Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Witam jestem posiadaczem pleya2 slim od 3 dni i mam pytanie czy karta memory zakupiona w USA bedzie pasowac do tego z polski co mam ...kolego miał propblemy z uruchomieniem tego pleya tu w polsce sam niewiem czemu ale jakas niekompatybilnosc wystempował...a mam okazje zakupic memory card i 2 pady za 90 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 11:26, Taykun napisał:

Witam jestem posiadaczem pleya2 slim od 3 dni i mam pytanie czy karta memory zakupiona
w USA bedzie pasowac do tego z polski co mam ...kolego miał propblemy z uruchomieniem
tego pleya tu w polsce sam niewiem czemu ale jakas niekompatybilnosc wystempował...a
mam okazje zakupic memory card i 2 pady za 90 zl

A konsole jaką☻ masz PAL czy NTSC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 11:37, Taykun napisał:


> A konsole jaką☻ masz PAL czy NTSC ?

Na opakowani znalazłem że to PAL

Na karcie pamięci nie pisze jaki format, wiec chyba by pasowala, ale poczekaj aż sie wypowie ktoś kto się lepiej zna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 11:43, Zagul napisał:

>
> > A konsole jaką☻ masz PAL czy NTSC ?
>
> Na opakowani znalazłem że to PAL
Na karcie pamięci nie pisze jaki format, wiec chyba by pasowala, ale poczekaj aż sie
wypowie ktoś kto się lepiej zna :)


Ok dzieki i tak a przy okazji mam jeszcze dwa pytanka..

Czy mozna podłaczyc pendriva. usb np. mam na nim mp3..jpg. i filmy i czy mozna bez problemu to odtworzyc odrazu po włazoniu pamieci USB.

I czym sie ruzni PAL od NTSC..i w sumie ktory lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 12:02, Taykun napisał:

Ok dzieki i tak a przy okazji mam jeszcze dwa pytanka..
Czy mozna podłaczyc pendriva. usb np. mam na nim mp3..jpg. i filmy i czy mozna bez problemu
to odtworzyc odrazu po włazoniu pamieci USB.

Generalnie taka sprawa to totolotek. Na moim świętej pamięci PS2 nie chodzily dobrze markowe pendrive''y typu Kingston itp. Natomiast świetnie dawały rade noname''y z Media markt Typu 1gb za 30zł. Ale podłączyć można.

Dnia 04.01.2009 o 12:02, Taykun napisał:


I czym sie ruzni PAL od NTSC..i w sumie ktory lepszy

Tu jest podobnie jak z X360 - to nie jest tak, że jeden lepszy od drugiego... PAL i NTSC oznaczają z jakiego regionu jest konsola - PAL - rejony Europejskie, NTSC - Stany. Na konsoli PAL można grać TYLKO w gry PAL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do karty to powinna pasować. Jestem pewien tak na 90% :P

Dnia 04.01.2009 o 12:02, Taykun napisał:

Ok dzieki i tak a przy okazji mam jeszcze dwa pytanka..

Czy mozna podłaczyc pendriva. usb np. mam na nim mp3..jpg. i filmy i czy mozna bez problemu
to odtworzyc odrazu po włazoniu pamieci USB.

Nie próbowałem więc nie wiem...

Dnia 04.01.2009 o 12:02, Taykun napisał:

I czym sie ruzni PAL od NTSC..i w sumie ktory lepszy

Są to dwa standardy wyświetlania obrazu. PAL obowiązuje m.i. na prawie całym obszarze Europy (w tym u nas) a NTSC np. w Ameryce Północnej czy Japonii. Od strony technicznej różnią się tym że PAL ma rozdzielczość 576i (liczba linii w pionie, "i" oznacza że z przeplotem) oraz odświeżanie 50Hz. NTSC ma rozdziałkę 480i i 60Hz odświeżanie. Który lepszy? Grałem w kilka gier NTSC przy pomocy SwapMagica i tego że rozdzielczość była niższa nie zauważyłem ale migotanie ekranu na pewno było mniejsze. Poza tym trzeba pamiętać że jeśli masz np. konsolę z Polski w systemie PAL to nie odpalisz na niej gier NTSC Chyba że użyjesz takich sztuczek jak np wspomniany SwapMagic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Juz wiem o co chodzi Dzieki W.S.A.D i Kosmitus...

Jak tylko kupie memory card i bedzie chasac ..to lece po jakas gierke :D

Komp bedzie mi teraz słuzył tylko do pracy i nauki ...niezaliczajac Diablo3 Starcrafta 2 I fallout3 jak kupie se lepszego kompa hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, od dzisiaj jestem posiadaczem PS2 i na razie jestem łysy w tych sprawach ;)

Otóż mój problem polega na tym, że gdy włączam filmy obraz robi się zielonkawy, jakbym patrzył przez noktowizor. Nie wiem co się dzieje - telewizor na innych programach i w grahc działa poprawnie.

Mam PS2 Fat SPH39003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:26, Ancient Lord napisał:

Siema, od dzisiaj jestem posiadaczem PS2 i na razie jestem łysy w tych sprawach ;)

Otóż mój problem polega na tym, że gdy włączam filmy obraz robi się zielonkawy, jakbym
patrzył przez noktowizor. Nie wiem co się dzieje - telewizor na innych programach i w
grahc działa poprawnie.

Mam PS2 Fat SPH39003

A nie masz przypadkiem ustawionego telewizora na tryb NTSC? Bo jeżeli tak, to zły region może być powodem, a nie konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2009 o 18:28, Budyn napisał:

A nie masz przypadkiem ustawionego telewizora na tryb NTSC? Bo jeżeli tak, to zły region
może być powodem, a nie konsola.


Telewizor jest ustawiony na PAL ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam jak Ty. To wina kabla chyba, ale nie jestem do końca pewien. Rozwiązałem ten problem w taki sposób, że DVD odpalam z X360 teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:38, Quatre napisał:

Też tak mam jak Ty. To wina kabla chyba, ale nie jestem do końca pewien. Rozwiązałem
ten problem w taki sposób, że DVD odpalam z X360 teraz :)


Heh, ja X''a nie mam i nie będę chyba mieć - nie mam zbyt wiele kasy xD Może ktoś jeszcze powie,jak temu zaradzić? ;p Tylko nei przez kupno nowej konsolki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:26, Ancient Lord napisał:

Siema, od dzisiaj jestem posiadaczem PS2 i na razie jestem łysy w tych sprawach ;)

Otóż mój problem polega na tym, że gdy włączam filmy obraz robi się zielonkawy, jakbym
patrzył przez noktowizor. Nie wiem co się dzieje - telewizor na innych programach i w
grahc działa poprawnie.

Mam PS2 Fat SPH39003


Sprobuj kable do drugiego euro podlaczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:57, Ancient Lord napisał:

Heh, ja X''a nie mam i nie będę chyba mieć - nie mam zbyt wiele kasy xD Może ktoś jeszcze
powie,jak temu zaradzić? ;p Tylko nei przez kupno nowej konsolki xD

Ja X360 tez nie posiadam na własność - to tylko uprzejmość mojego sąsiada pozwala mi na jego użytkowanie już od prawie miesiąca, a końca "pożyczki" nie widać :D
Teraz na poważnie: kiedyś używałem PS2 podłączonej do 21 calowego kineskopa, filmy chodziły w normalnych kolorach. Ale jak się przesiadłem na plazmę taty, to niestety pojawiła się zieleń :/ Podłączam konsolę przez eurozłącze. Może masz jakiś inny kabelek (chinche), to spróbuj innego podłączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chinche to są te trzy kabelki różnokolorowe? Nie, mój telewizor nei ma tego z tyłu. To stary 16'' calowy Samsung ;p Dziadostwo, ale nei ma kasy na nowy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 20:44, Ancient Lord napisał:

chinche to są te trzy kabelki różnokolorowe? Nie, mój telewizor nei ma tego z tyłu. To
stary 16'' calowy Samsung ;p Dziadostwo, ale nei ma kasy na nowy ;D



A masz czarne i żółte wyjście na czincze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 20:44, Ancient Lord napisał:

chinche to są te trzy kabelki różnokolorowe? Nie, mój telewizor nei ma tego z tyłu. To
stary 16'' calowy Samsung ;p Dziadostwo, ale nei ma kasy na nowy ;D


Tez tak kiedyś miałem, spróbuj poryrać kablem ( na serio, mnie to pomogło). To na pewno wina kabla jest ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:26, Ancient Lord napisał:

Siema, od dzisiaj jestem posiadaczem PS2 i na razie jestem łysy w tych sprawach ;)

Otóż mój problem polega na tym, że gdy włączam filmy obraz robi się zielonkawy, jakbym
patrzył przez noktowizor. Nie wiem co się dzieje - telewizor na innych programach i w
grahc działa poprawnie.

Zgaduję że podłączasz konsolę przez EURO zwane inaczej SCART (takie prostokątne z dużą ilością pinów jakby co :P), prawda? Otóż PS2 ma taki feler że filmy z DVD s odtwarzane na zielono przy podlonczeniu przez to wejście.

Edit Chyba ze ma się przerobiona konsole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 22:44, Kosmitus napisał:

Zgaduję że podłączasz konsolę przez EURO zwane inaczej SCART (takie prostokątne z dużą
ilością pinów jakby co :P), prawda? Otóż PS2 ma taki feler że filmy z DVD s odtwarzane
na zielono przy podlonczeniu przez to wejście.

Ja kiedyś normalnie uruchamiałem DVD filmy właśnie przy użyciu kabla SCART, a nie mam konsoli przerobionej ani nic. Coś musi być na rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować