Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Mam pytanie... Zapewne bardzo popularne, czy opłaca się jeszcze kupić PS2, czy lepiej już pomyśleć o trójce?

Na korzyść PS dwójki przemawia do mnie niska cena gier, popularność, mnogość tytułów... Czy może jednak już zaczęła się era Nowego? :P

Byłbym wdzięczny za odpowiedź popartą argumentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 19:49, Ostrowiak napisał:

Mam pytanie... Zapewne bardzo popularne, czy opłaca się jeszcze kupić PS2, czy lepiej
już pomyśleć o trójce?

Na korzyść PS dwójki przemawia do mnie niska cena gier, popularność, mnogość tytułów...
Czy może jednak już zaczęła się era Nowego? :P

Byłbym wdzięczny za odpowiedź popartą argumentami.


1. Ilu letni masz telewizor ?

2. Na PS3 nie ma zbyt wielu gier w przeciwieństwie do PS2 gdzie jest ich zatrzęsienie

3. Ceny gier PS3 minimum 200zł nowe , PS2 100zł - 150zł

4. Używane gry na PS2 kosztują gorsze 15zł - 50zł

5. cena konsol PS2 400zł , PS3 1400zł + ewentualnie nowy telewizor

6. Jakie gatunki preferujesz RPG , FPS ?.

7. era Nowego? przejrzyj listę gier na PS3 i zobacz w które tytuły chciałbyś zagrać jeśli będzie ich góra 15
nie ma po co kupować PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:10, kerkas napisał:

1. Ilu letni masz telewizor ?


Zwykły kineskop, jednak nie stary model.

Dnia 13.12.2008 o 23:10, kerkas napisał:

2. Na PS3 nie ma zbyt wielu gier w przeciwieństwie do PS2 gdzie jest ich zatrzęsienie


Tutaj wielki plus.

Dnia 13.12.2008 o 23:10, kerkas napisał:

3. Ceny gier PS3 minimum 200zł nowe , PS2 100zł - 150zł


Widziałem chyba nawet w Cenedze po 3 dychy...

Dnia 13.12.2008 o 23:10, kerkas napisał:

6. Jakie gatunki preferujesz RPG , FPS ?.


Głównie RPG, ale dobrą zręcznościówką nie pogardzę. Ponadto mam awersję do strzelanek na konsole.

Tia, te argumenty do mnie przemawiają, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:10, kerkas napisał:

3. Ceny gier PS3 minimum 200zł nowe , PS2 100zł - 150zł


Bzdura. Gry na Playstation 3 chodzą od 70 zł do 180 zł bez kłopotu - w okolicach premiery prawie każdy tytuł da się zakupić za cenę około 190 zł. Jeśli ktoś sugeruje się cenami ze sklepów typu Empik, to ma prawo mówić, że chodzą po minimum 200 zł - ale wystarczy popatrzeć na takie sklepy jak Robson, Świat Gier i zmienić to zdanie.

Na PS2 nowe gry kosztują od 50 do 130 zł - używane chodzą za mniejsze pieniądze. Chyba, że mamy do czynienia z tytułami trudno dostępnymi, takimi jak Shadow of Colossusi, ICO - w tej chwili nówki praktycznie da się dorwać tylko na Ebayu (nie-platyny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 16:42, master matrox napisał:

> 3. Ceny gier PS3 minimum 200zł nowe , PS2 100zł - 150zł

Bzdura. Gry na Playstation 3 chodzą od 70 zł do 180 zł bez kłopotu - w okolicach premiery
prawie każdy tytuł da się zakupić za cenę około 190 zł. Jeśli ktoś sugeruje się cenami
ze sklepów typu Empik, to ma prawo mówić, że chodzą po minimum 200 zł - ale wystarczy
popatrzeć na takie sklepy jak Robson, Świat Gier i zmienić to zdanie.

Na PS2 nowe gry kosztują od 50 do 130 zł - używane chodzą za mniejsze pieniądze. Chyba,
że mamy do czynienia z tytułami trudno dostępnymi, takimi jak Shadow of Colossusi, ICO
- w tej chwili nówki praktycznie da się dorwać tylko na Ebayu (nie-platyny).


Proszę bardzo:

Robson QoS PS3 219zł Alone in the dark PS3 185zł
Świat gier QoS PS3 185zł Alone in the dark PS3 180zł
QoS PS2 129zł Alone in the dark PS2 129zł

Dysproporcja cen jest miażdżąca owszem da się wytropić i wylicytować okazje na Allegro ale pod względem ceny
PS2 bije na głowę PS3 , a płacenie 50zł - 80zł więcej za lepszą grafikę mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie zwrócili mi konsolę którą oddałem do serwisu, ale nie jest to ta sama konsola tylko jak to napisali - odnowiona ( moja pojechała gdzieś do naprawy i dostanie ją ktoś inny na takich zasadach jak ja dostałem tą )
czy ktoś miał już taką sytuację
oczywiście konsola jest na gwarancji i oddałem ją do autoryzowanego serwisu Sony ( w Warszawie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 18:29, Bratek196 napisał:


W sumie, jak dużo grasz na PS2 i męczą Cie kable, to możesz brać. Ale jak mało grasz na PS2 i wiesz, że nie zachaczysz o kable, to go nie bierz. Szkoda kasy. Bądź co bądź, ale pad do tanich nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2008 o 18:58, Ryan Kam napisał:

W sumie, jak dużo grasz na PS2 i męczą Cie kable, to możesz brać. Ale jak mało grasz
na PS2 i wiesz, że nie zachaczysz o kable, to go nie bierz. Szkoda kasy. Bądź co bądź,
ale pad do tanich nie należy.


A jakość ? Pad się nie rozwala ? Wiem, że nie zahaczę o kable ale siostra i inni domownicy by na pewno zahaczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 19:04, Bratek196 napisał:

A jakość ? Pad się nie rozwala ? Wiem, że nie zahaczę o kable ale siostra i inni domownicy
by na pewno zahaczyli.


Firma jest na pewno solidna. Sam mam parę rzeczy z niej i nie narzekam ( myszkę, słuchawki) na jakość.
Więc jak kupisz, będziesz na pewno zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2008 o 19:10, Ryan Kam napisał:

Firma jest na pewno solidna. Sam mam parę rzeczy z niej i nie narzekam ( myszkę, słuchawki)
na jakość.
Więc jak kupisz, będziesz na pewno zadowolony :)



Dzięki za informacje, kupię kiedy będę mieć wolną kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cordless Action jest bardzo dobry w zasadzie można się tylko przyczepić do d-pada, no i przyciski nie sa analogowe z tego co pamiętam.
Na swoim grałem ok 70h w FF , Grim Grimoire''a i Gowa i jak na razie nawet nie musiałem wymieniać baterii.

Imho chyba nawet wygodniejszy od DS2.

Tu jest sporo tanszy:
http://www.lorien.waw.pl/opis.aspx?kat=1314&id=MGP0004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko do was.
Mam konsole i chciałbym wyczyścić moje memorki (memory card) ale nie mogę bo gdy przechodzę do usuwania to mi cała konsola się wiesza. Co robić macie na to jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 22:14, mlynar911 napisał:

Mam takie małe pytanko do was.
Mam konsole i chciałbym wyczyścić moje memorki (memory card) ale nie mogę bo gdy przechodzę
do usuwania to mi cała konsola się wiesza. Co robić macie na to jakiś sposób?

Podstawowe pytanie, jaka jest ta karta? Marka, gdzie kupiona, za ile...? Oryginał, czy jakaś tania podróbka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 22:16, Chaotizz napisał:

Podstawowe pytanie, jaka jest ta karta? Marka, gdzie kupiona, za ile...? Oryginał, czy
jakaś tania podróbka?

oryginalna sony 8 mb wiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 13:17, mlynar911 napisał:

> Podstawowe pytanie, jaka jest ta karta? Marka, gdzie kupiona, za ile...? Oryginał,
czy
> jakaś tania podróbka?
oryginalna sony 8 mb wiec...

Hmm... Czyli najlepsza z możliwych. Sam nie wiem dlaczego tak się dzieję, może zużyła się i tyle. Jeśli starsza to wiesz, prawdopodobnie stało się to co wyżej wymieniłem. Ale poczekaj na inne odpowiedzi, bo pewien nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 22:14, mlynar911 napisał:

Mam takie małe pytanko do was.
Mam konsole i chciałbym wyczyścić moje memorki (memory card) ale nie mogę bo gdy przechodzę
do usuwania to mi cała konsola się wiesza. Co robić macie na to jakiś sposób?

Spróbuj na początek ustalić czy wina leży po stronie karty czy konsoli. Jeśli masz możliwość to sprawdź jak to wygląda z inną kartą pamięci. Ewentualnie sprawdź swoją kartę w innej konsoli. Wypróbuj też drugi slot na MC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nabowe pytanka:

-jak to jest z dostępnością tytułów w Polsce? Tylko w sklepach internetowych klasyki i nowości, a średniaki na Allegro?

-czy da się grać na monitorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować