Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wraca temat "Wiedźmin 2 na konsolach"

35 postów w tym temacie

Moim zdaniem są przymiarki na wydanie na konsole, ale jakoś kwartał po premierze wersji PC - w zależności od sukcesu gry. Kasa, kasa, kasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety nie gram na PC.... i jeśli Wiesiek nie wyjdzie na xBoxa to nie ma szans że zagram... a bardzo bardzo bym chciał :(:(

A wydawało mi się że na którejś prezentacji na targach widziałem jak wyskakiwały podpowiedzi z ikonkami xboxowymi :D:D może mi się wydawało :D

czekam na rozwój sytuacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jeśli pojawiłaby się konsolowa wersja to bez gadania zmieniłbym swój pre-order w wersji PC na Xboxa bez względu na to czy miałbym do tego dołożyć nawet i dwie bańki. I tak taniej na tym wyjdę niż ulepszanie obecnie posiadanego PC aby zagrać w Wieśka2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi to wisi. Jakoś nie lubię większości RPG. Tylko Fable polubiłem, bo jest tam mało RPG w RPG. Tzn. role playing jest akurat bardzo dobrze rozwiązany. Chyba jeden z najlepszych w historii, ale już elementów tych co uważa się jako to co mają RPGi nie ma. Dla mnie są to trochę zbyt wolne gry. Idź do punktu A, jak już po 20 minutach dreptania i walki co każdy krzak dojdziesz to dowiesz się, że drzewo zagradza drogę, więc trzeba i uwaga 2 opcje:
1. Wrócić się, żeby znaleźć kolejną drogę 40 minut dodatkowego łażenia.
2. Pogadać z drzewem, żeby jednak się przesunęło (hehe, ale takie już są te RPG) i jeśli mamy dobrze rozwiniętą perswazję to może się uda. Albo dowiemy się, że drzewo potrzebuje do tego specjalnej konewki i trzeba się trochę wrócić i pokonać kolejną falę potworków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązania w cRPGach już nie istnieją (zwlaszcza jak potraktujemy ME jako przedstawiciela takowego gatunku).

A co do newsa: neverending story :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra róbcie Wiedźmina na konsole a PeCetowcom niech ktoś podaruje Heavy Rain albo Little Big Planet :P:P

Eguroll < -- Każdy konsolowiec ma w domu PC'ta, nie każdy PeCetowiec ma w domu konsolę także konsolowcy i tak sobie pograją. Ja tutaj mówię, beż żadnej nienawiści, po prostu czysta logika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 16:56, MisioKGB napisał:

Eguroll < -- Każdy konsolowiec ma w domu PC''ta, nie każdy PeCetowiec ma w domu konsolę także konsolowcy i tak sobie pograją.

Nie każdy z tych PCtów nadaje się jednak do grania w nowe produkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że Wiedźmin ukaże się na konsoli jest niemalże pewne pytanie jest tylko kiedy. Moim skromnym zdaniem nie wcześniej jak pół roku po premierze na PC''ty czyli coś koło Bożego Narodzenia 2011. Jak wszyscy wiedzą nowy autorski silnik CDPR wspiera konsole, a sama gra jest z tego co widać po filmikach robiona ze wsparciem konsol (nowy system walki i wszechobecna "filmowość") więc nic nie stoi na przeszkodzie by wypuścić grę na PS3 i ewentualnie Xklocka. Dodatkowa kaska wesprze Wieśka 3 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 15:49, arborek napisał:

A wydawało mi się że na którejś prezentacji na targach widziałem jak wyskakiwały podpowiedzi
z ikonkami xboxowymi :D:D może mi się wydawało :D

czekam na rozwój sytuacji :)

NIe wydawało Ci się ;) Oni na pokazach grają w wieśka dla wygody na padach X360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 16:56, MisioKGB napisał:

Eguroll < -- Każdy konsolowiec ma w domu PC''ta, nie każdy PeCetowiec ma w domu konsolę
także konsolowcy i tak sobie pograją. Ja tutaj mówię, beż żadnej nienawiści, po prostu
czysta logika


Spójrz choćby na drugi komentarz ;) Jak widać to wcale takie proste niestety nie jest. W pewnym momencie pojawia się chyba jakaś zakręcona ideologia "Nie zagram na PC choćbym miał umrzeć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 17:35, Bambusek napisał:

W pewnym momencie pojawia się chyba jakaś zakręcona ideologia "Nie zagram na PC choćbym
miał umrzeć".


A może raczej "nie zagram na PC bo mam za słabego do gier"? Hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie akurat cieszy, że Wiedźmin jest tytułem z gruntu PC-towym, i że to ta platforma jest dla niego pierwotna, a konsole co najwyżej wtórne (jeśli będą). Naprawdę nie chciałbym, aby nowy Wiedźmin przypominał wydawane ostatnio multiplatwormowe "cRPG", jak Oblivion czy Fallout 3, w których prócz bezmyślenej młócki dla dzieciaków nic specjalnego nie było zaprezentowane.

Niestety, konsole wymuszają (lub co najmniej sugerują) inny, bardziej "lajtowy" styl rozgrywki, dostosowany do nieco innego niż PC-towy targetu.

Dlatego cieszę się, że nowy Wiesiek przynajmniej rdzennie jest pecetowy, gdyż, jeśli nawet na konsole powstanie, to gracze konsolowi będą się musieli dostosować do PC-towego stylu rozgrywki, a nie na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak Oblivion

Dnia 25.11.2010 o 18:42, Tenebrael napisał:

czy Fallout 3, w których prócz bezmyślenej młócki dla dzieciaków nic specjalnego nie
było zaprezentowane.
>


Jeszcze Obliviona można od biedy (bardzo naciagając rzeczywistość) pod młóckę podciągnąć, ale Fallout 3 ? No chyba, że strzelałeś do wszystkiego co sie rusza i na drzewo nie ucieka, to zwracam honor. Ja tam inwestowałem w dyplomację i mój wygadany bohater potrafił sporo osiągnąć bez wyciągania spluwy - walki miałem ciut mniej niz w stareńkich poprzednikach. No, ale co kto lubi.


Co do tematu - jak napisal Henrar "neverending story". Choć bardzo kibicuje wersji konsolowej, to nawet dla mnie temat jest juz męczący, a co dopiero dla pracowników CDP, ciagle nagabywanych na ten temat. A przecież wypowiedzieli sie jasno - najpierw PC, później ewentualne wersje konsolowe. Cierpliwość jest cnotą i nikomu naprawde nie zaszkodzi :) Ja widże to tak - wyjdzie na blaszaka, zarobią, będą mieli kasę na portowanie - zrobią na japońską i amerykańską zabawkę. To optymistyczny scenariusz, bardzo prawdopodobny. Ten gorszy wygląda tak - zrobią na PC, na grę rzucą się torrenciarze, nie zarobią, nie będzie na konsole. Mało prawdopodobne, ale "shit happens" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować