Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 10 - gry inspirowane systemami fabularnymi

38 postów w tym temacie

gram.pl

Fantastycznie wykreowane światy, świetna fabuła i nietuzinkowi bohaterowie - to cechy, które powinny wyróżniać każdą grę fabularną. Komix wraz z Luckiem postanowili przyjrzeć się najlepszym grom insirowanym systememami fabularnymi.

Przeczytaj cały tekst "TOP 10 - gry inspirowane systemami fabularnymi " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorzucił Space Hulk: Vengeance of the Blood Angels. Ekstremalnie trudna gra, ze świetnym klimatem i udźwiękowieniem, ale archaiczną oprawą graficzną, nawet jak na swój rok wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 13:46, Arcadae napisał:

Baldur powinien być pierwszy.


Nie, Vampire jest na pierwszym zasłużenie.

Ale komu ja to mówię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 13:40, Nalfein napisał:

Ja bym dorzucił Space Hulk: Vengeance of the Blood Angels. Ekstremalnie trudna gra, ze
świetnym klimatem i udźwiękowieniem, ale archaiczną oprawą graficzną, nawet jak na swój
rok wydania.

Cóż, jest wzorowana na planszówce, nie grze fabularnej, więc nie ma jak się załapać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur''s gate i Planescape: Torment to jest to co tygryski lubią najbardziej i sam osobiście widziałbym oba tytuły na samej górze. Hm, zabrakło - jak dla mnie - starych dobrych "żetonówek" z serii D&D czyli: Tower of Doom oraz Shadow Over Mystara. Jednak to chyba "Świątynia Pierwotnego Zła'''' przenosiła system papierowy najdokładniej.
Ogromny PLUS za pamięć o "Eye of the Beholder" :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Warhammerów wszelakich bo one są w większości wzorowane na planszówkach albo bitewniaku, nie na rpg (wyjątkiem jest warhammer online, który czerpie bardziej z gry fabularnej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Vampir powinien być pierwszy. Nie jestem zakochany w ŚM ale wydaje mi się, że to najlepsze przeniesienie rpga na komputery, czy konsole. "Świątynia Pierwotnego Zła'' wzorowana mocno była, ale moim zdaniem sama w sobie była bardzo marną grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 13:49, Lucas_the_Great napisał:

Cóż, jest wzorowana na planszówce, nie grze fabularnej, więc nie ma jak się załapać...

Ale jest częścią systemu WH40k. CoC, co zostało wyszczególnione w tekście też nie jest bezpośrednio oparta na systemie RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 13:55, Nalfein napisał:

Ale jest częścią systemu WH40k. CoC, co zostało wyszczególnione w tekście też nie jest
bezpośrednio oparta na systemie RPG.

WH40K doczekało się systemu RPG baaardzo późno. Planujemy osobny TOP 10 gier wzorowanych na grach bitewnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jeszcze "Icewind Dale" zasługuje na ten ranking. Za to Vampire na pierwszym miejscu,to świetny wybór Redaktorów-gra kultowa i znakomita,a mało "oklepana"-trudno się doczepić;)

Ps.Dziwi mnie tylko że nie ma żadnych wznowień w Polsce tego tytułu. No i ciągle brak polskiej lokalizacji,nawet fanowskiej. O co kaman?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam, czytam i zastanawiam się gdzie jest Vtm:B, aż wreszcie docieram do ostatniej strony i jest ;] Bardzo zasłużenie moim zdaniem, żadna gra nie oddaje tak dobrze idei prawdziwego, papierowego rpga jak ona.
Chociaż osobiście zawsze żałowałem, że nie powstała dobra gra na podstawie Warhammera Fantasy, bo jako młodzian zagrywałem się w to z bratem i kumplami niesamowicie. Żaden rpg mnie tak nie wciągnął w swój świat jak właśnie WFRPG. Ech, jakby ktoś się kiedyś pokusił o zrobienie gry na podstawie np. kampanii Wewnętrzny Wróg (chociaż to akurat może nie, bo już ją znam ;) ale cokolwiek bazujące np. na drugiej edycji), ile ja bym dał...

Jezu, tak się rozmarzyłem, że aż wyjąłem podręcznik tylko po to, żeby go przekartkować i poczuć zapach kartek, kleju itd, aby poczuć tę atmosferę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale do tej pory nie zagrałem w VtM:Bloodlines. Dla mnie zdecydowanie ciekawszymi realiami były te, które zobrazowane były w papierowych Mrocznych Wiekach i chyba dlatego zagrywałem się w VtM:The Redemption, a Bloodlines, kiedy jeszcze było dostępne, ominąłem :) Teraz pluję sobie w brodę.

Co do CoC:DCotE to trochę mnie zdziwiło drugie miejsce. Fakt, gra z fajnym klimatem, ale tylko do połowy. Potem jednak klimat trochę siadał. Uwielbiam prozę Samotnika z Providence ale jednak nie usprawiedliwia to aż drugiego miejsca. Jak dla mnie zdecydowanie CoC powinien znajdować się za BG i P:T, które to są tytułami genialnymi i stricte cRPGowymi :)

Ale aż gęba mi się ucieszyła jak zobaczyłem Beholdera :) Zagrywałem się w niego na Amidze u kolegi w czasach podstawówki :) Jak dla mnie +2 pozycje dla tego tytułu :)

Reszta bardzo fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, zaskoczyło mnie Vampire na pierwszym miejscu. Może i można by polemizować, czy zasługuje na pierwsze miejsce, czy nie. Na pewno jest wielka, szkoda tylko, że deweloper strasznie poganiał zespół tworzący, co widać właśnie po ilości baboli, nawet ten co grę wywalał, gdy się wbijało na łódkę. Wydany patch 1.2 niby to poprawiał, ale jednak nie smak pozostał. Kolejna sprawa to dostępność tej gry, a raczej jej brak ;d Dowiedziałem sie o niej dość późno, bo parę lat temu i dostanie już nie było możliwe. Trzeba było załatwiać przez kumpli.
Klimat, mechanika, wykręcone dialogi Malkaviana. Rozbudowany świat. Wybory mające większy wpływ na przebieg gry i na samo zakończenie (a raczej parę zakończeń). Same rasy, mają ciekawe fabularne bonusy, które także powodują banana na ryju. Sam finał jest na tyle zaskakujący, az chce się powiedzieć. "Impressive".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phobos_s nic straconego. Jeśli tylko namierzysz podstawkę to sama gra nadal się rozwija i to mocno. Chyba żadne inna gra z tego zestawienia nie ma tak oddanych fanów (nawet baldur). Gra ma już tyle poprawek, dodatków, nowych scenariuszy, postaci, mocy, zoptymalizowaną grafikę itp., że równie dobrze można zagrać w Vampira teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 14:44, Komixo napisał:

/ciach/


Ja wiem :) Kwestia znalezienia gdzieś jeszcze tej gry :)
Na Steamie zajmuje ona pierwsze miejsce na wish-liście ale jednak wolałbym mieć pudełkowy egzemplarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez całą listę zadawałem sobie pytanie, gdzie do cholery jest Vampire?! No i niespodzianka ;) I bardzo dobrze, że nie pojechaliście po schematach, bo jest to jedna z bardziej niedocenionych gier. Szkoda, że dzisiaj tak trudno ją dostać, bo po fanowskich łatkach stanowi naprawdę łakomy kąsek.

Osobiście wywaliłbym nowego Shadowruna na rzecz Świątyni Pierwotnego Zła, ale poza tym jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie oświeci co tam robi Diablo w systemie D&D zwane Neverwinter Nights będące zarazem niezbyt śmieszną parodią gatunku ?


Przy całej mojej sympatii do Bloodlines''a wydaję mi się że Torment bardziej zasługuje na pierwsze miejsce.
Z drugiej strony oba są świetne więc to nie ma większego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować