Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2009 o 01:20, Kosmitus napisał:

Jeszcze ci mało?? Mogę dać jeszcze kilka tytułów jednak żadnej z tych gier nie ukończyłem
(są w planie ;)) bo to w co grałem już zostało wymienione:
Valkyrie Profile 2: Silmeria
Okami (zacząłem, gra wydaje się strasznie łatwa acz ciekawa)
Tales of the Abyss (niestety tylko NTSC)


Mnie RPGów 2d nigdy nie jest za mało :). Toć moja miłość (że tak powiem)

Dnia 02.07.2009 o 01:20, Kosmitus napisał:

I jeszcze dwa tytuły w które grałem. Nie jRPG, ale polecam je z całego serca ze względu
na klimat:
ICO
Shadow of the Colossus

Gdyby chciał wiedzieć coś więcej o którejś z tych gier to pytaj :)


Shadow of the Colossus mam w planie na drugi miesiąc wakacji (a tu jeszcze upadek PS2 mnie dzisiaj spotkał, shit :/ ). Chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej na temat ICO :). Dlatego pytam, hehe. A no i Okami, kolega strasznie mi to polecał. Warte wydania tych kilkudziesięciu złotych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 01:38, Morris12 napisał:

Mnie RPGów 2d nigdy nie jest za mało :).

2d? Czemu akurat 2d? Przecież większość tych gier jest trójwymiarowa :P

Dnia 02.07.2009 o 01:38, Morris12 napisał:

Toć moja miłość (że tak powiem)

RPG też kocham :)

Dnia 02.07.2009 o 01:38, Morris12 napisał:

> ICO
> Shadow of the Colossus
Shadow of the Colossus mam w planie na drugi miesiąc wakacji (a tu jeszcze upadek PS2
mnie dzisiaj spotkał, shit :/ ).

Właśnie czytałem na twym GSe. Dzieci to ZŁO ;)

Dnia 02.07.2009 o 01:38, Morris12 napisał:

Chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej na temat ICO
:). Dlatego pytam, hehe.

To wcześniejsza gra twórców Colossusa (porządkowo Colossus miał być nawet pełnoprawnym sequelem) dlatego ma podobny klimat. Ogólnie jest to przygodówka/zręcznościówka/platformówka. Młody chłopak z rogami w którego się wcielamy zostaje zamknięty przez tajemniczych ludzi w wielkim opustoszałym (nie licząc złowrogich i agresywnych cieni) zamczysku. W zamku spotykamy też młodą dziewczynę o której właściwie nic nie wiemy i razem z nią błądzimy po ko korytarzach pełnych wichrowego zawodzenia. Łazimy więc po zamku, rozwiązujemy zagadki, pomagamy naszej tajemniczej towarzyszce (nie jest tak sprawna jak nasz "heros" i często trzeba jej pomóc podając rękę czy torując w jakiś sposób drogę). Szybko też okazuje się że wspomniane cienie z jakiegoś powodu chcą dopaść naszą przyjaciółkę - trzeba więc wziąć w łapę solidny drąg i stanąć w obronie biednej dziewczyny. Gra ma naprawdę cudowny klimat. Uczucie osamotnienie i tajemniczość, więź z bohaterami i genialne zakończenie - to to co w grze najlepsze. Do tego przyjemne zagadki i emocjonujące walki z cieniami. Wady? Za szybko się kończy :) Grę kończyłem z żalem, jak dobrą książkę.

Dnia 02.07.2009 o 01:38, Morris12 napisał:

A no i Okami, kolega strasznie mi to polecał. Warte wydania
tych kilkudziesięciu złotych ?

Grę mam ale tylko początek zobaczyłem (Persona 3 zbyt mnie zassała :)) więc niewiele mogę powiedzieć. Na pierwszy rzut oka bardziej przypomina zręcznościówkę/platformówkę niż RPG. Gra wydaje się też bardzo łatwa. Słyszem że największą zaletą gry jest świetna fabuła i ciekawy gameplay, ale musiałbym dłużej pograć aby coś więcej powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 02:26, Kosmitus napisał:

> Mnie RPGów 2d nigdy nie jest za mało :).
2d? Czemu akurat 2d? Przecież większość tych gier jest trójwymiarowa :P


A czemu nie :) ? RPG 2d najbardziej do mnie przemawia. Prostota wykonania, żadnych wyrafinowanych efektów. Dla mnie to pełna radość czerpana tylko i wyłącznie z fabuły i gameplayu (wiadome, RPGi 3d także mają wyśmienitą fabułę). Na tym się wychowałem i to zostanie w moim sercu do końca życia :).
[Ależ to wszystko brzmi strasznie życiowo, heh]
Mniejsza o to czy RPG jest 2D czy 3D, ważne, żeby zasysał. A mnie zasysają te 2D (a miało już nie być porównania, zły ja!).
Do mojej i tak długiej listy muszę zatem dopisać:
ICO - urzekła mnie ta gra i nic więcej nie mam do dodania na ten temat :)
Okami - trzeba spróbować
We Love Katamari - a skąd się to tutaj wzięło ? 0_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 02:35, Morris12 napisał:

A czemu nie :) ? RPG 2d najbardziej do mnie przemawia. Prostota wykonania, żadnych wyrafinowanych
efektów. Dla mnie to pełna radość czerpana tylko i wyłącznie z fabuły i gameplayu (wiadome,
RPGi 3d także mają wyśmienitą fabułę). Na tym się wychowałem i to zostanie w moim sercu
do końca życia :).

Dwa słowa: Baldursy i Fallouty ;]

Dnia 02.07.2009 o 02:35, Morris12 napisał:

Mniejsza o to czy RPG jest 2D czy 3D, ważne, żeby zasysał. A mnie zasysają te 2D (a miało
już nie być porównania, zły ja!).

Dla mnie grafika ma drugorzędne znaczenie. Byle była klimatyczna. Bez najnowszych efektów i ilości polygonów na postać większej niż kiedyś było przeznaczone na całą mapę, potrafię się obejść. Ale gdy gra ma wypasioną grafikę też lubię.

Dnia 02.07.2009 o 02:35, Morris12 napisał:

Do mojej i tak długiej listy muszę zatem dopisać:
ICO - urzekła mnie ta gra i nic więcej nie mam do dodania na ten temat :)

No, widzę że się rozumiemy :)

Dnia 02.07.2009 o 02:35, Morris12 napisał:

We Love Katamari - a skąd się to tutaj wzięło ? 0_0

Kto (względnie, co) to jest Katamari? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 03:00, Kosmitus napisał:

Dwa słowa: Baldursy i Fallouty ;]

Na PS2 zawsze da się coś znaleźć :).

Dnia 02.07.2009 o 03:00, Kosmitus napisał:

> Do mojej i tak długiej listy muszę zatem dopisać:
> ICO - urzekła mnie ta gra i nic więcej nie mam do dodania na ten temat :)
No, widzę że się rozumiemy :)

Ano, rozumiemy się bardzo dobrze.

Dnia 02.07.2009 o 03:00, Kosmitus napisał:

> We Love Katamari - a skąd się to tutaj wzięło ? 0_0
Kto (względnie, co) to jest Katamari? :P

W kilku słowach można to określić jako: jesteś kulą i wchłaniasz wszystko na swojej drodze, jaki to ma cel ? Nawet nie wiem. Słyszałem dużo dobrego o tej grze, a chcę ją kupić ze względu na brata (szkoli się na prawdziwego hardkorowego gracza :). Ot inwestuję w ciemno. Ale co to dokładnie jest owe KATAMARI - nie mam bladego pojęcia.

Hm, nadszedł w końcu moment sklejenia wszystkiego w jedną całość. Oto co otrzymałem razem z wami, a głównie dzięki pomocy Kosmitus''ia.
- Xenosaga II
- Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King
- Kingdom Hearts
- Kingdom Hearts 2
- Odin Sphere
- Star Ocean
- Persona 3 i 4
- Rogue Galaxy
- Suikodeny (któreś tam wybiorę :)
- FFX i FFX-2
- ICO
- Shadow of the Colossus
- Okami
- We Love Katamari

Uff... się tego nazbierało. A mnie wciąż jest mało (mówię serio :P). Ostatnie szlify, rady, propozycje ? :)
Bo i tak czekają mnie dłuuuugie i miodne wakacje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 03:12, Morris12 napisał:

- Xenosaga II

Najsłabsza część sagi i jedyna wydana w PALu, niestety.

Dnia 02.07.2009 o 03:12, Morris12 napisał:

- Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King

Klasyczny aż do bólu (albo inaczej: "aż zęby bolą").

Dnia 02.07.2009 o 03:12, Morris12 napisał:

- Odin Sphere

Walki są trudne (na normalnu) i często dość upierdliwe niestety :/ Przełączyłem więc na "easy" i teraz rozkoszuję się fabułą bez frustracji. ;)

Dnia 02.07.2009 o 03:12, Morris12 napisał:

- Star Ocean

Ja uwielbiam, nawet nie wiem czy się nie zdecydować na Xa tylko dla SO4 ;)

Dnia 02.07.2009 o 03:12, Morris12 napisał:

- Rogue Galaxy

Gram dopiero godzinę i na razie całkiem ciekawe, nietypowy system umiejętności i walka w real-time (tylko sojusznicy są jacyś przygłupi, no ale to początek i może jak lepiej ogarnę to będzie lepiej). Choć już uderzyło mnie to, że jeden 5 minutowy motyw muzyczny potrafi przygrywać przez godzinę non-stop :/

Dnia 02.07.2009 o 03:12, Morris12 napisał:

- FFX i FFX-2

FFX-2 ma fajny system klas (zapożyczony z FF5) i dużo dziewczyn ;), ale poza tym jest cienka jak przecinak.

Dnia 02.07.2009 o 03:12, Morris12 napisał:

- Okami

Jest dość łatwa, ale ma fajny motyw z pędzelkiem. Mnie osobiście gdzieś tak w 1/3 znudziła, ale jakoś się przemogłem i dalej nie było już źle (i całą skończyłem) ;) Jest to gierka w stylu Zeldy, masz świat w którym biegasz, dokonujesz cudów i walczysz z przeciwnikami.

Dnia 02.07.2009 o 03:12, Morris12 napisał:

- We Love Katamari

Nie wiem czy dostaniesz. Ja ostatnio szukałem to było słabo ... Na Ultimie niby mają , ale to błąd na stronie :/

Dnia 02.07.2009 o 03:12, Morris12 napisał:

Uff... się tego nazbierało. A mnie wciąż jest mało (mówię serio :P). Ostatnie szlify,
rady, propozycje ? :)
Bo i tak czekają mnie dłuuuugie i miodne wakacje :).

Ja bym polecił ZoE i Shadow of Memories, ale to nie RPG, a nietypowy slasher i przygodówka ;) A jest jeszcze Disgaea taki RPG taktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 11:34, Namaru napisał:

> - We Love Katamari
Nie wiem czy dostaniesz. Ja ostatnio szukałem to było słabo ... Na Ultimie niby mają
, ale to błąd na stronie :/

Gdzieś może uda się wynaleźć :).

Dnia 02.07.2009 o 11:34, Namaru napisał:

> Uff... się tego nazbierało. A mnie wciąż jest mało (mówię serio :P). Ostatnie szlify,

> rady, propozycje ? :)
> Bo i tak czekają mnie dłuuuugie i miodne wakacje :).
Ja bym polecił ZoE i Shadow of Memories, ale to nie RPG, a nietypowy slasher i przygodówka
;) A jest jeszcze Disgaea taki RPG taktyczny.


Slasher i przygodówka w jednym, um... jestem za :). A nuż mi podejdzie ? A nuż mi się spodoba ? I tak zrobiło się tego już całkiem sporo. RPG''i na PS2, uh... czas szykować portfel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Polecilibyście Shadow of the Colossus? Podobno świetna gra.

Ponadto szukam jakiegoś przyjemnego sandboxa na PS2, jednak na razie wypatrzyłem jedynie Chorego Portfela V >.<

EDIT--> Legutki SW Original Trilogy tez wydają się niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 11:50, Morris12 napisał:

> Ja bym polecił ZoE i Shadow of Memories, ale to nie RPG, a nietypowy slasher i przygodówka
> ;) A jest jeszcze Disgaea taki RPG taktyczny.
Slasher i przygodówka w jednym, um... jestem za :). A nuż mi podejdzie ? A nuż mi się
spodoba ? I tak zrobiło się tego już całkiem sporo. RPG''i na PS2, uh... czas szykować
portfel :)

Nie, nie. Pierwszy tytuł to slasher, a drugi przygodówka. Oba za grosze na allegro, szczególnie SoM. A Zone of the Enders druga część najlepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stałem się Posiadaczem PS2 w wersji Slim czarnej, konsola się sprawuje idealnie i narazie jest w co grać:)

Mam także na Sprzedaż/Wymiane:
Black (Platinium),
Need For Speed Most Wanted (Platinum)
Lord Of The Rings The Two Towers (Platinum)
i Killzone''a (premierówka) ale dopiero za jakis tydzień tylko ukończe go :P

Najchętniej się wymienie na jakąś bijatyke lub sportówke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhm, cóż... to może nawet i lepiej :). Zaczynam polowanie - allegro idzie w ruch. No i dochodzę już chyba do kresu wytrzymałości mojego portfela. Uzbierało się troszeczke tytułów. Powinno mi to wystarczyć na bardzo długi czas :). No chyba, że ktoś ma jeszcze jakąś propozycję ? Niczego nie ominę, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 11:53, Ostrowiak napisał:

Pytanko. Polecilibyście Shadow of the Colossus? Podobno świetna gra.

Genialna gra, warto wydać na nią każde pieniądze. Składa się praktycznie wyłącznie z zabijania kolosów, choć można sobie pojeździć bez celu po świecie, podziwiać krajobrazy (a jest na co patrzeć, tak rewelacyjnie zaprojektowanego świata jeszcze w żadnej grze nie widziałem) polować na jaszczurki, które zwiększają kondycję czy jeść owoce zwiększające HP. Spotkanie z pierwszym kolosem na długo zapadnie ci w pamięć a każde następne będzie jeszcze bardziej emocjonujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 13:35, SlimPole napisał:

> Pytanko. Polecilibyście Shadow of the Colossus? Podobno świetna gra.
Genialna gra, warto wydać na nią każde pieniądze. Składa się praktycznie wyłącznie z
zabijania kolosów, choć można sobie pojeździć bez celu po świecie, podziwiać krajobrazy
(a jest na co patrzeć, tak rewelacyjnie zaprojektowanego świata jeszcze w żadnej grze
nie widziałem) polować na jaszczurki, które zwiększają kondycję czy jeść owoce zwiększające
HP. Spotkanie z pierwszym kolosem na długo zapadnie ci w pamięć a każde następne będzie
jeszcze bardziej emocjonujące.


I jest HDR, którego teoretycznie nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A takie małe pytanko ? Która gra najładniej wygląda na PS2 ? Bo chciałbym zobaczyć szczyt możliwości PS2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 21:47, NdysH napisał:

A takie małe pytanko ? Która gra najładniej wygląda na PS2 ? Bo chciałbym zobaczyć szczyt
możliwości PS2 :)

Moim zdaniem God of War II. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 21:47, NdysH napisał:

A takie małe pytanko ? Która gra najładniej wygląda na PS2 ? Bo chciałbym zobaczyć szczyt
możliwości PS2 :)


Moim zdaniem Black, God of War i trochę Gran Turismo 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 21:47, NdysH napisał:

A takie małe pytanko ? Która gra najładniej wygląda na PS2 ? Bo chciałbym zobaczyć szczyt
możliwości PS2 :)


God of War, Black, Burnout Revenge i Metal Gear Solid 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 21:47, NdysH napisał:

A takie małe pytanko ? Która gra najładniej wygląda na PS2 ? Bo chciałbym zobaczyć szczyt
możliwości PS2 :)

Świetnie wyglądają na pewno obydwie części God of War, FFXII, Black, MGS 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować