Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2007 o 10:38, Quatre napisał:

No właśnie nie wiem gdzie podłączyć. Nie wiem czy do routera, czy do modemu Neostrady. Ale
do samego gniazdka telefonicznego to chyba nie bardzo, sam zresztą już nie wiem :]

Jeśli dobrze pamiętam, to musisz podłączyć PS2 za pomocą kabla sieciowego do modemu, który jest podłączony też do PC. Na PC ustawiasz tam coś z połączeniem, dlatego nie możesz PS2 podłączyć bezpośrednio do netu. Najlepiej wejdź sobie na www.konsola.pl i tak poszukaj, bardzo dobra stronka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slimy mają wbudowany Network Adapter,
ale za to na jakiejś stronie musimy wypełnić formularz. Musisz podać jakieś numer seryjny konsoli
i pocztą dostaniemy bodajże dwie płyty (paczka idzie z UK więc trzeba niekiedy trochę poczekać).

Jeśli chodzi podłączenie to podłączysz PS2 to netu jest masz modem neostrady Livebox (lub Babybox; ma to być następca Liveboxa, nie wiem czy już go sprzedawają) to da radę.

Ale podejrzewam, że masz zwykły modem USB (Sagem lub Thompson). W takim razie musisz kupić sobie jakiegoś routera lub kartę sieciową (ale będzie musiał mieć kompa cały czas włączonego). Coś z gniazdem Ethernet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie Network Adaptera - bo nie mogę znaleźć tej kartki gdzie miałem numer seryjny konsoli, nie wie ktoś czy ten numer znajduje się gdzieś na konsoli (mi się go nie udało znaleźć) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 17:32, Bodasz napisał:

Mam takie pytanie odnośnie Network Adaptera - bo nie mogę znaleźć tej kartki gdzie miałem numer
seryjny konsoli, nie wie ktoś czy ten numer znajduje się gdzieś na konsoli (mi się go nie udało
znaleźć) :/


Hmm jak masz slim to odwróć po prostu tam pisze na niebieskawym tle: serial x x x x x x ...
A jak dużą to pewnie tak samo, ale nie na 100% bo nie mam takowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 21:02, Kermit 13 napisał:

Hmm jak masz slim to odwróć po prostu tam pisze na niebieskawym tle: serial x x x x x x ...
A jak dużą to pewnie tak samo, ale nie na 100% bo nie mam takowej :)


Ok, dzięki sprawdzę jutro bo chętnie w Mortal''a, Burnout''a czy co tam jeszcze mam pograł przez net''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bodasz- jeśli nie masz takiej książeczki(?) Free starter Pack, to chyba nie pograsz:/

Za to mam także pytanie związane z grą w internecie - czy ktoś z Was posiada i PS2 i internet Chello? Jak tak, to czy można grać przez internet, mając podłączony net do kompa, zaś kartą sieciową połączyć PS2 z kompem? Jeśli tak właśnie jest, to teraz czekam na kod PIN:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez free starter packa tez można pograć - trzeba albo mieć płytkę dołączaną do tej paczki która konfiguruje połączenie, albo grę która to zrobi (u mnie Aplitude). Płytki do konfiguracji netu nie dostaniesz od Sony, bo...w Polsce ta usługa nie działa :D (w paczce będzie kawałek tektury w miejscu na płytę właśnie z takim wyjaśnieniem). Podobno spora część gier od EA potrafi ustawić połączenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz... czyli nawet jak ma się ten kod do gry po necie, zadna płytka do mnie nie dojdzie? Czy coś źle zrozumiałem?:P To po co w takim razie dodają, skoro w Polsce to nie działa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 01:08, paweldomar1 napisał:

Zaraz zaraz... czyli nawet jak ma się ten kod do gry po necie, zadna płytka do mnie nie dojdzie?
Czy coś źle zrozumiałem?:P To po co w takim razie dodają, skoro w Polsce to nie działa:P

dobrze :) Płytka nie dojdzie, bo Polska nie jest oficjalnie wspierana. Kod masz dlatego, że nie ma PS2 w wersji polskiej, jest paczka na całą europę (gdzie usługa działa).
Natomiast płytki były dodawane swojego czasu do Network Adapterów do dużej konsoli i od czasu do czasu można na taką trafić na allegro. Niemniej jednak dużo lepszym wyjściem IMO jest użycie jakiejś gry która ustawi połączenie za ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 01:01, paweldomar1 napisał:

Bodasz- jeśli nie masz takiej książeczki(?) Free starter Pack, to chyba nie pograsz:/


No właśnie nie wiem czy mam :/
Dodatkowo konsola była kupiona w Carrefourze na przecenie (co wyszło potem komunikatami "Disc Read Error" co poskutkowało, niezbyt tanią, wymianą lasera i jeszcze jakiś bug przez który joypady nie miały wibracji, ale całe szczęście dało się to naprawić). Jednak po zakupie tak się napaliłem na konsolę o której zawsze marzyłem że nie obchodziły mnie jakieś książeczki... aczkolwiek jej poszukam.

Myślałem żeby kupić PS3 i na nim grać przez sieć w tytuły z dwójki. Potem się okazało że trójka ma beznadziejną wsteczną emulacje... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 23:52, Bodasz napisał:

Dodatkowo konsola była kupiona w Carrefourze na przecenie (co wyszło potem komunikatami "Disc
Read Error" co poskutkowało, niezbyt tanią, wymianą lasera i jeszcze jakiś bug przez który
joypady nie miały wibracji, ale całe szczęście dało się to naprawić).

ekhm...jak kupiłeś nową to nie rozumiem, czemu nie skorzystałeś z gwarancji? Nie sądze, żeby Sony robiła inna wersje konsol dla Carefoura i Tesco (chociaż taka w paski.. ;) ).
Co do książeczki - nie jest ona potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 17:00, Mac Cry napisał:

Pilne pytanie. Czy warto kupić ten zestaw? http://allegro.pl/item229799855_playstation_2_ps2_slim_silver_scph_77004_komplet.html
Z góry dziękuję za pomoc :)


Według mnie nie opłaca się kupić, bo stan wizualny konsoli pozostawia wiele do życzenia - jest porysowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 17:18, Mac Cry napisał:

Może do 350zł? Chociaż te rysy tak bardzo mi nie przeszkadzają.

350 zł, czyli cena bez kosztów przesyłki, za którą zapłaci ten koleś :)
Moja też jest porysowana i nie zwracam na to uwagi. Ważne czy napęd jest "zdrowy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 17:15, Mac Cry napisał:

Wiesz, ja jej będę używał do grania, a nie jako figurki czy pomnika. Nie licząc tych rys to
chyba się opłaca, nie?


Ja na szczęście nie trafiłem na porysowaną konsolę, ale gdyby nawet taka była to nic strasznego. W końcu to nie jest figurka ze straganu, którą stawia sie na wystawę :). Tak jak pisał Grz3chu, wykorzystaj to, ze konsola jest porysowana i postaraj sie utargać niższą cenę. Zawsze te 20 złoty mniej to coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować