Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Mam problem. Zamieniłem w swoim pokoju stary kineskopowy telewizor na nowy LCD Toshiby Full Hd. Po podłączeniu konsoli do nowego tv przez eurozłączke, obraz wygląda dużo gorzej niż na starym telewizorku, rozdzielczość jest jakby niższa, grafika jest mocno rozmazana.

Co może być tego przyczyną ? Jak temu zaradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telewizor pewnie masz większy niż ten stary kineskop i to już jest odpowiedzią na twoje pytanie. Konsola i gry na PS2 to tylko 640 x 448 rozdzielczości, nawet po zakupie component kabla obraz nadal nie będzie robić "wow", bo to po prostu super niska rozdzielczość (ja jak miałem pierwszego kompa jeszcze za czasów PS1, to już grałem na nim w 2x wyższej rozdziałce, PS2 po prostu było pod tym względem zacofane). Najbardziej to boli w grach z pełnym 3D. Czas się zastanowić nad PS3, które już było tworzone z myślą o współczesnych telewizorach (rozdzielczości do 1920x1080).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 20:34, Azvar napisał:

Telewizor pewnie masz większy niż ten stary kineskop i to już jest odpowiedzią na twoje
pytanie. Konsola i gry na PS2 to tylko 640 x 448 rozdzielczości, nawet po zakupie component
kabla obraz nadal nie będzie robić "wow", bo to po prostu super niska rozdzielczość


Nie zgodzę się z tymi parametrami.
Dla gier są to rozdzielczości domyślne dla PAL lub NTSC. (768x576@50Hz i 720x480@60Hz)
Niektóre homebrew (np.Simple Multimedia System lub HDTV Xploder) wyciskają rozdzielczości VGA do 1280x1024@85Hz o ile dobrze pamiętam i przez kabel component 1280x720p lub 1920x1080i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2012 o 17:24, Ziemas napisał:

Dla gier są to rozdzielczości domyślne dla PAL lub NTSC. (768x576@50Hz i 720x480@60Hz)


Racja, jak tak teraz sobie myślę, to nie wiem dlaczego tak napisałem i czym się posiłkowałem. Niczego to jednak nie zmienia w tym co napisałem powyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką bijatykę z przyzwoitą grafiką możecie mi polecić ? Coś z większą ilością postaci jeśli można .Zastanawiałem się nad Tekenem 5 ale sam nie wiem ,na tym gatunku nie znam się za dobrze .Ostatnimi czasy pykam w Soul Calibur 3 i bardzo mi się to podoba więc szukam czegoś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mortal Kombat: Komplete Collection (zawiera 4 postaci więcej) lub Soul Calibur V. Tekken 5 jest na PS3 chyba tylko i wyłącznie w wersji cyfrowej i nie jest to port z PS2. Niby dodano trochę rzeczy, ale nie ma wszystkich trybów gry (ma za to tryb Online), jest bardziej skierunkowany pod multiplayer niż pod singla.

EDIT: Nieważne, otworzyłem na raz tematy o PS2 i PS3 i mi się pomieszało coś :D Jeśli SC3 maż już za sobą, to polecić tobie mogę tylko Tekkena 5 (chyba najlepsza część serii), ponoć Mortale też są całkiem całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 12:00, kaczek93 napisał:

Dla jakich gier (oprócz GoWa 1 i 2) warto kupić PS2?

Okami, Ico, Shadow of the Colossus, Kingdom Hearts, MGS''y, Resident Evil 4, Final Fantasy, Ace Combat, DMC, Persony, Guilty Gear, Sly''e i narazie masz w co grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne allegro. Ja glównie tam zawsze szukam, niestety choć we Wrocławiu jest 1 czy 2 sklepy z grami na PS2, to wybór pozostawia wiele do życzenia. Wszystko trzeba sprowadzać, często w wersjach używanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 12:02, seroero napisał:

Jakoś ja nie wierze alegro.


Ja prawie wszystkie gry jakie miałem kupiłem na Allegro. Było kilka przypadków kiedy się "naciąłem" (błędny opis, zła płyta w środku, mocno sponiewierane pudełko i płyta), ale tak to w większości można trafić na egzemplarze w świetnym stanie, sporo przy tym oszczędzając. Trzeba tylko DOKŁADNIE wszystko sprawdzić na zdjęciach, porównać sobie z innymi, żeby wychwycić braki i pilnować cały czas tego, w jakiej wersji językowej jest gra i pudełko. Pamiętaj, że masz zawsze 10 dni roboczych na dokonanie zwrotu bez podania przyczyny, jedyne co tracisz to kasa za wysyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jest jakis posoób, żeby podłączyć PS2 do monitora komputerowego? W monitorze mam wejście analogowe, HDMI i cyfrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 21:01, Rick napisał:

Hej, jest jakis posoób, żeby podłączyć PS2 do monitora komputerowego? W monitorze mam
wejście analogowe, HDMI i cyfrowe

Jakiś VGA box albo tuner telewizyjny do PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować