Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2009 o 18:24, Whiteman napisał:

Od jakiegoś czasu usilnie poszukuję Okami - sprawdzałem w sklepach, gdzie zazwyczaj
zaopatruję się w gry - jednak dostawy prawdopodobnie w ogóle nie będzie. Sprawdzałem
nawet u zachodnich sąsiadów - którzy zaznaczają, że tytułu już nie dostaną. Jeśli zauważycie
ofertę na ''jakichś'' stronach - dajcie znać ;)


Na ebayu znalazłem sporo ofert, więc tam poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 22:36, Maker3 napisał:

Przestrzeń na karcie pamięci jest własnością jego właściciela i może on wgrać tam co
mu się podoba.

Tak jak pusta płyta DVD, ale jak wrzucisz tam nielegalną kopię oprogramowania, to już jej przechowywanie staje się nielegalne.

Dnia 06.08.2009 o 22:36, Maker3 napisał:

Jak już chyba pisałem, od wersji 1.5 FMCB nie używa już bibliotek od Sony, tylko został
napisany przez twórców od początku i jest w pełni legalny

Może i nie używa bibliotek SONY, ale i tak może być nielegalny. Czyli czy zgodnie z cytowanym wcześniej przeze mnie paragrafem nie jest "komponentem przeznaczone do niedozwolonego usuwania lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem [...] utworów". Pytanie czy w myśl ustawy fragment kodu może być "komponentem urządzenia", no do rozstrzygnięcia tego potrzebny by był jakiś prawnik.

Dnia 06.08.2009 o 22:36, Maker3 napisał:

> > Jest:" Free MC Boot" czyli w skrócie FMCB.
> Powiem Ci w prost, że nie orientuje się w podziemiu. A nazwa MC_Boot pojawia się
na allegro
> skąd ją znam.
Skoro sam nie wiesz, to nie wprowadzaj innych w błąd

Już wiem, ale nie wiem czy jest jakiś specjalny sens sprzeczać się o poprawną nazwę. Tak wiem, że pisanie PlayStation 3 jest niepoprawne (PLAYSTATION 3), ale nie zmieni to faktu, że i tak wszyscy wiedzą o co chodzi.

Dnia 06.08.2009 o 22:36, Maker3 napisał:

> Poza tym, że FCMB jest zdaje się potrzebny do odpalenia tego drugiego.
FMCB nie jest niezbędny do uruchomienia tego programu.
ESR można uruchomić jak każdy inny program na Ps2.

Otóż poczytałem różne fora i poradniki dotyczące FCMB i z tego wszystkiego wynika, że FCMB jest takim loaderem wykorzystującym exploit update''u odtwarzacza DVD. I to za jego pomocą można odpalić każdy inny program na PS2, a zatem i ESR, czyli jest on konieczny do uruchamiania nielegalnych kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Czy opłaca się kupić GTA Vice City Stories?Grał ktoś?Jak tak,to niech ktos wyszczególni poszcególne plusy i minusy.Z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o KINGDOM HEARTS 1 i 2 - warto kupić?
A i pytanie: Szukam nietypowych gier na PS2 - po prostu najlepszych - nie chodzi mi o żadne Burnouty czy GTA.
Na razie na oku mam KINGDOM HEARTS 1 i 2, Dragon Quest VII i Final Fantasy X - co jeszcze polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 16:36, LittleBigLegend napisał:

Co sądzicie o KINGDOM HEARTS 1 i 2 - warto kupić?
A i pytanie: Szukam nietypowych gier na PS2 - po prostu najlepszych - nie chodzi mi o
żadne Burnouty czy GTA.
Na razie na oku mam KINGDOM HEARTS 1 i 2, Dragon Quest VII i Final Fantasy X - co jeszcze
polecacie?


Jeżeli jesteś fanem jPRG to Kingdom bierz śmiało,szczególnie jedynkę ,na początku nie mogłem się przyzwyczaić do Disney owskiego klimatu ale polecam ,warto zagrać .Co do dychy ,średnia ale fan musi wytrwać.

Coś nietypowego :w kierunku japońskiego RPG to jescze Persona 3 lub 4 a z innych ICO,Shadow of the Colossus lub Haunting Ground .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 17:10, Darnok_Rukia napisał:

Jeżeli jesteś fanem jPRG to Kingdom bierz śmiało,szczególnie jedynkę ,na początku nie
mogłem się przyzwyczaić do Disney owskiego klimatu ale polecam ,warto zagrać .Co do dychy

Fanem jRPG nie jestem lecz pograć lubie bo klimat mnie do nig zarzuca i fabuła. A więc kupie - thx

Dnia 12.08.2009 o 17:10, Darnok_Rukia napisał:

Coś nietypowego :w kierunku japońskiego RPG to jescze Persona 3 lub 4 a z innych ICO,Shadow
of the Colossus lub Haunting Ground .

Ah Persona - nie wiem ale raczej mnie nie kręci. Na ICO właśnie poluje (lecz ceny...) no i SotC mam. Zastanowię się jeszcze nad tym Haunting Ground - a możesz polecić coś w klimatach SotC ze świetną fabułą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem PS2 ... Konsole sprzedaje mój kumpel .... i po koleżeńsku sprzeda za 200 zł z 2 padami karta 8mb ... jak myślicie czy się opłaca???
A i jeszcze jedno...czy da się jakoś sprawdzić czy laser jest sprawny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Da się jakoś podłączyć pada z PS2 do PC? Jeżeli tak, to proszę podanie mi sposobu, ewentualnie linka do urządzonka, które pozwala na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 15:56, PAPISHON napisał:

Mam takie pytanie. Da się jakoś podłączyć pada z PS2 do PC? Jeżeli tak, to proszę podanie
mi sposobu, ewentualnie linka do urządzonka, które pozwala na to.


Pewnie, że jest np. tutaj:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam zchipowaną konsolę ,to mogę odpalać gry w NTSC ? Na PALowskim telewizorze oczywiście .Jak to jest z graniem na TV LCD ? Zadowalająca jakość idzie przez Euro scart ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 22:34, jackass napisał:

Czy jak mam zchipowaną konsolę ,to mogę odpalać gry w NTSC ? Na PALowskim telewizorze
oczywiście .Jak to jest z graniem na TV LCD ? Zadowalająca jakość idzie przez Euro scart
?


Jeżeli na Swap''ie chodzą gry na NTSC to na chipie muszą koniecznie.
Różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 23:02, Namaru napisał:

Otóż poczytałem różne fora i poradniki dotyczące FCMB i z tego wszystkiego wynika, że
FCMB jest takim loaderem wykorzystującym exploit update''u odtwarzacza DVD. I to za jego
pomocą można odpalić każdy inny program na PS2, a zatem i ESR, czyli jest on konieczny
do uruchamiania nielegalnych kopii.

Jak masz chipa lub SM, to nie potrzeba mieć FMCB do odpalenia ESR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 18:26, NdysH napisał:

Takie małe pytanko kupując Guitar Hero to gitara jest podłączana pod wejście pada czy
usb tak z ciekawości ??

Z tego co wiem, to nowsze gitary sa bezprzewodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 18:31, Zagul napisał:

> Takie małe pytanko kupując Guitar Hero to gitara jest podłączana pod wejście pada
czy
> usb tak z ciekawości ??
Z tego co wiem, to nowsze gitary sa bezprzewodowe.


No tak ale gdzieś odbiornik musi być :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 18:36, NdysH napisał:

No tak ale gdzieś odbiornik musi być :P

Na ps2 pod wyjście pada. W nowych konsolach nigdzie, bo wykorzystują te same mechanizmy co kontrolery bezprzewodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować