Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przedświąteczny poradnik zakupowy - podzespoły komputerowe

21 postów w tym temacie

gram.pl

Wczoraj mieliście okazję zapoznać się z kilkoma grami, które - jako bożonarodzeniowe prezenty - polecają nasi redaktorzy. Dziś Myszasty, po krótkiej analizie naszej oferty sprzętowej, przedstawi Wam podobny poradnik. Oczywiście jego głównym bohaterem będzie wszelaki hardware.

Przeczytaj cały tekst "Przedświąteczny poradnik zakupowy - podzespoły komputerowe" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Shreder67 : Czyszczenie magazynów. Swoją drogą sam jestem zainteresowany Q8300, bo mój CPU już się trochę napracował. Być może zakupię razem z dyskiem twardym i ewentualnie nową pamięcią RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mi tez by się przydał, zwłaszcza że rozmyślam o kręceniu filmików na YT (fachowo zwanymi "walkthrough") i takie cudo by się przydało. Bo na gry to zawsze jest miejsce i na czterokrotnie mniejszym twardzielu :]

@Shreder67: bo nie zdajesz sobie sprawy z tego, że posiadacze już wysłużonych PCtów (jak np. ja) z chęcią przygarnęliby pod swoją opiekę taką "przestarzałą" technologię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 20:41, SpecShadow napisał:

No mi tez by się przydał, zwłaszcza że rozmyślam o kręceniu filmików na YT (fachowo zwanymi
"walkthrough") i takie cudo by się przydało. Bo na gry to zawsze jest miejsce i na czterokrotnie
mniejszym twardzielu :]

@Shreder67: bo nie zdajesz sobie sprawy z tego, że posiadacze już wysłużonych PCtów (jak
np. ja) z chęcią przygarnęliby pod swoją opiekę taką "przestarzałą" technologię :D

tylko że q8300 do gier a co dopiero do robienia filmików to się już kompletnie nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 21:00, Numenpl napisał:

tylko że q8300 do gier a co dopiero do robienia filmików to się już kompletnie nie nadaje.


Może nie przesadzajmy? Tak na marginesie - z dyskami zawsze jest tak, że przydałby się większy. Wiem z doświadczenia. Rok temu wymieniałem 160 na 500, a na ostatnich wakacjach kupiłem WD Caviar Black 1TB. I już 3/4 miejsca zajęte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce kupić komputer dla siebie, a nie na prezent to odradzam kupowanie przed świętami. Sam chciałem tak zrobić, ale jak patrze na ceny idące w górę to dziękuje, już teraz średnio 20 zł zdrożały wszystkie podzespoły w porównaniu do zwyczajnej ceny, ja zakup planuje dopiero na styczeń/luty, a do tego czasu więcej kasy uzbieram i jeszcze lepszy sprzęt zakupie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Radeonie 6870: "Dodatkowo, jako pierwsze z kart AMD w pełni wspierają najnowsze biblioteki DirectX 11.", tak? To w takim razie gdzie seria 5000?! Jak już się bierzecie za poradniki sprzętowe to nie wprowadzajcie proszę ludzi w błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika za prawie 1000 zł to ta "rozsądna cenowo" opcja? Chyba jakiś dziwny jestem, bo jak na mój portfel jest mało ekonomiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Shreder67: Socket 939 uściślając :P (4200+) ze względu na konsole docierające do coraz większej liczby graczy kolejne modernizacje odchodzą na bok. I niektórzy nie są stereotypowymi pecetowcami co wydają rocznie na modernizację tyle, co stereotypowy konsolowiec na gry :]
I jak wspomniał blackbeaver, święta są najgorszym okresem na takie zakupy.
@Jaracz: ja też jestem dziwny bo za mniejszą kwotę też bym coś znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2010 o 21:00, Numenpl napisał:

tylko że q8300 do gier a co dopiero do robienia filmików to się już kompletnie nie nadaje.


Ciekawe. Ja mam równie przestarzałego Q8400 i jak na razie żadnych problemów z jakąkolwiek grą. Gram wyłącznie w 1920x1200 lub 1920x1080.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt niezaprzeczalny, ja na szczęście zdążyłem przed świętami, właśnie teraz doskładałem mój nowy komputer, jakoś nie mogłem przekonać się do tego by grać na laptopie.

Teraz podsumowuję to ile zapłaciłem no i wychodzi dość mocna kwota - monitor-płyta-procesor-pamięć-graficzna-obudowa-zasilacz - wszystko to wyszło mnie na prawie 3k- i to nie wszystko bo jeszcze wypada dokupić twardy dysk, co dziwne patrząc teraz na ceny suma sumarum nie ma czystego okresu przedświątecznego, na niego trzeba poczekać jeszcze tak z tydzień, cena za ten sprzęt co zakupiłem ja wzrósł o jakieś 200 złotych, nie chcę nawet patrzeć na to, jak ceny wyglądać będą przed samymi świętami.
Osobiście polecam poczekać na początku stycznia większe sklepy zawsze robią wyprzedaże, można złapać kilka łakomych kąsków.

A ja - na razie cieszę się dobrodziejstwem ustawień graficznych na ULTRA MAX - zobaczymy na ile wystarczy mi ten komputer, mam nadzieję, że na 2 lata jak nic, ale zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na święta lepiej pomyśleć o rodzinie , a nie grach. Cały rok mamy na granie, a święta są raz.
Kto stracił kogoś bliskiego i żałuje, że ze mało czusu mu poświęcił ten zrozumie co piszę.

W święta najważniejsza jest rodzina! Pamiętajcie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Intel Core i7 950 (...) To w chwili obecnej jedna z najlepszych propozycji, jeśli chodzi o stosunek ceny do oferowanych możliwości."
moze i jeden z, ale mysle, ze znacznie lepiej wziasc (jesli chodzi o intela, na nowych amdkach sie nie znam) i5 760 - 2.80GHz, jakies 300-400zl tanszy i do tego plyta glowna tez kolejne 300zl taniej, wiec za 700stow mozna sobie niezla karte graficzna kupic, a wydajnosc tego i7 950 w grach jest praktycznie taka sama co i5 760 (jesli dobrze pamietam) :P, a od tego Q8300 niewiele drozej wyjdzie i znacznie szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a coś z kart muzycznych? :< bo jak ostatnio byłem na bieżąco z nimi, to pojawiały się kolejne wersje X-fi, a teraz to zupełnie nie wiadomo co jak i gdzie (np łatwo idzie dostać Xtreme gamera, a z tego co pamiętam był gorszy od X-Fi fatal1ty champion series)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 20:02, Olamagato napisał:

Na święta czasem najbardziej przydaje się dobra planszówka. No chyba, że ktoś ma 4-5
komputerów w chacie w konfiguracji do grania. ;)

Heh, dokładnie. Po raz pierwszy od wielu lat zamiast zastanawiać się nad zakupem sprzętu (ten pójdzie na koniec lutego, początek marca, ceny powinny zacząć spadać) przymierzam się do zakupu jakiejś planszówki, ale cholerstwa poszły w górę (Ryzyko o 20zł).
Kurna, chyba nieco dojrzałem (albo postarzałem się)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować