Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony: Gran Turismo 5 zdynamizuje sprzedaż PS3

65 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2010 o 20:00, marcin-malysza napisał:

MaZZeo, premiera przesunięta z powodu zagrożenia spiraceniem GT5... Ale komu to ja piszę
:D Microsoft tak walczy z piractwem, że jego konsola została najbardziej piraconą maszynką
pod słońcem :D. Ja nadal nie rozumie tego, że developerzy mówią, że PC be bo piractwo
a jak tak się przyjrzeć to X''y też są spiracone na potęgę.
Jako developer też wolał bym przesunąć premierę gry by dodać jeszcze zabezpieczenie Firmware''owe.

A kto Ci takie głupoty nagadał? Masz jakieś dowody? Bo ja mam świetną sprzedaż gier na tą platformę jako argument przeciwko tym głupotom.
Co jak co, ale akurat sprzedaży gier tej platformie nie można odmówić.

> 5 lat pracy nad gt5 = 200 premiumow ktore wygladaja ladnie ,a cala reszta to import tras/bryk

Dnia 29.11.2010 o 19:53, Mr_Hyde napisał:

z wersji na ps2 . Co widac ;] ,kanciate boxy z lo-resowymi texturami niestety . Przy
720p to nie przechodzi .

Wiesz, do przeciętnej czy tam brzydkiej grafiki można jeszcze przywyknąć (choć PD "płaci" teraz wysoko za karmienie ludzi bullshotami), w końcu GT5 to niezla kolubryna, kiepską grafę nadrobi czym innym.

Gorzej, że AI w produkcji Japończyków nie istnieje ! Ktoś już zrobił porownanie z tym z trzeciej Forzy i to jest kompletny nokaut:

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165,8739237,Patrz_pan_jak_pan_jedziesz___GT5_vs_F3.html

Nie chcę się tu znęcać, ale to pytanie ciśnie się na usta samo: 5 lat produkcji, miał być doszlifowany diament, to jakim cudem nie zaimplementowali AI ? WTF ? Toż, to wisieć powinni za wydanie gry w takim stanie...

Wniosek: na drodze się nie leży! ;DD Takie rzeczy się zdarzają, chociaż dziwne jest to, że nieraz właśnie hamują do zera żeby nie walnąć- to samo kiedy zajedziesz mu drogę- też przyhamuje, nie wjedzie Ci w zadek :)
Nie wiem od czego to zależy, ale coś tu faktycznie jest pokopane- trzeba czekać na patch;

BTW: bullshoty są bee, więc zamieściłem kilka żywych zrzutów: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26473&u=70

Podkreślam - jako fanowi Forzy zależy mi na jak najlepszej jakości produktu konkurencji :) Nie ma tu żadnej sprzeczności - GT to wizytówka PlayStation, Forza Xboxa. Te marki są jak naczynia połączone :) Im jedna lepsza tym druga lepsza :)

Nie byłoby 60 klatek w Forzie, gdyby nie było ich wcześniej w GT. Nie byłoby kokpitów w Forzie gdyby nie było ich w serii GT. Nie byłoby zniszczeń w GT, gdyby nie było ich wcześniej w Forzie.

Dlatego wiadomości, że nie wszystko poszło jak trzeba przyjmuje bez zawiści i ze smutkiem (choć sam nieprędko zagram i na pewno nie u siebie). Japończycy IMO jednak za dużo obiecywali, a teraz po premierze wychodzą rózne mankamenty: gra nie trzymie stałych 60 klatek (ale to drobnostka, to zauważy jedynie cyborg), uszkodzenia są zaimplementowane w wyjątkowo durny sposob (im wyższy level, tym więcej uszkodzeń), samochody typu "standard" to porażka. To wszystko idzie przełknąć.

Ale durne AI to już spory mankament - to po prostu ręce opadają. Mieli pięć lat żeby to doszlifować, tak jak to wyglada teraz to jest kompromitacja. Patch musi wyjść, inaczej być nie może - a fani gry powinni coś takiego piętnowac na ich forum i to ostro. To jest w waszym interesie :)

I w moim - żeby Turn10 widząc byki konkurencji, ktore nikomu nie przeszkadzają też nie spoczęło na laurach ;-)

Dnia 29.11.2010 o 20:20, Xjumpaytech napisał:

A kto Ci takie głupoty nagadał? Masz jakieś dowody? Bo ja mam świetną sprzedaż gier na
tą platformę jako argument przeciwko tym głupotom.
Co jak co, ale akurat sprzedaży gier tej platformie nie można odmówić.

Ja nie piszę na temat sprzedaży gier na którąś z platform a o bolączce którą jest piractwo na konsolach...
Także, nie wiem do czego pijesz... Miałem na myśli iż piractwo na Boxie jest niewiele mniejsze niż na PC''tach a i tak developerzy narzekają na PieCyki z powodu piractwa a Boxowe piractwo to już dla nich takie cacy, że nic o nim nie piszą...
Xbox ma lepsze statystyki gdyż: Primo jest tańszy a co za tym idzie więcej osób go kupi i idąc analogicznie im więcej użytkowników tym większa potencjalna sprzedaż gier. Jak by nie piractwo na X''ie to ta sprzedaż była by niebotycznie większa.
Secundo: Szybciej zagościł na rynku a to też ma swoje znaczenie, tu plus dla MS.
Ja nie mam zamiaru oczerniać X''a, miałem tą konsole i sobie chwaliłem do czasu aż mój Jasper odmówił posłuszeństwa. Teraz mam PS3 i też je sobie chwale tyle w temacie...

> Także, nie wiem do czego pijesz... Miałem na myśli iż piractwo na Boxie jest niewiele

Dnia 29.11.2010 o 21:16, marcin-malysza napisał:

mniejsze niż na PC''tach

To akurat nieprawda.

a i tak developerzy narzekają na PieCyki z powodu piractwa a

Dnia 29.11.2010 o 21:16, marcin-malysza napisał:

Boxowe piractwo to już dla nich takie cacy, że nic o nim nie piszą...

Piractwo na klocku to margines. Nie liczę Polski - u nas akurat klocek jest spiracony na potęgę. Bo u nas taka mentalność i narod złodziejski ;-)

Dnia 29.11.2010 o 20:53, Lordpilot napisał:

Nie chcę się tu znęcać, ale to pytanie ciśnie się na usta samo: 5 lat produkcji, miał
być doszlifowany diament, to jakim cudem nie zaimplementowali AI ? WTF ? Toż, to wisieć
powinni za wydanie gry w takim stanie...

Może zrobili AI po najmniejszej linni oporu i tylko zrobili jazdę po najbardziej optymalnej cześci toru. Zwalniają pewnie po to aby właśnie głupich stluczek nie bylo. Mnie to własnie dla przykładu na multii denerwuje w wyścigówkach ;d Co do ostatniego zdania, są większe tragedie i nie wieszają ;)

Dnia 29.11.2010 o 16:19, MaZZeo napisał:

jak zwykle pepsi wielki znawca rynku konsolowego nie mając ani X''a ani PS3 wypisuje
głupoty.

Jak zwykle Mazzeo największy znawca każdego forum, na którym pisze swoje prowokacyjne posty na temat PS3 nawet nie posiadając tej konsoli.

Dnia 29.11.2010 o 21:13, Lordpilot napisał:

/ciach

Pff kiepskie AI to jeszcze nic :)
http://www.youtube.com/watch?v=zFvdzHiLI_g
Ale co tam gra jako całość jest świetna, jakbym miał się bawić w wyciąganie błędów za błędem (oglądając filmiki) i nie posiadałbym PS3 to jasne, że bym trzaskał na tą grę. Nic dziwnego, że ludzie tak robią - a jak patrze już na tysięczny nagłówek w news "uszkodzenia samochodów w GT5" to po prostu zlewam - bo mam dosyć no ileż można?
Dla mnie GT5 to niezniszczalne samochody - ta gra jest po prostu inna (dobra Forza to konkurent, który ma zniszczalne samochody), ale co tam ja zawsze kojarzyłem real driving simulator z dobrą jazdą, dobrą bryką i masą zabawy przy tuningu poprawiając okrążenie o 0,010 sekundy, może jakbym miał Forze mógłbym cokolwiek powiedzieć, ale patrząc na filmiki tej gry i oceniając ją na ich podstawie to dla mnie jakaś parodia niezależnie jakie by nie były i chciałbym zagrać w Forzę wierzę, że to dobry symulator, ale na tylko tyle mnie stać bo w grę nie grałem.
Fin.

Spoko, nikomu z PD za to głowy nie urwę, zwłaszcza że w czasie jazdy raczej nie ma takiej maniany ;) Ważne, że przeciwnicy w GT generalnie są dość "konkurencyjni" i wcale nie łatwo grać im na nosie- bo to raz zdarzało się w pełni wczuty, że nagle jakiś gieroj wyprzedził mnie w miejscu, w którym sam bał bym się ryzykować taki manewr..
Chwali się, że nie są tak "łatwi" jak przeciwnicy w Shifcie, których miałem za sobą już za pierwszym zakrętem ;)
A że tam już nie omijają stojących na środku drogi obiektów to trochę śmieszne jak na 2010 rok, chociaż samej rozgrywce szkodzi to w sposób marginalny. Jak mniemam pewnie i to ulegnie poprawie, bo teraz PD tylko tym może się zajmować- te 5 lat ma w pewnym sensie swoje zalety, gdyż otrzymujesz grę kompletną (choć jak wspomniałeś i co jest absolutną prawdą- nie pozbawioną kardynalnych błędów), za którą płacisz raz (mam nadzieję ;)), by potem uzupełniać ją o takie drobiazgi plus oczywiście dodatkowy content (samochody, trasy, pierdoły) :) Ja, jako fascynat motoryzacji wszelakiej już dzisiaj wiem, w co będę grał za 2, 3 lata :) Oby tylko nie trzeba było za to wszystko zapłacić, jak za nowy tytuł, albo dwa- dlatego z ostateczną, całościową oceną się jeszcze wstrzymam. Póki co rozkoszuję się bajecznym modelem jazdy i wymyślam wymówki by nabyć kierownicę i nie zostać ekskomunikowanym przez moją przyboczną ekonomistkę ;DD

Hahahahahahah :DDDDDDDDDDD rekord świata! Swoją drogą, dobry kierowca z tego koleżki, jazda kartem "na wprost" wcale nie jest taka łatwa, a ten to -dosłownie- wygrywa zawody! :DD

Dnia 29.11.2010 o 19:46, MaZZeo napisał:

LOOOL.

Nie wyskakuj mi tu człowieku z tymi reklamówkami GT5 z ostatnich dni bo się ośmieszasz.

Nie wspomnisz oczywiście, że na 2 tygodnie przed premierą (pierwotnie 3 listopada) została
ona przesunięta na czas "bliżej nieokreślony"?

Nie wspomnisz oczywiście, że zarówno Kaz jak i Sony nabrało wody w usta jak się pytano
o powód przesunięcia?

Nie wspomnisz oczywiście, że Sony miało podać następną datę do końca października, czego
nie zrobili?

Nie wspomnisz oczywiście, że na początku listopada jakieś pojedyńcze osoby m.in. z Czech
miały w łapach grę, cały internet huczał od tego a Sony milczało?

Więc litości, jakieś reklamy czy eventy nie przysłonią tego, jaką porażkę odegrało Sony
wokół gry, przy której jeszcze 2-3 tygodnie temu były wątpliwości czy wyjdzie w tym roku...

Blizzard mówi o 3 milionach sprzedanych kopii StarCraft II, vgchartz pokazywało coś
w okolicach 2 020 000 w tym dniu. Faktycznie rzetelni są :)

vgchartz nei zajmuje się grami na PC, więc może być z tą platformą sporo niedorzeczności.

Henrar zanim rzucisz jakimś linkiem racz przeczytać co w nim zawarte jest... Greenberg
ma za złe że vgchartz uznaje ich wyniki za "oficjalne", nie ma tam mowy o tym żeby były
one złe.

O to czy są poprawne, heh, porównajcie je do późniejszych newsów od MS potem szczekajcie
:)

eot z mojej strony bo nie wygram z Sony Defense Force. Tak, Move sprzedaje się genialnie,
Sony wydało pińćset exclusivów w tym roku, a PS3 sprzedażowo miażdży X''a... :)))

Nawet jesli move nie sprzedaje sie super teraz to polecam poczekać na świeta i na takie gry jak killzone 3,socom,sorcery. Nie wliczając siebie znam już około 20 osób które chcą wydać kase na move w świeta.
Po prostu ludzie posiadający ps3 nie dali sie tak zrobić w konia jak amerykance z xbox-em(ja też sie nie dałem zrobić w konia swoją drogą...i dzieki bogu) wolą poczekać na jakieś tytuły,sprawozdania a nie kupować w ciemno patrząc tylko na ustawione reklamy.(btw. killzone 3 ma siłe przebicia by zakupić move....gram w bete i powiem ci ze gra mi sie w niego owiele przyjemniej niz w halo, a to coś już mówi skoro w halo spędziłem naprawdę dużo czasu....ta gra ma niesamowity klimat a gdy widzisz snajpera z czerwonymi oczkami w ciebie celującego myślisz tylko o tym by sie schować ;d).

A jeśli mówisz że Heavy Rain,GoW3 jest słabe to sie bardzo mylisz. Heavy Rain to chyba najlepsza przygodówka w jaką grałem(dodatkowo pierwszy raz emocje z ekranu tak mocno przelewały sie na mnie).
GoW3 nadal gram ponieważ tutaj bitwy sie nie nudzą a gre można powtarzać w nieskończoność. Ciągle coś nowego a gra trzyma w napięciu cały czas.
Demons Souls to rpg na ponad 200h jak nie więcej i dodatkowo wymagający wiec nie wiem na co narzekasz.
GT5.
MAG jakoś dobrze sie ma a servery ciągle są zapełniane w kilka minut wiec nie wiem o czym mówisz.
Czego jeszcze chcieć?

M$ za to sie nie popisał. Kinect to niestety ale według mnie gówno. Zero fajnych gier na x360.Alan Wake słabo sie sprzedał(jednak byłem jednym z tych którzy go zakupili...pocieszające),Fable 3 to według mnie gniot. Zamiast trzymać sie klimatu pierwszej a nawet już 2 części woleli jeszcze bardziej uprościć gre i zrobić z graczy durniów(u kuzyna ukończyłem Fable 3 w kilka godzin bez żadnych problemów).HALO trzyma jednak poziom na szczęście.

Teraz czekam na gwiazdkę i sprzedaż move. Jestem ciekawy co powiesz jak zaczną wychodzić porządne gry obsługujące move i odszczekasz te swoje "move słabo się sprzedał". Oczywiście jeśli będziesz miał na tyle odwagi i honoru by to napisać, w co szczerze wątpie.(a te tytuły na mobe to chwilowo HR,Killzone,Socom,Move Heroes,RE5,Socom,Sorcery,RUSE oraz ostatnio zapowiedziany star wars na move który nie ma być casualowym dzieckiem szcześcia...a to dopiero początek :) wiecej? poczekaj aż tamte gry zaczną sie sprzedawać to wtedy zacznie sie wysyp).

Marketing sony a kurat jest porządny niewiem czego sie czepiasz.Oni po prostu nie wciskają głupot jak ludzie z M$. Zacytuje teraz tutaj Kevina Butlera "Happy Fake Tv Family"(chyba tak to szło).Popatrz na reklamy M$ i kinect to będziesz wiedział o co chodzi. siedzenie na tapczania i przesuwanie-busted,nie wykrywa afroamerykanow,casual....

A teraz Maz powiem ci jak to jest z tymi wynikami sprzedaży. Otóż PS3 zostało zalokowane przez sony i niema możliwości ściągania gier i ich piracenia. Przez to w każdą gre jaką chcą pograć posiadacze ps-a muszą kupić.
A wiadomo że pieniądze uciekają najszybciej więc nie mogą w jednej chwili wyciągnąć kasy z portfela i kupić połowy gier w sklepie.
Na x-boxie rzecz ma sie tak że piracone jest prawie wszystko. Alan Wake słabo sie sprzedał przez piractwo. A wiesz dlaczego Halo oraz CoD tak dobrze sie sprzedaje na xboxie?Też między innymi przez piractwo lecz w tym przypadku przybiera ono troche inny efekt.
Skoro posiadacz xbox-a spiracił większość gier jakich posiada to ma kase by kupić sobie Black Ops lub Halo bo jak wiadomo na piracie za długo nie pogra w multi bo go wychaczy M$. A głównie te gry posiadają siłę przebicia właśnie w multi.
Polecam teraz przeszukać ogólną ilość sprzedanych gier na ps3 oraz na xboxa(tagże tych z XL oraz PSS i wziaść pod uwagę ilość sprzedanych egzemplarzy konsol i rok w którym została wydana.
Zobacz ile na gry wydali przez ten cały czas posiadacze xbox-a oraz ps-a.
Pochwal się ogółem a nie pojedynczymi tytułami...czekam na twoje zdumiewające wyniki.

PS: Xbox ma właśnie taką reputacje(oraz taką ilośc sprzedanych egzemplarzy) przez takie śmiecie które piracą i miedzy innymi tylko dlatego kupują tą konsole. Może dasz swój nick na XL? Prześledzę twoje posty wcześniejsze i wychacze w ile gier zagrałeś i porównam to sobie z twoją listą gier na XL :) czekam!
Pozdrawia Racjonalnie Patrzący Na Rynek Posiadacz obu konsol.

Aha.... po cholerę wpierdzielasz sie do tematu o grze na ps3 nie posiadając ps3 nie grając w grę ani nic o niej nie wiedząc tak naprawdę(o konsoli oraz o grze)?
Jesteś aż tak smutnym dzieckiem że potrzebujesz popisu oraz wyładowania emocji?
Jakoś ja nie pisze na każdym forum jakie to ps3 jest wielkie(może dlatego ze posiadam obie konsole? :D) i nie wpierdzielam sie do tematów po czym wychodzę wiedząc ze zrobiłem z siebie idiote(jak ty teraz) i teraz każdy z forum ma mnie z debila. Mama pewnie jest z ciebie dumna.

zglina --> nie będę tobie kretynie podawał żadnych moich nicków z XBL, chcesz się bawić w detektywa to sam do tego dojdź.

Tego całego steku kretynizmów też nie skomentuje. Adios.

do wszystkich innych:

co do sprzedaży Kinecta - jest lepiej nawet niż vgchartz podaje.

http://www.microsoft.com/presspass/press/2010/nov10/11-29msxboxblackfridaymopr.mspx

Super, ale my tu rozmawialiśmy o GT 5, Twój Kinect nie za bardzo nas interesuje. Zwłaszcza wyniki ze stronki Microsoft.com, która być może tylko mami umysły wciskając niektórym doktrynę "Zobacz ilu graczy kupiło już Kinecta , nie bądź gorszy!" (no skoro twierdzisz, że Sony wciska nam kit, to dlaczego nie może być tak,że M$ wciska kit Tobie). Poszukaj sobie jakiegoś tematu o Kinekcie, Microsofcie i jego wzorowym marketingu i daj żyć do jasnej cholery -_-
Nikogo to nie obchodzi;

A już myślałem, że uber-fanboy-trolle są na wymarciu. Świat nadal jest piekny.

Wracając do tematu. Sam nie zagram w GT5 gdyż o prostu nie kręcą mnie wyścigi na konsolach, ALE gdyby GT5 po 5 latach produkcji, po sprzedawaniu wersji DEMO (do czego ten świat zmierza pytam sie !?), po przekładaniu po raz n-ty datę premiery, okazałoby się tylko ''dobre'', i nie napędziło sprzedaży PS3 , to należała by się za to kara chłosty dla całego oddziału Sony (a co tam, odpowiedzialność zbiorowa) ;].

Natomiast co do całego roku. To rzeczywiście Sony może przynajmniej zaryzykować stwierdzenie że ten rok był ich, czy rzyeczywiście poczekajmy do 2011 na ładne podsumowanie, którym obie firmy mam nadzieje się pochwalą. Masa dobrych gierek się pojawiła na obu konsolkach. Ale te z X''a pokonałem na PC ;]

I do nikogo specyficznie tego nie kierując - Halo jest słaby, bo nie lubie strzelanek .... :D FIGHT !!

Dnia 29.11.2010 o 23:43, MaZZeo napisał:

zglina --> nie będę tobie kretynie podawał żadnych moich nicków z XBL, chcesz się
bawić w detektywa to sam do tego dojdź.

Tego całego steku kretynizmów też nie skomentuje. Adios.

do wszystkich innych:

co do sprzedaży Kinecta - jest lepiej nawet niż vgchartz podaje.

http://www.microsoft.com/presspass/press/2010/nov10/11-29msxboxblackfridaymopr.mspx

Czyżbyś sie czegoś wstydził pokazać?Z chęcią zobacze twoje wymaksowane gry zakupione w sklepie :)
I wracając podaj mi liczby ogólnesprzedanych gier a nie chwal sie liczbami pojedyńczych tytułów :)

A to że nie skomentujesz tych "kretynizmów" pokazuje że jednak brak ci argumentów :)
Z chęcią czekam na twoje odpowiedzi :) W tym że ja siedze i w środowisku xboxa i w środowisku ps-a więc jednak mam więcej do powiedzenia od ciebie :) Oraz doświadczenia ogólnego :) No i moja wiedza w tym temacie raczej cie przesrasta wiec i tak niczym mnie nie zagniesz :). Łatwo mówić i pluć kiedy nawet nie wiesz o czym mówisz a obiekt rzeczy jedynie był ci znany z sklepowej półki i zdjeć w internecie.

Polecam ruszyć sie do pracy i zakupić drugą konsole a i może nawet trzęcią jeśli chcesz ją posiadać(tak wii też posiadam i chwale sie tym gdyż zarobiłem na nią własną pracą a nie odbierając ją z rączek rodziców lub świętego mikołaja ) i dopiero wtedy odzywać się.Oczywiście po poprzednim obyciu sie z nią :)

Dodatkowo polecam także tobie lub twoim rodzicom odłączyć internet gdyż nie każdy dorósł do poziomu takiego by obcować z innymi ludźmi(tak tak wywnioskowałem to po tym jak użyłem wobec mnie słowa kretyn bez jakiejkolwiek przyczyny, no chyba że przyczyną jest wysuwanie dobrych wniosków i przykładów).

Jak już wydoroślejesz,urosną ci pierwsze włosy na brodzie,zaczniesz pracować to wstąp na forum i pozwól nam ocenić czy już jesteś na odpowiednim poziomie by prowadzić jakąkolwiek rozmowe. Dobrze :)?

Pozdrawiam czule :)

W tamtym roku sony w kwestii PS3 wyjęło rękę z nocnika, w tym już mocno atakuje. W przyszłym może wygrać o ile nie pojawi się dopasiona Forza 4 i Mass Effect 3.

Nie będę dyskutował ani wysilał się na jakieś odpowiedzi komuś, kto na starcie mnie wyzywa od śmieci i zarzuca mi piracenie.

Proszę bardzo, kliknij tutaj po lewej stronie na gramsajt, tam masz mój gamercard, obadaj sobie gierki w które mam lub miałem i, olaboga, idź szukaj po forach czy w jakieś inne gierki nie grałem przypadkiem O_o i kto tu ma wydorośleć? Ogarnij się ćwierćmózgu.

Żegnam.

Dnia 30.11.2010 o 00:46, com4r napisał:

A już myślałem, że uber-fanboy-trolle są na wymarciu. Świat nadal jest piekny.

No ba. Ja tylko nie wiem kto jest większym fanbojem - ten, który kłóci się o wyższość swoich ekskluzywnych gier, czy ten odpowiadający esejem na prowokację.

A że Gran Turismo 5 zdynamizuje sprzedaż PS3 nie wątpię. Sama gra zaś pozostawia "trochę" do życzenia. ;/

Zaloguj się, aby obserwować