Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2011 o 09:40, Harrolfo napisał:

Cześć,
Wiem, że PS3 nie można podłączyć do laptopa, ale może PS2 jakoś się da przez VGA lub
HDMI?

Jak? W laptopie masz wyjścia nie wejścia[/b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 10:05, Net_com napisał:

Czy powstała kiedykolwiek jakaś wersja Shadow od the colossus na PC ? I czy jest jakaś
możliwość odpalenia tej gry na emulatorze ?


Shadow tylko na PS2 (no i niedługo na PS3 ) , oczywiście można go próbować odpalić na emulatorze tylko że będzie to nie zgodne z prawem.Emulator do działania potrzebuje biosu a używanie owego jest nielegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 10:15, Darnok_Rukia napisał:

> Czy powstała kiedykolwiek jakaś wersja Shadow od the colossus na PC ? I czy jest
jakaś
> możliwość odpalenia tej gry na emulatorze ?

Shadow tylko na PS2 (no i niedługo na PS3 ) , oczywiście można go próbować odpalić na
emulatorze tylko że będzie to nie zgodne z prawem.Emulator do działania potrzebuje biosu
a używanie owego jest nielegalne.

Mam grę oryginalną na PS 2 , więc nie wiem co by było w tym nielegalnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 12:55, Net_com napisał:

Mam grę oryginalną na PS 2 , więc nie wiem co by było w tym nielegalnego...


Pytałeś czy jest możliwość zagrania na emulatorze .Jest. Możesz zrobić obraz ISO z oryginalnej płyty tylko emulator bez biosu ci tego obrazu gry nie odczyta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 17:29, Darnok_Rukia napisał:

Tak się nudziłem że nareszcie rozpocząłem przygodę z Disgeom.

Z Disgaeą :)

Dnia 06.10.2011 o 17:29, Darnok_Rukia napisał:

I muszę powiedzieć że wciąga
jak cholera chociaż praktycznie nic nie kapuję :)

Z gameplayu czy fabuły? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 18:56, Kosmitus napisał:

Z gameplayu czy fabuły? XD


Fabułę jak na razie kapuję ,zwerbowałem dopiero Flone (bardzo zabawna postać ) i wiem że Etna coś na boczku kombinuje .
Mam iść do item world i coś tam porobić .Nie bardzo to rozumiem .Ale powiedzmy że coś poradzę .Bardziej interesuje mnie jak skutecznie krzesać combo z 4 postaciami razem.Kilka razy mi się to udało ale to raczej przez przypadek ,3 i 2 combo zawsze jakoś wychodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 10:05, Net_com napisał:

Czy powstała kiedykolwiek jakaś wersja Shadow od the colossus na PC ? I czy jest jakaś
możliwość odpalenia tej gry na emulatorze ?


wraz z ico gra dostępna jest już w wer hd na ps3 za jakieś 100 zł. a to zaległość którą wstyd mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 07:07, Darnok_Rukia napisał:

Fabułę jak na razie kapuję ,zwerbowałem dopiero Flone (bardzo zabawna postać ) i wiem
że Etna coś na boczku kombinuje.

Taaa, wręcz urodzonego zabójcę na ciebie wysłali ^^

Dnia 07.10.2011 o 07:07, Darnok_Rukia napisał:

Mam iść do item world i coś tam porobić .Nie bardzo to rozumiem .Ale powiedzmy że coś
poradzę.

Zobaczysz w praktyce. Ogólnie włazisz do wybranego przedmiotu i walczysz na losowych mapkach. Za każdą którą przejdziesz poziom przedmiotu zwiększy się o 1. Rzecz jasna, najbardziej opłaca się levelować najmocniejsze przedmioty. Wyjść i zapisać można tylko co 10 pięter, więc trzeba uważać by nie zginąć, bo wtedy traci się wszystko. Poza tym możesz upolować tam Specjalistów, których wkłada się do broni by dawali rożne bonusy.

Dnia 07.10.2011 o 07:07, Darnok_Rukia napisał:

Bardziej interesuje mnie jak skutecznie krzesać combo z 4 postaciami razem.Kilka
razy mi się to udało ale to raczej przez przypadek ,3 i 2 combo zawsze jakoś wychodzi.

Hmmm, sorry, zupełnie zapomniałem jak się robiło comba postaciami ^^'' Musiałbym zagrać chwilę żeby sobie przypomnieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Disgaea fajna ale pasowało by wykombinować coś dynamiczniejszego w systemie walki a''la ukochany Tales of Abyss czy Kingdom Hearts ? Ogólnie RPG z dynamicznym systemem walki , odpadają oprócz wcześniejszej dwójki Star Ocean oraz Rogue Galaxy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 19:50, Darnok_Rukia napisał:

Disgaea fajna ale pasowało by wykombinować coś dynamiczniejszego w systemie walki a''la
ukochany Tales of Abyss czy Kingdom Hearts ? Ogólnie RPG z dynamicznym systemem walki
, odpadają oprócz wcześniejszej dwójki Star Ocean oraz Rogue Galaxy ?

Mógłbym polecić Okami lub Odin Sphere.
Okami ma otwarty świat, mnóstwo pobocznych zadań, znajdziek i mini gier. Walki są łatwe i przyjemne, a klimat cudowny. Niesamowicie wciąga.
Odin Sphere jest bardziej nastawione na walkę, ale fabuła też jest całkiem, całkiem. Tutaj jest ZNACZNIE trudniej. Do wyboru są poziomy trudności i zawsze można przejść na easy, ale i tak gra jest bardzo wymagająca.
Do tego bie gry mają urzekający styl graficzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KH trochę mało rpgowy jest. Nie żeby nie było elementów i questów i może nawet ciekawych postaci, ale zawsze postrzegałem tę grę jako takie rpg dla 8 latków, choć to wciąż dobra gra.

A wracając do dynamicznego systemu walki w jRPG... Pamiętam, że Grandia miała bardzo ciekawy system, walka toczyła się bardzo szybko, a ruch na polu walki był niesamowity (ino nie wiem, czy poza dwiema częściami ukazało się coś więcej). Poza tym był jeszcze taki średnio udany jRPG od Square, nawet wyszedł na PC, rok czy dwa temu, bodajże the Last Remnant. Chociaż w nim właściwie nie tyle widziałem dynamikę, co straszny chaos na polu bitwy, ale może za mało czasu mu poświęciłem i nie poznałem do końca systemu. Już tak mam, że jak fabuła mnie nie urzeknie, to na ogół gry nie kończę (przez to już dwa razy odbiłem się od FFXII i nie wiem, czy kiedyś będzie trzecie podejście), chyba że ma naprawdę genialny gameplay, ale to rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 21:45, GanD napisał:

KH trochę mało rpgowy jest. Nie żeby nie było elementów i questów i może nawet ciekawych
postaci, ale zawsze postrzegałem tę grę jako takie rpg dla 8 latków, choć to wciąż dobra
gra.


No może trochę przesadziłem z KH ale w sumie jakoś się to przyjęło że często grę podciąga się do pod gatunek rpg,co nie zmienia że prostu cholernie przyjemnie (i efektownie) się tłucze przeciwników .

(...)

Mam to samo i dlatego szczególnie na PS2 mam masę niedokończonych gier typu DQVIII . Co do FF XII to sam się zdziwiłem że przeszedłem bo zupełnie bohaterowie jak i historia mi nie podeszły .Ale hunty robiły swoje :)

edit.Grandie oczywiście sprawdzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 21:39, Kosmitus napisał:

Okami ma otwarty świat, mnóstwo pobocznych zadań, znajdziek i mini gier. Walki są łatwe
i przyjemne, a klimat cudowny. Niesamowicie wciąga.


No wiem wiele słyszałem pozytywnego ,grę już mam ale jakoś zabrać się nie mogę .

Dnia 14.10.2011 o 21:39, Kosmitus napisał:

Odin Sphere jest bardziej nastawione na walkę, ale fabuła też jest całkiem, całkiem.
Tutaj jest ZNACZNIE trudniej. Do wyboru są poziomy trudności i zawsze można przejść na
easy, ale i tak gra jest bardzo wymagająca.
Do tego bie gry mają urzekający styl graficzy ;)


Ano ,grałem swego czasu ,niestety jeszcze nie skończyłem .Trudność swoją drogą bo czasami była frustracja ale czasami to motywuje. Grafika oczywiście piękna .Główną wadą była dla mnie jednak monotonia w sumie chodziłem przez te krainy sadziłem ,zbierałem te nasiona itd. Skończyłem na historii tej wróżki .Jeszcze kiedyś powrócę (może) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 22:11, Darnok_Rukia napisał:

No wiem wiele słyszałem pozytywnego ,grę już mam ale jakoś zabrać się nie mogę .

Bywa i tak :P W każdym razie polecam ;)

Dnia 14.10.2011 o 22:11, Darnok_Rukia napisał:

Ano ,grałem swego czasu ,niestety jeszcze nie skończyłem .Trudność swoją drogą bo czasami
była frustracja ale czasami to motywuje. Grafika oczywiście piękna .Główną wadą była
dla mnie jednak monotonia w sumie chodziłem przez te krainy sadziłem ,zbierałem te nasiona
itd. Skończyłem na historii tej wróżki .Jeszcze kiedyś powrócę (może) .

Mhm, masz racje, że dosyć wymagająca rozgrywka potrafi zmotywować. Gry które przechodzą się same potrafią znudzić i nie dają satysfakcji.
Odin Sphere ukończyłem w całości i przyznam że możesz mieć rację co do odrobinę powtarzalnej rozgrywki, ale ja monotonii żadnej zupełnie nie odczułem. Gra mnie wciągnęła i grało mi się naprawdę świetnie. Monotonne to dopiero potrafią być jRPGi w których godzinami łazimy po dungeonach zabijając w kółko te same stworki, przy użyciu tych samych skilli. Taki Rogue Galaxy na przykład - imo jeden z najsłabszych jRPG w jakie grałem.

A z nie-RPG zawsze możesz jeszcze zabrać się za tego Ace Combat 5 którego z takim poświeceniem kiedyś ci reklamowałem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2011 o 21:59, Darnok_Rukia napisał:

Mam to samo i dlatego szczególnie na PS2 mam masę niedokończonych gier typu DQVIII .



No nie mów. :P DQ VIII jest mega wciągajcy. Gra rozwija skrzydła po kilkunastu godzinach gry, a starcza na ponad 100. Najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem. Nie wiem jak można ją odłożyć na "kiedyś" :P

PS. Przeszedłem 2 razy i wymasterowałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Disgaea pytanie-czy poziom przeciwników w fabule jest skalowany do obecnej sytuacji mojego teamu ?

Tak w ogóle to gra wymiata pod względem kombinowania i możliwości ale największą przyjemnością jest poznawanie historii .Jak zobaczyłem Prism of Rangers to myślałem że padnę :) Zwerbowałem właśnie obrońcę ziemi .Kurczę mistrzostwo ,chyba już zamówię dwójkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować