Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2008 o 17:59, Kosmitus napisał:

Kabel nie jest zepsuty. Przy podłączaniu PS2 przez EURO filmy są odtwarzane na zielono.
Nie jestem 100% pewny ale chyba zawsze tak jest i jedyny sposób żeby oglądać normalnie
to podłączyć kablem innym niż EURO.

Jak miałem kiedyś konsolę podpiętą pod 21 calowy CRT, to filmy chodziły w normalnych barwach, więc coś jest na rzeczy. Mimo wszystko i tak spróbuję to odpalić na innym kabelku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 18:25, Quatre napisał:

Jak miałem kiedyś konsolę podpiętą pod 21 calowy CRT, to filmy chodziły w normalnych
barwach, więc coś jest na rzeczy. Mimo wszystko i tak spróbuję to odpalić na innym kabelku.

Spróbuj. W każdym razie u mnie na EURO też jest zielono ale już po kablu Component jest wszystko tak jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 17:59, Kosmitus napisał:

Kabel nie jest zepsuty. Przy podłączaniu PS2 przez EURO filmy są odtwarzane na zielono.
Nie jestem 100% pewny ale chyba zawsze tak jest i jedyny sposób żeby oglądać normalnie
to podłączyć kablem innym niż EURO.


Eeee? PS2 zawsze mam podłączone poprzez kabel EURO i jeszcze nigdy żaden film nie odtwarzał mi się na zielono, czy też na inną barwę, zawsze wszystko było w normalnych barwach (raz tylko podczas grania pojawił się kolor czerwony, ale wystarczyło docisnąć mocniej kabel do wejścia w telewizorze :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc tutaj pytam:
Czy w dziale używki można sprzedawać tylko gry na PieCa czy gry na PS (głównie to chodzi mi o 3) też można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 20:31, mtwarog napisał:

Eeee? PS2 zawsze mam podłączone poprzez kabel EURO i jeszcze nigdy żaden film nie odtwarzał
mi się na zielono, czy też na inną barwę, zawsze wszystko było w normalnych barwach (raz
tylko podczas grania pojawił się kolor czerwony, ale wystarczyło docisnąć mocniej kabel
do wejścia w telewizorze :P)

Serio?? Teraz już się upewniłem, na kablu EURO (inaczej SCART lub RGB) filmy DVD są odtwarzane na zielono: http://pl.playstation.com/help-support/ps2/guides/detail/item116006/Przewodnik-szybk iego-startu-PlayStation-2/
Oficjalna strona Playstation, przeczytaj co pisze o kablu RGB.
Ale skoro mówisz że u ciebie działa normalnie to musi być tego jakaś przyczyna. Przypuszczam żemasz przerobioną konsolę i to dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 21:56, Kosmitus napisał:

Ale skoro mówisz że u ciebie działa normalnie to musi być tego jakaś przyczyna. Przypuszczam
żemasz przerobioną konsolę i to dlatego.


O lol! Nie mam przerobionej konsoli, nie korzystam z żadnych SawpMagic''ów, ani tym podobnych, także nie wiem dlaczego u mnie działa to dobrze, zresztą nie tylko u mnie, bo u moich znajomych też (ja mam model SCPH-50004, kilku znajomych też ma tą samą i niektórzy jakieś wersje Slimki), dziwna sprawa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 20:35, Talionis napisał:

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc tutaj pytam:
Czy w dziale używki można sprzedawać tylko gry na PieCa czy gry na PS (głównie to chodzi
mi o 3) też można?


W dziale używki można sprzedawać tylko gry, które ma się zarejestrowane na gram.pl, także gier konsolowych nie możesz tam wystawić, no chyba, że coś się zmieniło i CDP zaczął dodawać karty rejestracyjne do nich, ale ja nic takiego nie słyszałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś w zmianach poczynionych w grach NBA Live 09 i NBA 2k9 względem zeszłorocznych edycji? Wszędzie widzę tylko teksty o PS3 i X360 i nie mam pewności czy wszystkie ''ficzery'' znajdą się w wersjach na PS2 (w co wątpię ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo mam problem z plyeym 2, a mianowicie jedna gra mi sie zacinala i zamiast zrestartowac pleya to czekalem, po tem wreszcie zrestartowalem, albo sam sie wyłączył (juz nie pamietam). Po ponownym wlączeniu menu sie normalnie wlączylo ale jak wkladam plyte to jej w ogole nie kreci probowalem czyscic plytą czyszczączą i nic nie dało POMOCY! Z gory thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, mówiąc krótko: nie czyta płyt? Czyli najpewniej laser umarł. Jedyne wyjście to kupić nowy laser (z całym mechanizmem który jest wokół niego) i wymienić. Nie jestem pewien bo nigdy się tym głębiej nie interesowałem ale można go chyba wymienić nawet samemu, bez specjalistycznej wiedzy. Ale jeśli nie czujesz się na siłach to ja do niczego nie namawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 21:32, Kosmitus napisał:

Znaczy się, mówiąc krótko: nie czyta płyt? Czyli najpewniej laser umarł. Jedyne wyjście
to kupić nowy laser (z całym mechanizmem który jest wokół niego) i wymienić. Nie jestem
pewien bo nigdy się tym głębiej nie interesowałem ale można go chyba wymienić nawet samemu,
bez specjalistycznej wiedzy. Ale jeśli nie czujesz się na siłach to ja do niczego nie
namawiam.

nie nie, to raczej głowica ponieważ nie rusza płytami w ogole ale czemu by sie od zaciecia gry zepsul?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 20:34, mikus97 napisał:

Elo mam problem z plyeym 2, a mianowicie jedna gra mi sie zacinala i zamiast zrestartowac
pleya to czekalem, po tem wreszcie zrestartowalem, albo sam sie wyłączył (juz nie pamietam).
Po ponownym wlączeniu menu sie normalnie wlączylo ale jak wkladam plyte to jej w ogole
nie kreci probowalem czyscic plytą czyszczączą i nic nie dało POMOCY! Z gory thx



Dam ci bardzą dobrą rade!!
Daj o naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 21:47, mikus97 napisał:

nie nie, to raczej głowica ponieważ nie rusza płytami w ogole ale czemu by sie od zaciecia
gry zepsul?

Znaczy się słyszysz że płyta ani nie drgnie? Być może konsola próbuje nią zakręcić ale przestaje bo laser jej w ogóle "nie widzi" (bo jest zepsuty i w ogóle nic nie wysyła do konsoli). Laser mógł się zepsuć bo próbował odczytać płytę i próbował... aż się w końcu przepróbował :P Inne co mi przychodzi do głowy że mogło się coś zepsuć z czujnikami odpowiedzialnymi za sprawdzanie czy klapka jest zamknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj gram sobie w Prince of Persia - Warrior Within. Dziś wczytałem sobie save (kawałek po ocaleniu Imperatorki z rąk "czarnulki" - rozdział "Fate''s Dark Hand") i konsternacja... Już woczraj wydało mi się dziwne gdy teleport do teraźniejszości był aktywny od razu (z tego co pamiętam na PC w tym miejscu trzeba było go odblokować odkrywając właściwą kombinację z przycisków na filarach, zresztą książę wtedy mówi, że coś jest nie tak z tym portalem i trzeba go aktywować (jakoś tak)). Zrobiłem zapis, dziś go wczytuję i mam księcia ale w wersji mrocznej z maską... Próby ponowengo odczytu nic nie zmianiają... Miał ktoś takiego buga? Zacząłbym grę od nowa ale jak mi się znowu coś takiego zdarzy to się chyba zdenerwuję;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 21:53, kacper78 napisał:

> Elo mam problem z plyeym 2, a mianowicie jedna gra mi sie zacinala i zamiast zrestartowac

> pleya to czekalem, po tem wreszcie zrestartowalem, albo sam sie wyłączył (juz nie
pamietam).
> Po ponownym wlączeniu menu sie normalnie wlączylo ale jak wkladam plyte to jej w
ogole
> nie kreci probowalem czyscic plytą czyszczączą i nic nie dało POMOCY! Z gory thx



Dam ci bardzą dobrą rade!!
Daj o naprawy.

E tam szkoda mi kasy na naprawe, a tak poozatym gracz zawsze ubezpieczony ;) (mam drugie ps2 hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie można kupić płytkę do gry w sieci do PlayStation 2 ??
Szukałem w necie i jakoś nie znalazłem. Prosiłbym o podanie linka jak coś.
Za wszystko wielkie dziex...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 19:43, Chaotizz napisał:

Ja znalazłem tylko kilka adapterów do gry po sieci. Zero płytek, niestety (w ogóle płytki
do gry po sieci są)?

http://allegro.pl/item444131180_okazja_network_adaptor_do_ps2_nowy_scph_10350.ht ml

Muszę powiedzieć, że są akurat jakimś cudem znalazłem płytki, ale na ebay (zza granicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeżywam koszmar :/ Moje PS2 od wakacji nie było używane :( Szkoła się zaczeła i nie mam czasu wogóle grać . A takie tytuły jak GoW2 , czy CoD5 czekaja bya je kupić . Na pewno muszę kupic cod5 na ps2 . I czekać na tv do pokju . Jak by był tv w pokoju to kurna , grałoby się choć troche . Tak to własnie jest jak sie ma ps2 w salonie i nie można grac , bo tv ciagle zajety ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 21:04, Ryan Kam napisał:

Przeżywam koszmar :/ Moje PS2 od wakacji nie było używane :( Szkoła się zaczeła i nie
mam czasu wogóle grać . A takie tytuły jak GoW2 , czy CoD5 czekaja bya je kupić . Na
pewno muszę kupic cod5 na ps2 . I czekać na tv do pokju . Jak by był tv w pokoju to kurna
, grałoby się choć troche . Tak to własnie jest jak sie ma ps2 w salonie i nie można
grac , bo tv ciagle zajety ..



Mam podobnie lecz, w godzinach 15-17 nie ma nikogo w domu i mogę grać sobie na konsoli dopóki nikt nie przyjdzie. A właśnie jak wygląda CoD5 na PS2, bo szukałem screenów z wersji PS2 i nie znalazłem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować