Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zobacz głowę Geralta z Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina 2 w trójwymiarze

77 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2010 o 19:50, Ring5 napisał:

Nigdy nie rozumiałem mentalności "albo wychwalajcie pod niebiosa, albo morda w kubeł".
Naprawdę uważasz, że słowa krytyki pod adresem geraltowego łba mogą oznaczać tylko i
wyłącznie malkontenctwo?

Przeczytaj sobie komentarze co niektórych użytkowników w tym temacie i sam sobie odpowiedz.

Jasne, zawsze może być lepiej. Każdy by wolał co innego i ciężko zadowolić wszystkich. Nie twierdzę też, że CDP dokonało idealnego wyboru stawiając na statuetkę, ale biorąc pod uwagę cenę zestawu, jak i całą resztę jego zawartości, uważam, że EK gry prezentuje się przyzwoicie. Patrząc jednak na te wspomniane malkontenctwo osób, które najprawdopodobniej w ogóle nie są zainteresowane zakupem nie tylko EK, ale i właściwej gry, warto stanąć w obronie tego co mamy. W końcu to już jest kwestia osobistych preferencji - bo równie dobrze daliby ten mieczyk wiedźmiński, to wtedy ktoś inny by był niezadowolony. Mimo wszystko, nikt nikogo do zakupu EK nie zmusza, gdyż standardowej nikt ze sklepów nie ukradnie. Nie widzę tym samym nic złego w moim stwierdzeniu - albo kupujesz bo ci to odpowiada, albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 20:45, SuavekS napisał:

Nie widzę tym samym nic złego w moim stwierdzeniu - albo kupujesz bo ci to
odpowiada, albo nie.


Jest też trzecia opcja: kupujesz - masz prawo krytykować. To też weź pod uwagę. Skoro wydaję na to swoje pieniądze, mam prawo mówić, czy coś mi się podoba, czy nie. Naprawdę nie płakałbym, gdyby akurat tej głowy w zestawie nie było. Ale jest, zapłaciłem za całość, mogę zatem wyrażać swój "ambiwalentny stosunek" względem tego konkretnego elementu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 20:57, Ring5 napisał:

Jest też trzecia opcja: kupujesz - masz prawo krytykować. To też weź pod uwagę. Skoro
wydaję na to swoje pieniądze, mam prawo mówić, czy coś mi się podoba, czy nie. Naprawdę
nie płakałbym, gdyby akurat tej głowy w zestawie nie było. Ale jest, zapłaciłem za całość,
mogę zatem wyrażać swój "ambiwalentny stosunek" względem tego konkretnego elementu.

Ależ oczywiście, że masz prawo. Aby tylko była to rzetelna krytyka, a nie bezpodstawne marudzenie. Poza tym wydaje mi się, że skoro coś kupujesz, to znaczy, że Ci na tym zależy w jakimś stopniu, lub uważasz to za warte swoich pieniędzy. W przeciwnym wypadku wydaje mi się, że w ogóle byś się sprawą nie interesował i pozostał przy standardowej edycji gry, czyż nie? No chyba, że należysz do grona wiernych fanów, którzy ślepo wyrzucą pieniądze na wszystko co jest w mniejszym lub większym stopniu związane z Wiedźminem - ale to akurat osobny temat.

Co by nie było, jak już wspomniałem nie uważam tej statuetki jako coś wybitnego, ale zarazem ciężko mi narzekać, biorąc pod uwagę, że cena zestawu nie jest zbyt wysoka. Nie będę też marudził, że jest mi to zupełnie niepotrzebne, bo taka jest w rzeczy samej idea edycji kolekcjonerskich - bajery i ciekawostki dla fanów. Czy by to była figurka, czy mieczyk czy statuetka - nadal by to był bajer zbierający kurz. Osobiście jednak uważam, że taka "rzeźba" łba Geralta prędzej zagościłaby na mojej półce, aniżeli kiepskiej jakości figurka jak z pierwszego Wiedźmina (a jak wiadomo, im lepsze wykonanie takowej tym wyższa cena). Ale to już jest kwestia gustu akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 21:13, SuavekS napisał:

Poza tym wydaje mi się, że skoro coś kupujesz, to znaczy, że Ci na tym zależy


I właśnie dlatego, że mi zależy, krytykuję akurat tę część kolekcjonerki. No i jeszcze do tego mocno liczę na to, że dorzucą wersję wielojęzykową, nie tylko polską, ale to już osobny temat...

Dnia 25.11.2010 o 21:13, SuavekS napisał:

cena zestawu nie jest zbyt wysoka


To mocno subiektywna ocena. Dla mnie jest dość wysoka, zaczynam odkładanie na nią już teraz (akurat wyjdzie po 40 zł miesięcznie...).

>Osobiście jednak uważam, że taka "rzeźba" łba Geralta prędzej zagościłaby na mojej półce, aniżeli kiepskiej

Dnia 25.11.2010 o 21:13, SuavekS napisał:

jakości figurka jak z pierwszego Wiedźmina


Ta na szczęście nie była dodawana do kolekcjonerki pierwszego wieśka... Natomiast bardzo (BARDZO bardzo) żałuję, że tym razem nie zdecydowano się na dodanie do zestawu koszulki. Pierwsza lekko się już sprała i w paru miejscach przedziurawiła (dzięki, koty... :/ ), więc coś na podmianę zdecydowanie by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 20:57, Ring5 napisał:

Jest też trzecia opcja: kupujesz - masz prawo krytykować.


Czyli co, jednak peruka? :DDD Czy malowanie?

Ringo, Twoje zdanie już znają - jeśli nie chcesz jej brać, to po prostu weź zwykłą wersję, a artbook dokupisz gdzieś indziej. Albo poczekaj - może w empiku albo mediaku będą mieć swoją własną edycję specjalną, tam był wtedy dołączony dodatkowo artbook.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 21:24, Vojtas napisał:

Ringo


Eee... kto?! Wcześniej nick był RingNo5. No to skrót od "number". Chodziło o Ringwraith No 5 z Secret Diaries of the Fellowship of the Ring autorstwa Cassie Claire -> http://www.lotrspoofs.net/familyfriendly.html

Dnia 25.11.2010 o 21:24, Vojtas napisał:

Twoje zdanie już znają - jeśli nie chcesz jej brać, to po prostu weź zwykłą wersję,


Ale ja chcę ją brać. Podoba mi się cała kolekcjonerka poza tym dziwnym łebkiem, o tym tylko mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 21:32, Ring5 napisał:

> Ringo
Eee... kto?!


Ringo. Wiem, że masz Ring5, ale mi to nie pasuje i kojarzy się z ziomalską pisownią, gdzie litery są poodwracane np. zamias "e" jest "3", a zamiast "a" jest 4. Ergo, u mnie jesteś Ringo już na wieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadżet fajny, dla mnie kompletnie nieprzydatny, dlatego zamówiłem edycję premium. Gorzej jeśli komuś się stłucze to popiersie, wtedy będzie ból...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 21:38, Vojtas napisał:

Ringo. Wiem, że masz Ring5, ale mi to nie pasuje i kojarzy się z ziomalską pisownią,
gdzie litery są poodwracane np. zamias "e" jest "3", a zamiast "a" jest 4. Ergo, u mnie
jesteś Ringo już na wieki.


Aha. Nie, no, ok, niech będzie. Ringiem zostałem, bo na dawnym forum Władcy Pierścieni (na film.onet) nikomu nie chciało się pisać Ringwraith, a niektórzy nawet mieli problemy z prawidłową pisownią. Ktoś kiedyś skrócił do Ring, i tak zostało do dziś. Żona (którą na tamtym forum poznałem) cały czas się tak do mnie tak zwraca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 21:20, Ring5 napisał:

> cena zestawu nie jest zbyt wysoka

To mocno subiektywna ocena. Dla mnie jest dość wysoka, zaczynam odkładanie na nią już
teraz (akurat wyjdzie po 40 zł miesięcznie...).

No dla mnie też jest "wysoka", bo najlepiej by było gdyby za darmo wszystko rozdawali. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę zawartość, a także porównamy z innymi kolekcjonerkami dostępnymi na rynku (niech to będzie chociażby StarCraft 2 za 400zł lub Gran Turismo 5 za ponad 600zł), to naprawdę nie jest źle. Zresztą, dla niektórych zakup podstawowej edycji gry za 99zł jest niemałym wydatkiem, ale nie zmienia to faktu, że jak na taką zawartość (nowa gra, OST, bonus DVD, mapa i dodatki) jest to cena wręcz śmiesznie niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 22:09, SuavekS napisał:

No dla mnie też jest "wysoka", bo najlepiej by było gdyby za darmo wszystko rozdawali.


Wiesz, jak ktoś ma w miesiącu do spłacenia ratę kredytu, czynsz, do opłacenia rachunki, a do tego dwa chore koty na utrzymaniu, wymagające regularnej opieki weterynaryjnej (i diety opartej na specjalistycznych karmach), to 200+ zł nagle urasta wręcz do rangi kwoty ogromnej. Jak mieszkałem z rodzicami, sprawy wyglądały "troszkę" inaczej. Mogłem sobie pozwolić na 2-3 gry w miesiącu bez najmniejszych problemów. Niestety, wszystko dobre kiedyś się kończy.

Dlatego też cena kolekcjonerki, dla mnie, jest wysoka. Zależy mi na niej, więc uzbieram tę kasę, ale nie oznacza to, że jest to kwota, którą wydam lekką ręką. Prawdopodobnie będzie to jedyna gra, jaką kupię w przyszłym półroczu (jeśli nie w całym roku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ring5
Ależ doskonale to rozumiem. Życie nie jest łatwe i nie na wszystkie przyjemności można sobie pozwolić. Mnie chodzi po prostu o to, że na tle wielu innych nowych gier, zarówno podstawowy jak i kolekcjonerski Wiedźmin 2 wcale są aż tak kosztowne, szczególnie jeśli porównamy je z cenami w innych regionach świata. Wiesz, też na pieniądzach nie sypiam i z pewnych rzeczy przyjdzie mi zrezygnować aby móc sobie pozwolić na EK. Lepsza jednak taka edycja dla fanów niż próby robienia klienta w konia, jak w przypadku wielu innych wydawców (*cough*Acti-Blizz*cough*).

I masz u mnie plusa za opiekę nad kotami ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 22:27, SuavekS napisał:

na tle wielu innych nowych gier, zarówno podstawowy jak i kolekcjonerski Wiedźmin 2 wcale są aż tak kosztowne


No, jak porównamy Wieśmaka z takim np. StarCraftem 2, to rzeczywiście. Swoją drogą, Blizzard przegwizdało sobie u mnie wziętą z kosmosu ceną, ale to już temat na dyskusję w innym wątku (która zresztą już na tym forum była prowadzona wielokrotnie). Grałem w triala, wyglądało to świetnie, ale niestety - permanentny brak funduszy swoje robi. Chwała Turbine za przejście na tryb Free2Play, dzięki temu znowu mam w co grać ;)

Dnia 25.11.2010 o 22:27, SuavekS napisał:

I masz u mnie plusa za opiekę nad kotami ;).


To dodam jeszcze, że oba to przygarnięte "z ulicy" znajdki. Ze schroniska raczej już nigdy kotów nie wezmę. Wziąłem dwa - okazało się, że jeden miał kociego HIVa (czyli FIV), a drugi - żółtaczkę i FIP, czyli zakaźne zapalenie otrzewnej. Długo nie pożyły i mogę tylko mieć nadzieję, że przynajmniej te ostatnie miesiące życia, które spędziły poza schroniskiem, były dla nich jakąś ulgą... Ale to też już na inną dyskusję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znając realia owa głowa będzie z taniego gipsowego odlewu.
Shit się będzie wykruszał, pękał w transporcie etc.

Albo z gumy, co już w ogóle traci sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 23:52, Filip41 napisał:

Albo z gumy, co już w ogóle traci sens.


Zamiast pisać bzdury, zadałbyś sobie minimum trudu i poczytał trochę na temat materiału, z którego ma być wiedźmiński łeb. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 00:10, Ring5 napisał:

> Albo z gumy, co już w ogóle traci sens.

Zamiast pisać bzdury, zadałbyś sobie minimum trudu i poczytał trochę na temat materiału,
z którego ma być wiedźmiński łeb. :/


Słowo " łeb " jest obraźliwe dla Geralta , lepiej brzmiało by " głowa" :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować