Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2009 o 13:27, MadoY napisał:

Ale słyszałem, że jak konsolka jest przerobiona to szybciej się psuje
To prawda ?

Laser szybciej się zużywa jeśli odpalasz płytki nagrywane przez siebie, znaczy piraty/kopie zapasowe - jak zwał tak zwał :P
Zaletą przerobionej konsoli jest też to że można odpalić gry które ukazały się tylko w NTSC (teraz nietrudno dostać takie tytuły na aukcjach internetowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieee, to by sensu nie miało :P Jak masz przerobioną konsolę to możesz odpalić i PAL i NTSC. A jak nieprzerobioną to wiadomo - tylko "nasz" PAL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 13:56, MadoY napisał:

Czyli lepiej brać przerobioną czy nie ? ; )

Chodziło mi o to że jest parę fajnych tytułów (zwłaszcza jRPG) które nie ukazały sie w PALu, a jeśli ktoś chce w nie koniecznie zagrać to wtedy w grę wchodzi albo przeróbka albo Swap Magic. Swap Magic to płytka która jest alternatywą do przerobienia konsoli (taki program który umożliwia zrobienie tego co chip wbudowany w konsolę) więc nawet jak kupisz nieprzerobioną to zawsze możesz taką płytkę dokupić jeśli będziesz chciał :)
Jesli masz więcej pytań zapraszam na GG 8019929 - będzie prościej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 14:07, Kosmitus napisał:

> Czyli lepiej brać przerobioną czy nie ? ; )
Chodziło mi o to że jest parę fajnych tytułów (zwłaszcza jRPG) które nie ukazały sie
w PALu, a jeśli ktoś chce w nie koniecznie zagrać to wtedy w grę wchodzi albo przeróbka
albo Swap Magic. Swap Magic to płytka która jest alternatywą do przerobienia konsoli
(taki program który umożliwia zrobienie tego co chip wbudowany w konsolę) więc nawet
jak kupisz nieprzerobioną to zawsze możesz taką płytkę dokupić jeśli będziesz chciał
:)
Jesli masz więcej pytań zapraszam na GG 8019929 - będzie prościej :)


Ale także przy Swap Magicu musisz zdejmować blokady w konsolce :/

Możesz jeszcze przerobić karte pamięci co jest najtańszą alternatywą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 14:12, NdysH napisał:

Ale także przy Swap Magicu musisz zdejmować blokady w konsolce :/

Założenie tych blaszek które masz w zestawie to max 15 minut roboty.

Dnia 11.07.2009 o 14:12, NdysH napisał:

Możesz jeszcze przerobić karte pamięci co jest najtańszą alternatywą :)

W to się nie zagłębiałem ale trzeba mieć chyba pendriva tak? Mojego nie wiedzieć czemu konsola nie wykrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 14:20, MadoY napisał:

Tylko, że do przeróbki memorki potrzeba jakiejś przerobionej konsolki ; P Tak wyczytałem

Nie wiem można na allegro już kupić przerobione karty lub wysłać osobie która przerabia :)

@Kosmitus

No tak ale jeśli masz konsole na gwarancji to przez rozkręcenie konsoli automatycznie ją tracisz :)

A z tym pendrivem to nie wiem bo nie baiwłem się w to ale słyszałem o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 14:25, NdysH napisał:

No tak ale jeśli masz konsole na gwarancji to przez rozkręcenie konsoli automatycznie
ją tracisz :)

Nie, nie te blokady które dostajesz z płytką można założyć bez rozkręcania konsoli. Właśnie na tym polega cały myk - nie traci się gwarancji i nie ingerujesz w żaden sposób w konstrukcję czy oprogramowanie konsoli.

Dnia 11.07.2009 o 14:25, NdysH napisał:

A z tym pendrivem to nie wiem bo nie baiwłem się w to ale słyszałem o tym :)

No ja też nie wiem dokładnie. Jeden mój znajomy raz pożyczył ode mnie Swapa żeby coś takiego zrobić (żeby odpalał się z karty czy pendriva) ale ostatecznie nie wiem co mu z tego wyszło bo oddał płytkę gdy mnie w domu nie było i nie miałem okazji go wypytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ciach :)

A to taki myk a mi kumpel mówił że traci się :P a to hamek...

Chyba wyśle karte pamięci do przeróbki bo od kumpla Babcia mieszka w ameryce a kumpel przywiezie z tamtąd troche gierek to trzeba będzie przerobić by gry w NTSC działały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na swap magicu nie wgrasz sporo przydatnych programow,mi chodzi modbo juz 3rok bez problemu ,a nawet jezeli Ci sie zepsuje laser to teraz nowy kosztuje okolo 50zl wiec nic tylko brac; ) ,a bez przerobki ps2 traci sporo na swojej wartosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 13:56, MadoY napisał:

Czyli lepiej brać przerobioną czy nie ? ; )

Nie lepiej bo posiadanie przerobionej konsoli to przestępstwo, tak samo nielegalne są swap magici i inne MC_BOOTy. Grozi za to do roku więzienia i grzywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 13:20, Namaru napisał:

Nie lepiej bo posiadanie przerobionej konsoli to przestępstwo, tak samo nielegalne są
swap magici i inne MC_BOOTy. Grozi za to do roku więzienia i grzywna.

Dobra, nie będę się kłócił, tylko dowód pokaż, znaczy zapis prawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 13:56, Maker3 napisał:

Grał ktoś w Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow?
Jak to oceniacie?


Była jakiś czas temu recenzja w CDA dali ocenę 4/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 14:07, Kosmitus napisał:

> Nie lepiej bo posiadanie przerobionej konsoli to przestępstwo, tak samo nielegalne

> swap magici i inne MC_BOOTy. Grozi za to do roku więzienia i grzywna.
Dobra, nie będę się kłócił, tylko dowód pokaż, znaczy zapis prawny.


Art. 1181.

1. Kto wytwarza urządzenia lub ich komponenty przeznaczone do niedozwolonego usuwania lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych albo dokonuje obrotu takimi urządzeniami lub ich komponentami,
albo reklamuje je w celu sprzedaży lub najmu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

2. Kto posiada, przechowuje lub wykorzystuje urządzenia lub ich komponenty, o których mowa w ust. 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Artykuły na temat łapania "przerabiaczy":
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,6479175,Przerabianie_konsol_do_gier_jest_przestepstwem.html
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95334,6508370,Wojna_przeciw_przerabiajacym_konsole_rozpoczeta_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować