Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Witajcie, chiałem się o coś zapytać:

U mnie w pokoju mam taki starszy telewizor (starszy, nie oznacza że jakiś czarnobiały, albo jakies starocie - normalny telewizorek Panasonica). Jak chcę pograć w jakąś grę na PS2 to mam czarnobiały obraz. Kolorowy mam gdy gram w gry PSX no i w niektóre z PS2.
Mam w drugim pokoju kino domowe (bo tam wszystko elegancko), więc, często tam gram, ale moje pytanie brzmi; czym mam się sugerować przy zakupie telewizora aby wszystko elegancko, kolorowo działało... jak ktoś jeszcze ma pojęcie o PS3, to też może mi napisać na jakich telewizorach jest "normalny" obraz.

A może poprostu coś przestawiłem w TV i może da się to ustawić...?

Bardzo proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 10:59, ImRo Nixon napisał:

Witajcie, chiałem się o coś zapytać:

U mnie w pokoju mam taki starszy telewizor (starszy, nie oznacza że jakiś czarnobiały,
albo jakies starocie - normalny telewizorek Panasonica). Jak chcę pograć w jakąś grę
na PS2 to mam czarnobiały obraz. Kolorowy mam gdy gram w gry PSX no i w niektóre z PS2.

Mam w drugim pokoju kino domowe (bo tam wszystko elegancko), więc, często tam gram, ale
moje pytanie brzmi; czym mam się sugerować przy zakupie telewizora aby wszystko elegancko,
kolorowo działało... jak ktoś jeszcze ma pojęcie o PS3, to też może mi napisać na jakich
telewizorach jest "normalny" obraz.

A może poprostu coś przestawiłem w TV i może da się to ustawić...?

Bardzo proszę o pomoc!


Hmmm obraz powinien być kolorowy...chyba, że masz wersje NTSC (czyli z USA) wtedy gra będzie bez kolorów ponieważ w Ameryce mają odświeżanie 60Hz, a w Europie jest 50Hz :] Zobacz...a jak masz wersje PAL to wina telewizora...
Jaki telewizor ew. kupić hmmm jeśli chodzi o PS3 to wiadomo HD musi być, jeśli o PS2 to teraz każdy telewizor podchodzi byle by miał złącze Euro (ale teraz to chyba każdy ma :) ) i śmiga :] Ogólnie jeśli chodzi o LCD polecam telewizory LG :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 11:06, Kermit 13 napisał:

> Witajcie, chiałem się o coś zapytać:
> U mnie w pokoju mam taki starszy telewizor (starszy, nie oznacza że jakiś czarnobiały,
> albo jakies starocie - normalny telewizorek Panasonica). Jak chcę pograć w jakąś
grę
> na PS2 to mam czarnobiały obraz. Kolorowy mam gdy gram w gry PSX no i w niektóre
z PS2.
> Mam w drugim pokoju kino domowe (bo tam wszystko elegancko), więc, często tam gram,
ale
> moje pytanie brzmi; czym mam się sugerować przy zakupie telewizora aby wszystko
elegancko,
> kolorowo działało... jak ktoś jeszcze ma pojęcie o PS3, to też może mi napisać na
jakich
> telewizorach jest "normalny" obraz.
> A może poprostu coś przestawiłem w TV i może da się to ustawić...?
> Bardzo proszę o pomoc!


Powiedziałbym tak. do posta ImRo Nixon''a
Jeżeli na obu tv masz czarno-biały obraz, to pokusiłbym się o stwierdzenie, że grasz na SwapMagicu w gierki z NTSC, ale jeżeli na tym lepszym chodzą wszystkie w kolorze, to chyba wina telewizora, sam nie wiem. sprawdź jeszcze w opcjach konsoli, czy masz ustawione video out na RGB...

Dnia 17.02.2008 o 11:06, Kermit 13 napisał:

Ogólnie jeśli chodzi o LCD polecam telewizory LG :]


Ja od LG trzymam się z daleka, kupiłem 2 sprzęty tej firmy i akurat te dwa mi padły. Z TV polecam Samsunga (z tańszych) oraz Panasonica (z droższych). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2008 o 11:06, Kermit 13 napisał:

Hmmm obraz powinien być kolorowy...chyba, że masz wersje NTSC (czyli z USA) wtedy gra
będzie bez kolorów ponieważ w Ameryce mają odświeżanie 60Hz, a w Europie jest 50Hz :]
Zobacz...a jak masz wersje PAL to wina telewizora...
Jaki telewizor ew. kupić hmmm jeśli chodzi o PS3 to wiadomo HD musi być, jeśli o PS2
to teraz każdy telewizor podchodzi byle by miał złącze Euro (ale teraz to chyba każdy
ma :) ) i śmiga :] Ogólnie jeśli chodzi o LCD polecam telewizory LG :]


Hmmm... a mnie ktoś mówił że gry dla PS3 są bez regionów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 12:37, Kolumb95 napisał:

Opłaca się kupywać Play Station2 jeśli jest trójka i Xbox360?
Co jest lepsze?


Zależy, czego szukasz. Jeżeli grafiki, bajerów itp. - next gen. Jeżeli świetnych gier i biblioteki tytułów, której nigdy nie uda ci się zgłębić - PlayStation 2 (choć oczywiście takowa się w n-genach wciąż powiększa i za kilka lat dojdzie do tego samego poziomu, co na "Pleja drugiego"). Musisz wybrać sam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2008 o 12:37, Wintesun napisał:

Hmmm... a mnie ktoś mówił że gry dla PS3 są bez regionów


A mnie się wydaje że to temat o PS2 i że autor tamtego posta pytał o PS2 i gry na niego, a przy okazji spytał tylko o PS3. PS3 nie ma regionów na gry, nie wiem jak na filmy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem dziś ciekawą rzecz, pewnie o tym wiecie, ale chcę się podzielić wiedzą...

Jak macie PSP i PS2, to możecie podłączyć PSP kablem Mini USB -> USB do PS2 i używać pamięci w PSP do zapisywania np. screenów z Gran Turismo 4. :)

Mój najnowszy screen z Gran Turismo 4:

20080217163838

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 17:48, NuGGet napisał:

Jak już przy screenach jesteśmy. To co trzeba mieć żeby np. zrzucać screeny z GT4 na
kompa? Jakiś kabel?


Jak masz PS2 i PSP. i podłączysz je kablem, po czym zrobisz screena, to oczywiste jest, że tym samym kablem podłaczasz PSP do kompa i zrzucasz screena. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 17:48, NuGGet napisał:

Jak już przy screenach jesteśmy. To co trzeba mieć żeby np. zrzucać screeny z GT4 na kompa? Jakiś kabel?


Jakikolwiek pendrive zadziała. Nie trzeba posiadać PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 19:13, Wiecha14 napisał:

Jak masz PS2 i PSP. i podłączysz je kablem, po czym zrobisz screena, to oczywiste jest,
że tym samym kablem podłaczasz PSP do kompa i zrzucasz screena. :)

Tylko że ja nie mam PSP ;P A wiem że da się jakoś zrzucać screeny i filmiki z gier z PS2, na kompa, tylko pytanie, jak?

Klimos >
I pendrive to jedyna metoda? Czy może są jakieś kable USB do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2008 o 19:19, NuGGet napisał:

Klimos >
I pendrive to jedyna metoda? Czy może są jakieś kable USB do tego?


O takie coś CI chodzi. Szczerze to nigdy innym sposobem screenów robić nie próbowałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaprzyjaźnionych z czarnulką :)

Od jakiegoś czasu próbuje znaleźć sposób na podłączenie mojego slima do monitora LCD 17''''.
Znam 3 sposoby pierwszy z niech to zakup monitora z wbudowanym tunerem TV (odpada z miejsca), drugi sposób to karta TV do kompa a trzeci to zakup VGA Boxa.....w sieci znalazłem coś takiego: http://hdtv2vga.com/cgibin/shop?info=2HD2VGA jak sądzicie czy ten konwerter nadaje się do podłączenia PlayStation2 z monitorem komputerowym LCD 17 ""?


Pozdrawiam! (naprawdę bardzo mi zależy jestem w połowie Final Fantasy XII i z przyczyn technicznych nie mogę ukończyć tej w spaniałej gierki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 18:08, PtaQ15 napisał:

Witam wszystkich zaprzyjaźnionych z czarnulką :)

>(...)

Hmmm... "...Konwerter może być też stosowany do wyświetlania na monitorze obrazu z odtwarzaczy DVD wyposażonych w wyjście YPbPr progressive scan, lub z konsol: Playstation 3, Nintendo Wii, GameCube, Xbox 360, Xbox..."

nic nie pisze o PS2 wiec pewnie nie nadaje się...
O ile się nie mylę było coś tańszego i do samej PS2, ale za Chiny nie przypomnę sobie nazwy :/ Chyba coś : Box coś tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 21:53, Kermit 13 napisał:

nic nie pisze o PS2 wiec pewnie nie nadaje się...


Na innej stronce była podana zgodność z PS2....
Jeżeli konwerter działa na Wii, Xboxa,360,GC i PS3 to na PS2 raczej też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 22:00, PtaQ15 napisał:

Jeżeli konwerter działa na Wii, Xboxa,360,GC i PS3 to na PS2 raczej też :)


Na logikę tak :D Ale nie wiadomo jak będzie w praktyce ;) Z tego co widzę trochę to kosztuję, a jak nie będzie działało to kasa poszła na nic...ew. sprzedać, ale to zawsze jakaś strata ;)
No nie wiem dobrze się zastanów :p


EDIT : Aaaaa cudowne przypomnienie :D
VGA Box
np. http://sklepgekon.pl/product_info.php/products_id/5889/nh/VGA_Box_PS2_Sprzet.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O VGA boxie napisałem 2 posty temu :) i podałem link tylko do innego producenta ale zasadę działania oba urządzenia mają taką samą co ryzyka zawsze mogę kupić pewniaka.
http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/tuner y_TV/AverTV_Box9.html
Jednak to już jest koszt w granicach samej konsoli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem tejże konsoli. Wspaniała sprawa. Mam w tej chwili Tekkena 5, PES 2008 oraz God of War. I powiem jedno - miód. Sama radość z grania, szczególnie ta ostatnia. Jestem już przy Aresie, mam nadzieję że jeszcze trochę gry mi zostało... ale jakby co jeszcze dwójeczka przede mną, więc w żadnym wypadku nie jest tak źle, heh. W tej chwili jedyne czego jeszcze potrzebuję do 100% satysfakcji to 3 i 4 część Silent Hilla ;]. Chyba poszukam ich na allegro. A konsola jest "cacy" i z pewnością ciągle grzechu warta.(czytaj zakupu :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować