Dziewicy "
" Two Worlds II " natomiast nie tnie mi się wcale więc optymalizacja na pewno lepsza
ale i na tę z G4 nie narzekam.

no z tym Akurat że Ci hula Arkania na tym sprzęcie z sygnaturki to nie uwierzę... mam czysty system, i trochę mocniejszy komputzer od twojego i Arcania u mnie to we FRAP''sie 25-50 fps Two Worlds 2 50-80 fps w 1920x1200 oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra -cRPG- z dobrą fabułą, ciekawymi zadaniami, masą sprzętu do zebrania, fajnym craftingiem, ładną oprawą i fajnymi minigrami dostaje 6.0, bo: niedopracowana mapa, kiepska jazda konna (której z uwagi na liczbę teleportów i tak niewielu używa), niedoróbki w AI, problemy z interfejsem i niestandardowe skróty. Szczerze to coś mi tu nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem.
Recenzja ujdzie ale czemu nie ma żadnych informacji o multi? Podobno dosyć interesujący , czy jest coop?
Autor nie opisał systemu walki , więc nie wiem czy fajnie walczy się łukiem mieczem itp a podobno to w tej grze jest najważniejsze.
ogólnie niepełna ta recenzja , praktycznie nic nowego się o grze nie dowiedziałem. Niemcy chwalą nasz tytuł Polscy recenzenci nie chcą chwalić bo wyjdzie na to że faworyzują polskie produkcje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arcania dostała tak wysoką ocenę bo dała tu sporo reklam.Ciężko mi to pisać, wychowałem się na tej grze
1 i 2 .Czekałem na nią z wielkimi nadziejami,ale nowy Gothic to kaszana drewniane dialogi,kiepski gameplay...Two Worlds 2 jest dużo bardziej grywalne.Moja ocena 8+ na 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem oceny TW II. Przecież to niemożliwe, że za pierdółki mogła stracić 4 oczka, bo mapa jest nieczytelna? - trudno, trzeba się trochę pomęczyć.
Dziennik wcale nie jest zły - bardzo ładny podział na miasta i rozdziały z oznaczonymi rozwiązanymi i nierozwiązanymi questami. Za granicą chwalą naszą produkcję co niemiara (przykładowo jeden z niemieckich serwisów porównywał TW II do Arcanii i Fallout NV; Two Worlds II z palcem w pupie góruje nad arcanią).
Ja mam świadomość, że recenzja to subiektywna opinia ale bez przesady ;) Mastermind FAIL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba najgorsza ocena dla TW II z recenzji jakie do tej pory czytałem. Poza tym moim zdaniem jest ona zaniżona i to ostro. WYbaczcie, ale Arcania przy TW II wypada naprawdę blado. I dziwi mnie, że polskie serwisy tak zaniżają oceny rodzimej gry, kiedy to zagraniczne rzucają ósemkami i dziewiątkami na prawo i lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2010 o 16:29, Midarktemp napisał:

no z tym Akurat że Ci hula Arkania na tym sprzęcie z sygnaturki to nie uwierzę... mam
czysty system, i trochę mocniejszy komputzer od twojego i Arcania u mnie to we FRAP''sie
25-50 fps Two Worlds 2 50-80 fps w 1920x1200 oczywiście


Powiem tak: w terenie gra chodzi płynnie,walka płynna - w lokacjach chrupie ale tylko tam
1920x1080,wszystko na max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to z oceny recenzji wynika ,ze gracze sie nie zgadzaja z Mastemindem i dobrze bo gra jest SPOKO i koniec :P 8.5 jak nie wyzej powinna dostac z palcem w tylku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że jestem fanem serii Gothic to jednak muszę przyznać, że Two Worlds 2 bije Arcanie na łeb, na szyję. Odnoszę wrażenie (i pewnie nie jestem jedyny, który tak myśli), że Arcanię zrobili dla jakichś tępych ludzi - gracz prowadzony jest przez grę za rączkę, ażeby przypadkiem się nie potknął i krzywdy sobie nie zrobił, ponieważ nieudolni twórcy gry chcieli pokazać wspaniałą historię(aż mi się nie dobrze robi). Gothic zawszę był grą w której w każdym czasie mogło coś pujść nie tak - mogłeś zginąć bez wcześniejszego zapisu gry lub wybić cały obóz ludzi wiedząc że potem mogą być problemy-, ale to właśnie ten klimat i ta wolność wyboru sprawiało, że Gothic był dla graczy ambitnych, dla których taki dreszczyk emocji był dodatkową zachętą, powerem, a nie dla nieudolnych graczy. (widocznie tych jest więcej).Nawet sam bohater w Arcani (włosy jakiegoś nastolatka, pewnie wyprostowane prostownicą do włosów, i do tego lenia pasącego owce z którego ma być bohater). TW2 bardziej przypomina klimaty Gothica niż Arcania.
Może jest parę niedociągnięć (interfejs ekwipunku i mapa + questy)ale gra jest całkiem niezła. Z czystym sumieniem dam mocną 7kę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Subiektywna ocena gramowych "wieśminofili" wcale mnie nie dziwi...było tak już przy pierwszej części która na zachodzie sprzedała się lepiej niż rzeczony "polski mega hit" Wiedźmin który moim zdaniem był tylko mocno rozbudowanym MODEM Neverwinter Nights....

Spodziewam się ze TW II też będzie miało lepsze wyniki niż produkt CDP Red....

Co do samej gry to jedynymi wadami jak dla mnie jest brak pełnej polskiej wersji językowej reszta to po prostu rpgowe szczyty i liga światowa co do płaczu nad mapą to porostu brak mi słów np. w gothicu był pergamin z zaznaczonym miejscem gdzie jesteśmy i co przeszkadzało to w rozgrywce?? To samo można powiedzieć o dzienniku... RPGi z założenia nie są dla "każułali" i to co zaproponowała Krakowska ekipa reality pump MI osobiście bardzo odpowiada.Myślę też że większość ludzi lubiących stare rpgi w klimatach Gothica też się nie zawiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat kupowana mapa bez strzałek i kropek w Gothicach to był bardzo fajny i klimatyczny pomysł, ale co z tego skoro ludzi najwidoczniej to przerastało i teraz w każdej grze musi być gps z nawigacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe jak będzie z tą nieodkrytą częścią największej wyspy w TW2, pewnie trzeba będzie dopłacić za nią w DLC-ku. Dzisiejsza polityka z wybrakowanymi grami przechodzi wszelkie granice zdrowego rozsądku. A najśmieszniejsze jest to że pewnie ta część wyspy jest już przygotowana, ale umieszczanie tego w podstawowej wersji jest przecież nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 18:20, Reynart napisał:

Subiektywna ocena gramowych "wieśminofili" wcale mnie nie dziwi...było tak już przy pierwszej
części która na zachodzie sprzedała się lepiej niż rzeczony "polski mega hit" Wiedźmin
który moim zdaniem był tylko mocno rozbudowanym MODEM Neverwinter Nights....

Cóż,ja się jednak nie mogę z tym zgodzić
" Wiedźmin " to świetna fabuła,klimat,dialogi,postaci,ciekawy,niekonwencjonalny system walki i całkiem ładna oprawa graficzna jak na tak stary silnik graficzny
nie nazwałbym gry " modem " do NN .

A pierwszy " Two Worlds " też mi się bardzo podobał,nawet bardziej niż " Gothic 3 ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich wad, zgadzam się tylko z "kiepskim interfejsem".

Skróty klawiszowe można w dowolny sposób konfigurować,
Podział na questy główne i poboczne? no tak, bo z fabuły nie wynika które są głównymi a które pobocznymi....
Na koniku jeżdżę tylko po to by odkryć teleporty, później konik nieprzydatny

No i zabijanie magią słabe ??? hmmm odkąd pamiętam w większości crpgów tak to wygląda, że na początku magiem gra się trudniej a później w miarę rozwoju wymiata. Tak samo tutaj. Ja mam maga na 32 lvlu i eksterminuję wszystko co się nawinie z dużą łatwością.

Gra o niebo lepsza (mimo swoich mankamentów) od nudnej i mało wciągającej Arcani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 18:42, master2435651 napisał:

Tylko ciekawe jak będzie z tą nieodkrytą częścią największej wyspy w TW2, pewnie trzeba
będzie dopłacić za nią w DLC-ku. Dzisiejsza polityka z wybrakowanymi grami przechodzi
wszelkie granice zdrowego rozsądku. A najśmieszniejsze jest to że pewnie ta część wyspy
jest już przygotowana, ale umieszczanie tego w podstawowej wersji jest przecież nieopłacalne.


Pograj w multi to zobaczysz co jest z tą nieodkrytą częścią mapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować