Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Czy Waszym zdaniem gry wzbudzają u młodych ludzi agresję ???

33 postów w tym temacie

czy ja wiem w pewnym sensie tak i nie powód np. jakiś 10-11latek gra np.w NFS:MS "nie udało mi się wygrać"
dfdrgzgzghtxzhxf po klawiaturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2006 o 12:26, tomeksmy01 napisał:

czy ja wiem w pewnym sensie tak i nie powód np. jakiś 10-11latek gra np.w NFS:MS "nie udało
mi się wygrać"
dfdrgzgzghtxzhxf po klawiaturze


Wiesz takie reakcje dziecka można wszędzie odszukać nie tylko u gier komputerowcyh:) Bo np. Mój mały kuzyn Bawiąc się klockami budował wierzę.. Niestety przewróciła mu siekilka razy i stracił do niej cierpliwość i w złości porozrzucał klocki... Więc nie można obarczać gier że uczą dziecka jak być agresywnym itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 13:36, Stwór napisał:

Wiesz takie reakcje dziecka można wszędzie odszukać nie tylko u gier komputerowcyh:) Bo np.
Mój mały kuzyn Bawiąc się klockami budował wierzę.. Niestety przewróciła mu siekilka razy i
stracił do niej cierpliwość i w złości porozrzucał klocki... Więc nie można obarczać gier że
uczą dziecka jak być agresywnym itp:)


ale jak NFS:MW może być dla dzieci w wieku 3 lat ale masz rację to nie tylko gry komputerowe wyłowują agresję dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 09:06, Pyton01 napisał:

ja myśle że nie
mam 13 lat i przeszłem Manhunta:) (dozwolony od lat 18)

Czy czujesz się z tego powodu lepiej? Myślisz, że będziemy ci gratulować z tego powodu? Zapewniam cię, że nie masz się czym chwalić. Jeśli gra była dozwolona od 18lat to pewnie były ku temu powody:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to według mnie gry raczej tłumią agresję aniżeli ją wywołują. We mnie agresję wywołuje siostra oraz niektórzy koledzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 09:06, Pyton01 napisał:

ja myśle że nie
mam 13 lat i przeszłem Manhunta:) (dozwolony od lat 18)

Masz się czym chwalić, że (i tak tylko teoretycznie) wiesz jak zabić człowieka foliową torebką? Jeśli gra jest od 18 lat, to widocznie zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej tego wieku.

Uważam, że byle łebkowi w ciemnej ulicy z bejzbolem słowo klawisz się kojarzy ze strażnikiem więziennym, a nie kompem. A gry komputerowej nigdy na oczy nie widział. (ta myśl w trochę innej formie została przytoczona kiedyś bodajże w PSX Extreme, ale pewności nie mam - wybaczcie).

Moim zdaniem powinno się klasyfikować gry i takie wynalazki jak PEGI (czy EGAI, wynalazek PLAY''a - polecam lekturę nowego Komputer Świat Gry;)) powinny być na każdym produkcie. Pomimo tego, iż moim zdaniem dla człowieka inteligentnego i z mocną wolą gry absolutnie nie kształtują postaw negatywnych, to młode umysły, które chłoną wiele bodźców z zewnątrz, powinny mieć ograniczony (nie całkowicie odcięty) dostęp do gier zawierających krew i przemoc (z seksem trzeba poczekać, bo jak w innym temacie na tym forum 15-latek pisze "tego lata bym zapioł" to płakać się chce. W grach często jest szczeniackie i intrumentalne podejście do seksu [za wyjątkiem sceny w Mafii]), dlatego nie można wypaczać seksu jako chamskiego procederu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam we mnie jeszcze żadna gra nie wywołała agresji, ale czasem widzę jak dzieciaki grają w gry strzelaniny itp. , a później bijąsię i używają brzydkich słów z gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia na pudełkach - fajne. Jest tylko jedno ale... 6 lat temu (chyba, w każdym razie dawno temu) kupiłem GTA + dodatek, choć na pudełku wyraźnie było 18+! Sprzedawca spojrzał, ale nic nie powiedział.
Więc te oznaczenia są o wiadomo kant czego rozbić, jeśli sprzedawcy nie będą tego przestrzegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wyjścia, jak tylko przeprowadzić ogólnopolską kampanię uświadamiającą rodziców i sprzedawców, oraz wprowadzić ustawę regulującą sprzedaż gier zgodnie z ograniczeniami wiekowymi. Gra od 18 lat - pokaż dowód! Tak samo jak przy zakupie piwa. Najgorsze jest to, prawdopodobne jest właśnie powtórzenie sytuacji z tym piwem: nie wszyscy legitymują kupujących alkohol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość stwierdzi, że ten problem ich nie dotyczy. A co z grami sprzedawanymi przez internet? Może je kupić każdy. A kurier wyda paczkę, bo nawet jeśli po prosi dowód i go nie dostanie, to będzie chciał się pozbyć ładunku. Chyba, że podczas zakupów podawałoby się serię i numer dowodu... Ale to też trzeba by sprawdzać. IMHO nierealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie gry raczej rozładowują agresję niż ją wzbudzają. Gdy człowiek wraca wściekły ze szkoły czy pracy, to lepiej żeby zagrał w najkrwawsza grę i tam rozładował swą złośc, niż żeby pokazał rodzinie i znajomym na co go stać... Oczywiście wielu się ze mną nie zgodzi, ale takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować