Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Droga paczki, czyli witajcie w XXI wieku

126 postów w tym temacie

Myszasty, a ty nie pomyślałeś, żeby jak już jesteś w tym magazynie, to sobie tą grę po prostu wziąć? Byś zaoszczędził na kosztach wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty, żaden z Ciebie pragmatyk - skoro już się wybierałeś do magazynu osobiście, to trzeba było zrezygnować z dostawy kurierem i to jeszcze płatne za pobraniem, a zaznaczyć odbiór osobisty. Mógłbyś przejąć Twoją grę prosto z linii transportowej ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, koledzy :) Po prostu szacun :)
Miałem kiedyś przyjemność pracować z kilkoma magazynami i też widziałem je od kuchni co jakiś czas ale takiego czegoś to jeszcze nie widziałem :)
Świetny materiał i oby więcej takich :) Choć ja czasami zatrzymałbym się na dłużej przy jakimś miejscu i dokładniej je obejrzał a nie tak szybko szybko wszystko ;) Ale po prostu ja taki ciekawski jestem :)
Generalnie thumb up :)

A i Myszasty... Gratuluję brody. Sam kiedyś zacząłem zapuszczać ale nie starczyło mi cierpliwości :) Teraz mam tylko tzw. Van Dyke''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, nawet nie miałem pojęcia, że to wszystko tak przebiega. :) Jak do tej pory nie miałem okazji zamówienia jakiejś gry w sklepie gram.pl, jednak niedługo to się zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś wpadł na to żeby pokazać jak to wszystko wygląda od kuchni. Naprawdę fantastyczny materiał, ale zdecydowanie przydała by się lepsze muzyczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do uber nowoczesności to jeszcze trochę brakuje. System automatycznej kompletacji z automatycznymi pułkami i by było git. Szkoda, że nie powiedzieliście ogólnie o ustawieniu poszczególnych taśm oraz sposobie magazynowania gier.

No a tak ogólnie to trzeba przyznać, że wygląda to już przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę wam podziękować za ten materiał, bo dzięki temu dowiedziałem się gdzie macie swój magazyn i jak mniej więcej się on prezentuje. A jako że w chwili obecnej pilnie poszukuję roboty, a doświadczenie na stanowisku magazyniera jako takie mam, to czym prędzej wysłałem swoje CV. Gdybyście kiedyś jeszcze odwiedzili ten magazyn, a ja bym był tam zatrudniony, to nie omieszkam do was podejść i chociaż symbolicznie przybić wam grabę w ramach podzięki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 20:05, BroVaR87 napisał:

Przy okazji - czy jest jakiś przyzwoity dojazd do tych całych Zamienii dla osoby, która
nie ma prawka? Jakiś pociąg, autobus?

Pociąg: stacja PKP W-Wa Jeziorki, stamtąd 10 minut pieszo. Autobusy: 715 i 809 pod samą firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie to wygląda, cóż nie miałem pojęcia że aż tak zautomatyzowana wysyłka jest. Czekam na kolejne video :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 20:15, akne napisał:

Pociąg: stacja PKP W-Wa Jeziorki, stamtąd 10 minut pieszo. Autobusy: 715 i 809 pod samą
firmę.


Dziękuję za odpowiedź :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 19:52, Tomekku napisał:

Do uber nowoczesności to jeszcze trochę brakuje. System automatycznej kompletacji z automatycznymi
pułkami i by było git.

Jedna z ciekawostek: jeśli mamy w planach dużą wysyłkę jednej gry (dużą premierę), to piszę maila do magazynu, że "wjedzie taki i taki produkt (numer pozycji, nazwa) i że w dniu dostawy wyślemy go ponad 100 szt (podaję dokładną ilość +-), więc wrzućcie go w automat". Magazyn lubi, kiedy go uprzedzamy o takich akcjach parę dni wcześniej, wtedy sobie wszystko ustawiają, żeby jak najszybciej wysyłka poszła.
I wygląda to tak np.:
1) o 14:00 wjeżdża towar.
2) magazyn przelicza dostawę, logistyka księguje ją, towar przekazywany jest na tzw. kompletację - wrzucany we właściwe miejsce.
3) towar pojawia się na stanie w systemie - było zero, jest x sztuk.
4) dostajemy cynk z magazynu o 14:30, że możemy wpuszczać zamówienia.
5) nasz system konwertuje zamówienia na paczkę informacji, która wpada do systemu magazynowego.
6) taśma rusza, gry wpadają do pudełek, o 20:00 jest spakowane parę tysięcy paczek ze świeżym, towarem - nie każdy magazyn dałby radę, szczególnie w naszej branży, kiedy wiele dostaw wjeżdża późno.
7) po 22:00 przyjeżdża UPS, odbiera paczki.
8) między 2:00 a 4:00 trafiają do sortowni, a rano do oddziałów, skąd je odbierają kurierzy.

Nasz stary magazyn pakował paczki ręcznie, do dużej wysyłki musiał się przygotowywać nawet 2 dni wcześniej (dostawał od nas pliki z potwierdzonymi zamówieniami, drukował sobie listy przewozowe), a w nowym wszystko się dzieje w czasie rzeczywistym :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować