Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2009 o 12:34, Namaru napisał:

> > Nie lepiej bo posiadanie przerobionej konsoli to przestępstwo, tak samo nielegalne

> są
> > swap magici i inne MC_BOOTy. Grozi za to do roku więzienia i grzywna.
> Dobra, nie będę się kłócił, tylko dowód pokaż, znaczy zapis prawny.

Art. 1181.

1. Kto wytwarza urządzenia lub ich komponenty przeznaczone do niedozwolonego usuwania
lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem
lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych albo dokonuje obrotu takimi
urządzeniami lub ich komponentami,
albo reklamuje je w celu sprzedaży lub najmu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności
albo pozbawienia wolności do lat 3.

2. Kto posiada, przechowuje lub wykorzystuje urządzenia lub ich komponenty, o których
mowa w ust. 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do roku.

Artykuły na temat łapania "przerabiaczy":
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,6479175,Przerabianie_konsol_do_gier_jest_przestepstwem.html
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95334,6508370,Wojna_przeciw_przerabiajacym_konsole_rozpoczeta_.html


Ostatnio tu nie zaglądam, i widzę, że szerzy się tu dezinformacja.
Niektórzy wyskakują już z jakimiś paragrafami.

Po pierwsze nie istnieje coś takiego jak MC_Boot. Nie wiem ktoś wymyślił coś takiego.
Jest:" Free MC Boot" czyli w skrócie FMCB.

No i najważniejsze, niektórzy wypowiadają się nie mając o tym zielonego pojęcia, FMCB nie umożliwia uruchomiania żadnych pirackich gier (zgodnie z intencją autorów).
Jest to program umożliwiający uruchamianie na PS2 różnych aplikacji typu homebrew.

Od wersji 1.5 (niższych wersji nigdy nie spotkałem, ponieważ był dostępne tylko w "podziemiu") FreeMCBoot jest w pełni legalny, cały kod aplikacji jest autorstwa twórców.

No i nie jest to żadna przeróbka ponieważ nic nie jest tutaj przerabiane (nie ma żadnych blokad SwapMagica, nie mówiąc o ingerencji w płytę główną).

Wracając do Allegro, to rzeczywiście aukcje powinny być usunięte, ponieważ są sprzeczne z licencją FMCB. Autorzy zabraniają w niej sprzedaży, ponieważ FMCB jest darmowy.

Wracając do piratów już spieszę z wyjaśnieniem, ponieważ znafcy i tak będą wiedzieć lepiej.
Do ich uruchamiania służy program ESR, a nie FMCB.
Obydwa te programy nie mają ze sobą nic wspólnego. Ich autorami są całkiem inne osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 20:33, Maker3 napisał:

Wracając do Allegro, to rzeczywiście aukcje powinny być usunięte, ponieważ są sprzeczne
z licencją FMCB. Autorzy zabraniają w niej sprzedaży, ponieważ FMCB jest darmowy.

Oni biorę kasę za tzw. robociznę - taką kartę pamięci trzeba odpowiednio sformatować i wgrać cały soft (przy użyciu Swap Magica)

Dnia 28.07.2009 o 20:33, Maker3 napisał:

Wracając do piratów już spieszę z wyjaśnieniem, ponieważ znafcy i tak będą wiedzieć
lepiej.
Do ich uruchamiania służy program ESR, a nie FMCB.
Obydwa te programy nie mają ze sobą nic wspólnego. Ich autorami są całkiem inne osoby.

A tu się zgodzę. ESR oszukuje konsolkę, która dzięki spatchowaniu wykrywa grę jako DVD Video i umożliwia grę na piratach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 20:38, Ancient_Lord napisał:

> Wracając do Allegro, to rzeczywiście aukcje powinny być usunięte, ponieważ są sprzeczne

> z licencją FMCB. Autorzy zabraniają w niej sprzedaży, ponieważ FMCB jest darmowy.

>
Oni biorę kasę za tzw. robociznę - taką kartę pamięci trzeba odpowiednio sformatować
i wgrać cały soft (przy użyciu Swap Magica)

To powinni robić za darmo i brać tylko pieniądze za przesyłkę.
Chyba nawet tak jest zapisane w licencji FMCB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 12:16, Lord-Tyrranoos napisał:

Czy nówka PS2 (sklep) z padem, network adapterem i grą God of War II Platinum za 600zł
to dobra okazja? Bo IMHO wydaje mi się, że kiepska...


Zdecydowanie kiepska. Za taką wersję nie dałbym więcej niż 450zł. Kiedyś w MM była promocja - nowe ps2 slim i 4 gierki za 400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 12:17, Harvenar napisał:

> Czy nówka PS2 (sklep) z padem, network adapterem i grą God of War II Platinum za
600zł
> to dobra okazja? Bo IMHO wydaje mi się, że kiepska...

Zdecydowanie kiepska. Za taką wersję nie dałbym więcej niż 450zł. Kiedyś w MM była promocja
- nowe ps2 slim i 4 gierki za 400zł.


Tak też myślałem. Ogólnie sklep jest nastawiony na ruc... wykorzystywanie klientów. Samo PS2 z padem i jakimś Buzz Quiz koszuje 500zł.
Zależy mi przede wszystkim na gwarancji. Takiej, żebym nie musiał czekać 2 miesięcy w razie awarii, na otrzymanie konsoli ponownie. I tutaj mam największe wątpliwości, co do kupna konsoli przez Allegro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 12:16, Lord-Tyrranoos napisał:

Czy nówka PS2 (sklep) z padem, network adapterem i grą God of War II Platinum za 600zł
to dobra okazja? Bo IMHO wydaje mi się, że kiepska...


Zaraz, zaraz. Network adapter jest chyba w bebechach każdej PS2 (prócz wersji fat), więc dlaczego jest zaliczany jako dodatek do pakietu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 12:16, Lord-Tyrranoos napisał:

Czy nówka PS2 (sklep) z padem, network adapterem i grą God of War II Platinum za 600zł
to dobra okazja? Bo IMHO wydaje mi się, że kiepska...

600 zł za takie coś to zdecydowanie za dużo. Co innego gdyby to była przeróbka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 18:50, Medyk napisał:

600 zł za takie coś to zdecydowanie za dużo. Co innego gdyby to była przeróbka.


Dupa, nie prawda -a przeróbka = piraty. Nie wolno!

@Lord-Tyrranoos
To jest FAT? Bo jak już ktoś ujął, w slimakch jest wbudowany NA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 18:33, Wojtas94 napisał:

> Czy nówka PS2 (sklep) z padem, network adapterem i grą God of War II Platinum za
600zł
> to dobra okazja? Bo IMHO wydaje mi się, że kiepska...

Zaraz, zaraz. Network adapter jest chyba w bebechach każdej PS2 (prócz wersji fat), więc
dlaczego jest zaliczany jako dodatek do pakietu ?


To samo pytanie mnie nurtuje. Na wystawie były 2 PS2 Slim - jeden z dostępem do internetu, drugi bez (oczywiście tylko w danych)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Mam Ps2 podłączone do tv,problem jest z kolorami(słaba czerwień) czego to może być wynikiem? Z eurozłączem jest wszystko ok,dodam że wcześniej były normalne kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się od pewnego czasu nad kupieniem Guitar Hero na PS2. Tylko nie wiem którą wersję najlepiej, wiele tego jest. Którą możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 20:53, alduron napisał:

Mam pytanie.Mam Ps2 podłączone do tv,problem jest z kolorami(słaba czerwień) czego to
może być wynikiem? Z eurozłączem jest wszystko ok,dodam że wcześniej były normalne kolory.


ile lat ma telewizor ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bodzio, ja bym jednak polecał najbliższy MM i zagadanie z szefem działu o jakiś bonus z racji zakupu konsoli (mało kto się o to pyta, a tak naprawdę w naszym kraju można się ''targować''). Można wtedy dostać jakąś promocję w stylu dwie gry w cenie jednej, karta pamięci o połowę taniej etc. wystarczy trochę czasu zabrać jakiemuś dzięciołowi na sklepie i z nim dobrze porozmawiać (aha - wzięcie ze sobą koleżanki podnosi szanse upustu, straszny seksizm, ale tak jest).

Wyjdzie wtedy tanio, gwarancyjnie i z gadżetami.

@alduron - albo zepsuł Ci się kabel albo TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 20:33, Maker3 napisał:

Po pierwsze nie istnieje coś takiego jak MC_Boot. Nie wiem ktoś wymyślił coś takiego.
Jest:" Free MC Boot" czyli w skrócie FMCB.

Powiem Ci w prost, że nie orientuje się w podziemiu. A nazwa MC_Boot pojawia się na allegro skąd ją znam.

Dnia 28.07.2009 o 20:33, Maker3 napisał:

No i najważniejsze, niektórzy wypowiadają się nie mając o tym zielonego pojęcia, FMCB
nie umożliwia uruchomiania żadnych pirackich gier (zgodnie z intencją autorów).
Jest to program umożliwiający uruchamianie na PS2 różnych aplikacji typu homebrew.

To fajnie, niech i tak będzie. Co nie zmienia nic w kwestii aukcji na allegro gdzie oba programy sprzedawane są w komplecie.

Dnia 28.07.2009 o 20:33, Maker3 napisał:

No i nie jest to żadna przeróbka ponieważ nic nie jest tutaj przerabiane (nie ma żadnych
blokad SwapMagica, nie mówiąc o ingerencji w płytę główną).

Fizyczne przerabianie nie jest potrzebne. Wystarczy "obchodzenie zabezpieczeń" za pomocą exloitów i błędów.

Dnia 28.07.2009 o 20:33, Maker3 napisał:

Wracając do Allegro, to rzeczywiście aukcje powinny być usunięte, ponieważ są sprzeczne
z licencją FMCB. Autorzy zabraniają w niej sprzedaży, ponieważ FMCB jest darmowy.

Tylko, że sprzedawcy najczęściej kartę z zainstalowanym za free FCMB. Więc pytanie brzmi jak dokładnie brzmi licencja.

Dnia 28.07.2009 o 20:33, Maker3 napisał:

Wracając do piratów już spieszę z wyjaśnieniem, ponieważ znafcy i tak będą wiedzieć
lepiej.
Do ich uruchamiania służy program ESR, a nie FMCB.
Obydwa te programy nie mają ze sobą nic wspólnego. Ich autorami są całkiem inne osoby.

Poza tym, że FCMB jest zdaje się potrzebny do odpalenia tego drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 10:29, juke napisał:

Zastanawiam się od pewnego czasu nad kupieniem Guitar Hero na PS2. Tylko nie wiem którą
wersję najlepiej, wiele tego jest. Którą możecie polecić?

Ja poleciłbym Aerosmith bo można z nią tanio gitarę dostać - boundle z bezprzewodowym kontrolerem kosztuje 140 zł. Ale sama gra jest tylko dla absolutnych fanów Aero, inaczej GH3 polecam (jak już masz gitarę to za 8 dych dostaniesz) ;)
A inaczej: przejrzyj jakie są piosenki w każdej i wybierz tą składankę która Ci najlepiej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 14:29, Namaru napisał:

> No i nie jest to żadna przeróbka ponieważ nic nie jest tutaj przerabiane (nie ma
żadnych
> blokad SwapMagica, nie mówiąc o ingerencji w płytę główną).
Fizyczne przerabianie nie jest potrzebne. Wystarczy "obchodzenie zabezpieczeń" za pomocą
exloitów i błędów.

Przestrzeń na karcie pamięci jest własnością jego właściciela i może on wgrać tam co mu się podoba.
Jak już chyba pisałem, od wersji 1.5 FMCB nie używa już bibliotek od Sony, tylko został napisany przez twórców od początku i jest w pełni legalny

Dnia 05.08.2009 o 14:29, Namaru napisał:

> Po pierwsze nie istnieje coś takiego jak MC_Boot. Nie wiem ktoś wymyślił coś takiego.

> Jest:" Free MC Boot" czyli w skrócie FMCB.
Powiem Ci w prost, że nie orientuje się w podziemiu. A nazwa MC_Boot pojawia się na allegro
skąd ją znam.

Skoro sam nie wiesz, to nie wprowadzaj innych w błąd

Dnia 05.08.2009 o 14:29, Namaru napisał:

> Wracając do piratów już spieszę z wyjaśnieniem, ponieważ znafcy i tak będą
wiedzieć
> lepiej.
> Do ich uruchamiania służy program ESR, a nie FMCB.
> Obydwa te programy nie mają ze sobą nic wspólnego. Ich autorami są całkiem inne
osoby.
Poza tym, że FCMB jest zdaje się potrzebny do odpalenia tego drugiego.

FMCB nie jest niezbędny do uruchomienia tego programu.
ESR można uruchomić jak każdy inny program na Ps2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu usilnie poszukuję Okami - sprawdzałem w sklepach, gdzie zazwyczaj zaopatruję się w gry - jednak dostawy prawdopodobnie w ogóle nie będzie. Sprawdzałem nawet u zachodnich sąsiadów - którzy zaznaczają, że tytułu już nie dostaną. Jeśli zauważycie ofertę na ''jakichś'' stronach - dajcie znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować