Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2009 o 22:54, Quatre napisał:

Ja kiedyś normalnie uruchamiałem DVD filmy właśnie przy użyciu kabla SCART, a nie mam
konsoli przerobionej ani nic. Coś musi być na rzeczy :)

U mnie chodziły na zielono, przynajmniej na starym TV a na nowszym nawet nie próbowałem. Nawet na stronie PS2 jest ostrzeżenie że filmy będą działać na zielono na tym kablu: http://pl.playstation.com/help-support/ps2/guides/detail/item116006/Przewodnik-szybkiego-startu-PlayStation-2/

Ale szczerze mówiąc teraz nie ma to dla mnie znaczenia bo teraz mam konsolę podłączoną przez Component.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2009 o 22:44, Kosmitus napisał:

Zgaduję że podłączasz konsolę przez EURO zwane inaczej SCART (takie prostokątne z dużą
ilością pinów jakby co :P), prawda? Otóż PS2 ma taki feler że filmy z DVD s odtwarzane
na zielono przy podlonczeniu przez to wejście.

Edit Chyba ze ma się przerobiona konsole


Tak mam konsolę podłączoną przez EURO. No to nic, wszystko jasne - dzięki za pomoc ;) Nie jest mi potrzebne to oglądanie filmów ale po prostu chciałem wiedzieć o co tu chodzi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 20:56, spieler606 napisał:

Czy obecnie dostępny w sklepach model PS2 odtwarza filmy z dwuwarstwowych DVD (DVD DL)?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Konsola odtwarza DVD9 (dwuwarstwowe), to jest pewne bo niektóre gry są właśnie na takim nośniku, np. God of War. Jak jest z filmami na DVD9 pewien nie jestem, ale skoro konsola odczytuje ten nośnik w przypadku gier to i przy filmach powinno być tak samo. Chyba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Podczas wczytywania się płyt, loadingów w grach i np. zmianie aut w Carbonie mój PS2 głośno czyta płytkę i tak jakby ociera ją o coś wydając przy tym głośne "wwww". Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 22:26, Ancient Lord napisał:

Siema. Podczas wczytywania się płyt, loadingów w grach i np. zmianie aut w Carbonie mój
PS2 głośno czyta płytkę i tak jakby ociera ją o coś wydając przy tym głośne "wwww". Co
to może być?


Jak głośny jest to dźwięk ?. głośniejszy od szorowania igłą po płycie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 23:00, kerkas napisał:

> Siema. Podczas wczytywania się płyt, loadingów w grach i np. zmianie aut w Carbonie
mój
> PS2 głośno czyta płytkę i tak jakby ociera ją o coś wydając przy tym głośne "wwww".
Co
> to może być?

Jak głośny jest to dźwięk ?. głośniejszy od szorowania igłą po płycie ?.


Nie wiem, nie szorowałem nigdy, ale pod względem głośności to tak, jakby płytą o biurko przejechać. Ale płytek konsola nie rysuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2009 o 23:03, Ancient Lord napisał:

Nie wiem, nie szorowałem nigdy, ale pod względem głośności to tak, jakby płytą o biurko
przejechać. Ale płytek konsola nie rysuje.


O.K. co ile minut , sekund powtarza się ten dźwięk ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 23:05, kerkas napisał:


> Nie wiem, nie szorowałem nigdy, ale pod względem głośności to tak, jakby płytą o
biurko
> przejechać. Ale płytek konsola nie rysuje.

O.K. co ile minut , sekund powtarza się ten dźwięk ?.


Podczas czytania płyty w menu PS2, i podczas loadingów no i w Carbonie podczas wyboru aut. Na razie tylko tyle sprawdziłem, jako że nie mam wielu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 23:03, Ancient Lord napisał:

Nie wiem, nie szorowałem nigdy, ale pod względem głośności to tak, jakby płytą o biurko
przejechać. Ale płytek konsola nie rysuje.

Dźwięk jest jednostajny czy czy zgrzyta tak z przerwami? U mnie zgrzyta właśnie tak co jakiś czas i nie jest to odgłos wydawany przez płytę tylko przez przesuwanie się lasera. Wydaje mi się że u mnie też jakby za głośno to chodzi ale jak na razie żadnych innych nieprzyjemnych objawów nie ma więc się nie przejmuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2009 o 23:07, Ancient Lord napisał:

Podczas czytania płyty w menu PS2, i podczas loadingów no i w Carbonie podczas wyboru
aut. Na razie tylko tyle sprawdziłem, jako że nie mam wielu gier.


Gram w GTA:VCS i mam takie same objawy w tych samych miejscach to znaczy czytanie płyty w menu i loadingi nie zauważyłem jakiś usterek , skoro nie rysuje płytek sądzę że wszystko o.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się to zupełnie naturalne, co jakiś czas konsola musi coś z płyty wyczytywać. Jeżeli gra działa, i nie dzieje się to zbyt głośno, raczej nie ma się czym martwić. Taka uroda starszych konsoli Sony, kazda działa na swój własny sposób z inną głośnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Właśnie nie pomyślałem, że to może być odgłos przesuwającego się lasera ;) To jest taki przerywany czasem dźwięk typu: wywwwwy-wywyyyyy-wwwy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 23:14, Ancient Lord napisał:


Właśnie nie pomyślałem, że to może być odgłos przesuwającego się lasera ;) To jest taki
przerywany czasem dźwięk typu: wywwwwy-wywyyyyy-wwwy :P

Też tam mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to skoro to tak powszechne to nie może być to nic złego ;) Martwiłem się bo przeczytałem na jakimś innym forum, że to oznaki psucia się lasera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 07:36, Ancient Lord napisał:

Aaa, to skoro to tak powszechne to nie może być to nic złego ;) Martwiłem się bo przeczytałem
na jakimś innym forum, że to oznaki psucia się lasera...

Objawem psucia się lasera będzie raczej gorsza jakość jego pracy, czyli kłopoty z odczytem.
A propos dźwięków wydawanych przez konsolę - powinieneś posłuchać X360, huczy jak mała elektrownia ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;)

Wiesz, bałem się bo miałem okazję użytkować jeszcze dwie inne konsolki PS2 w wersji slim i żadna nie była tak głośna. Albo może się nie wsłuchałem i nie zwracałem na to uwagi... Z resztą, problem już dla mnie nie istnieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro kartę pamięci ( oryginalna ) 8mb i mam z nią lekki problem, po włożeniu karty do slotu w browserze pokazuje mi się 0 wolnego miejsca na karcie - karta była wyjęta z opakowania, nigdy nie używana. Konsolę mam oryginalną nie przerobioną, tak więc nie mam możliwości sformatowania jej. Czy jest jakiś sposób aby pokazała właściwą pojemność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 07:08, tosz napisał:

Kupiłem na allegro kartę pamięci ( oryginalna ) 8mb i mam z nią lekki problem, po włożeniu
karty do slotu w browserze pokazuje mi się 0 wolnego miejsca na karcie - karta była wyjęta
z opakowania, nigdy nie używana. Konsolę mam oryginalną nie przerobioną, tak więc nie
mam możliwości sformatowania jej. Czy jest jakiś sposób aby pokazała właściwą pojemność
?

Musisz ją sformatować, to jest w ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować