Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2008 o 00:27, Sad Statue napisał:

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem tejże konsoli. Wspaniała sprawa. Mam w tej
chwili Tekkena 5, PES 2008 oraz God of War. I powiem jedno - miód. Sama radość z grania,
szczególnie ta ostatnia. Jestem już przy Aresie, mam nadzieję że jeszcze trochę gry mi
zostało... ale jakby co jeszcze dwójeczka przede mną, więc w żadnym wypadku nie jest
tak źle, heh. W tej chwili jedyne czego jeszcze potrzebuję do 100% satysfakcji to 3 i
4 część Silent Hilla ;]. Chyba poszukam ich na allegro. A konsola jest "cacy" i z pewnością
ciągle grzechu warta.(czytaj zakupu :P)


E tam. dorwij Metal Gear Solid, to poznasz potencjał i miodność tej konsoli. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 11:06, Kermit 13 napisał:

Hmmm obraz powinien być kolorowy...chyba, że masz wersje NTSC (czyli z USA) wtedy gra
będzie bez kolorów ponieważ w Ameryce mają odświeżanie 60Hz, a w Europie jest 50Hz :]
Zobacz...a jak masz wersje PAL to wina telewizora...


No właśnie, dobrze mi to wytłumaczyłeś, ale nie rozumiem jednej rzeczy... ta gra (nie tylko ta) na jednym telewizorze jest czarnobiała, a na drugim elegancko kolorowa... Więc, to chyba nie ma znaczenia czy NTSC, czy PAL?
... ahhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 10:24, ImRo Nixon napisał:

No właśnie, dobrze mi to wytłumaczyłeś, ale nie rozumiem jednej rzeczy... ta gra (nie
tylko ta) na jednym telewizorze jest czarnobiała, a na drugim elegancko kolorowa... Więc,
to chyba nie ma znaczenia czy NTSC, czy PAL?
... ahhhh


No z tego wynika, że nie...chyba, że masz jeden telewizor z USA ;) Jakiś dziwny ten problem...ja Ci chyba już nie pomogę bo nie mam pomysłu :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 10:24, ImRo Nixon napisał:

> Hmmm obraz powinien być kolorowy...chyba, że masz wersje NTSC (czyli z USA) wtedy
gra
> będzie bez kolorów ponieważ w Ameryce mają odświeżanie 60Hz, a w Europie jest 50Hz
:]
> Zobacz...a jak masz wersje PAL to wina telewizora...

No właśnie, dobrze mi to wytłumaczyłeś, ale nie rozumiem jednej rzeczy... ta gra (nie
tylko ta) na jednym telewizorze jest czarnobiała, a na drugim elegancko kolorowa... Więc,
to chyba nie ma znaczenia czy NTSC, czy PAL?
... ahhhh


A może masz poprostu stary telewizor ktory nie odbiera koloru z PS 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 07:01, Wiecha14 napisał:

> Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem tejże konsoli. Wspaniała sprawa. Mam
w tej
> chwili Tekkena 5, PES 2008 oraz God of War. I powiem jedno - miód. Sama radość z
grania,
> szczególnie ta ostatnia. Jestem już przy Aresie, mam nadzieję że jeszcze trochę
gry mi
> zostało... ale jakby co jeszcze dwójeczka przede mną, więc w żadnym wypadku nie
jest
> tak źle, heh. W tej chwili jedyne czego jeszcze potrzebuję do 100% satysfakcji to
3 i
> 4 część Silent Hilla ;]. Chyba poszukam ich na allegro. A konsola jest "cacy" i
z pewnością
> ciągle grzechu warta.(czytaj zakupu :P)

E tam. dorwij Metal Gear Solid, to poznasz potencjał i miodność tej konsoli. ^^

MGS, gdy ktoś dopiero kupił konsolę? I to bez znajomości jedynki? Grajmy po kolei, a nie jak Hideo przykazał :P
Sad Statue dobrze zrobił, że najpierw złapał się za typową rozrywkę, niech porozrywa wrogów jako Kratos, pokatuje Tekkena, opanuje tego beznadziejnego PESa 2008 i dopiero później postara się dorwać MGS1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra... na tym moim telewizorku działają w kolorze tylko wersję PAL... ale czemu na tym drugim... działają i amerykańskie wersję... (?). Tamten telewizor kupiłem w MM :P

Dobra, dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 14:01, ImRo Nixon napisał:

Dobra... na tym moim telewizorku działają w kolorze tylko wersję PAL... ale czemu na
tym drugim... działają i amerykańskie wersję... (?). Tamten telewizor kupiłem w MM :P

Dobra, dzięki za pomoc!

Widocznie drugi telewizor obsługuje bez problemu oba tryby wyświetlania obrazu ;] To wszystko... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kogoś kto grał w Call of Duty na PS2, najlepiej jeśli grałby we wszystkie części.
Planuje w końcu wziąć się w garść, przestać wydawać kasę na pierdoły, i kupić Trylogię CoD. I chciałbym żeby ktoś opowiedział mi czy dobrze się gra, czy misje są ciekawe, opowiedział o jakichś "smaczkach" w tej grze itp. ;) Naoglądałem się na YT filmików z CoD na PS2, i strasznie sie zajarałem tą serią ^^ A z tego co widzę, misje różnią się od tych z wersji na PC, i są dużo lepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 15:19, NuGGet napisał:

Mam prośbę do kogoś kto grał w Call of Duty na PS2, najlepiej jeśli grałby we wszystkie
części.
Planuje w końcu wziąć się w garść, przestać wydawać kasę na pierdoły, i kupić Trylogię
CoD. I chciałbym żeby ktoś opowiedział mi czy dobrze się gra, czy misje są ciekawe, opowiedział
o jakichś "smaczkach" w tej grze itp. ;) Naoglądałem się na YT filmików z CoD na PS2,
i strasznie sie zajarałem tą serią ^^ A z tego co widzę, misje różnią się od tych z wersji
na PC, i są dużo lepsze ;)


Mam CoD2 i CoD3, więc z czystym sumieniem mogę polecić ci tę gre. Na początku pomyślałem, że padem będzie się głupio grać, ale gdy już zagrałem, to wszystkie obawy poszły w kąt ponieważ gra się dobrze i po kilku minutach wymiatasz. Zarówno w 2 jak i 3 jest możliwość sterowania czołgiem co bardzo urozmaica rozgrywkę. Grafika jest ładna, przynajmniej mi się tak wydaje. W 3 miłym zaskoczeniem może być nagłe zaatakowanie przez szkopa i walka o broń, co też cieszy. Jeśli są jeszcze jakieś pytania to śmiało zadawaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 15:28, Claude Speed napisał:

Grafika jest ładna, przynajmniej mi się tak wydaje.

Z tego co widziałem na YT, to grafika w CoD2 na PS2, jest lepsza niż w "pecetowym" CoD2 na moim kompie ^^ Słońce odbijające się w hełmach itp. ;) A co do sterowania, to może to dziwne, ale jakoś lepiej mi się gra w FPS''y na konsoli niż na kompie, wystarczyło pół godziny, i już wymiatałem w Killzone albo Black ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 15:31, NuGGet napisał:

> Grafika jest ładna, przynajmniej mi się tak wydaje.
Z tego co widziałem na YT, to grafika w CoD2 na PS2, jest lepsza niż w "pecetowym" CoD2
na moim kompie ^^ Słońce odbijające się w hełmach itp. ;) A co do sterowania, to może
to dziwne, ale jakoś lepiej mi się gra w FPS''y na konsoli niż na kompie, wystarczyło
pół godziny, i już wymiatałem w Killzone albo Black ;)


To tak jak mi. W KillZone, Black, CoD3 i 2 na PS2 wymiatam, a już na kompie w FPS'y to tak średnio mi idzie. Kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 14:01, ImRo Nixon napisał:

Dobra... na tym moim telewizorku działają w kolorze tylko wersję PAL... ale czemu na
tym drugim... działają i amerykańskie wersję... (?). Tamten telewizor kupiłem w MM :P

Dobra, dzięki za pomoc!


Coś mi tu śmierdzi. konsola nie odtworzy gierek oryginalnych w NTSC, jeżeli jest to PAL.. konsola ma ograniczenie do swojego regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 15:43, Wiecha14 napisał:

> Dobra... na tym moim telewizorku działają w kolorze tylko wersję PAL... ale czemu
na
> tym drugim... działają i amerykańskie wersję... (?). Tamten telewizor kupiłem w
MM :P
>
> Dobra, dzięki za pomoc!

Coś mi tu śmierdzi. konsola nie odtworzy gierek oryginalnych w NTSC, jeżeli jest to PAL..
konsola ma ograniczenie do swojego regionu.


Jak się ma modchipa to wszystko odtworzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 15:43, Wiecha14 napisał:

Coś mi tu śmierdzi. konsola nie odtworzy gierek oryginalnych w NTSC, jeżeli jest to PAL..
konsola ma ograniczenie do swojego regionu.

Zdaje się, że przy użyciu Swap Magica można odtworzyć normalnie wersje na NTSC, bez żadnego przerabiania konsoli w stylu blokadki i inne duperele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 19:21, Quatre napisał:

> Coś mi tu śmierdzi. konsola nie odtworzy gierek oryginalnych w NTSC, jeżeli jest
to PAL..
> konsola ma ograniczenie do swojego regionu.
Zdaje się, że przy użyciu Swap Magica można odtworzyć normalnie wersje na NTSC, bez żadnego
przerabiania konsoli w stylu blokadki i inne duperele :)

Można, tylko trzeba wybrac że gra jest w NTSC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swap Magic''a nie polecam. Po pierwsze musiałem grać przy otwartej klapce (teraz można na zamkniętej ale to było dwa lata temu, albo i więcej), a po drugie nie czytało mi wielu gier, dlatego wyrzuciłem to na śmietnik. Już lepiej więc dopłacić, poczekać i kupić sobie modchipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 20:48, Claude Speed napisał:

Swap Magic''a nie polecam. Po pierwsze musiałem grać przy otwartej klapce (teraz można
na zamkniętej ale to było dwa lata temu, albo i więcej), a po drugie nie czytało mi wielu
gier, dlatego wyrzuciłem to na śmietnik. Już lepiej więc dopłacić, poczekać i kupić
sobie modchipa.


No nie wiem. Mi tam działają wszystkie gry a tego Swap Magic''a, mam tak długo jak PS2( 2 lata chyba). I od tych dwóch lat, każda gra mi odpala bez problemu:) Tylko troszkę wkurza mnie to że muszę z tym kluczem latac i przełączac:) Ale szybko wchodzi to w krew:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 20:48, Claude Speed napisał:

Swap Magic''a nie polecam. Po pierwsze musiałem grać przy otwartej klapce (teraz można
na zamkniętej ale to było dwa lata temu, albo i więcej), a po drugie nie czytało mi wielu
gier, dlatego wyrzuciłem to na śmietnik. Już lepiej więc dopłacić, poczekać i kupić
sobie modchipa.


A gry były oryginalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować