Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2010 o 22:54, Mistic napisał:

A według mnie już przestaje się opłacać kupienie PS2, chyba tylko po to, żeby pograc
w kilka hitów na PS2, których na PS3 się nie da włączyć.


Kilka to mało powiedziane, po za tym czy nowsze modele PS3 czasem nie są pozbawione kompletnie kompatybilności z PS2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 10:17, Azvar napisał:

Kilka to mało powiedziane, po za tym czy nowsze modele PS3 czasem nie są pozbawione kompletnie
kompatybilności z PS2?

Owszem są, ale ja uważam, że tylko do czasu wycofania ze sprzedaży PS2. Bo to tylko i wyłącznie kwestia programowa jest, skoro niektóre starsze wersje PS3 miały t ą kompatybilność, a obecne są jej pozbawione.
PS2 dalej warto mieć, choćby po to, żeby służyła jako koń roboczy podczas imprez bez niepotrzebnej obawy o to, co mogłoby się stać z konsolą (PS3 byłoby bardziej szkoda w przypadku jakiegoś wypadku :) Poza tym PS2 jest mniejsza i łatwiejsza w transporcie, więc na wyjazd do rodziny czy na wycieczkę będzie jak znalazł. Dodatkowo to fajny odtwarzacz DVD, malutki, więc jak ktoś ma więcej telewizorów w domu, a odtwarzacz stacjonarny tylko jeden, to PS2 z powodzeniem może pełnić funkcję dodatkowego przenośnego diwidika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 16:15, PinKee napisał:

Owszem są, ale ja uważam, że tylko do czasu wycofania ze sprzedaży PS2. Bo to tylko i
wyłącznie kwestia programowa jest, skoro niektóre starsze wersje PS3 miały t ą kompatybilność,
a obecne są jej pozbawione.


Musiałby wyjść jakiś nowy model chyba, z tego co się orientuję to za wsteczną kompatybilność odpowiadał specjalnie zamontowany w PS3 procesor z dwójki, którego nie ma już w nowszych modelach i tak oto ewentualnie została tylko programowa emulacja, a tutaj do prawdy ciężko żeby przynajmniej większość znanych i lubianych gier działała bezproblemowo. No chyba, że kiedyś wydadzą model, który wsio obsłuży, bo jakoś mi się nie widzi dokładanie co kilka lat nowej konsoli na półkę i udręka z odłączaniem/podłączaniem żeby pograć w stary lubiany tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Jeżeli mowa już o emulacji PS2, to ja już od dawna zamiast na konsoli, gram na kompie w takie gry jak Tekken 5 itd. Emulacja PS2 na PC doszła już do takiego momentu, że z graniem nie ma już żadnych problemów i to nawet na słabszym sprzęcie... Dlatego jeżeli masz konsole, tak jak ja, a nie chce Ci się marnować czasu na jej włączanie itp, to bardzo polecam zainteresować się emulatorami takimi jak PCSX2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 17:18, MadDogg napisał:

Jeżeli mowa już o emulacji PS2, to ja już od dawna zamiast na konsoli, gram na kompie
w takie gry jak Tekken 5 itd. Emulacja PS2 na PC doszła już do takiego momentu, że z
graniem nie ma już żadnych problemów i to nawet na słabszym sprzęcie... Dlatego jeżeli
masz konsole, tak jak ja, a nie chce Ci się marnować czasu na jej włączanie itp, to bardzo
polecam zainteresować się emulatorami takimi jak PCSX2.

Podłączenie dodatkowej konsoli do telewizora to w końcu nie jest taki wielki wysiłek, zresztą można podpiąć i tak to zostawić już. Cała siła grania konsolowego leży właśnie w telewizorze - po tysiąckroć lepiej pograć na dużym ekranie niż na stosunkowo niewielkim (w porównaniu do tv) monitorze komputerowym.

Avazr
Nie wiedziałem o tym dodatkowym procesorku. Jeśli tak się sprawa przedstawia, to nieciekawie może być :/ Po cichu jednak liczę, że we wszystkich modelach PS3 odblokują kiedyś możliwość grania w gry z dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 17:18, MadDogg napisał:

>/.../

Jeżeli mowa już o emulacji PS2, to ja już od dawna zamiast na konsoli, gram na kompie
w takie gry jak Tekken 5 itd. Emulacja PS2 na PC doszła już do takiego momentu, że z
graniem nie ma już żadnych problemów i to nawet na słabszym sprzęcie... Dlatego jeżeli
masz konsole, tak jak ja, a nie chce Ci się marnować czasu na jej włączanie itp, to bardzo
polecam zainteresować się emulatorami takimi jak PCSX2.


A da się zagrać w Red Dead Revolver na PC ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niektórzy lekko przesadzają, ale co poradzić jak gry już nikt nie rozprowadza i nie można jej nigdzie dostać :) Wystarczy popatrzeć na allegro na ceny niektórych używek, Front Mission 3 na PSX często oscyluje w granicach ~100 zł, mimo że gra stara, brzydka i nieco już archaiczna (ale nadal jara :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 20:57, PinKee napisał:

Nie wiedziałem o tym dodatkowym procesorku. Jeśli tak się sprawa przedstawia, to nieciekawie
może być :/ Po cichu jednak liczę, że we wszystkich modelach PS3 odblokują kiedyś możliwość
grania w gry z dwójki.


Ja liczę na to, że PS4 będzie mieć pełne wsparcie pod tym względem, inaczej definitywnie kończę z konsolami. Toż to gorsze niż potrzeba upgradowania kompa, pod tym względem przynajmniej nadal sprzęt zajmuje tyle samo miejsca (albo nawet mniej), a i tak 99% staroci nadal będzie działać, podczas gdy z konsolami nie dość, że jest kilku konkurentów, to jeszcze z każdą kolejną wersją konsoli musiałbym się martwić o to, gdzie będe trzymać stare i męczyć z odłączaniem/podłączaniem do TV tylko dla potrzeby zagrania w jakiegoś fajnego starocia. Jak dla mnie tutaj Sony ma ogromnego minusa i dopóki takiej kompatybilności nie uraczę, PS3 ani PS4 czy co tam wymyślą kupić nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 07:22, Azvar napisał:

Wystarczy popatrzeć na allegro na ceny niektórych używek,
Front Mission 3 na PSX często oscyluje w granicach ~100 zł, mimo że gra stara, brzydka
i nieco już archaiczna (ale nadal jara :P).

Ostatnio sam to dość mocno odczułem - FF VIII na PSX w edycji premierowej kosztowało mnie 200 złotych, bo w licytacji trafiłem na podobnego do mnie fanatyka, który nie odpuszczał :) Ale jak sam napisałeś, gra jara nadal. Im większy klasyk, tym cena bardziej wygórowana.

Dnia 25.01.2010 o 07:22, Azvar napisał:

Jak dla mnie tutaj Sony ma ogromnego minusa i dopóki takiej kompatybilności nie uraczę, PS3 ani PS4 czy co tam wymyślą kupić nie zamierzam.

Cóż, Stary, trza pogodzić się z tym, że Sony to nie instytucja charytatywna, tylko korporacja, której głównym celem jest opróżniać nasze kieszenie. Rachunek jest prosty - dopóki PS2 się sprzedaje (coraz słabiej i to jest plus) i generuje dodatkowe przychody dla Sony, dopóty wstecznej kompatybilności z grami nie będzie. Sony nie da nam dwóch konsol za cenę jednej, w sumie dlaczego miałoby to zrobić? I jeżeli PS2 owe zyski będzie przynosić, kiedy wejdzie PS4, to i w PS4 tej kompatybilności nie będzie. Ja tam bardziej niż Sony winię za to ludzi, którzy do dziś kupują PS2 i to oni zasługują na Twojego minusa bardziej :) Doskonale rozumiem kwestię finansową, ale uważam, że gdyby ludzi przestali w ogóle kupować Czarnulkę, to PS3 w trymiga uruchamiałoby gry na tę konsolę i sprzedaż pewnie by nieco wzrosła. Tak jak z M$, który odpala gry z X1, bo o tej konsoli już zapomniano. Ale gdyby schodził tak, jak schodzi PS2, sytuacja byłaby taka sama, jak z maszynką z Japonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale co z ludźmi takimi jak ja, którzy PS3 nie kupują, bo chcą uniknąć błędnego koła, gdzie trzeba posiadać kilka konsol żeby pograć we wszystko co się lubi? Gdyby PS3 było kompatybilne wstecz z PS2, to na pewno nawet bym nie myślał o zakupie dwójki, wielu innych być może również. Nie kupię PS3, bo boje się że w przyszłości PS4 również nie będzie wstecz kompatybilne, a ja będe mieć problem gdzie ten cały sprzęt składować (albo co gorsza, gdzie w razie czego naprawić, lub nawet jak podłaczyć do jakichś telewizorów przyszłości).

Wyobrażasz sobie, żeby na PC Intel/AMD/Ge-Force działały podobnie jak Sony i olewały wsteczną kompatybilność? Bo ja nie bardzo. To jest niestety mocna zaleta ponad konsolami obecnie, szczególnie jeśli doliczy się emulatory (fakt faktem, że do dzisiaj nawet słynny ePSXe nie doczekał się w 100% prawidłowo działającej wersji, no ale jednak). Moim zdaniem Sony zadaje sobie psztyczka w nos i swoją głupotą szkodzi graczom, szczególnie tym starszym najbardziej oddanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 11:00, Azvar napisał:

Moim zdaniem Sony zadaje sobie psztyczka w nos i swoją głupotą szkodzi graczom, szczególnie tym starszym
najbardziej oddanym.

Najbardziej oddani to już dawno maja i PS2, i PS3 ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 24.01.2010 o 17:18, MadDogg napisał:

masz konsole, tak jak ja, a nie chce Ci się marnować czasu na jej włączanie itp, to bardzo
polecam zainteresować się emulatorami takimi jak PCSX2.


O.K. ale jak to wszystko podłączyć razem do kupy żeby działało , masz możesz gdzieś link emulacja PS2 dla laików ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 25.01.2010 o 10:23, Siriondel napisał:

Cóż, Stary, trza pogodzić się z tym, że Sony to nie instytucja charytatywna, tylko korporacja,
której głównym celem jest opróżniać nasze kieszenie. Rachunek jest prosty - dopóki PS2
się sprzedaje (coraz słabiej i to jest plus) i generuje dodatkowe przychody dla Sony,
dopóty wstecznej kompatybilności z grami nie będzie. Sony nie da nam dwóch konsol za
cenę jednej, w sumie dlaczego miałoby to zrobić? I jeżeli PS2 owe zyski będzie przynosić,
kiedy wejdzie PS4, to i w PS4 tej kompatybilności nie będzie. Ja tam bardziej niż Sony
winię za to ludzi, którzy do dziś kupują PS2 i to oni zasługują na Twojego minusa bardziej
:) Doskonale rozumiem kwestię finansową, ale uważam, że gdyby ludzi przestali w ogóle
kupować Czarnulkę, to PS3 w trymiga uruchamiałoby gry na tę konsolę i sprzedaż pewnie
by nieco wzrosła. Tak jak z M$, który odpala gry z X1, bo o tej konsoli już zapomniano.
Ale gdyby schodził tak, jak schodzi PS2, sytuacja byłaby taka sama, jak z maszynką z
Japonii.


PS3 sprzedaje się słabo bo jest na nią mało HITOWYCH gier , jest mało hitowych gier po twórcy wolą pisać
gry na Xbox-a niż męczyć się z pisaniem specjalnie tylko i wyłącznie na PS3 gdzie całego programowania trzeba się uczyć od nowa , bo jest dedykowane specjalnie dla PS3.
PS2 zarobiła na siebie z nawiązką , natomiast PS3 wciąż przynosi straty , może więc ktoś z Sony pomyślał nad tym by jednak wrócił do wstecznej kompatybilności (przypominam że była ona w modelu z 60GB dyskiem twardym) i wtedy PS3 zacznie przynosić w końcu zyski.
Poza tym ludzie kupowali by gry i na PS2 i PS3 a używali jednej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 12:42, kerkas napisał:

O.K. ale jak to wszystko podłączyć razem do kupy żeby działało , masz możesz gdzieś link
emulacja PS2 dla laików ?.


1. Pobieramy program PCSX2 0.9.6 Installer ( http://pcsx2.net/downloads.php)
2. Instalujemy
3. Uruchamiamy program > Konfiguracja > Konfiguruj
4. Masz puste okienko Bios. Musisz teraz ściągnąć z neta, lub ze swojej konsoli Bios od PS2.
- Ja używam Biosu Europe v01.20 i v02.00. Dla pewności można mieć jeszcze jakiś Bios USA i Japan.
5. Jeżeli mamy pada, to zmieniamy sterownik Kontrolera na: SSSPSX Pan Plugin i tam zmieniamy ustawienia przycisków.
6. Upewniamy się, że sterownikiem grafiki jest GSdx. Powinno się go teraz trochę skonfigurować:
- Jeżeli mamy kompa z nowszą grafiką, ustawiamy shadery na PS3.0.
- Następnie w D3D Internal res ustawiamy Native, lub jeżeli zależy nam na ładniejszym obrazie to: 1270x1270.
- Opcje które mam włączone to: Texture filtering, Logarithmik-Z i Alpha Correction.
7. Mamy już z grubsza ustawiony emu. Żeby gry szybciej chodziły warto jest sobie zrobić ich obrazy ISO na kompie.
8. Jeżeli gra chodzi trochę wolniej niż chcieliśmy, to wchodzimy do głównego okna programu > Konfiguracja > Speed Hacks. Tam ustawiamy: Use x2, lub Use x3 Cycle Rate, INTSC Sync Hack, Enable IOP x2 i WaitCycles Sync Hack. Powinniśmy zauważyć po tym znaczny wzrost wydajności w grach.

PS: Dlaczego ja jestem taki mądry, mądry, mądry? xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 13:40, MadDogg napisał:

PS: Dlaczego ja jestem taki mądry, mądry, mądry? xP


Jak byk u mnie na gramsajcie stoi "W dziedzinie komputerów jestem noga"

Dla mnie każdy kto ujarzmia to narzędzie chaosu jakim jest komputer to geniusz.

Dzięki za pomoc , w ramach rewanżu.

ZGRYWANIE FILMIKÓW , MUZYKI ITP. Z GRY PS2 NA PŁYTĘ DVD

1. Potrzebny jest Tv , konsola PS2 i nagrywarka dvd do telewizora.
2. Podłączamy to wszystko do kupy.
3. Włączamy konsolę u mnie automatycznie ustawia się na kanale EXT 1 wkładamy grę np. GTA:VC wchodzimy do samochodu i odpalamy naszą ulubioną stację muzyczną.
4. Włączamy nagrywarkę wkładamy płytę ustawiamy na EXT 1 i wyłączamy nagrywarkę.
5. Przerzucamy na kanał z odpaloną na konsoli grą.
6. Włączamy nagrywanie na nagrywarce uruchamia się pluje się o brak sygnału ignorujemy i naciskamy ponownie rec i rozpoczyna się nagrywanie.
7. Viola to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PCSX2 - jest mozliwosc ustawienia tego emulatora tak, by gra zawsze dzialala w czasie rzeczywistym niezaleznie od liczby klatek na sekunde?
BTW - gra = GoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Co trzeba mieć aby podłączyć PS2 do monitora i jaki to daje rezultat w porównaniu do TV (zakładając, że podłączyły się najlepszym kabelkiem)?

2) Da się zrobić coś, żeby jednocześnie do monitora były podłączone konsola i PC?

3) Takie samo pytanie apropo głośników, żebym nie musiał odpinać kabelków po kilka razy dziennie (mam Logitech Z2300 THX)

4) Jak bardzo istotna jest obsługa HDCP w monitorze w przypadku PS2? Wiem, że to jakieś zabezpieczenie, ale nie wiem czy korzystają z niego również stare konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować