Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwsze oceny polskiej gry wyścigowiej nail`d

46 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2010 o 18:46, lis_23 napisał:

A co do ocen - skoro gra z oceną 7/10 to " gniot " kub " crap " to taki " Two Worlds
II " po ocenie na gramie 6/10 powinien mieć dopisane; '' nie tykać nawet kijem "


Po pierwsze - są rożne gusta, więc kierowanie się jedną recenzją zbyt miarodajne nie jest.

A co do samej gry - dla mnie jedynka była właśnie takim totalnym crapem, że tytuł mi się źle kojarzy, więc nawet próbować sequela nie mam zamiaru. Dlatego się nie wypowiem. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 16:44, maXan napisał:

WTF? Przecie Alpha Protocol to straszny gniot! xD


Cóż za argumenty (chyba, że to była ironia). IMO AP bije ME2 na głowę - i to nie tylko fabularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2010 o 18:49, Kadaj napisał:

Gdybym się przyjrzał kupowanym przez siebie grom, to żadna nie ma średniej niższej niż
70%, zaś większość z nich to tytuły 85%+. I jakoś nie czuję się bombardowany gniotami.
Natomiast poniżej pewnego poziomu nie widzę tytułów wartych zagrania.


To zależy - są gry ze słabymi recenzjami i ocenami ale wcale nie są słabymi grami - dla mnie

" Alone in the Dark " - jeśli tylko przyzwyczaisz się do sterowania to gra jest wręcz kapitalna
" Divinity II " - bardzo zła recenzja w CD Action a gra bardzo ciekawa
" The Saboteur " - błędy techniczne,graficzne ale gra bardzo dobra
itp.itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 18:59, lis_23 napisał:

" Alone in the Dark " - jeśli tylko przyzwyczaisz się do sterowania to gra jest wręcz
kapitalna

Dla mnie - jeśli coś nie jest intuicyjne i trzeba się przyzwyczajać, to jest to dostateczny powód, aby skreślić daną pozycję.

Dnia 30.11.2010 o 18:59, lis_23 napisał:

" Divinity II " - bardzo zła recenzja w CD Action a gra bardzo ciekawa

Jedna recenzja - jak pozostałe?

Dnia 30.11.2010 o 18:59, lis_23 napisał:

" The Saboteur " - błędy techniczne,graficzne ale gra bardzo dobra

Rzucające się w oczy błędy techniczne, które przeszkadzają w rozgrywce to IMO wyraz niedbalstwa producentów i całkowita dyskwalifikacja takiego tytułu.

Dla mnie, jako odbiorcy, liczy się pierwsze wrażenie. Zasiadając przed komputerem oczekuję ciekawej i przyjemnej rozrywki, a nie użerania się ze sterowaniem, technikaliami czy czymś tam jeszcze. Gry to nie istoty żywe, żeby kochać i te upośledzone. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak było wyżej, gra z poniżej 7/10 zwykle jest gniotem bo recenzenci tak oceniają.
W tematcie o Two Worlds II, recenzja jest napisana przez Masterminda, który stara się wykorzystywać wszystkie dostępne 10 ocen, nie tylko 7-10 - Chwała mu za to/Polać piwa itd. Więc na tą reckę gdzie jest 6/10 się patrzy inaczej. Podobnie było ze starym Gothiciem III były recki z 9/10 przykładowo CDA, były recki z 4.5/10 na innym serwisie. Która bardziej ci opowiada? Alpha Protocol na Gamespot ma 6.0 jak pamiętam, na gram 8.4? Która blizej prawdy? Która bardziej skrzywdzila grę, badź jej dodała? To o co się rozchodzi w tym temacie to skopany system przydzielania ocen. Jednej plytszej sie doda pare pktow, bo calkiem fajna. Tej ciekawszej z kolei sie odejmie, bo głupie blędy, czy w ogole coś co sobie upatrzylem i mi sie nie podoba, co moze nie miec wiekszego wplywu na to, ze gra wciaga jak czarna dziura.

Przykłady można tutaj mnożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 19:11, Kadaj napisał:


Dla mnie - jeśli coś nie jest intuicyjne i trzeba się przyzwyczajać, to jest to dostateczny
powód, aby skreślić daną pozycję.

A dla mnie ważniejszy jest klimat,rozgrywka,gameplay,ciekawe pomysły niż sterowanie do którego idzie się przyzwyczaić

Dnia 30.11.2010 o 19:11, Kadaj napisał:



Rzucające się w oczy błędy techniczne, które przeszkadzają w rozgrywce to IMO wyraz niedbalstwa
producentów i całkowita dyskwalifikacja takiego tytułu.

Jak wyżej; klimat,gameplay,rozgrywka - błędy techniczne gnębią,niestety tylko wersję PC - weź jeszcze pod uwagę iż był to ostatni projekt tego studia i wyjścia były dwa; ukaże się on w takiej formie lub wcale.

Dnia 30.11.2010 o 19:11, Kadaj napisał:

Dla mnie, jako odbiorcy, liczy się pierwsze wrażenie. Zasiadając przed komputerem oczekuję
ciekawej i przyjemnej rozrywki, a nie użerania się ze sterowaniem, technikaliami czy
czymś tam jeszcze. Gry to nie istoty żywe, żeby kochać i te upośledzone. ;p

Dla mnie też ważna jest rozgrywka ale i klimat gry - jeśli gra jest klimatyczna,ma ciekawą rozgrywkę ale cierpi z przyczyn technicznych to dam jej szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego IMO oceny są jedynie punktem wyjścia. Jeśli jakiś tytuł zbiera wysokie noty, to jest to jedynie powód, by się nim zainteresować, poczytać recenzję (nie tylko, że chwalą, ale co najważniejsze - za co), opinie graczy, umieć to dopasować do własnych gustów, dodać poprawkę na sequel lubianego/nielubianego tytułu itd.

Natomiast ŚREDNIA (nie pojedyncza ocena) poniżej 70% już pokazuje, że z grą coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 19:27, Kadaj napisał:

Dlatego IMO oceny są jedynie punktem wyjścia. Jeśli jakiś tytuł zbiera wysokie noty,
to jest to jedynie powód, by się nim zainteresować, poczytać recenzję (nie tylko, że
chwalą, ale co najważniejsze - za co), opinie graczy, umieć to dopasować do własnych
gustów, dodać poprawkę na sequel lubianego/nielubianego tytułu itd.

Natomiast ŚREDNIA (nie pojedyncza ocena) poniżej 70% już pokazuje, że z grą coś jest
nie tak.


IMO i tak się to kończy, że i tak musisz sam przetestować grę. Przykładowo NFS Hot Pursuit, chwalą go za to, w czym mi się NIE podoba. Jazda arcadowa, ale taka której wprost nie toleruje. Optymalizacja SUX. Często recenzentom umyka coś, albo daja ocene wyższą/niższą niż powinna dostać, wlasnie ze względu na to, że nawet nie pomyslą dłuższą chwilę na jaką ocenę ona zasluguje. Bądź doslownie, co jest tej gry największą zaletą/bolączką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 19:38, Zgreed66 napisał:

Przykładowo NFS Hot Pursuit,
chwalą go za to, w czym mi się NIE podoba. Jazda arcadowa, ale taka której wprost nie
toleruje. Optymalizacja SUX. Często recenzentom umyka coś, albo daja ocene wyższą/niższą
niż powinna dostać, wlasnie ze względu na to, że nawet nie pomyslą dłuższą chwilę na
jaką ocenę ona zasluguje. Bądź doslownie, co jest tej gry największą zaletą/bolączką.

A ja właśnie przykładowo czytając twoją opinię (ewidentnie negatywną!) w magicznej tabelce zatytułowanej NFS Hot Pursuit wpisałem wielkiego plusa pod "model jazdy" i znak zapytania pod ''optymalizacja''. Aby dowiedzieć się o tym, a także braku AA wcale nie muszę gry kupować.Wystarczy umiejętnie przeglądać opinie. Natomiast poziom poniżej 70% (a nawet byłbym skłonny ku wyższej ocenie) służy jedynie do wstępnego odsiania crapów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 20:04, Kadaj napisał:

>Często recenzentom umyka coś, albo daja ocene wyższą/niższą

Dnia 30.11.2010 o 20:04, Kadaj napisał:

A ja właśnie przykładowo czytając twoją opinię (ewidentnie negatywną!) w magicznej tabelce
zatytułowanej NFS Hot Pursuit wpisałem wielkiego plusa pod "model jazdy" i znak zapytania
pod ''optymalizacja''. Aby dowiedzieć się o tym, a także braku AA wcale nie muszę gry
kupować.Wystarczy umiejętnie przeglądać opinie. Natomiast poziom poniżej 70% (a nawet
byłbym skłonny ku wyższej ocenie) służy jedynie do wstępnego odsiania crapów.


Uwazasz, że nic im nie umknęło?
Model jazdy oparty na drifcie, nie kazdemu musi pasować. Mi nie podchodzi. Większość jest napisane łatwe/arcade''owe sterowanie albo coś w tym stylu. Dosłownie jak do bani się skręca bez driftu, w tych recenzjach co czytałem, tego nie było.
Optymalizacja? Problem polega w wykorzystaniu procka.

Temat o nfs:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49059&tpage=3
Moj doslownie ostatni post w tym temacie

inna recka i komentarze do tego. Tam trzeba poprzeglądać, kupa syfu, ale jest pare perełek.
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Podsumowanie-3459/strona/12226.html

To co MI się nie podoba napisane pod recką gram.pl w wersji pctowej
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=63416&pid=23 i 24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, żaden system nie jest idealny. Ja przy swoim (olewanie tytułów poniżej 70% i uważne czytanie opinii odnośnie pozostałych) naciąłem się w poniżej 10% przypadków (z czego i tak większość dotyczyła zbyt pospiesznej realizacji drugiego punktu). Może po prostu mam szczęście, a może jedynie nie napalam się na zakup w dniu premiery, ale w moim przypadku to się sprawdza. Mam w co grać, do tego nawet spora listę zaległości, więc wcale mi nie szkoda tych potencjalnych "dobrych gier" które odrzuciłem ze względu na ocenę.

I wcale nie wątpię, że nawet przy ocenach rzędu 9/10 można trafić na jakiś bardziew. Uważam natomiast, że gry ocenione na mniej niż 70% moich prywatnych standardów jakościowych po prostu nie spełniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W du*ach od dobrobytu co poniektórym się poprzewracało.
Techland po raz kolejny zrobił prawdopodobnie dobrą gierkę, a tu widzę komentarze, że 7-8/10 to średnio.
Oceny powyżej 9 dostaje się za $ wpakowane w "marketing".
Szkoda słów. Skala ocen powinna się zmienić na 1 oraz 10. Reszta nie potrzebna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 20:42, Kadaj napisał:

No cóż, żaden system nie jest idealny. Ja przy swoim (olewanie tytułów poniżej 70% i
uważne czytanie opinii odnośnie pozostałych) naciąłem się w poniżej 10% przypadków (z
czego i tak większość dotyczyła zbyt pospiesznej realizacji drugiego punktu). Może po
prostu mam szczęście, a może jedynie nie napalam się na zakup w dniu premiery, ale w
moim przypadku to się sprawdza. Mam w co grać, do tego nawet spora listę zaległości,
więc wcale mi nie szkoda tych potencjalnych "dobrych gier" które odrzuciłem ze względu
na ocenę.

I wcale nie wątpię, że nawet przy ocenach rzędu 9/10 można trafić na jakiś bardziew.
Uważam natomiast, że gry ocenione na mniej niż 70% moich prywatnych standardów jakościowych
po prostu nie spełniają.


Ano, też się nie napalam, poprostu 7/8/9 to są bardzo wysokie oceny, czyli gry świetne z ewentualnymi malymi, nie mającymi większego znaczenia babolami. Jak odpalisz taką grę i się dziwisz wtf.
To mam namyśli ;) /5/6 jest grą dobrą. Ponizej tego to przeciętne i crap. 10 dla arcydzieła i tego przydalo by się trzymać uniknęło by to "zonków" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi Two Worlds bardzo się podobał, chociaż wybitny nie był. Bardzo też podobał mi się Lost Planet, który średnią miał raczej słabą. Więc ocenę 6-7 może dostać niezła gra, ale może też dostać mega reklamowany crap, któremu niejako "nie wypada" dać oceny poniżej 7. Np. CoD:mw2 był dla mnie takim właśnie słabym tytułem, który u mnie dostałby uczciwe 5. A na metacritic 86/100...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 21:16, Davian_Thule napisał:

Mi Two Worlds bardzo się podobał, chociaż wybitny nie był. Bardzo też podobał mi się
Lost Planet, który średnią miał raczej słabą. Więc ocenę 6-7 może dostać niezła gra,
ale może też dostać mega reklamowany crap, któremu niejako "nie wypada" dać oceny poniżej
7. Np. CoD:mw2 był dla mnie takim właśnie słabym tytułem, który u mnie dostałby uczciwe
5. A na metacritic 86/100...


To własnie jest tluczone caaaaały czas ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 18:45, TobiAlex napisał:

Its a Chrome 2 and Warhound Killer!!!! Tak powinna brzmieć reklama tej gry...

Mam nadzieję, że ewentualne pieniądze z tej gry pójdą na produkcję Warhounda, bo ileż to można- najpierw zapowiadają świetnie i ciekawie wyglądającego FPSa, a potem robią ścigałkę na quadach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 21:24, Madoc napisał:

> Its a Chrome 2 and Warhound Killer!!!! Tak powinna brzmieć reklama tej gry...
Mam nadzieję, że ewentualne pieniądze z tej gry pójdą na produkcję Warhounda, bo ileż
to można- najpierw zapowiadają świetnie i ciekawie wyglądającego FPSa, a potem robią
ścigałkę na quadach...

Ta tylko ta gra miała na początku tytuł HASTE czy jakoś tak więc Nail''d już trochę czasu robili.
Na Chrome''a 2 bym nie liczył 1 nie była zła ale prequel był żenujący.
Warhound chyba też poszedł do kasacji.
Dead Island niby stadium zawieszenia ale pewnie i kasacji.
CoJ 3 raczej pewnik - CoJ 1 jakiś sukces był, CoJ 2 znowu sukces więc...

Oglądnąłem filmiki z youtube i widać jedną rzecz której nie spartaczyli w porównaniu z pure - optymalizacji!!
http://www.youtube.com/watch?v=jlNFfsncKuQ
http://www.youtube.com/watch?v=DaKjB3yu4zc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to totalny badziew... przykro mi ale nawet trochę nie konkuruje z Fuel, czy też Pure!
Jeśli chcecie pograć w coś wypasionego to proponuję MX vs ATV Reflex Unleashed... i błagam... zacznijcie mówić prawdę o grach, a nie lizać ass, bo to "Polska Graaa" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 22:35, Grrruby napisał:

Ta gra to totalny badziew... przykro mi ale nawet trochę nie konkuruje z Fuel, czy też
Pure!
Jeśli chcecie pograć w coś wypasionego to proponuję MX vs ATV Reflex Unleashed... i błagam...
zacznijcie mówić prawdę o grach, a nie lizać ass, bo to "Polska Graaa" :/

jeśli grałeś to powiedz co jest nie tak poza tym nie gadaj mi o Fuel albo Pure bo na tych grach się zawiodłem.
a jak nie grałeś i gadasz aby gadać to się nie odzywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować