Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2008 o 20:19, Kosmitus napisał:

> Ja Ci polece jedną ale po niej nie będziesz chciał już grac w żadne inne : Okami.

Mam Okami i tylko zacząłem w to grać ale mój brat pograł nieco dłużej i stwierdził że
gra jest okropnie łatwa i przez to nużąca. A ty co na to powiesz? Może dalej się rozkręca?


No właśnie nie rozkręca się za bardzo, jeżeli chodzi o tempo gry to pozostaje takie samo, ale nie moge się zgodzic by była za łatwa, jest w niej wiele wymagajacych elementów. Ona taka po prostu jest, bajkowa i raczej do zabawy niż hardkorowego szarpania, a że nużąca? Akcja jest w FPS, a to jest raczej platformówka/przygodówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 20:24, Wintesun napisał:

No właśnie nie rozkręca się za bardzo, jeżeli chodzi o tempo gry to pozostaje takie samo,
ale nie moge się zgodzic by była za łatwa, jest w niej wiele wymagajacych elementów.

A jakie na przykład? No ale to jaki ma poziom trudności będę chyba będę musiał sprawdzić sam.

Dnia 11.11.2008 o 20:24, Wintesun napisał:

Ona taka po prostu jest, bajkowa i raczej do zabawy niż hardkorowego szarpania, a że
nużąca? Akcja jest w FPS, a to jest raczej platformówka/przygodówka.

Nie wiem jak tobie ale słowo "platformówka" jak dla mnie oznacza zręcznościową grę z masą skakania/walk/innych zręcznościowych wyzwań oraz pewną dozą główkowania :P Czyli akcji nie powinno brakować. Ale nie o to mi chodzi, w Okami jak dla mnie może być akcja lub może jej nie być (tak swoją drogą moim ulubionym gatunkiem są RPG więc masa teksu czy główkowanie w grze mi nie przeszkadza) ale jeśli jest dużo walk itp. i mają one taki poziom trudności że przechodzi się je dłubiąc jedną ręką w nosie, to gra może się okazać strasznie nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 20:39, Zagul napisał:

Mi nie zależy na poziomie trudności, tylko na długości gry.

Z tych co wymieniłem: BG&E i PoP:WW są bardzo długie(W BG&E rozgrywkę wydłużają przede wszystkim poszukiwania dodatkowych pereł i robienie zdjęć ale te dwa zajęcia naprawdę wciągają) jak na tego typu gry a PoP:SoT i PoP:TT są odpowiednio: krótka i średnio długa. Aha, gdyby interesowało cię Prince of Persia to polecam zacząć od "jedynki" czyli Prince of Persia: Sands of Time bo kolejne części są ze sobą powiązane fabularnie.


Edit: Co do Okami to słyszałem że jest strasznie długi i starcza na kilkadziesiąt godzin gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie taki miks różnych gatunków gier, łącznie z niańczeniem zwierzaków. Jeżeli masz ją to najlepiej się o tym empirycznie przekonac, bo co człowiek to inna opinia. Co do trudności walk to różnie z tym bywa, jeżeli nie okryjesz słabości rywala to nie masz co liczyc na wygraną. Nie śa one trudne, choc zdarzają się bossowie którzy są wymagajacy. Największą trudnością tutaj jest zdecydowanie opanowanie pracy kamery, która działa czasem szaleńczo. Gra jest, pod względem trudności, przeznaczona raczej dla casuali, choc jej przejście za pierwszym razem spokojnie zajmuje ponad 41 godzin zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 20:39, Zagul napisał:

Mi nie zależy na poziomie trudności, tylko na długości gry.


Zdecydowanie Final Fantasy. I w sumie dowolność w wyborze części, bo każda starcza na naprawdę długo - jakiś czas temu Quatre mówił, ze jemu ukończenie bodajże FF X-2 zajęło około 100 godzin, of korz razem z zadaniami pobocznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłączał z was ktoś może PS2 do komputera przez tuner TV? Jaki jest obraz w tym wypadku? (dodam że nie mam już telewizora CRT w domu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 16:43, master matrox napisał:

Zdecydowanie Final Fantasy. I w sumie dowolność w wyborze części, bo każda starcza na
naprawdę długo

Tyle że on pytał o jakąś platformówkę a FF nijak do tego gatunku nie pasuje :)

Dnia 13.11.2008 o 16:43, master matrox napisał:

- jakiś czas temu Quatre mówił, ze jemu ukończenie bodajże FF X-2 zajęło
około 100 godzin, of korz razem z zadaniami pobocznymi.

Sporo. Mi zajęło ok 65h takiego dosyć szybkiego grania (znaczy bez bezcelowego łażenia i walczenia z potworkami). Ale przyznam się że trochę sobie solucją pomogłem, głownie po to żeby nie ominąć żadnych questów. Ale i tak nie ukończyłem na 100% bo nie patrzyłem w opis nonstop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcę kupić tą konsolę i mam dwa pytania:

1. czy można do PS2 podłączyć klawiaturę i mysz ( chodzi mi o ułatwienie w grach )
2. czy po podłączeniu do internetu można w nim serfować jak na kompie ( chodzi mi o to czy np. będę mógł wejść na to forum, czy klawiatura z myszą się do tego przydaje )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 07:19, tosz napisał:

chcę kupić tą konsolę i mam dwa pytania:

1. czy można do PS2 podłączyć klawiaturę i mysz ( chodzi mi o ułatwienie w grach )
2. czy po podłączeniu do internetu można w nim serfować jak na kompie ( chodzi mi o to
czy np. będę mógł wejść na to forum, czy klawiatura z myszą się do tego przydaje )


1. Można trzeba kupić przejściówkę , można przypisać klawisze do odpowiednich funkcji , przykłady podane w instrukcji , kupiłem taką przejściówkę na Allegro w sklepie Robson , spełnia swoją rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że ostatnio że laser w mojej PS2 chyba zaczyna się kończyć. Konsolę kupiłem już jakiś czas temu używaną więc laser był już pewnie dosyć mocno wymęczony. Objawia się to dłuższymi czasami ładowania czy lekkimi zaciachami podczas filmików, zwłaszcza jeśli płytka jest lekko porysowana. Oczywiście wcześniej tego nie było. I teraz moje pytanko: Czy te lasery które są sprzedawane na allegro to naprawdę oryginały, czy może tandeta na której pogram maksymalnie miesiąc? W mojej konsoli jest taki: http://allegro.pl/item476055187_laser_pvr_802w_nowy_gwarancja_tania_wysylka.html
Ce na niezbyt wysoka więc pewnie się skuszę, tylko czy aby na pewno nie jest to jakiś badziew? No i jeszcze będę musiał skombinować sobie taki malutki śrubokręcik, bo śrubki mają wielkość jak w zegarku na rękę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 07:47, tosz napisał:

czyli np. dzięki klawiaturze i myszy będę mógł grać na PS2 w Call of Duty ?


Oj daruj sobie podpinanie klawiatury i myszy pod konsole by grać na w FPS-y na konsoli. Nie wyobrażam sobie leżenia w łóżku z klawiaturą i myszą i naparzanie w przeciwników, granie na padzie w fpsy może i jest mniej precyzyjnie niż mysz i klawiatura , ale nie ociera się o masochizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 07:47, tosz napisał:

czyli np. dzięki klawiaturze i myszy będę mógł grać na PS2 w Call of Duty ?


Sądzę że tak , skoro ja mogłem grać w GTA:VCS na klawiaturze podpiętej do PS2 , grze która nie wyszła poza psp i PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 07:55, tosz napisał:

zapomniałem, czy to będzie zwykła klawiatura i mysz jak do kompa ?


Ja podpiąłem myszkę A4 tech i klawiaturę firmy mint i działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 12:32, Bratek196 napisał:

> czyli np. dzięki klawiaturze i myszy będę mógł grać na PS2 w Call of Duty ?
>

Oj daruj sobie podpinanie klawiatury i myszy pod konsole by grać na w FPS-y na konsoli.
Nie wyobrażam sobie leżenia w łóżku z klawiaturą i myszą i naparzanie w przeciwników,
granie na padzie w fpsy może i jest mniej precyzyjnie niż mysz i klawiatura , ale nie
ociera się o masochizm.


Grałeś w Maxa Payne-a 2 na PS2 z padem ?. Jeśli nie to spróbuj wymienimy doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gra jest, pod względem trudności, przeznaczona raczej dla casuali, choc jej
> przejście za pierwszym razem spokojnie zajmuje ponad 41 godzin zabawy.

No cóż, Okami na pewno nie jest produkcją dla gracza "casual''owego". Dla mnie przejście gry zajęło 81h i nie wykonałem wszystkich zadań pobocznych (zostawiłem przede wszystkim polowanie na stwory), ale za to zwiedziłem chyba wszystkie zakamarki :)
Gra naprawdę godna polecenia.

--->Chaotizz
Ściągłem sobie save''y do pewnej gry na ps2. Jest jakiś sposób by je wgrać na kartę pamięci, lub bezpośrednio do gry? ;P Wiem, głupie pytanie, ale oczekuję jakiejś odpowiedzi.

W "normalny sposób" tego nie zrobisz. Jeżeli masz Swap Magic wystarczy ściągnąć program elflauncher, wrzucić go na USB, włożyć USB do konsoli, odpalić swapa i zbootować konsolę z USB...
Nie wiem, czy jest jakiś prosty sposób na zrobienie tego mając konsolę nieprzerobioną, może podpięcie do PeCeta? W końcu PS2 ma kartę sieciową. nie próbowałem tego, trzeba by było poszukać w internecie.

--->Zagul
Z przygodówek proponowałbym Fahrenheit (aka Indigo Prophecy) - nie za długa, nie za krótka - taka w sam raz. Jeżeli lubisz gry poważne i z lekką nutką grozy - zagraj koniecznie.

Z platformówek... hmmm... właściwie w żadną platformówkę na PS2 jeszcze nie grałem. Kupa ludzi proponuje grę JAK 3, ale chyba trzeba by było przejść dwie poprzednie części, żeby scalić fabułę.
Chyba że za platformówkę uznamy God of War (1 i 2, aktualnie kończę część 2) :D - polecam w ciemno, kupa akcji, zero nudy, a i elementy czysto platformowe są ;)

Sam gram raczej w tytuły sprawdzone (czytaj: osiągające dość wysokie noty w mediach), chociaż tutaj duży wpływ mają moje własne preferencje. Taki MGS (cały cykl, no, może pasowałby mi Subsistence i kamera TPP), FF (oprócz XII, która jest boska) Dragon Quest czy Shadow of Colossus za cholerę mi się nie podobają. Staram się wybierać gry takie, na które nie stracę czasu i nie rzucę ich w kąt po kilku godzinach gry, a to dlatego, że tego czasu mam diabelnie mało, na granie mogę pozwolić sobie dopiero ok. 22, 23 - tak na 2, 3 godzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem chyba Blacka, czemu "chyba" ? Bo nie wierzę, żeby było aż 8 misji! Ktoś może to potwierdzić ? Gra jest bardzo dobra, była by lepsza gdyby nie liniowość (grzech prawie każdego FPS-a) krótki czas na ukończenie gry i zbyt duża liczba skryptów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:10, Bratek196 napisał:

Ukończyłem chyba Blacka, czemu "chyba" ? Bo nie wierzę, żeby było aż 8 misji! Ktoś może
to potwierdzić ? Gra jest bardzo dobra, była by lepsza gdyby nie liniowość (grzech prawie
każdego FPS-a) krótki czas na ukończenie gry i zbyt duża liczba skryptów.

A ja nie mogę ukończyć ponieważ utknąłem na 3 poziomie w okopach :)
Wkurza mnie poziom trudności i duża wytrzymałość przeciwników. Oraz rzadkie Checkpointy gdy nie chce mi się grać a tu jestem na końcu muszę wyłączyć PS2 i znów trzeba grać od nowa. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować