Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wraca temat "Wiedźmin 2 na konsolach"

35 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2010 o 19:25, Lordpilot napisał:

zrobią na PC, na grę rzucą się torrenciarze, nie zarobią


Ekhem, wiesz, na takie np nowe Call Of Duty też się od razu rzucili torrenciarze, i nie przeszkadza jej to bić rekordów zarobionej kasy. Więc ja bym tutaj nie przygotowywał już gruntu pod starą śpiewkę usprawiedliwiającą ewentualną słabą sprzedaż, czyli "bo to ci źli piraaaaccciiiii, ueeeeeee!"

A co do Fallout''a 3, to tradycyjna gra, w której misje polegają na "idź z miejsca A do punktu B (a wskaźnik wskaże Ci drogę, cobyś się przypadkiem nie zgubił), przebijając się przez napotkaną faunę, i wróć z przedmiotem C". W której są ci dobrzy i ci źli (Bractwo stali w roli praworządnych paladynów?! What the hell?!). Itd itd. Wieśka lubiłem za ciekawą fabułę, i brak podziału na ewidentne dobro i ewidentne zło. Obawiam się, że gdyby gra wyszła równoprawnie na PC i konsole, wyglądałaby znacznie inaczej - jeszcze bardziej stawiałaby na walkę, a gracz prowadzony by był za rączkę, by się czasem nie zgubił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 19:25, Lordpilot napisał:

do tematu - jak napisal Henrar "neverending story". Choć bardzo kibicuje wersji konsolowej,
to nawet dla mnie temat jest juz męczący, a co dopiero dla pracowników CDP, ciagle nagabywanych
na ten temat.



Otóż to. To ciągłe ciąganie konsolowego wora, nie tyle się robi nudne, ile po prostu irytujące. Ja wiem, że niektórzy mają pierdolca na punkcie Wiedźmina i wręcz kreują nową rzeczywistość (Hi, Polygamia), ale są pewne granice absurdu. Czekajcie do premiery - gdy Wiesiek odniesie sukces na PC, pojawi się wersja na konsole. CDP to nie jest multiplatformowy gigant pokroju EA, który wydaje też wersję na mikrofalówkę i kalkulator. Wszystko kosztuje, a oni teraz potrzebują ludzi i mnóstwa czasu, by doszlifować wersję PC. Gdy na piecykach się nie sprzeda, to nie tylko nie będzie konwersji, ale w ogóle już żadnej innej gry CDP nie zrobi. Więc pytam się - po jaką cholerę im wiercicie dziurę w brzuchu? Niech skończą jedno, byleby było na zicher.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 18:39, leuthen napisał:

A może raczej "nie zagram na PC bo mam za słabego do gier"? Hm?


Zauważ, że Arborek nie napisał, że nei gra na PC bo ma słabego i nie stać na upgrade. Napisał, że nie gra na PC. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdyby się pojawił na konsolach. Na zachodzie rynek konsolowy jest ogromny, a ludzie nie mają na tyle silnych kompów (bo do grania służą im konsole), żeby pociągnąć taką grę. Boję się tylko, że CDP może rzucić Wiedźmina tylko na X360, ze względu na podobną do PC architekturę. Na PS3 nie da się już zrobić dobrej gry wykorzystując tylko główny rdzeń, a to stwarza problemy nowicjuszom, wydłuża czas produkcji i generuje koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem EK i musiałem zmienić plany finansowe na pierwszy kwartał 2011, żeby dokupić odpowiednią kartę graficzną. Gdyby pojawiła się opcja zakupu wersji konsolowej, to nie zawahałbym się ani sekundy, gdyż zdecydowanie wolę grać na klocku niż na piecu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi mówi, że podobny temat ''powracał'' po premierze pierwszej części.

Swoją drogą dobrze, że jeśli RED się na to rzuci będzie to tylko port z PC. Nie chce, żeby kolejnego dobrego RPG dopadł los bezsensownej konsolowej młócki XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 14:24, Kafar napisał:

nie wiem kto tam na pc gra jeszcze ;P chyba że w klasyki. Czekam na wersje konsolowe.


Ja gram i będę grał, nie myślę się rozstawać z piecem jako maszyną do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 14:43, Budo napisał:

> nie wiem kto tam na pc gra jeszcze ;P chyba że w klasyki. Czekam na wersje konsolowe.


Ja gram i będę grał, nie myślę się rozstawać z piecem jako maszyną do grania.


Nie ma ludzi idealnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 15:38, Krzycho napisał:

> nie wiem kto tam na pc gra jeszcze ;P
Troll harder.


Nie ma to jak sensowny wpis inteligentnego człowieka ;). Nie wiem co to znaczy jestem z innego pokolenia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 niestety już na samych gameplayach wygląda na typową konsolówkę więc nie wierzę, że nie wyjdzie w końcu na Xboxa i Playstation. Szczególnie, że na game.co.uk można zamawiać preordery gry w wersji na konsole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować