Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Shifta: Przebijemy sterylne Gran Turismo 5

35 postów w tym temacie

Jest dużo narzekań na GT5 ze to GT4 Podciągnięte do HD, ze nie ma kokpitów i tak dalej

Mi sie wydaje ze EA chce wykorzystać tą szanse i zgarnąć klientów GT5

Co do Gran Turismo, zgadzam się ze stwierdzeniem że to przede wszystkim kolekcjonowanie aut, a mniejsza uwaga na resztę rzeczy.
Tak czy siak wątpię, czy Shift 2 będzie konkurowało z GT czy Forzą, mówiąc tak, "lekko" przesadzili.

Uaa. -10 do stosunków Sony z EA :). Ale w dużej mierze zgadzam się z gościem. Z tym, że chyba są to tylko pobożne życzenia. Co można dać jeszcze innego zapewniającego wyścigowe uczucia? Jedyne co przychodzi mi na myśl to przeciążenia. A żeby to zrobić trzeba by mieć niezły symulator, a na taki stać mało kogo. Koszt jednego symulatora, bo symulator można mieć już od 100 tysięcy dolarów (mówię tu o porządnym co robi przeciążenia, a nie tylko się przechyla), przekracza koszt niejednego auta. Chyba, żeby składać to w Chinach za 5 zł to może koszt byłby mniejszy. No i można jeszcze dać więcej blura :).

Jestem osobą, dla której gt jest grą idealną (choć nigdy w to nie zagram, ps3 jest stanowczo za drogie). I nie ma szans by shift mógł konkurować z gt5!I to nie z powodów możliwości, jakie oferuje gran turismo, ale dlatego że shift to kolejna budżetówka, robiona na szybkiego Gt nie przejęło się terminami, tworzyli je, aż uznali za gotowe i w każdej grze z tej serii wystarczy 5 minut w menu, by zauważyć pasję twórców.

Dnia 23.11.2010 o 18:32, Prince97 napisał:

Jak mam być szczery to nie wiem co ludzie widzą w symulatorach ale to tylko moje zdanie

I napisał to człowiek mający logo Lamborghini w avatarze...

A tfu!!!

Panie Patrick- to że skoczyła Panu gula to jeszcze nie powód by robić sobie taką żałosną reklamę ;)
Żaden NFS, łącznie z Shiftem NIE jest konkurencją dla GT- to są Burnouty z licencjonowanymi furami -_-
Stwierdzenie, że Poly mają jakiś tam "sterylny produkt" polegający na zbieraniu autek jest skrajnie idiotyczne i jeśli taka osoba tworzy gry o ulubionej dla mnie tematyce- to ja Panu Patrickowi dziękuję za współpracę ;) Nie potrzebuje chały od człowieka, który myśli tylko i wyłącznie rachunkiem ekonomicznym, bo kontekst wypowiedzi do tego się sprowadza- odbić klientelę GT. Bo jakież inne czynniki mogą tutaj wchodzić w grę, jeśli tzw. "głębia" nie jest dla niego priorytetem? To przecież o to chodzi, a pod tym względem Shift jest 100 razy bardziej sterylny od GT- w ogóle nie widać tutaj pasji do samochodów, jest za to wszechobecny kicz kojarzący się z kretyńskim "Szybcy i Wściekli" pod przykrywką gry wyścigowej z prawdziwego zdarzenia- ot budżetówka (jak ktoś przytomnie zauważył) do przejścia w dwa dni i odłożenia na półkę na wieki wieków Amen.

Druga sprawa to kwestie techniczne: Pan Patrick chce się skupić na oddaniu autentycznych wrażeń z jazdy, bo tego wg. niego nie posiada GT. Niby jak- dodając więcej bluru? A może implementując więcej dziwnych odgłosów, przypominających popsuty młynek do kawy, do którego wsypano paczkę gwoździ? No bo tak to w Shifcie wygląda- jadę seryjnym LP-560, hamuję a tu jakieś klekotanie i szorowanie szmerglem o beton- co to ma być?.. To jest tanie efekciarstwo Panie Patrick. Tymczasem w GT wszystko wydaje się być..normalne- przyzwoity model jazdy (czuć przynajmniej, że prowadzi się coś jakby samochód, a nie karton na kołach), cudownie wyglądające bryki (nawet bryki Standard wyglądają lepiej niż te z Shifta), nie wspomnę o ilości tras, ich odwzorowaniu i kwestiach audio-wizualnych (przy GT 5 Shift wygląda jak produkt ery Gierka). No i o całej masie contentu, który odzwierciedla powagę podejścia do tematu.

Reasumując- z Shiftem bawiłem się naprawdę dobrze, bo był na wyciągnięcie ręki i traktował o motoryzacji. Polubiłem semi-arcade''owy model jazdy, bo to pozwoliło wygrywać wyścig za wyścigiem i szybko posuwać się na przód w karierze. Szkoda tylko, że jak rano zacząłem, to wieczorem miałem już Zondę R ;/ Nie tędy droga Panie Patrick- fani GT nie potrzebują gier na dzień, dwa. Proponuję dać sobie więcej czasu i dopracować choćby ten aspekt;

Buhahahahahahahahaaha! Tyle powiem :p. W ogóle co im się pod sufitem uroiło, że GT i Shift walczą o tych samych odbiorców?

Cóż jeśli oni mają taką wiedzę o rynku na którym sami siedzą, to nie dziwne, że odnoszą takie "sukcesy"...

Gdyby nie to, że GT5 jest tylko na PS3 to z pewnością wolałbym ten tytuł natomiast na PC nie pozostaje mi nic innego jak Shift, który osobiście mi się podoba ... lecz nie jest dla mnie tym czym jest GT w, które grywałem już od pierwszej odsłony ...

Nie mam PS3 i pewnie nie będę grać w GT5 ale niech się ten pan nie ośmiesza porównująć Shifta do GT5 czy Forzy3(w moim przypadku to forza) Prawda jest taka, że Shift to gówno udający symulacje ja tam wole wyścigi Arcade z pod szyldu NFS. Żaden dotychczasowy NFS(mówie tutaj o ProStreet i Shift no i Shift2...) nie dorówna Forzie i GT5. I nie nie jestem fanboyem konsol tylko ja chce NFS: Underground 3 ostatnia tuningowa ściganka to Midnighr Club: LA Teraz NFS będę tak tykać jak Fife na PC pare lat temu.

A mnie w całym tym newsie zaintrygowała tylko jedna rzecz: czy na dołączonym screenie, za M3 GTRem przypadkiem nie podąża porszak 924/944 GTP? Nie orientuje się ktoś może czy to może byc to auto?
Jeśli tak, to Shift2 to mój personalny"Musisz To Mieć" :P (taki substytut chociaż, jeśli nie mają odwagi zrobić NFS PU2 ;) )

Niuch, niuch... kocham zapach flame''ów o poranku.
Ciekawe kto się nie spodziewał starcia haterów SHIFT''A i GT.
Co do samych przechwałek: oby, do cholery. Jak SHIFT2 schrzanią, to żadnego NFS''a więcej nie kupię.

Zaloguj się, aby obserwować