Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 02.02.2010 o 19:35, Azvar napisał:

1) Co trzeba mieć aby podłączyć PS2 do monitora i jaki to daje rezultat w porównaniu
do TV (zakładając, że podłączyły się najlepszym kabelkiem)?

Na CRT wygląda najlepiej, a monitor trzeba mieć z odpowiednim wejściem (patrz poniżej). Na LCD da się grać, ale jakość grafiki nie powala. Są urządzenia konwertujące sygnał z PS2 na ten VGA do monitora, ale są drogie, a jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia.

Dnia 02.02.2010 o 19:35, Azvar napisał:

2) Da się zrobić coś, żeby jednocześnie do monitora były podłączone konsola i PC?

Musisz mieć monitor/tv z wejściem composite, component, scart (RGB lub composite) lub s-video. Komputer z tych wejść nie korzysta więc nie ma problemu.

Dnia 02.02.2010 o 19:35, Azvar napisał:

3) Takie samo pytanie apropo głośników, żebym nie musiał odpinać kabelków po kilka razy
dziennie (mam Logitech Z2300 THX)

Są takie podzielniki z pstryczkiem do kupienia. Druga opcja to puszczanie dźwięku przez komputer, ale to kiepski pomysł ;)

Dnia 02.02.2010 o 19:35, Azvar napisał:

4) Jak bardzo istotna jest obsługa HDCP w monitorze w przypadku PS2? Wiem, że to jakieś
zabezpieczenie, ale nie wiem czy korzystają z niego również stare konsole.

Nie ma żadnego znaczenia bo P@2 nie ma cyfrowego wyjścia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 13:17, Namaru napisał:

Na CRT wygląda najlepiej, a monitor trzeba mieć z odpowiednim wejściem (patrz poniżej).
Na LCD da się grać, ale jakość grafiki nie powala. Są urządzenia konwertujące sygnał
z PS2 na ten VGA do monitora, ale są drogie, a jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia.


No po miesiącu ktoś odpowiedział ^^ Pisząc o CRT, miałeś na myśli ten stary kineskopowy TV, a nie monitor? Bo jeśli o sposób podłączenia idzie, to nowe monitory można podłączyć tak samo jak stare, przez VGA (ale o tym na pewno wiesz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 15:04, Azvar napisał:

No po miesiącu ktoś odpowiedział ^^ Pisząc o CRT, miałeś na myśli ten stary kineskopowy
TV, a nie monitor?

Tak telewizor.

Dnia 05.03.2010 o 15:04, Azvar napisał:

Bo jeśli o sposób podłączenia idzie, to nowe monitory można podłączyć
tak samo jak stare, przez VGA (ale o tym na pewno wiesz).

Przez VGA nie podłączysz konsoli, chyba, że przez specjalne urządzonko konwerujące pal na vga, ale jak już wyżej pisałem to gra niewarta świeczki (takie cyko pewnie z 200 kosztuje, ewentualnie możesz na kompie grać przez tuner, ale to niezbyt dobre rozwiązanie, bezpośrednie podpięci do odbiornika na pewno lepsze). Trzeba skołować stary TV kineskopowy, ewentualnie telewizor LCD, w ostateczności monitor z wejściem komponent.

Tak btw. to przewiduję, że na E3 SONY ogłosi przywrócenie wstecznej kompatybilności PS3. Może więc warto skierować swój wzrok w kierunku nowszej konsoli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślę, pytałem dlatego że planowałem kupić nowy monitor (i w sumie już kupiłem, ale chcę mieć dwa, więc temat nadal aktualny :P), a jako że nie mam w pokoju TV w HD tylko zwykły wypalający oczy kineskopowy, to myślałem nad podłączeniem pod monitor, po części ze względu na bardzo dobre posiadane głośniki (żal by mi było grać mając dźwięk na TV i głośniki za 650 zł obok...).

Sam też bardzo liczę na przywrócenie wstecznej kompatybilności, to jedyne co mnie powstrzymuje przed zakupem PS3, bo póki co jest wiele gier, w które chciałbym zagrać na PS2, a nie bardzo mi się widzi podłączanie na przemian obu konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 22:11, Azvar napisał:

Sam też bardzo liczę na przywrócenie wstecznej kompatybilności, to jedyne co mnie powstrzymuje
przed zakupem PS3, bo póki co jest wiele gier, w które chciałbym zagrać na PS2, a nie
bardzo mi się widzi podłączanie na przemian obu konsol.


Obawiam się, że dużo wody jeszcze upłynie zanim znowu wprowadzą wsteczną kompatybilność. Ps2 ciągle przynosi zyski jako oddzielna konsola i według mnie dlatego usunęli tą możliwość w świeżych ps3. Bo po co zabijać kurę, która znosi złote jaja? ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to ujmę tak... Playstation 2 kosztuje teraz bagatela 400 zł, a Playstation 3 około 1000-1300 zł zależnie od wersji. Jeżeli wyszłoby PS3 z pełną wsteczną kompatybilnością (tj hardware''owo, a nie poprzez emulację i wszystkie ważniejsze gry/exclusive by działały) za te 400 zł więcej, to biegnę do sklepu i płacę te 1400-1700 zł. Żaden problem, rozumiem jakimi prawami rządzi się biznes.

Ja po prostu nie chcę skończyć z dwoma konsolami i chciałbym mieć to wszystko w jednej konsoli :) Zdaje sobię sprawę z tego, że gry z PS2 porównując do PS3 wyglądałyby słabiutko na takim 40" Full HD, ale to też nic. Chcę po prostu mieć to 2w1 :)

Dlatego też zasłanianie się tą sprzedażą PS2 nie ma jak dla mnie do końca sensu, tymbardziej że nie są sprzedawane nadprodukowane sztuki, tylko nowe modele świeżo z fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 23:49, kerkas napisał:


Hehe, o ile pamiętam ten nowy model sprawia problemy z czymś co jest potrzebne do uruchamiania piratów metodą nieinwazyjną (tj bez przerabiania), albo chodziło o SwapMagic albo o ten trick z aplikacją na karcie pamięci, więc jeśli tak to nic dziwnego że próbują się go pozbyć.

Wracając do tematu, jeden pies, jeżeli PS3 nie ma wstecznej kompatybilności dlatego, że Sony chce jeszcze coś zarobić na PS2, to nie widzę przeciwskazań aby wypuścić droższy o cenę PS2 model, który jest w pełni wstecz kompatybilny. Sam bym go kupił z miejsca, choćby dlatego że już mnie szlag trafia z działaniem niektórych gier pod Windows (ostatnio problemy z BioShock na Win7, do tego problemy z grami z GfWL itd) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 06.03.2010 o 00:31, Azvar napisał:

Wracając do tematu, jeden pies, jeżeli PS3 nie ma wstecznej kompatybilności dlatego,
że Sony chce jeszcze coś zarobić na PS2, to nie widzę przeciwskazań aby wypuścić droższy
o cenę PS2 model, który jest w pełni wstecz kompatybilny. Sam bym go kupił z miejsca,


Kiedy PS3 zacznie przynosić zyski to być może wrócą do wstecznej kompatybilności na razie nie ma na co liczyć
bo i dlaczegóż mieliby to robić ?.

Dnia 06.03.2010 o 00:31, Azvar napisał:

choćby dlatego że już mnie szlag trafia z działaniem niektórych gier pod Windows (ostatnio
problemy z BioShock na Win7, do tego problemy z grami z GfWL itd) :)


Dokładnie , w Just Cause grałem na PS2 ponieważ mój PC nie uciągnął tej gry.
O Just Cause II mogę zapomnieć nie działa pod XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 22:11, Azvar napisał:

Cały czas myślę, pytałem dlatego że planowałem kupić nowy monitor (i w sumie już kupiłem,
ale chcę mieć dwa, więc temat nadal aktualny :P), a jako że nie mam w pokoju TV w HD
tylko zwykły wypalający oczy kineskopowy, to myślałem nad podłączeniem pod monitor, po
części ze względu na bardzo dobre posiadane głośniki (żal by mi było grać mając dźwięk
na TV i głośniki za 650 zł obok...).

Nie ma problemu, aby mieć obraz na telewizorze, a obraz z głośników. Jeśli masz zwykły kineskopowy, który am więcej niż paręnaście cali to do PS2 wystarczy w zupełności.

Dnia 05.03.2010 o 22:11, Azvar napisał:

Sam też bardzo liczę na przywrócenie wstecznej kompatybilności, to jedyne co mnie powstrzymuje
przed zakupem PS3, bo póki co jest wiele gier, w które chciałbym zagrać na PS2, a nie
bardzo mi się widzi podłączanie na przemian obu konsol.

Były ostatnio ploty na temat raportu ze spotkania SONY i SEGI. Znając politykę SONY wykonywania kontrolowanych przecieków, możemy z dużym prawdopodobieństwem założyć, że są prawdziwe. W tym raporcie były informacje o emulacji gier z konsol segi na PS3 i emulacji gier SEGI z PS2. Biorąc pod uwagę to, że patent już jest, a w raporcie jest też wypowiedź jakiegoś programisty, że to już prawie skończone zakładał bym dość rychłą premierę.
Zresztą najwyższy czas bo żywot PS2 dobiegł końca (10 lat) i sprzedaje się ona marnie w cywilizowanym świecie (bo np. w Brazylii wprowadzili ją rok czy dwa temu, ale tam jeszcze za PS3 poczekają z 3-4 lata), a na dobrych starych grach zawsze można zarobić. ;) Taki jest główny cel wstecznej kompatybilności w PS3, zarabianie na grach z PS2 sprzedawanych w PSStore (wcale się nie zdziwię, jak PSP2 też będzie posiadał taką możliwość ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dodałeś mi trochę otuchy :) Co do TV, to generalnie chodzi o to, że jest umieszczony w takim miejscu, że musiałbym i tak głośniki przestawiać, dlatego najlepiej by było jakbym mógł podłączyć pod monitor LCD (ale jak już pisałeś, musi mieć odpowiednie wejście dla PS2, a nie każdy ma coś więcej niż DVI/VGA/HDMI). Najlepiej właśnie jakby PS3 miało z powrotem tą wsteczną kompatybilność, wtedy bym bez problemu podłączył do monitora i grał w gry z PS2 (tylko tu akurat nie jestem pewien, jak podłącza się PS3 do monitora tak aby mieć dźwięk przez głośniki osobne?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 12:56, Azvar napisał:

Dzięki, dodałeś mi trochę otuchy :)

To jeszcze łyżkę dziegciu dorzucę ;) Nawet jeśli ogłoszą wsteczną kompatybilność na E3 to i tak będzie ona prawdopodobnie dostępna dopiero w okolicach października.

Dnia 06.03.2010 o 12:56, Azvar napisał:

(tylko tu akurat nie jestem pewien, jak podłącza się PS3 do monitora tak
aby mieć dźwięk przez głośniki osobne?).

Jest kilka opcji:
- kabel component (ale wtedy monitor musi takie wejście mieć)
- przez HDMI i dziwięk z monitora do głośników
- przez wyjście optyczne (a obraz jak bądź)
Może da się nawet puścić dźwięk przez wyjście multiAV, a obraz przez HDMI, ale nie miałem okazji tego sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli krótko mówiąc, potrzebny jest taki dosyć multimedialny monitor, prawie że TV. A takich bardzo mało, przynajmniej na matrycy IPS/PVA (TN jak dla mnie odpada).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie mam małe pytanko. Kupiłem sobie PS2 i są w nim dwa wejścia USB, co można pod te wejścia podpiąć ?? PCtowego Pada z wejściem USB albo pendrive''a żeby zapisywać gry ?? Czy to tylko moje wybujałe marzenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 14:13, Hubi_Koshi napisał:

Takie mam małe pytanko. Kupiłem sobie PS2 i są w nim dwa wejścia USB, co można pod te wejścia podpiąć ?? PCtowego Pada z wejściem USB albo pendrive''a żeby zapisywać gry ?? Czy to tylko moje wybujałe marzenia ??


Możesz podpiąć pada z PC, pendrive''a, dysk zewnętrzny, kierownicę. Dobrze by było gdybyś miał w padzie joysticki i przyciski funkcyjne L1,L2,R1,R2, bo niektóre gry ich wymagają. Nie jestem tylko pewien co do kompatybilności. Ja np. mam pada za 40 zł z Manty (:P) i działa. Kolega zaś ma Sticka typowo do PC/PS3, ale na PS2 nie działa. Musisz sam już to sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 14:13, Hubi_Koshi napisał:

Takie mam małe pytanko. Kupiłem sobie PS2 i są w nim dwa wejścia USB, co można pod te
wejścia podpiąć ??

Kamerkę Eye Toy, Mikrofon do Sing Star i chyba parę innych tego typu gadżetów.

Dnia 19.03.2010 o 14:13, Hubi_Koshi napisał:

PCtowego Pada z wejściem USB

Nigdy nie próbowałem.

Dnia 19.03.2010 o 14:13, Hubi_Koshi napisał:

albo pendrive''a żeby zapisywać gry ??

Bezpośrednio zapisywać na Pendrivie się nie da, ale można kopiować z MC na pendriva. Trzeba mieć do tego odpowiedni program homebrew. Poza tym są też inne programy które uruchamia sie z pendriva.
Tyle wiem ale nic z tych rzeczy do tej pory nie testowałem. Nie wiem też jak się ma sprawa z działaniem tych programów na nieprzerobionej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 14:42, Grzech napisał:

Możesz podpiąć pada z PC, pendrive''a, dysk zewnętrzny, kierownicę. Dobrze by było gdybyś
miał w padzie joysticki i przyciski funkcyjne L1,L2,R1,R2, bo niektóre gry ich wymagają.
Nie jestem tylko pewien co do kompatybilności. Ja np. mam pada za 40 zł z Manty (:P)
i działa. Kolega zaś ma Sticka typowo do PC/PS3, ale na PS2 nie działa. Musisz sam już
to sprawdzić :)

Ok Danke za informacje. Nom pada mam z wszystkimi "wajchami i guzikami" jak rodem z PS2 więc tutaj problemów być nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 14:13, Hubi_Koshi napisał:

Takie mam małe pytanko. Kupiłem sobie PS2 i są w nim dwa wejścia USB, co można pod te
wejścia podpiąć ?? PCtowego Pada z wejściem USB albo pendrive''a żeby zapisywać gry ??
Czy to tylko moje wybujałe marzenia ??


Jak załatwisz sobie przeróbke na Memory Card, to będziesz mógł odpalać piraty i filmy z pendriva :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować