Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2008 o 14:06, Ostrowiak napisał:

Kolejne nabowe pytanka:

-jak to jest z dostępnością tytułów w Polsce? Tylko w sklepach internetowych klasyki
i nowości, a średniaki na Allegro?


W sklepach może kupisz hity, ale w wersji Platinum, które nie mają wartości kolekcjonerskich. Na Allegro znajdziesz wydania premierowe jeśli dobrze poszukasz.

Dnia 22.12.2008 o 14:06, Ostrowiak napisał:

-czy da się grać na monitorze?

Możesz podłączyć do monitora za pomocą urządzenia VGABOX, które kosztuje ok. 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 14:06, Ostrowiak napisał:

-jak to jest z dostępnością tytułów w Polsce? Tylko w sklepach internetowych klasyki
i nowości, a średniaki na Allegro?

Jak na razie całkiem nieźle. Wszystkie dobre gry są nadal dostępne w sklepach typu Empik, Media Markt czy Saturn, nawet całkiem korzystnie to wygląda cenowo. Niszowych produkcji oczywiście się nie spodziewaj po takich źródłach, pozostaje tylko Allegro. Wydaje mi się, że do zabawy w normalnym wydaniu, czyli bez jakiegoś maniactwa i szaleństwa, oferta ww. sklepów w zupełności wystarcza i pozwala zagrać w dobre gry za nieduże pieniądze.
Od siebie dodam, że żywotność lasera z PS2 jest naprawdę solidna - kupiłem moją srebrnulę ponad półtora roku temu, już wtedy odkupiłem ją od drugiej właścicielki, porysowaną jak diabli. I co? Dalej laser śmiga jak nówka ^_^ Dlatego nie bałbym się na Twoi miejscu kupić używanej konsoli, sporo taniej można tak kupić, a najważniejsze, że z dodatkowymi akcesoriami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 21:27, Quatre napisał:

Dlatego nie bałbym się na Twoi miejscu
kupić używanej konsoli, sporo taniej można tak kupić, a najważniejsze, że z dodatkowymi
akcesoriami.

Dokładnie :) A nawet gdyby ci laser zaczął nawalać to do slima kosztuje na allegro ok 30 zł. Sam niedawno wymieniłem i śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 13:40, Kosmitus napisał:

Spróbuj na początek ustalić czy wina leży po stronie karty czy konsoli. Jeśli masz możliwość
to sprawdź jak to wygląda z inną kartą pamięci. Ewentualnie sprawdź swoją kartę w innej
konsoli. Wypróbuj też drugi slot na MC.

Zrobiłem tak. I moja druga memorka tak samo reaguje i u kolegi to samo się dzieje. Więc wina leży po stronie memorki tak? I co pozostaje mi tylko kupić nową??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mój wujek kupił synowi PS2 na święta. Mnie poprosił o pomoc w wyborze gier. Moglibyście coś poradzić? Kuzyn ma 7 lat, co nie oznacza że ma dostać kompletnie dziecięce gry, jednak takiemu GTA czy God of War podziękujemy z gór. Myślałem nad jakimś Crashem. Moglibyście też polecić jakieś nie za trudne wyścigi samochodowe na 2 graczy, no i jakieś inne gierki. Z góry THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ps2 od pol roku i... grafika jest obrzydliwa niestety:PP

Juz nie wiem czy to cos u mnie, czy tak to ma wygladac
Mam 26 calowy telewizor, hd ready
Czasami jak gra to grea potrafi sie przycziac, gdy gram w Jak & Daxter (jakos tak) to cieciu towarzyszy "zanikanie" glownej postaci(pojawiaja sie na niej dziwne paski)
Ostatnio gralem w Blacka, ktorego grafe tak wszyscy zachwalali i niestety znow sie zawiodlem... pixel,pixel,pixel -_-
Grajac w Naruto ultimate ninja 3, czasami mam wrazenie ze grafika robi sie gorsza, a gdy wlaczam nastepny raz, to sie polepsza... Patrzac na naruciaka z bliska, wyraznie widac pixele :( Widac era ps2 sie skonczyla ;p

To co widze na ekranie mojego telewizora, jest o wiele brzydsze niz to co mozna zobaczyc na screenach z gry.
Moze gdybym podlaczyl playa do troche mniejszego telewizora, to bym zauwarzyl roznice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2008 o 23:55, diablolod napisał:

/.../

Lulz, ja gram na 32 (HD Ready) i jakoś grafika nie odstrasza, wręcz przeciwnie. Jest miła dla oka, co prawda do Crysis''a jej trochę brakuje, ale jak na konsolę poprzedniej generacji radzi sobie całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na plazmie 42'' ze wszystkimi bajerami i i tak grafika była brzydka jak na nasze ,,crysisowe,, czasy ;) Ale mam zamiar się przerzucić na Xboxa 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 00:09, choper napisał:

Ja grałem na plazmie 42'' ze wszystkimi bajerami i i tak grafika była brzydka jak na
nasze ,,crysisowe,, czasy ;) Ale mam zamiar się przerzucić na Xboxa 360.

Jak dla mnie jednak grafika jest spoko... Rozumiem, że tylko ona się dla Was liczy. No cóż, bywa i tak. Ja jednak preferuje dużą grywalność, ot co.

PS. Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt wszystkim. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 00:11, Chaotizz napisał:

> Ja grałem na plazmie 42'' ze wszystkimi bajerami i i tak grafika była brzydka jak
na
> nasze ,,crysisowe,, czasy ;) Ale mam zamiar się przerzucić na Xboxa 360.
Jak dla mnie jednak grafika jest spoko... Rozumiem, że tylko ona się dla Was liczy. No
cóż, bywa i tak. Ja jednak preferuje dużą grywalność, ot co.

A czy ja wspomniałem coś o tym, że najważniejsza jest dla mnie grafika? Powiedziałem tylko, że jest brzydka w porównaniu do obecnych technologii...

Dnia 24.12.2008 o 00:11, Chaotizz napisał:

PS. Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt wszystkim. ;>

Wesołych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2008 o 23:55, diablolod napisał:

Mam ps2 od pol roku i... grafika jest obrzydliwa niestety:PP

Juz nie wiem czy to cos u mnie, czy tak to ma wygladac
Mam 26 calowy telewizor, hd ready
Czasami jak gra to grea potrafi sie przycziac, gdy gram w Jak & Daxter (jakos tak) to
cieciu towarzyszy "zanikanie" glownej postaci(pojawiaja sie na niej dziwne paski)
Ostatnio gralem w Blacka, ktorego grafe tak wszyscy zachwalali i niestety znow sie zawiodlem...
pixel,pixel,pixel -_-
Grajac w Naruto ultimate ninja 3, czasami mam wrazenie ze grafika robi sie gorsza, a
gdy wlaczam nastepny raz, to sie polepsza... Patrzac na naruciaka z bliska, wyraznie
widac pixele :( Widac era ps2 sie skonczyla ;p

To co widze na ekranie mojego telewizora, jest o wiele brzydsze niz to co mozna zobaczyc
na screenach z gry.
Moze gdybym podlaczyl playa do troche mniejszego telewizora, to bym zauwarzyl roznice?



Jak podłączysz PS2 pod mniejszy telewizor znajdziesz różnice. Grasz na HD Ready to wszystko wyjaśnia, zapewne rozdzielczość tego telewizora wynosi 1366 x 768, a grafika jaką wyświetla PS2 jest 640 x 480, tak więc musi skalować rozdzielczość, żeby obraz był na całym ekranie. Na wakacjach grałem na telewizorze SD Panasonic 26 cali i obraz był gorszy (trochę rozpiskelowany) niż na moim domowym Sony 21 cali. Spróbuj podłączyć konsole pod telewizor SD to nie zauważysz pikselozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradź mu, żeby kupił coś z serii lego, czyli Star Wars albo Batman, albo Indiana Jones. Gierki są śmieszne, umiarkowanie trudne, a można w każdej chwili dołączyć drugiego gracza do rozgrywki. Ze zręcznościówek polecam jeszcze gry Jak&Daxter oraz Ratchet&Clank - obojętnie które części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 00:12, choper napisał:

A czy ja wspomniałem coś o tym, że najważniejsza jest dla mnie grafika? Powiedziałem
tylko, że jest brzydka w porównaniu do obecnych technologii...

Stare technologie mają to do siebie, że są gorsze niż te obecne, nowoczesne. Pewnie dlatego nazywają je "stare" :P

I w ogóle to zmykać mi już stąd, pomóżcie Waszym mamo Wigilię przygotować, a nie ślęczycie przed monitorami ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2008 o 11:06, Bratek196 napisał:

Jak podłączysz PS2 pod mniejszy telewizor znajdziesz różnice. Grasz na HD Ready to wszystko
wyjaśnia, zapewne rozdzielczość tego telewizora wynosi 1366 x 768, a grafika jaką wyświetla
PS2 jest 640 x 480, tak więc musi skalować rozdzielczość, żeby obraz był na całym ekranie.
Na wakacjach grałem na telewizorze SD Panasonic 26 cali i obraz był gorszy (trochę rozpiskelowany)
niż na moim domowym Sony 21 cali. Spróbuj podłączyć konsole pod telewizor SD to nie zauważysz
pikselozy.


Wlasnie... Mam 3 telewizory w domu... (u siostry u mnie i u rodzicow) 2 z nich maja 26 cali hd ready, jeden jest "normalny" tylko najgorsze jest to ze u rodzicow stoi :(
Przynajmniej podepne i zobacze czy jest duza roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2008 o 09:54, Ostrowiak napisał:

Kolejne, mam nadzieję że ostatnie, nabkowe pytanie:

Czy jest jakaś polska, fanowska strona PS2? Przegooglałem i znalazłem parę forów i oficjalne.


Społeczność konsoli Playstation 2

http://playstation.socjum.pl/

Oficjalna strona konsol PS

http://pl.playstation.com/

----------------------------------------------------

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sony_PlayStation_2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 15:58, KazMeister napisał:

Czy istnieje takie coś jak Playstation 2 GAMECARD?Coś podobnego do XBOX 360 GAMECARD.Szukałem
w necie, ale znaleźc nie mogłem.


Nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 16:48, Bratek196 napisał:

> Czy istnieje takie coś jak Playstation 2 GAMECARD?Coś podobnego do XBOX 360 GAMECARD.Szukałem

> w necie, ale znaleźc nie mogłem.

Nie ma.

Tak myślałem.A szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy wiele mi to dało, biorąc pod uwagę że zacząłem szukanie właśnie od linków z wiki, ale thx.

Poza tym kolejne męczące pytanie: jak to jest z memorkami? Jaką opłaca się kupić do grania rekreacyjnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować